[ peca89bg @ 23.08.2010. 01:14 ] @
Code:
<?php
$myDirectory = opendir("."); //otvori folder u kome se nalazi index.php

while($entryName = readdir($myDirectory)) { //priocitaj sve iz direktorijuma
    $dirArray[] = $entryName; //sve sto si procitao stavi u niz
}

closedir($myDirectory);//zatvori

sort($dirArray);//sortiraj
$indexCount = count($dirArray);//izbroji elemente niza
echo "<table border=1 cellpadding=5 cellspacing=0 class=whitelinks>\n";//tabela gde smestamo procitano
echo "<tr><th>Filename</th><th>Filetype</th><th>Filesize</th><th>Date modified</th></tr>\n";
for($index=0; $index < $indexCount; $index++) {//prodji kroz niz
        if (substr("$dirArray[$index]", 0, 1) != "."){ // ne prikazuj fajlove koji pocinju sa tackom
            echo "<tr><td><a href='?$dirArray[$index]=true'>$dirArray[$index]</a></td>";//stavi link
            echo"<td>";
            $ekstenzija = substr(strrchr($dirArray[$index], "."), 1);//uzmi ekstenziju fajla
            if($ekstenzija == "")//ako nema ekstenzija onda stampaj dir
                echo "dir";

            echo $ekstenzija = substr(strrchr($dirArray[$index], "."), 1);//stampaj ekstenziju
            echo "</td>";
            echo "<td>";
            $vel = filesize($dirArray[$index]) / 1024;//velicina fajla
            $vel = round($vel, 2);//zaokruzi na dve decimale
            echo $vel . " kb";
            echo "</td>";
            echo "<td>";
            echo date("M d Y h:i:s A", filemtime($dirArray[$index]));//vreme kad je fajl ubacen ili poslenji put editovan
            echo "</td>";
            echo "</tr>\n";
        }
}
echo("</table>\n");
for($j = 0; $index < $indexCount; $j++)//prodji ponovo kroz niz
    if ($_GET[$dirArray[$j]] == "true"){//ako je tacno otvaraj taj podfolder
    $dir = opendir($dirArray[$j]); //ostalo je isto kao gore samo za podfolder

    while($entryime = readdir($dir)) {
        $dirniz[] = $entryime;
    }

    closedir($dir);

    sort($dirniz);
    $indexniz = count($dirniz);
    echo "<table border=1 cellpadding=5 cellspacing=0 class=whitelinks>\n";
    echo "<tr><th>Filename</th><th>Filetype</th><th>Filesize</th><th>Date modified</th></tr>\n";
    
    for($k=0; $k < $indexniz; $k++) {
            if (substr("$dirniz[$k]", 0, 1) != "."){ 
                echo "<tr><td><a href=\"$dirniz[$k]\">$dirniz[$k]</a></td>";
                echo"<td>";
                $ekstenzija = substr(strrchr($dirniz[$k], "."), 1);
                if($ekstenzija == "")
                    echo "dir";

                echo $ekstenzija = substr(strrchr($dirniz[$k], "."), 1);
                echo "</td>";
                echo "<td>";
                $vel = filesize($dirniz[$k]) / 1024;
                $vel = round($vel, 2);
                echo $vel . " kb";
                echo "</td>";
                echo "<td>";
                echo date("M d Y h:i:s A", filemtime($dirniz[$k]));
                echo "</td>";
                echo "</tr>\n";
            }
            
        }
    }


?>


e ovako ovo je moja skripta za listanje sadrzaja foldera... radi ovaj prvi deo koda kada procita sadrzaj (kada se skripta pokrene) medjutim kad treba da mi otvori podfolder tog foldera ono nece.. ne znam da li je do promenljivih ili je do neceg drugog.., vec mi se spava i nemam snage da gledam da li ima negde greska neka oko imena promenljivih.. znam da trenutno lista i one fajlove sto nisu dir(recimo img ili php) mada to i treba ali ne treba i da kad se klikne na njih da prolazi kroz ovu proveru $GET == true jer je to samo za podfoldere, znam kako to da resim ali prvo sam hteo da proverim da li radi za listanje sadrzaja podfoldera... jel moze neko da mi kaze gde gresim? ove komentare sam ja pisao i to je to kako sam ja shvatio.. znam da su neke promenljive na engleskom a neke mesane sa nasim ali to je zato sto ovaj covek koji mi trazi ovu skriptu zahteva da budu na engleskom a ovo sto je na nasem je zato sto sam previse umoran jer se ceo dan bakcem sa ovim pa da skratim sebi muke sa smisljanjem novih i stavio sam da su mesene... znam da sam vec pisao za ovo ali to je gotova skripta koja mi za sada preteska da je skontam a i meni treba nesto sto je moje i sto sam ja pisao.... konfuzno objasnih ali nadam se da sam uspeo da vam docaram sta mi treba! hvala unapred
[ Nikola Poša @ 23.08.2010. 10:31 ] @
Stvarno me mrzi da proučavam kôd, ali pošto vidim da spominješ da ti ne izlistava podfoldere, jasno mi je da tebi treba rekurzivno listanje direktorijuma. To se najelegantnije realizuje upotrebom PHP-ovog RecursiveDirectoryIterator-a. Ovde imaš osnovni primer rekurzivnog listanja nekog direktorijuma. Takođe, baci pogled i na ovaj tutorijal.
[ Miroslav Ćurčić @ 23.08.2010. 10:58 ] @
Vidim da kreiraš link kao: <a href=\"$dirniz[$k]\">

Nekako sam siguran da je taj link pogrešan, verovatno si hteo nešto kao: <a href=\"$_SERVER[PHP_SELF]?dir=$dirniz[$k]\">
pa posle ispituj šta je preneto preko $_GET['dir']