[ trader6 @ 25.08.2010. 12:40 ] @
Posebna ponuda telefona

25.08.2010
Telefoni već od 1 dinar i 50% popusta na pretplatu

Ako vam je potreban novi telefon, a još se niste odlučili koji vam najviše odgovara, sada možete da izaberete jedan od modela iz naše raznovrsne ponude uz 50 % popusta na pretplatu za odabrani postpaid tarifni profil.

Ovaj popust ostvarićete čak na prvih 12 mesečnih pretplata uz ugovor na 24 meseca. Takođe, popust od 50 % očekuje vas i uz ugovor na 12 meseci i to na prvih šest pretplata.

Pored toga, imate i dodatnu pogodnost da izaberete jedan fiksni broj telefona koji možete, tokom trajanja ugovora, sa svog mobilnog telefona da pozivate po ceni od 0 dinara po minutu, a jedino što plaćate je uspostava veze od 2,90 dinara, bez poreza.

Na akciji je više LG, Samsung i Sony Ericsson modela telefona koji su vam dostupni po ceni već od 1 dinar sa PDV-om, a uz odgovarajući postpaid tarifni profil.

* Akcija traje dok traju zalihe telefona


E ovo ja zovem akcijom
[ majce22 @ 25.08.2010. 13:06 ] @
A gde si cene po kojima telefoni idu od odredjene tarife? Za sad nema te informacije na sajtu u delu posebna ponuda telefona.
[ trader6 @ 25.08.2010. 13:12 ] @
Valjda mora da se ide do poslovnice da se vidi sta od ovoga imaju i gde
[ serbia.admin @ 25.08.2010. 14:16 ] @
Dobro je sto su prosirili akciju na sva fizicka lica.


[Ovu poruku je menjao serbia.admin dana 26.08.2010. u 11:45 GMT+1]
[ bachi @ 25.08.2010. 14:38 ] @
Naručio sam sebi telefon, pozivom na 064/790 (valjda, ima broj na sajtu). http://www.mts.telekom.rs/index.php/samsung-gt-s3550.html - Samsung S3550 + Mix 750 = 1 dinar, ugovor 24 meseca, pretplata u narednih 12 meseci je 50%.


Operaterka se malo našla u čudu kada sam spomenuo akciju, ali nakon konsultacije sa kolegama, rekla da je sve ok iako sam više puta postavio pitanje da li je siguran taj popust od 50%, ona rekla - da.

http://www.mts.telekom.rs/index.php/posebna-ponuda.html - ovo je spisak telefona.
[ bachi @ 25.08.2010. 16:37 ] @
E pampur, nema ovaj Samsung S3550. :(
[ Jbyn4e @ 25.08.2010. 18:35 ] @
Kako sad nema ako si ga narucio? Nesto mi tu "smrdi"...

Nego, zna li iko sta se desilo sa mondo forumom (forum.mtsmondo.com), sad izlazi samo mondozoom na toj adresi?
[ bachi @ 25.08.2010. 19:34 ] @
Nema taj, imaju drugi. Nego sad bezveze, neće da mi daju telefon jer kasnim 5 dana sa uplatom računa, a iako sam već 2.5 godina postapid korisnik, pa moram da platim račun, pa kad to legne da ih zovem, a kako će uplata da se proknjiži za ~4 dana, garant neće imati više ni taj telefon na lageru kojeg želim. :D

BTW, čini mi se da će ipak biti MNP od 2011. godine, čim su se odlučili na ovakvu akciju.
[ majce22 @ 25.08.2010. 20:18 ] @
Ako je neko mislio da iskoristi ovu akciji i umanjinji pretpaltu za 066 kt uz neki telefon za 1 din (sto je meni bio cilj) odmah da prenesem informaciju da to nije moguce jer ni jedan od telefona ne ide uz KT. Donekle je i logicno, mnogo bi nam bilo...
Bila sam u poslovnici danas i videla listu cene tel.uz tarife i jednostavno kt uopste nema, cak ni kod onih telefona koji se uz postpaid 400 daju za 1 din.
Pitala sam i da li u toku trajanja ugovorne obaveze postoji mogucnost promene tarife na skuplju uz zadrzavanje popusta na pretpaltu ali nisu znali da mi kazu.
[ MilanTarot @ 25.08.2010. 20:28 ] @
majce22
Pitala sam i da li u toku trajanja ugovorne obaveze postoji mogucnost promene tarife na skuplju uz zadrzavanje popusta na pretpaltu ali nisu znali da mi kazu.[/quote][quote]

da
[ namespace @ 27.08.2010. 07:56 ] @
Od kada vazi ova posebna ponuda? Bila sam tacno 25. 08. u mts-u i zamalo da kupim SE J105 za 7500din. uz MIX400 (2 godine ugovor). Vidim sada bih trebalo da ga dobijem za 4000din.
A nisam ga kupila jer su trazili pored licne karte jos jedan dokument za identifikaciju sto ja nisam imala.
[ owim @ 27.08.2010. 08:25 ] @
"trazili pored licne karte jos jedan dokument za identifikaciju sto ja
nisam imala."

Da, to je nova stvar i meni su trazili jos neki dokument, iako su mi
istog dana na 789 izdeklamovali "ponesite vazecu licnu kartu".
[ bachi @ 27.08.2010. 08:59 ] @
Akcija važi od 25.08.2010, ali nisu ni njihovi (svi) zaposleni bili obavešteni oko akcije.

Ne razumem, koji je to dodatni dokument osim lične karte? Zdravstvena knjižica? Ovo mi nije jasno, šta može bolje da me identifikuje osim lične karte?

BTW, što idete tamo? Lepo pozovite 064/790 i naručite telefon.

