[ Dejamba @ 24.08.2010. 12:57 ] @
OS: XPSP3
probao samo vise MC 1.*-3.* i uvek je isti problem prilikom instalacije drajvera:
TDAUSBMU.INF kopira
TDAUSBMU.SYS kopira
KXTDAUSB.dll kopira i uvek prilikom ovog kopiranja zablokira mi racunar

probao sam i sa drajverima v1.0.0.3 i v1.0.06 isto se desava
probao bez AV i isto
ne koristim nikakav USB uredjaj da bi postojao neki konflikt, a probao sam i sa jos jednim XP racunarom i isti se problem javlja
[ amandic @ 25.08.2010. 21:26 ] @
Meni se desavalo da blokira prilikom instalacije zato sto nisam imao dotNET Framework. Cini mi se da je potrebna minimalno 2.0 verzija. Probaj prvo to instalisati pa vidi im li napretka.

Ja sam recimo imao problem sa prepoznavanjem centrale od strane racunara. Uradim instalaciju softvera, USB drajvera itd,ali kada prikljucim centralu na racunar on mi zatrazi USB driver. Pokrenem instalaciju (iako je vec instalisan) i racunar "zakuca". I tako bezbroj puta. Pokusavao sam i sa reinstalacijom softvera, operativnog sistema, i nista. Uvijek isto. Problem mi se prvo pojavio na dva racunara. Na jednom sam to sredio ponovnom instalacijom softvera, a na drugom nista nije pomoglo. Radi samo preko serijskog porta, tj. USB to Serial adaptera.
[ Dejamba @ 26.08.2010. 07:35 ] @
imam sve frejmworkove do 3.5... :-/
cak sam instalirao i kompletnu PBX Unified MC i opet isti prob...

resio sam tako sto sam se povezao na RS232... od USB izgleda da nema vajde

hvala puno
[ Miroslav-BL @ 10.11.2010. 14:22 ] @
Imam identičan problem kao Dejamba.

Ima li neko rešenje?
[ gigo385 @ 13.11.2010. 11:22 ] @
Probaj sa novijom verzijom USB drivera.Verzije 1.006 i 1006 ne rade uvijek na XP-u , a verzija 2.007 provjereno radi već par godina .Ima i nova verzija 2.300.
Ako nemaš javi pa šaljem soft i upute na PP
[ Miroslav-BL @ 15.11.2010. 07:18 ] @
Na zalost, kod mene ne radi ni verzija 2.0.0.7, niti 2.0.0.8. Mozes li mi poslati verziju 2.300 drajvera. Ostali softver imam.
[ zmusovic @ 16.11.2010. 18:47 ] @
Ja nema tih problema
Ali zato ima problem sa podesavanjem KX-TDA200CE
vjerovatno zato sto to nisam dosad radio, a moguce je i zato sto lose stojim sa engleskim jezikom

Problem je u tome sto nemogu naci kako da podesim pravo izlaza sa lokala na odredjenu vanjsku liniju
trenutno svi lokali mogu izlaziti na sve vanjske linije

pa ako bi neko mogao da mi malo pomogne bio bih veoma zahvalan.
[ Miroslav-BL @ 17.11.2010. 10:21 ] @
Imao sam slican problem i uz pomoc ovog foruma nasao sam resenje. Koristi pretragu.

Koliko se ja secam, morao si da najpre definises koji korisnik ide u koji COS, a zatim odredis nivo ovlascenja u TRS-u. Pre toga definises sta ti je koji Level.

Naravno, iz ovoga nista nisi shvatio, ali dzaraj malo pa ces shvatiti.
[ zmusovic @ 19.11.2010. 14:53 ] @
Zahvaljujem na pomoci, ali nisam u mogucnosti da sad provjerim jer mi nije dostupna centrala
Posle vikenda budem pokusao