[ sasa.je @ 30.08.2010. 10:14 ] @
Neko zlonamjeran je napravio na brzaka sajt u kojem blati firmu u kojoj radim. Ima li šanse da se to spriječi ili u krajnjem slučaju da oborim taj sajt. Na privatnu poruku mogu ostaviti i web adresu originalnog i ovog drugog sajta.
[ nkrgovic @ 30.08.2010. 11:05 ] @
Da li je u pitanju lazni sajt preduzeca ili sajt u kome neko iznosi svoje misljenje o preduzecu?

Ovo prvo mozes da prijavis policiji (traje) ili provajderu gde se sajt hostuje (brze, a verovatno ce ti izaci u susret). Ako je van zemlje prica je ista - javis se na abuse@ ili tako nesto.

Ako je u pitanju licno misljenje - to se zove sloboda govora. Svako moze da te blati. Ako mislis da neko namerno siri neistine - ali bas neistine, ne svoje misljenje - onda mozes da ga tuzis, privatnom tuzbom. Konsultuje se sa nekim advokatom.
[ sasa.je @ 30.08.2010. 11:10 ] @
Da nije u nazivu sajta stavio naziv naše firme vjerovatno bi moglo spadati u slobodu govora,ali su oni ili on ipak stavili da se sajt zove http://nazivnasefirme.org/, dok se originalni sajt zove www.nazivnasefirme.com. Već smo poslali mejl ovim što hostuju taj sajt,pa čekamo i njihov odgovor.
Hvala na odgovoru!
[ Predrag Supurovic @ 30.08.2010. 16:29 ] @
Ako sajt korsiti vase ime u naivu domena a upoterbljen je za stvaranej lose sliek o firmi, ond amozete da se pozovete na zloupotrebu imena. Obino je dovolno obratiti se administraciji host servera da uklone taj sadrzaj.

Druga opcija je da pokrenete arbitrazu, pozovete se na prece pravo vlanistva i opet nayloupotrebu imena i kroz nju preuzmete domen.
[ sasa.je @ 30.08.2010. 21:11 ] @
ma ovo je izgleda neki divlji hosting u Americi. Na mejl koji sam poslao dobio sam generisani odgovor od mašine,tako da ni odgovora nemam. Izgleda da mi preostaje samo da se učim hakerisanju.
[ legija @ 30.08.2010. 21:31 ] @
Neskovic osiguranje ? :)

Na BL forumu covjek lijepo kaze da ste ga izvarali -;))

http://forum.banjaluka.com/viewtopic.php?f=32&t=51295
[ dejande @ 31.08.2010. 19:07 ] @
Citat:
sasa.je:  Ima li šanse da se to spriječi ili u krajnjem slučaju da oborim taj sajt.


imas naravno, isplatite coveku posteno sto mu sleduje po racunu od popravke kola i on ce sam ukloniti sadrzaj .... usput ga upitajte koliko trazi da vam proda domen.

[ ZanLepen @ 09.09.2010. 13:31 ] @
sasa.je

koji drugi vid borbe čoveku ostane kada ga ovako pokradu?
[ Stefan Jocic @ 09.09.2010. 15:16 ] @
@sasa.je

Odgovore si dobio. Obrati se hosting firmi i registru preko kojeg je registrovan domen. Za "hakovanje", koje je inače kažnjivo zakonom, trebaš imati dosta znanja.

Koliko vidim ovde se radi o ličnim stvarima. Ono što nas na ES-u ne interesuje, pogotovu ne na hosting forumu, jeste ko je kome ostao dužan i zašto.

Da ne idemo više u offtopic - lock!