[ vuchko.vuchko @ 24.08.2010. 16:37 ] @
Naime , nekada davno sam radio jedan programcic , ali vise nemam njegov Project file vec samo izvrsni (*exe) file! da li je moguce nekako otvoriti taj file i iscitati neke podatke iz njega kao sto su varijable , konstante i sl. ?
[ t.marko016 @ 24.08.2010. 16:47 ] @
Bratac to sto ti hoces je "Crack-ovanje" i nije da te obezrabrujem ali ja bih odustao jer od tog nije da nema nista ali bi morao malo mnogo vise da se pomucis.

Pozdrav :)
[ Aleksandar Ružičić @ 24.08.2010. 17:40 ] @
nije crackovanje vec reverse engineering, i postoji par alata koji mogu da ti pomognu u tome ali ih vecina uglavnom samo vrati forme (bez koda). pogledaj npr http://www.vbrezq.com/

inace ukoliko je program zaista tvoj zasto ga ne napises ponovo? drugi put ces ga ionako bolje napisati... (ukoliko je program tudji, reverse engineering je vrlo verovatno zabranjen licencom koja je dosla uz program, konsultuj licencu ili autora)
[ unisoft @ 24.08.2010. 17:43 ] @
To sto tebi treba je moguce. Vucko postavi .EXE fajl od tog programa uz post i uradicu ti to sto ti treba.
[ vuchko.vuchko @ 24.08.2010. 17:53 ] @
Ma moj je program ali u njemu su mi zarobljenei neki ftp parametri prema nekom serveru (znaci host , pass i sl) koje sam totalno zaboravio pa se sad ubi da to samo procitam, otvorim ja njega u Hex Editor Neo ali ne znam stukturu exe file-ova pa mi to nisht ne znaci
[ unisoft @ 24.08.2010. 18:22 ] @
Kako to radim to ti ne mogu reci niti te upucivati. Samo postavi uz post .EXE faj od programa ili mi posalji na email i u toku narednog dana dobices odgovor.
[ Aleksandar Ružičić @ 25.08.2010. 09:58 ] @
probaj sa strings.exe od Russinovich-a, nisam siguran da radi sa VB-ovim PE fajlovima, ali je vrlo moguce da ces izvuci to sto ti treba.
[ goci1990 @ 02.08.2011. 15:01 ] @
Postovanje.
Ja se izvinjavam na smetnji ali treba mi vasa pomoc. Da opisem sto meni treba. Radi se o jednoj igri koju je moj brat kupio i sa njom je dobio original cd key, u meduvremenu je izasla nadopuna za tu igru i trazi taj cd key da je mogu instalirati(taj add on nastavak).No problem je sto je on izgubio taj cd key i ne moze otvoriti tu datoteku. Ta datoteka je u exe file. Vidim da unisoft to moze, pa eto ako si zainteresiran javi mi se. Ja sam novi clan tak da ti jos nemogu slati poruke. Javite mi se sto prije na ovu adresu [email protected]
[ Shadowed @ 02.08.2011. 15:08 ] @
Za to se mozes obratiti i proizvodjacu ili prodavcu igre.