[Ovu poruku je menjao bachi dana 27.08.2010. u 10:26 GMT+1]
[ owim @ 27.08.2010. 09:13 ] @
^ Ja sam prvo izvadio zdravstvenu knjizicu, jer mi prva pala pod ruku.
A onda i vozacku i saobracajnu i kreditne kartice, i neke akreditacije
sa slikom i pecatom, jer sam se iznervirao pa sam sve iskopao i stavio
im na sto. {Inace, kreditne kartice nisu dokument za identifikaciju, a
zdravstvena je prosla.) Nisam uzimao telefon, morao sam do poslovnice.
[ bachi @ 27.08.2010. 09:25 ] @
Samo ispravka mog posta u kome sam naveo da nemaju Samsung S3550... Ipak ga imaju na stanju, poručio i stiže u roku od 4 dana na kućnu adresu.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.08.2010. 09:39 ] @
Znaci ako idem u mts, da nosim i vozacku dozvolu??? Inace kako zdravstvena knjizica, kad na njoj nema slike?
[ owim @ 27.08.2010. 09:54 ] @
^ Samo prenosim svoj slucaj, ne znam cuvene "MTS procedure" (koje se
vazda menjaju). U zdravstvenoj postoji JMBG. Izvadio sam sve od
dokumenta na sto jer bio sam besan, i uzela je zdravstvenu, bacila
pogled i vratila.
[ bachi @ 27.08.2010. 10:34 ] @
Meni ništa dodatno na 064/790 nisu tražili sem JMBG, broja lične karte, datum izdavanje i ko je izdao. E sad, ja sam njihov korisnik od ~1999., postpaid od 2007, pa možda nisam merodavan.

Mada, logično da na 790 i ne mogu ništa drugo da ti traže.

Moj savet je umesto da idete od poslovnice do poslovnice, da nazovete i naručite lepo. Jeste da stiže u roku od 4 dana, ali toliko možete da se strpite.

Ukoliko niste kod kuće, stići će vam obaveštenje da odete u tu i tu poštu, uzmete taj papir, odete do pošte i tamo potpišete ugovor i uzmete telefon.
[ namespace @ 27.08.2010. 15:36 ] @
... i odem ja na http://www.mts.telekom.rs/index.php/Kupi_ovde_telefoni.html
i krenem da klikcem da narucim telefon i lepo se iznenadim kada sam videla da traze da se uz 3G telefon placa i 24 meseca 3G pretplata.

Nisam ni razmisljala o tom 3G ni da li mi to uopste treba, slucajno sam izabrala 3G telefon, a taj 3G kad je vec tu neka ga.
Na sajtu sam nasla da je 3G pretplata 99din bez svih poreza i jos ne znam sta mogu samo sa pretplatom, treba li da uplatim jos neke MB ili GB da bih sve to koristila.

Nervira me to sto ne mogu da predvidim sta cu sve morati da placam u tih 24 meseca koliko ugovor traje.

[ MilanTarot @ 27.08.2010. 15:45 ] @
Placaces:

1. Pretplatu za odabranu tarifu
2. Pretplatu za 3g mondo apn (99din)
3. Sve sto prekoriaci besplatan saobracaj koji dobijes na pocetku meseca

Sa pretplatom za 3g mondo apn mozes bez ogranicenja da koristis sve na Mondo wap i web sajtovima, sto znaci da neces placati protok ostvaren posetom na tim sajtovima. To izmdju ostalog znaci da imas neograniceno i besplatno gledanje TV programa na svom mobilnom telefonu, live kamere sa saobracajnica, TV serije i sl.
[ owim @ 27.08.2010. 16:20 ] @
"mozes bez ogranicenja da koristis sve na Mondo wap i web sajtovima,
sto znaci da neces placati protok ostvaren posetom na tim sajtovima"

Protok za Mondo sajt neces placati ako imas pretplatu na 3G, ali HOCES
placati za sve ostale web sajtove kojima pristupas -- ako to nameravas
da cinis, jos jedan dodatni trosak je aktiviranje tarifnog dodatka sa
bulk kupovinom MB-a.

Kada se 3G telefon kupi od MTS-a MORA da se placa pretplata za 3G
naredna 24 meseca (uk. 3.041,28 din), dok ako se uzme od MTS dilera --
ne mora.
[ namespace @ 27.08.2010. 17:24 ] @
Citat:
MilanTarot: Placaces:

Sa pretplatom za 3g mondo apn mozes bez ogranicenja da koristis sve na Mondo wap i web sajtovima, sto znaci da neces placati protok ostvaren posetom na tim sajtovima. To izmdju ostalog znaci da imas neograniceno i besplatno gledanje TV programa na svom mobilnom telefonu, live kamere sa saobracajnica, TV serije i sl.


Ja bas nisam taj tip korisnika. Ne gledam TV program ni kod kuce na televizoru, pa mi sigurno ne treba ni na mob. telefonu.
A ovaj mondo sajt nisam do sada posecivala.

Citat:
owim
Protok za Mondo sajt neces placati ako imas pretplatu na 3G, ali HOCES
placati za sve ostale web sajtove kojima pristupas -- ako to nameravas
da cinis, jos jedan dodatni trosak je aktiviranje tarifnog dodatka sa
bulk kupovinom MB-a.

Kada se 3G telefon kupi od MTS-a MORA da se placa pretplata za 3G
naredna 24 meseca (uk. 3.041,28 din), dok ako se uzme od MTS dilera --
ne mora.


Eto kvake, moras placati za sve ostale web sajtove.



