[ Bojan J @ 23.08.2010. 11:57 ] @
Kako najjednostavije odraditi W video nadzor sa ovom opremom. Situacija je sledeća: 3 router boarda i 2 kamere. Kamere sam mislio da stavim u ap a računar za nadzor kao station. Potrebna mi je pomoć oko rutiranja ili kako da drugacije da odradim?
[ acatheking @ 23.08.2010. 12:19 ] @
Sve zavisi koje su kamere, da li imaju wifi ili samo mrezni prikljucak za kabal.
Tj, premalo si podataka dao o opremi, kao i sta je konkretan projektni zadatak.
[ Bojan J @ 23.08.2010. 12:48 ] @
Eh, da imam wlan kamere ne bi mi trebao mikrotik :) U pitanju su Axis 211 kamere samo sa lan portom. Imam po jednu kameru na dve lokacije sa ruter boardovima i treci ruter board gde se nalazi racunar.
[ acatheking @ 23.08.2010. 13:59 ] @
Opet mozemo samo da pretpostavljamo kakva ti je mreza...
RouterBoard uredjaji su ti medjusobno povezani preko wifi? I hoces kamere da spojis direkno na RB preko eth porta?
U svakom slucaju, potrebno je da odredis 3 IP adresna opsega (dva za Axis kamere i jedan za lokaciju gde je PC) i da adektvatno podesis te IP parametre na svim uredjajima (Axis, RoterBoard, PC).
Nekoliko statickih ruta na tim RouterBoard-ovima i eto najjednostavnihjeg resenja.
[ zivanicd @ 24.08.2010. 14:41 ] @
Stavi sve u bridge i radice...

Mi smo postavljali ove kamere koristeci NanoStation Loco 5 na lokaciji gde su kamere.
Racunaj da ces imati saobracaja oko 3-4Mbps po kameri bilo koju kompresiju da koristis (od jpeg-a do h.xx)