[ Alex65 @ 28.08.2010. 10:45 ] @
Dobio sam nekidan HTC TyTN II sa zakljucanom mrezom u verziji Win. 6.5 ali posle otkljucavanja u servisu Win 6.1. Naknadno sam ubacio Mobille shell 3.0. Bez problema sam (sinhro/PC ) ubacio i imenik i A/V sadrzaj.
Prvih par dana je sve bilo OK ali se desilo da mi je najednom nestao ton iz zvucnika - zvono i reprodukcija muzike. Preko slusalica je inace sve u redu. Reklamirao sam u servisu a oni mi uzeli jos 500 din za neispravan ( !?! ) zvucnik. Opet je par dana bilo sve u redu do jutros, kad se sve ponovilo. Znam da su me zavaljali za pare ali u cemu je stos sa telefonom ? Zasto gubi ton ? Postoji li neki stos, buduci da sam isprobao sva moguca podesavanja, soft restart, vadjenje baterije...sve osim hard restarta. Pomoc ?
[ miki069 @ 06.09.2010. 21:59 ] @
Nema štosa.
Crkao ti je buzzer.
Ako sumnjaš da su te "zavaljali" za pare što nisi tražio da ti vrate neispravan zvučnik?
Ne razumem šta si im reklamirao?
Najverovatnije su ti ugradili neku alternativu koja je opet crkla.
Sad možeš da im reklamiraš buzzer ako su ti dali garanciju, što ne verujem.
Original, koliko vidim kod dobavljača, nema.
Gde ga nađeš biće šišanje.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.09.2010. 23:30 ] @
Najjednostavnije ti je naći ga na eBayu, a onda mi se javi porukom da ti ga naručimo :)
[ Alex65 @ 07.09.2010. 13:36 ] @
E ljudi, hvala na pomoci . Problem sam resio tako sto sam pri skinutom poklopcu i uklj. plejeru, slucajno jace pritisnuo podrucje oko buzera i dobio ton. Onda sam primetio da je to jedan zaseban plasticni nosac, iznad kamere ( 2 sharafa i otvorio sam ) koji ispod ima neke kontakte .
- na zvucniku, buzeru sam malo nategnuo kontakte
- pazljivo ocistio sve kontakte cetkicom
- vratio mehanicki uspesno sve kako je bilo
Operacija NEuspela ! I dalje sve perfektno radi osim zvuka.
Resenje : Na deo plasticnog nosaca sam kapnuo kap vruce plastike i kasnije vratio poklopac baterija.
Stalni pritisak poklopca sad omogucava ispravan rad zvucnika.
Cudno ali radi. I dalje ne znam sta je razlog tome ali ne znam funkciju tog nosaca pa ne bih dalje da idem.

U medjuvremenu obratim malo vecu paznju na poklopac baterije i vidim da su odredjene kukice polomljene pa bih bio rad kupiti nov poklopac po nekoj razumnoj ceni. Ako neko ima ili zna, pomogla bi mi info.
Hvala jos jednom .