[ bachi @ 27.08.2010. 19:50 ] @
Da, ako hoćeš 3G telefon na ugovor, mora da se plaća 3G pretplata hteo/la ti to ili ne. :(
[ fanfon @ 27.08.2010. 20:02 ] @
Ponuda i nije neka. Pokusavaju da ljudima uvale nizu srednju klasu telefona(svi su oko 100€ ili ih i nema u ponudi) uz par izuzetaka za koje traze nenormalno veliku doplatu. Zasto bi se obavezao 2 godine na postpaid za telefon od 100€? Bolje ga kupiti u kesu a onda birati tarifu po zelji
[ bachi @ 27.08.2010. 20:16 ] @
Zašto? Računica je jasna, bar u mom slučaju. :D

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2467/Samsung/S3550-Shark-3 Ovaj telefon sam naručio, dobijam za 1 dinar uz Mix 750; koliko vidim na sajtu, košta 100€, odnosno ~10.500 dinara. Obavezujem se da u narednih godinu dana plaćam 480 dinara, što za godinu dana izađe: 480*12=5.760. Drugu godinu ću plaćati pretplatu od 960 dinara, što na godišnjem nivou dođe 11.520. Ukupno za 2 godine ću telekomu platiti 17.280 dinara, a ako odbijemo cenu telefona, za dve godine ću im platiti 6.780 dinara, a imam 250 minuta i 250 poruka mesečno. Meni je ovo sasvim ok ponuda, pogotovo što neću menjati broj koji imam već 11 godina, a konkurencija ne nudi za sada ništa bolje, tako da je tu matematika jasna, crva nije ni bilo. :)

Što se telefona tiče, ne patim za telefonima od 300+€, meni telefon treba da se javim, zovem, primim i pošaljem sms. Ovo što ima gore navedeni samsung jeste kamerica za slike i mp3 player i niš' mi više ne treba. :)
[ Jbyn4e @ 27.08.2010. 22:03 ] @
^^ Tako je, ako zelis telefon.

Jos bolji primer je Samsung C5510. Po mobilnom svetu, najniza cena za njega je 107 evra, tj oko 11300 din. Uz postpaid 400 (066) on kosta 3999 din.
U sledece dve godine placas za pretplatu koja je 400 din + porez na upotrebu mob. tel. = 440 din:
Prvih 12 meseci:
220*12=2640 din
Drugih:
440*12=5280 din.

Sve ukupno koliko platis za telefon i pretplatu u dve godine:
2640 + 5280 + 3999 = 11919 din.

Dakle, ako nameravas da koristis taj telefon, za dve godine platices za postpaid 400 (kad se oduzme cena tel. aparata) nekih 620 dinara. Za dve godine 620 dinara za 100 min +100 sms + 100 MMS + 100 MB + po necega 100 ka 066 mrezi.

Drugim recima ako ti telefon odgovara, telefoniranje i sms-ovanje si dobio mesecno po ceni od oko 26 dinara.

Poredjenja radi, da si odlucio zelis taj telefon i da das kes (107 evra) i odaberes postpaid 400 sa njim, za 2 godine to bi te izaslo:
11300 + 24*440=21860 dinara.

Usteda je jasna. Da ne idem sutra na more, mozda bih se odlucio za takvu neku varijantu :)

P.S. Alo mts, promenite vise na tim stranicama rec pretPALta u pretPLAta (svuda mi bode oci)

P.P.S. Ista cena je ovog telefona i uz bel 50, koji nema bog zna sta, ali ima manju pretplatu i kad sve sracunas, das 10911 din za telefon i pretplatu za 2 godine, to mu dodje da ti mts PLACA da ga koristis :)

[Ovu poruku je menjao Jbyn4e dana 27.08.2010. u 23:13 GMT+1]
[ bachi @ 29.08.2010. 13:50 ] @
Stigao telefončić. :) Ako nekog zanima, pored standardnog ugovora, dobijate napismeno sa pečatom i potpisom da vam je pretplata prvih godinu dana 50%.
[ misadjole @ 29.08.2010. 20:56 ] @
1. Zna li neko da li ovo vazi i za 066 postpejd (tarifa 400)? Ne pise na sajtu-verovatno ne...
2. Malo menjam temu, zanima me 066 (400)- da li je u pretplatu ukljucen i 3g(besplatan mondo itt), da li ima popusta kao kod vipa ako uzimam postpejd bez telefona?
3. Hoce li uskoro u Srbiji, da mozes da zadrzis svoj broj a da menjas operatere (pricalo se o tome pa stalo, da br bude vlasnistvo korisnika)?
[ MilanTarot @ 29.08.2010. 22:46 ] @
1. Da
2. Mozes koristiti sve 3g usluge: pozivi, poruke, video pozivi, hsdpa internet itd sve po standardnim cenama kao i za "ne 3g" mrezu. Pristup mondu se naplacuje takodje po standardnoj ceni, stim sto imas mogucnost da za 99din neograniceno surfujes svim telekomovim sajtovima (web i wap), kao i da besplatno i neograniceno gledas TV i ostale striming sadrzaje na mondu
3. Ko ne uzima telefon, moze da uz ugovornu obavezu od 12 meseci tokom tih 12 meseci da placa samo 50 posto pretplate i da izabere jedan broj fiksnog telefona sa kojim ce zauvek mogu da prica po ceni od 2.9 dinara po pozivu (ne po minutu) bez obzira na trajanje i bez obzira ko koga zove (fiksni mobilni, ili mobilni fiksni).
4. Da
[ namespace @ 30.08.2010. 17:12 ] @
Pazite za 3G, nije cela Srbija pokrivena, naisla sam na neku mapu pokrivenosti.

Posle obilazenja poslovnice i dilera, na kraju sam ipak narucila telefon pozivom na 064/790 i to samsung s3550. Uz MIX400 ga placam 4999din. Htela sam da uzmem nekog Samsunga za 999din ali nije bilo pa sam uzela ovaj. Kazu da vazi ono 50% popusta prvih godinu dana, i uzeli su mi broj fiksnog za koji vazi ono 0 dinara. Ne znam sta je tacno to 0 dinara, moguce je da je to 0 dinara minut razgovora, a da ipak naplate uspostavu veze. E sad samo da prodjem sve peripetije i da telefon stigne do mene i da sve proradi.


