[ Boboje @ 28.08.2010. 13:46 ] @
može li mi neko reći šta se zaokružuje na 100 KB kod mts interneta. da li se zaokružuje samo transfer od trenutka kad se uspostavi konekcija do diskonektovanja u aplikaciji, ili se radi zaokruživanje nečeg drugog. čitao sam po forumima da na 5 GB transfera koji pokaže aplikacija, telekom obračuna još i do 1 GB. ovo mi je prvi mesec pa još uvek ne znam šta me čeka. u poslovnici sam dobio različite odgovore od različitih radnika. jedan kaže da se zaokružuje poseta svakom sajtu, jedan da se zaokružuje svaki transfer fajlova, jedan kaže da se radi samo o konekciji, a neki prvi put čuju za to. mtsu sam 5 puta slao mailove ali niko mi ništa ne odgovara, mada od njih odgovor nisam ni očekivao...
[ pajaja @ 28.08.2010. 17:00 ] @
Trebalo bi da se zaokruzuju preneti podaci u jednoj konekciji. Zavisi od toga sta radis, ako se cesto konektujes/diskonektujes a u medjuvremenu preneses mali broj podataka obracunat protok ti moze biti dosta veci od stvarno prenesenih podataka. Racunaj da ti po konekciji mogu "ukrasti" najvise 100KB. Ne znam kako je to reseno u aplikaciji koju dobijes uz modem, ali ako pukne veza i modem se rekonektuje to ce se racunati kao nova konekcija iako te aplikacija mozda nece obavestiti o tome.
[ Boboje @ 28.08.2010. 19:30 ] @
ako zaokruzuju samo konekciju onda nije lose jer mi konekcije traju po nekoliko sati i imam protok mnoog veci od 100 KB. videcemo kad mi stigne racun
[ Slobodan Milivojevic @ 28.08.2010. 21:08 ] @
Zaokruzuju po konekciji, znaci od connect do disconnect.