[ Metalnem @ 24.01.2004. 20:35 ] @
Imam instaliran Win Server 2003 i kada sam prikljucen na Internet cesto mi se pojavljuje sledeca greska:

svchost.exe - Application Error

The instruction at "0x7572eb3c" referenced memory at "0x90909090". The memory could not be "written".

Click on OK to terminate the program.
Click on Cancel to debug the program.


Slicna greska mi se pojavljivala i na Win XP. Sta da radim?
[ Mihailo @ 25.01.2004. 11:30 ] @
Razne stvari iziazivaju tu grešku, zavisi koji servis radi pod svchost-om.
To možeš da utvrdiš na razne načine, ako nije očigledno koji je servis pao, kucaj tasklist /svc pre i posle pa uporedi. + Iskopiraj šta ima iz event loga.
[ Metalnem @ 25.01.2004. 11:46 ] @
Pucao mi je RPC servis i pojavljivala mi se poruka da se sistem gasi za 60 sekundi, pa sam ja onda u podesavanju servisa postavio da umesto da restartuje komp, sistem restartuje samo servis. Od tada mi se javlja samo greska u svchost.exe.
[ Mihailo @ 25.01.2004. 12:09 ] @
Si radio update ovih godina? Vrlo liči na msblaster worm, koji je harao pre 6 meseci.
Ima nekoliko tema o tome na ES-u, koristi pretragu.
[ ImPlant @ 25.01.2004. 12:16 ] @
RPC ti je jedan od vaznijih servisa na masini i mnogo drugih servisa zavisi od njega. kad ti on pukne prestanu sa radom i dosta drugih servisa i zato ti windows izbaci poruku da ce se resetovati da bi se svi servisi ponovo pokrenuli kako treba. pogledaj za RPC servis properties pa dependencies i videces sta sve zavisi od RPCa.

konacno, moj savet ti je da odes na http://www.microsoft.com/downl...2458E92E&displaylang=en%20
i skines zakrpu za propust u RPC servisu(jer izgleda da tebe napada neka wrsta winblasta), to bi trebalo da ti resi problem.
[ Metalnem @ 25.01.2004. 13:44 ] @
Pa video sam dosta slicnih tema, ali je bila drugacija greska sa svchostom, pa sam hteo da budem siguran.

Skinuo sam ovaj update. Sada sve radi kako treba (videcemo da li ce i dalje).

Hvala svima!