P.S. sad vidim MilanTarot je napisao da je 2.9 dinara cena poziva ka odabranom fiksnom broju, a moze i da se sa fiksnog pozove na mobilni pod istim uslovima
[ demi035 @ 31.08.2010. 17:23 ] @
Da li ova akcija vazi za celu Srbiju?

danas sam bio u poslovnici da kupim telefon, kazu imaju telefon, sve super, samo stare cene, oni ljudi nisu ni culi za rasprodaju telefona.
[ Callan05 @ 31.08.2010. 19:46 ] @
Da li je neko igde video SE w595 u njihovim poslovnicama? Ja odem danas u 4 poslovnice u BG-u i ni u jednoj ga nema,a u jednoj mi je jedna teta, ni malo ljubaznim tonom kaže - pa mi taj telefon nemamo već godinu dana u ponudi,mora da sajt nije ažuriran.

Ajde ako neko vidi bilo gde u BG,NS,Ruma,Šabac ovaj telefon nek mi pošalje pm.Hvala unapred!
[ trader6 @ 31.08.2010. 20:56 ] @
Probaj preko MTS ekspresa
[ demi035 @ 01.09.2010. 09:34 ] @
Hteo sam da kupim S3110 ili S3100, a ova dva modela nemaju u mts expresu. Stvarno ne razumem sta je ovo, da li ne vazi za sve poslovnice ili su zaboravili da posalju obavestenje ovoj poslovnici. Oni na 789 vec dva dana zauzeti i ne mogu da se dobiju, a forum ne radi.
[ avala100 @ 01.09.2010. 15:38 ] @
Evo ima i mala kvaka sa promocijom.

Bio sam danas u poslovnici i uzeo neki najjevtiniji telefon (imali samo dva na stanju u tom trenutku), u stvari sam hteo da iskoristim ono 50 % pretplate, prema mojim potrebama u narednom periodu i po cenama jaaako je isplativo, tako sam bar mislio.
Drugi deo promocije:

"Pored toga, imate i dodatnu pogodnost da izaberete jedan fiksni broj telefona koji možete, tokom trajanja ugovora, sa svog mobilnog telefona da pozivate po ceni od 0 dinara po minutu, a jedino što plaćate je uspostava veze od 2,90 dinara, bez poreza."

naravno ne funcionise u mom slucaju. Kako su mi objasnili, a pokusavali su pola sata (red je inace bio na ulici, vec me bilo sramota), taj deo "promocije" moze samo za odredjene brojeve, one koje je sistem odredio i nikako nije hteo da prihvati broj koji sam odredio za 0 minuta. Onda su zivkali jedni druge, okolo pa u krug i ne moze. Oni to izmedju sebe nazivaju "rejting" i pitaju jedni druge da li "broj koji nije u rejtingu moze u promociju". Nisam znao za to znacenje reci "rejting". Da je moglo, tada bi i pozivi sa tog fiksnog prema mobilnom bili takodje 0 din.

Promena tarife vazi od 1. oktobra, tako da pola perioda (u mom slucaju 6 meseci) nece bas biti pola perioda, vec 5 meseci, u ovom mesecu cu dobiti 50% popusta na najnizu tarifu koju sada koristim.

Trazili su drugi dokument sa slikom za identifikaciju.
Nisam dobio potvrdu sa pecatom da ce biti 50% u periodu od 6 meseci, samo pise da koristim tarifu Promo Mix ....
Bili su jako ljubazni i OK.

Telefon sam vec poklonio, a prema novoj racunici, ipak cu u narednom periodu dosta ustedeti sa tih 50%, mada ce usteda biti manja nego pre odlaska u mt:s.
[ trader6 @ 01.09.2010. 16:50 ] @
Zna li jos neko kakvo je stanje u poslovnicama pogotovo u pogledu guyvi i dostupnih modela telefona i na 12 i na 24 meseca
[ miki069 @ 01.09.2010. 22:07 ] @
@demi035: rasprodaja telefona ne snižava cenu telefona, već pretplatu koju plaćaš uz paket. Tako da nema veze što u tvojoj poslovnici nisu čuli za rasprodaju. Ni u jednoj poslovnici nećeš dobiti telefon jeftinije nego što je bio i pre rasprodaje.

@callan05: u MTS-u ga odavno i nemaju. Pogledaj kod dilera, recimo Comtrade. Isto ide uz MTS ugovor.
[ trader6 @ 02.09.2010. 06:09 ] @
Citat:
miki069: @demi035: rasprodaja telefona ne snižava cenu telefona, već pretplatu koju plaćaš uz paket. Tako da nema veze što u tvojoj poslovnici nisu čuli za rasprodaju. Ni u jednoj poslovnici nećeš dobiti telefon jeftinije nego što je bio i pre rasprodaje.

@callan05: u MTS-u ga odavno i nemaju. Pogledaj kod dilera, recimo Comtrade. Isto ide uz MTS ugovor.



Ovo bas i nije tacno - naprotiv. NPR SamsungB3210 CorbyTXT u promociji za profil mix 750 kosta 3999 dinara, a mimo promocije u mts ekspresu 3388
[ owim @ 02.09.2010. 10:50 ] @
"Promena tarife vazi od 1. oktobra, tako da pola perioda (u mom
slucaju 6 meseci) nece bas biti pola perioda, vec 5 meseci, u ovom
mesecu cu dobiti 50% popusta na najnizu tarifu koju sada koristim."

Potpisao si 6-mesecni ugovor, on startuje 1. okt, i tek od tada imaces
novu tarifu i besplatne pozive ka fiksnom, ne pre toga, ma sta da su
ti rekli. To mozes da potvrdis proverom stanja na mobu: meni se stanje
uvecava za 2,9 din kad pozovem broj s kojim imam 'mobilni kao fixni',
a ne skidaju se besplatni minuti. To je najbolji test. Ako isto
testiras sa izabranog fiksnog, pozivi ka 'spojenom' mob broju
tarifirace se redovno u aplikaciji MojRacun - trenutna specifikacija,
a tek na kraju meseca ce se odbiti impulsi za te pozive.

