[ vlada131 @ 22.08.2010. 22:37 ] @
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=453495

Objašnjenje doktorke:

Citat:
Napadnut anesteziolog na Urgentnom
22. avgust 2010. | 21:36 | Izvor: Tanjug Beograd -- U incidentu koji se dogodio u sali za reanimaciju beogradskog Urgentnog centra povređena je jedna lekarka, potvrdio portparol te ustanove Drago Jovanović.


Anesteziologa Irenu Jozdić su na radnom mestu fizički napali majka i ujak teško obolele devojčice, koju su lekari te ustanove reanimirali, kaže Jovanović.

"Kada je doktorka u sali za reanimaciju primetila majku, ljubazno joj je rekla da izađe iz sale, prvo njoj, a onda i čoveku koji se predstavio kao ujak devojčice", rekao je Jovanović.

On je dodao da majka nije htela da napusti salu, iako u sali za reanimaciju mogu da budu samo članovi lekarske ekipe.

Jovanović je naveo da su potom gurnuli lekarku, koja je pala i tom prilikom zadobila prelom nosnih kostiju i čašice kolena.

Jovanović je istakao i da je majka devojčice, lekarku koja je ležala, počupala i nazvala pogrdnim imenima.


Prema njegovim rečima, ubrzo je stiglo obezbeđenje, a nakon incidenta policija je uzela izjave.

Jovanović je istakao da je uprava Kliničkog centra Srbije najoštrije osudila napad na lekare.


A evo šta kaže mama:

Citat:
Majka devojčice, međutim tvrdi, kako prenosi RTS, da doktorku niko nije udario i da se saplela o njenu nogu dok je ona "trčala oko kreveta, ne bi li pomogla detetu".

Majka devojčice Tatjana Savić je navela da joj je doktorka, koja je gledala po sobi, rekla da izađe napolje.

Ona je istakla da je doktorki rekla da ne može da izađe napolje, jer se ne odvaja od deteta.

"Tada je ona počela da me naziva raznoraznim imenima. Ušao je moj brat, hteo da me zaštiti, i onda se ona saplela i pala", navela je Savićeva.

[ Ivan Dimkovic @ 22.08.2010. 22:42 ] @
Hahahaha kakav opis, u fazonu Seseljevog "sapleo se na kovu od banane" (vise puta) :-)

Sta ce uopste bilo ko osim medicinskog osoblja u intenzivnoj nezi?
[ mmix @ 22.08.2010. 23:15 ] @
To je jedna odonih stvari koje ne mozes da razumes, jbg. Ja da sam, nikad ne bilo, pomeri se s mesta, u takvoj situaciji ne postoji ziva sila koja bi me iz te sobe izbacila. Ja znam da ja tu ne mogu nista da pomognem i da resim ali to i nije nesto sto ima veze sa raciom. Sa druge strane izlemati doktorku koja pomaze detetu je moronizam kako god da se to odigralo.
[ Shadowed @ 23.08.2010. 00:14 ] @
Upravo. Negde gde je normalno (normalnije) jos koje kako, ali ovde ostaviti dete u kriticnom stanju lekarima tek tako je prilicno... da se blago izrazim, nesigurna stvar. Kakvih sve situacija biva sa medicinarima u ovo malo drzave, svasta covek moze ocekivati.
S' druge strane, fizicki se obracunavati sa lekarima nema smisla jer ce te onda sigurno izbaciti napolje. Plus, sto ukoliko je neki idiot od lekara (zbog cega si uopste i bio unutra) jos mozes i detetu napraviti goru situaciju.
[ boccio @ 23.08.2010. 18:14 ] @
xexe, cekaj, znaci saplela se i slomila nos i casicu kolena? :))))))))
[ Tyler Durden @ 23.08.2010. 18:32 ] @
Ako zbog ničega a ono bar zbog ovakvog bezobraznog i drskog objašnjenja trebaju da odgovaraju ovi batinaši.
[ sasa022 @ 23.08.2010. 19:53 ] @
Pitanje je kako dokazati ko je zaista kriv...

To su izuzetno teske situacije i lekari moraju ici linijom najmanjeg otpora ( cak preskacuci neka pravila ako to direktno ne ugrozava onog koga spasavaju )
da ne bi dolazilo do ovakvih situacija.

Ako je majka zaista smetala lekarima onda treba da snosi odgovornost.
Medjutim ako nije smetala a doktorka je htela na bilo koji nacin u tom trenutku da je izbaci iz sale onda neka trpi to sto je dobila...

Sto se povreda tice - prenaduvano je sve,jer da joj je slomljen nos imala
bi mnogo vece podlive oko ociju,a da joj je slomljena casica siguno ne bi isla okolo i davala izjave nego bi mirovala.
[ New Village DC @ 23.08.2010. 20:13 ] @
Citat:
Pitanje je kako dokazati ko je zaista kriv...


Pa lepo, pored njih su u sali bile jos neke osobe valjda. Posle izjava se malo razmotre moguce situacije sa sve motivima i tako to...
[ fanfon @ 23.08.2010. 20:51 ] @
To navodno objasnjenje majke je veoma smesno. Lici na ona policijska tipa:" pao je niz stepenice dok smo ga jurili i otuda mu silni prelomi i modrice". Ne secam se da sam ikad cuo nekad istinitu verziju dogadjaja(u detalje) od nekog aktera, a pre sudjenja. Uglavnom kite i dodaju koliko mogu pa se na sudu ispostavi da uopste nije bilo tako. Ne treba lupati glavu oko ovoga vec pustiti nadlezne da rese kako treba-u sudskom postupku
[ mmix @ 23.08.2010. 21:20 ] @
Citat:
New Village DC: Pa lepo, pored njih su u sali bile jos neke osobe valjda. Posle izjava se malo razmotre moguce situacije sa sve motivima i tako to...


To ne mora da znaci nista, oni cuvaju boolje jedni drugima, vec dva puta sam imao takva iskustva sa njima u pancevackoj bolnici. Cak i oni koji bi rekli istinu u slucaju bahatosti i bezobrazluka lekara to nece reci u istrazi jer ako istraga pukne oni moraju ubuduce raditi sa tim ljudima, lakse im je da uz kafu usklade price i prebace krivicu na pacijenta. Jedina istina o tome sta se desilo moze se dobiti od kamere ako je ima.