Vidi temu: http://www.elitesecurity.org/t...ma-promene-tarife-tokom-meseca
[ majce22 @ 02.09.2010. 12:53 ] @
Ja sam bas imala problem sa ovim kada sam 23.7. promenila tarifu sa 066 kt na postpaid 400 jer u poslovnici nisu znali da mi kazu kako mi se tarifira saobracaj do kraja meseca a kada sam pozvala korisnicki oni su za tako nesto pisali nalog. Naravno nisu mi se javili i ostalo mi je samo da sacekam racun. Za juli mesec stigao je samo iznos za kt a sav kredit koji sam imala na kt mi je prebacen kao avans.

Nisam se interesovala ali bas cu da pogledam na listingu kako mi je tarifiran saobracaj 23.7.-30.7.
[ owim @ 02.09.2010. 15:11 ] @
"Nisam se interesovala ali bas cu da pogledam na listingu kako mi je
tarifiran saobracaj 23.7.-30.7.

Nemoj da poredis svoj slucaj sa prethodnim! Gorecitiani je vec
postojeci postpejd korisnik koji sklapa ugovor (koji moze ali i ne
mora da ukljucuje promenu tarife). To mu sve startuje 1. narednog
meseca (do juna nije bilo tako). On nije morao da menja karticu, da
prenosi avans... vidis razliku?

Ti si prakticno pripejd korisnik koji prelazi na postpejd. U periodu
23.7.-31.7. (jul ima 31 dan) imala si Postpaid 400 tarifu koju ces
platiti za 9 dana koriscenja (149 din za haracem), a na raspolaganju
si imala sve minute i poruke iz tarife (sto je pogodnost).

U avgustu je trebalo da si dobila dva racuna: prvi racun: poslednji,
za 066KT od 542 din i drugi racun, tvoj prvi postpejd racun u iznosu
od 149 din ako nisi imala potrosnju van pretplate.


Napomena: ovo znam prema najbolje kompajliranim javnim informacijama;
ukoliko nije tako, molim te, skreni mi/nam paznju. ;-)
[ avala100 @ 02.09.2010. 16:02 ] @
@owim
Hvala za detaljan odgovor, sad mi je jasno kako radi, medjutim i pored reklame u kojoj to pise, ja NECU imati besplatne razgovore sa izabranim fiksnim brojem, jer, jeli, fiksni broj nije u "rejtingu".
U svakom slucaju sam zadovoljan, jer sam odabrao dosta visoku tarifu (placacu 50%), tako da cu moci da zivkam majstore i oglase narednih meseci, i mislim da ce mi se prilicno isplatiti.
[ owim @ 02.09.2010. 18:10 ] @
Bilo bi lepo da nam ORCA 2 objasni sta je "rejting". Kad je pojavila
usluga "mobilni kao fiksni" pre vise od godinu dana, od dva analogna
broja u stanu, jerdan je bio u "rejtingu" a drugi nije (uski
selektovani uzorak). Kasnije su uslugu prosirili na sve brojeve koji
su na Alcatel centralama u BG-u, mozda i na neke druge ali ne i na
sve.

Pretpostavljam da je tvoj fiksni broj na staroj centrali. Ako nisi
siguran, idi na www.telekomcentar.com, klik na MojRacun, pa izaberi
opciju da vids na kojoj centrali je tvoj broj.

Sem toga, mogao si da iskoristis mogucnost i navedes neki drugi fixni
broj koji inace cesto pozivas (samo navedes, bez potpisavanja bilo
kakve izjave, bilo koji broj). Zapravo to mozes i dalje, ako odes u
poslovnicu i zamolis, jer ugovor jos nije stupio na snagu. (To sam i
sam uradio pre nekoliko dana, jer sam naveo fiksni broj, a potpom se
predomislio i bili su dobri da mi zamene izabrani fixni broj sutradan.
Promena prosla u sistemu, proverio.)
[ trader6 @ 02.09.2010. 18:46 ] @
da li je moguce uzeti telefon uz mix 400 preci prvih godinu dana na mix 750 i posle isteka promocije vratiti se na mix 400
[ MilanTarot @ 02.09.2010. 18:51 ] @
svasta.
[ trader6 @ 02.09.2010. 18:56 ] @
To bi bila prava promocija, al sta zna MTS i njegovi "strucnjaci"
[ MilanTarot @ 02.09.2010. 19:05 ] @
Slazem se. Na sta to lici sto mi MTS ne da da uzmem Galaxy za 1din uz tarifu postpaid 4000 pa da posle mesec dana predjem na Postpaid 400!?
[ trader6 @ 02.09.2010. 19:22 ] @
Citat:
trader6: da li je moguce uzeti telefon uz mix 400 preci prvih godinu dana na mix 750 i posle isteka promocije vratiti se na mix 400


Ja sam predlagao prelazak na visu tarifu u vreme trajanja promocije
[ ORCA 2 @ 02.09.2010. 19:45 ] @
U zavisnosti na koju je telefonsku centralu pretplatnik priključen, razlikujemo dva sistema za obračun ostvarenog saobraćaja, dosadašnji „impulsni“ i novi rejting sistem.

• „Impulsni“ - Pretplatnik koji je priključen na poludigitalnu ili analognu centralu dobija specifikaciju usluga (druga strana računa) u vidu ukupne potrošnje impulsa u toku meseca i nema automatski uvid u kojoj je tarifnoj zoni potrošio koliko impulsa (dinara).
• „Novi rejting sistem“- Pretplatnik koji je priključen na digitalnu centralu koja ima mogućnost generisanja CDR (Call Detail Record – detaljna specifikacija poziva), dobija specifikaciju usluga (druga strana računa) po novom rejting sistemu kroz koju tačno ima uvid koliko je poziva, minuta ostvario i koja mu je potrošnja u dinarima po tarifnim zonama u toku meseca.


Preko servisa „Moj račun“, uvid u ostvaren saobraćaj je informativnog karaktera a nakon završetka obračunskog perioda i objavljivanja fakture ostvaren saobraćaj će biti prikazan u dinarima kao što je objavljeno na našem sajtu.

Ukoliko su na poleđini računa za telekomunikacione usluge, u delu pod nazivom Specifikacija usluga, telefonski pozivi prikazani pod stavkom Ostvareni saobraćaj znači da se korisnik ne nalazi u rejting obračunskom sistemu.

Ukoliko je u okviru Specifikacije usluga prikazan obavljen saobraćaj na osnovu destinacije pozvanog broja, odnosno sadrži sledeće stavke: Mesni saobraćaj, Međumesni saobraćaj, Saobraćaj ka mobilnim telefonima u nacionalnoj mreži, Međunarodni saobraćaj, Internet saobraćaj sa SMIN mrežom, itd... onda se telefonski priključak nalazi u rejting obračunskom sistemu.

Cene za ostavreni saobraćaj u rejtnig obračunskom sistemu su iste kao kada se ostareni saobraćaj obračunava i prikazuje u impuslima. Svi popusti primenjuju se i u novom rejting obračunskom sistemu, u identičnom iznosu kao i u impulsnom obračunskom sistemu.


Informacije o tome da li se telefonski priključak nalazi u Impulsnom ili Rejting sistemu se, osim dolaska u korisnički centar (poslovnicu) Telekoma Srbija mogu dobiti i pozivanjem Kontakt centra 9813, 9818 i 0800 100 800, kao i putem e-maila [email protected].

Informacije o Impulsnom i Rejting sistemu takođe pruža Servis 9812 (servis raznih i sportskih informacija i obaveštenja).


S obzirom na tehnička ograničenja centrala na kojima se nalaze telefonski priključci u Impulsnom sistemu, korišćenje usluge Mobilni kao fiksni, kampanje Rasprodaja mobilnih telefona, Family Plus paketa i Štedljivih usluga (InoCall Plus, Pozivi sa fiknog ka mobilnom i Noćni razgovori) nije moguće sa telefonskog priključka u Impulsnom sistemu, shodno čemu se korisnici obaveštavaju da nisu u mogućnosti da ostvare navedene pogodnosti.
[ trader6 @ 02.09.2010. 19:54 ] @
Citat:
MilanTarot: Slazem se. Na sta to lici sto mi MTS ne da da uzmem Galaxy za 1din uz tarifu postpaid 4000 pa da posle mesec dana predjem na Postpaid 400!?


Kao sto rekoh da je neko pazljivo procitao post na koji odgovara video bi da je vec na postavljeno pitanje odgovorio potvrdno
[ majce22 @ 02.09.2010. 22:05 ] @
Taj racun za koriscenje postpaid 400 23.7.-31.7. nije jos stigao. Gledala sam listing za postpaid 400 ali nema nista sem nekoliko poziva upucenih 789. Ne da nista nije naplaceno nego u detaljnoj specifikaciji nema nista. Nebitno skroz u odnosu na dogadjaj danas :)

Otisla sam da potpisem ugovor na 24meseci uzmem neki telefoncic za 1din za ovaj broj i krenula da potpisujem dokumenta koja je covek stampao i onako smarajuci se dok cekam sledeci papir pogledam izjavu gde umesto postpaid 400 stoji postpaid 4000! Nije da nisam pogledala odmah kada sam papir dobila ali previdela sam tu dodatnu nulu. Uzas. I naravno posto je sve potvrdio i nema ovlascenja za storniranje (ocigledno) i posto je bio kraj radnog vremena cekam sutrasnji dan da mi se to koriguje. Bas bi mi ispala povoljna ova akcija :)

[ demi035 @ 02.09.2010. 22:29 ] @
Da li neko iz Telekoma moze da mi kaze da li akcija Rasprodaja telefona vazi za celu Srbiju? Ja stvarno nemam drugi nacim komunikacije sa MTS-om osim ovog foruma. U poslovnici kazu da za njih ne vaze te cene sa sajta, jer ih niko nije obavestio, 789 ne moze da se dobije, jedino da navijem sat u 5h ujutru da ih pozovem, mts forum nije aktivan.

Cene telefona nisu iste, na rasprodaji su smanjene cene + 50% od pretplate 6m ili 12m.
[ ORCA 2 @ 02.09.2010. 23:02 ] @
Kampanja važi na području cele Srbije.

Sve poslovnice su obaveštene o otpočinjanju kampanje, dok su i informacije objavljene na intranet portalu, koji je dostupan svim zaposlenima u Telekomu Srbija.

U slučaju problema sa radom poslovnice, možete se obratiti supervizoru ili šefu poslovnice. Primedbu na rad poslovnice možete uputiti na e-mail [email protected], sa navedenim podacima koja poslovnica je u pitanju, kao i imenu i prezimenu zaposlenog sa identifikacione kartice koju je svaki zaposleni dužan da nosi na svom radnom mestu.
[ owim @ 03.09.2010. 08:18 ] @
@ majce22:
Najpre, nemoj da se uzbudjujes, imas avans pri prelasku sa 066KT -->
Portapaid xx, od kojeg se umanjuju naredni racuni.

"Taj racun za koriscenje postpaid 400 23.7.-31.7. nije jos stigao."

FYI: Ako racun ne stigne, ne oslobadja te obaveze da ga platis. (Samo
ti namece nove obaveze, po pitanju kamate, iskljucenja, i sl.) Svoje
Telekom zaduzenje najlakse je da proves na portalu MojRacun, gde mozes
da vidis izdate racune i svoje uplate i za mobilni telefon.

"Gledala sam listing za postpaid 400 ali nema nista sem nekoliko
poziva upucenih 789."

Na pocetnoj strani listinga navedeno je ukupno zaduzenje. Obrati
paznju da listing ne prikazuje avans. (U listingu ce pisati mesecno
zaduzenje, a u pismenom racunu pisace iznos 0,00 din i odbijanje od
avansa i stanje avansa.)
[ bachi @ 03.09.2010. 08:56 ] @
@owim, možeš li da kvotuješ normalno, sa > ispred citiranog dela teksta?
[ owim @ 03.09.2010. 09:25 ] @
^ Izvini ako ti smeta. Sve pisem prateci listu, preko mejla, a ne
preko ES sajta. Kad tako cinim, postoji fiksni broj znakova u redu,
kao sto vidis i u ovom postu, koje pravi sam ES kad primi email-post.

Mogu rucno da doam ">", ali moram i da rucno skratim tekst koji
citiram na *pretpostavljenu* duzinu, jer ne znam gde ce ES da
"prelomi" red. Nadam se da me kapiras. :)
[ bachi @ 03.09.2010. 12:17 ] @
Aha, ok, ja dok sam pratio ES preko mailing liste, koristio sam the bat pa je on zgodniji za citiranje, pa sam zaboravio na te muke. :) Malo mi je samo konfuzno za praćenje ko je tu šta rekao, ništa drugo, ali dobro, preživeću. :)
[ owim @ 03.09.2010. 12:44 ] @
^ Potrudicu se da bude smooth :). Hvala za primedbu.
[ konektor @ 04.09.2010. 11:41 ] @
Uzeo sam paket bel 200 i telefon SE T715 na ugovor od 24 meseca i uredno su mi naplatili 6500 din.
Vidim da je na sajtu cena za taj telefon i paket 1 din http://www.mts.telekom.rs/index.php/sony-ericsson-t715.html
U čemu je kvaka? Korisnički servis nema pojma i kažu mi da zovem za 7 dana dok se ažurira sajt iako je internet pun reklama baš za ovaj telefon po ceni od 1 din u MTS-u.
Pored toga nude pretplatu za 50% za prvih 12 meseci i 0 din mobilni - fixni. U ugovoru koji sam potpisao ovo se nigde ne spominje niti su mi tražili broj fixnog ka kome bi se razgovori tarifirali 0 din.

Jel postoji neka tajna stavka koju ja ne znam a podrazumeva se ili je greška na sajtu ili je to tako normalno da piše jedno a da je u poslovnici drugo?
[ demi035 @ 04.09.2010. 13:26 ] @
Pa to je zato sto nisu obavestili sve poslovnice, ja lepo pisao pre nekoliko dana da u poslovnicama nemaju pojma o ovoj promociji. Isto su ovako i meni hteli da prodaju telefon, samo sto sam ja odustao od kupovine i cekam da ih obaveste o ovoj promociji.

Vrati se u tu poslovnicu i pisi reklamaciju, nema ti druge. Prihvatice ti reklamaciju sigurno.

PS
da nisi ti kupio ovaj telefon i potpisao ugovor pre 25.8?

[Ovu poruku je menjao demi035 dana 04.09.2010. u 14:39 GMT+1]
[ owim @ 04.09.2010. 15:26 ] @
"Uzeo sam paket bel 200 i telefon SE T715 na ugovor od 24 meseca i
uredno su mi naplatili 6500 din. U ugovoru koji sam potpisao ovo se
nigde ne spominje niti su mi tražili broj fixnog ka kome bi se
razgovori tarifirali 0 din."

Ne zelim da zvucim kao "naknadna pamet", znam da vec imas muku i necu
da ti stajem na nju. No, ako si vec kao izvor imao sajt, video si da
postoji nova rasprodaja telefona uz novu promociju -- sto TO nisi
zahtevao, nego si pristao na standardni ugovor?

Vrlo je moguce da neces nista moci da uradis, pretpostavljam da i
dalje PARALELNO mogu da se zakljucne klasicni ugovori s telefonima po
visoj ceni i promo ugovori s telefonima po nizoj ceni. Tvoj ugovor je
krenuo i to je to.

Ako si vec bio postpaid korisnik, a ne novi postpejd, ima male sanse
(ako si novi postpejd, ti si obracunski vec u sistemu i gotovo).
Dajke, ako si postojeci postpejd korisnik, ovaj ugovor (ako si ga
potpisao u septembru) stupa na snagu 1. oktobra. Sef poslovnice obicno
nema oblascenje da stornira ugovor i to je veliko cimanje -- zato
mislim da neces nista uraditi sem ako nisi jako uporan a oni voljni da
pomognu i iscimaju se (sem pisanja molbi, na sta ce da te upute, cime
neces nista da zavrsis). Tebi je potrebno storniranje celog ugovora i
zasnivanje novog ugovora, sto je peripetija.

Ja sam imao situaciju u kojoj sam sutradan hteo da promenim fixni broj
koji sam prijavio za 'mobilni kao fixni' i jedva su mi izasli u susret
(izmena tehnicke stavke potpisanog ugovora pre stupanja na snagu).

Srecno! :)
[ konektor @ 05.09.2010. 10:16 ] @
Ugovor sam potpisao 2.9 i to je bio prelazak sa pripejda na postpejd. Što je najgore na ugovoru piše promo bel 200, samo što cena aparata nije 1 dinar kao što piše na sajtu. I baš sam nekako stekao utisak da u poslovnicama nemaju pojma o promotivnoj ponudi, gospođica na šalteru je otvorila neki svoj katalog pročitala cenu i rekla to košta toliko sa tim paketom.
Razgovor telefonom sa operaterima KS je naravno bio uzaludan, nikakvu informaciju nisam dobio osim imena operaterke tako da ću ponovo pokušati u poslovnici ako budem imao živaca da čekam red.

Hvala na odgovorima :-)
[ MilanTarot @ 05.09.2010. 12:14 ] @
Pa kad si video da ne znaju, zasto ih nisi uputio na sajt!?

I zasto si u opste pristao da kupis telefon po ceni koja nije 1 dinar, a znas da moze da se kupi i za 1 din!?

Posle j nema k!
[ owim @ 05.09.2010. 12:37 ] @
^ Milane, u pravu si, 99% dajem sansu da Konektor nece moci da se
vrati u prethodno stanje. Potpisao je ugovor, krenuo biling, avans, to
je sto je. Zao mi je.
[ trader6 @ 05.09.2010. 17:53 ] @
Kupio LG 230 za dinar uz Fresh 500, javice da li je moguce u toku promocije povecavati tarifu.
[ owim @ 06.09.2010. 00:06 ] @
^ Naredne 2 god mozes na sve tarife gore-dole, moraju biti jednake ili
skuplje od Fresh 500.
[ trader6 @ 06.09.2010. 05:39 ] @
A da li na primer u prvih godinu dana predjem na npr MIX750 i onda isto imam 50 odsto pretplate?
[ owim @ 06.09.2010. 10:28 ] @
^ Da. Mozes da predjes vec od 1. oktobra i da se vratis kad pozelis na
bilo koju tarifu cija je vrednost 500 ili vise din.
[ trader6 @ 06.09.2010. 14:46 ] @
Pretpostavljam da to sto mi neradi *797# i na 788 me obavestavaju da je to broj za postpejd korisnike, ima veze sa cinjenicom da je broj tek aktiviran?
[ owim @ 06.09.2010. 15:19 ] @
^ Upravo tako. Proradice sve to uskoro.

Zanimljivo da je obracun za avgust vec zavrsen, vidim ga iz MojRacun aplikacije.
[ DR83 @ 14.09.2010. 19:39 ] @
Malopre sam bio u jednoj poslovnici i verovali ili ne imali su samo 6 (i slovima SEST) telefona da mi ponude i to ne samo za ovu rasprodaju nego i za standardnu ugovornu obavezu i nemaju pojma kad i dal ce dobijati jos telefona ...

Katastrofa.
[ trader6 @ 15.09.2010. 05:46 ] @
Pa dobro promocija vec dugo traje - logicno je da nemaju neki izbor telefona - cilj i jeste bio da se rese zaliha
[ miki069 @ 15.09.2010. 12:46 ] @
Smanili su 50% sa 12 na samo 6 meseci.
Prevaranti kao i VIP.

http://www.mts.telekom.rs/index.php/posebna-ponuda.html
[ srdjee @ 15.09.2010. 12:47 ] @
Nesto ti tu nisi dobro video, skroluj malo na dole
[ ironman @ 15.09.2010. 20:12 ] @
Ja bih uzeo neki za 1 din uz Bel50. Koji mi preporucujete (ako in uopste jos ima):
Samsung M150 za 1din uz bel50
http://www.gsmarena.com/samsung_m150-2466.php
Samsung S3100 i S3110 za 2000din uz Bel50
http://www.gsmarena.com/samsung_s3110-2697.php
http://www.gsmarena.com/samsung_s3100-2901.php
Samsung C3050 Bel50 + 2000din
http://www.gsmarena.com/samsung_c3050_stratus-2706.php
i C5510 Bel50+ 4000din (ovaj mi je i najbolji)
http://www.gsmarena.com/samsung_c5510-2856.php

Ovde mi nesto nije jasno !
Citat:
1. Da
2. Mozes koristiti sve 3g usluge: pozivi, poruke, video pozivi, hsdpa internet itd sve po standardnim cenama kao i za "ne 3g" mrezu. Pristup mondu se naplacuje takodje po standardnoj ceni, stim sto imas mogucnost da za 99din neograniceno surfujes svim telekomovim sajtovima (web i wap), kao i da besplatno i neograniceno gledas TV i ostale striming sadrzaje na mondu
3. Ko ne uzima telefon, moze da uz ugovornu obavezu od 12 meseci tokom tih 12 meseci da placa samo 50 posto pretplate i da izabere jedan broj fiksnog telefona sa kojim ce zauvek mogu da prica po ceni od 2.9 dinara po pozivu (ne po minutu) bez obzira na trajanje i bez obzira ko koga zove (fiksni mobilni, ili mobilni fiksni).
4. Da



Jel to biras izmedju telefona i besplatnog poziva na (odabrani) fixni? Ne moze oba?



[Ovu poruku je menjao ironman dana 15.09.2010. u 21:37 GMT+1]
[ trader6 @ 16.09.2010. 09:40 ] @
M150 nema vise - a i izbor tarife ti je cudan - sto bel 50

Interesuje me da li je u ovoj promociji moguce prebaciti telefon na pravno lice a da ostanu uslovi promocije

Inace prolazio sam pored poslovnice na terazijama i tamo ko da je miting puna poslovnica ljudi - pa koliko telefona je MTS imao na zalihama?

[Ovu poruku je menjao trader6 dana 16.09.2010. u 14:45 GMT+1]
[ ironman @ 16.09.2010. 16:30 ] @
Sta je tu cudno, inace sam naprepaidu i trosim <100din/mesecno.

btw Jel skidaju kredit kad se zove 064970, sa o4 broja?
sestra me uverava da su joj skinuli 150 din za 3ipo minuta!
[ namespace @ 17.09.2010. 15:17 ] @
Narucila sam telefon uz postpaid ugovor MIX400 preko 064/790, po algoritmu koji je dao bachi.
Nisu mi skinuli kredit prilikom razgovora sa tim brojem.
Za 4 dana stigao telefon i za jos 2 dana aktivirana nova postpaid kartica, a deaktivirana stara prepaid kartica.
Sada sam ne bas ponosni vlasnik Samsunga 3550, licno mi se ne svidja softver, valjda sam navikla na eriksone, pa dok se ne uhodam.

Tacno je da u ovoj promociji nemate bas neki izbor telefona, plus sto kada sam ja trazila telefon ni kod dilera ni u poslovnici nisu culi za promociju, a na ovom broju 064/790 su culi pa sam jedino tako i mogla da dodjem do telefona uz ugovor koji se reklamira na sajtu.

Jos uvek nisam dobila prvi racun, a koliko sam potrosila ne znam jer na postpaidu se ne prikazuje trenutno aktuelno stanje vec neko stanje od ranije. Ne znam samo kako na prepaidu odmah znaju kad si potrosio kredit.
[ trader6 @ 25.09.2010. 19:26 ] @
Cini se da je promocija zavrsena, nesto ne vidim guzve u poslovnicama MTS