[ anonimuss @ 30.08.2010. 16:21 ] @
prije dva dana sam zavrsio gluvu sobu...
koja je dim 140 x 130 x 215
to sam pregradio u cosak sobe u podrumu sa 2 zida od rigipsa
od izolacije za dva nova zida sam koristio kamenu vunu izmedjeu tabli
i azmafonom oblozio unutrasnje zidove a preko njih kartonske skoljke od jaja
a na druga dva stara zida kao i na plafon i vrata azmafon i skoljke od jaja
ispalo je super zvuk je extra....

imam comp c2d 2.4 ... 4 gb rama ... 700 gb disk...
audigy 2 zs platinum zvucnu...
Behringer UB802 Mixer...
kondezatorski mikrofon AT 2020....
neku casio klavijaturu...
masu VST-ova..
od softvera koristim nuendo 4, cubase 5, i fl studio...

trebaju mi jos monitorski zvucnici i dobre slusalice... valjda.....treba li mi jos sta od opreme
neki vas savjet sta jos da nabavim ... koje zvucnike da uzmem... koje slusalice.... i kako vam se cini to sto imam...

neka vasa preorukua za hardver ili softver je dobrodosla

(snimanje rap muzike...... a i sve drugo ako neko naleti hahaha )
[ Play @ 30.08.2010. 16:55 ] @
Za pocetak, moja preporuka: promeni zvucnu karticu. Ako si vec uradio sve to i imas nameru da se bavis "ozbiljnijim" zvukom, dobar audio interfejs je vrlo vazan deo svakog studija.

Dalje, mogao bi da razmislis o jos ponekom komadu audio hardvera...npr. mikrofonski preamp, kompresor/limiter, mozda i neki voice procesor...

I UPS. Da ne bude posle "au, nestade struje, a nisam sejvovao projekat. Sacekacu da dodje struja pa cu da gurnem prst u uticnicu"

Pozdrav,
Play
[ acaradio @ 30.08.2010. 17:39 ] @
Citat:
anonimuss: koje zvucnike da uzmem... koje slusalice

Koliki budzet si namenio za te dve stavke?


Citat:
kako vam se cini to sto imam

Kilavo, ali moze da posluzi za pocetak. Kada dodjes do nekih finansija, prvo promeni audio kartu.
[ anonimuss @ 30.08.2010. 19:00 ] @
sto se budzeta tice..... za sad nebi uzimao nista jer sam se ispucao za gluvu sobu mozda kasnije ... uzeo sam obicne slusalice od 10 eura mogu posluzit jedan period za u gluvu sobu... dok ne skupim nesto para.... e sad sto se tice audio kartice kod nas u cg je nemam dje kupit jedino da dodjem u srbiju ili BIH ili da narucim nesto preko neta... neka vasa preporuka za zvucnu......


nemam iskustva sa preampom i limiterom... cemu tacno sluzi preamp... to je pojacalo? je li ti fantomsko ili..... koja je cijena tih kompresora za glas .. u audio hardver se uopste ne razumijem dosta bi mi znacilo ako bi mi neko mogao rec nesto vise....

fala vi.....
[ acaradio @ 30.08.2010. 22:02 ] @
Citat:
anonimuss: neka vasa preporuka za zvucnu

M-Audio Audiophile 192
E-MU 1212m

Citat:
cemu tacno sluzi preamp

Preamp (preamplifier) je pretpojacalo i sluzi da signal niskog intenziteta pojaca na vecu vrednost. U ovom slucaju pricamo o mikrofonskim preampovima. Za sada ti to nije potrebno, jer tvoja mikseta ima mikrofonski ulaz sa fantomskim napajanjem, a osim toga mikrofon koji koristis spada u jeftinije, tako da prica o preampu dolazi kada kupis neki skuplji mikrofon.
Dinamicku obradu (kompresiju) za sada ces raditi u softveru u kom snimas (Cubase, FL...), tako da ti hardverska opcija kompresora nije potrebna u ovoj "lakoj" konfiguraciji.

Citat:
u audio hardver se uopste ne razumijem dosta bi mi znacilo ako bi mi neko mogao rec nesto vise

To se ne uci kroz poruke na forumu. U rad sa zvukom se ne ulazi sa "uopste se ne razumem u to", vec moras da se malo informises o osnovnim pojmovima.
[ Kovacevic Vladimir @ 30.08.2010. 22:52 ] @
Muzički studio...šta još....

Ima toga...i nikada dosta.

Dok sakupljaš novce, ostaje Ti vremena da malo razgledaš slike
http://www.google.com/search?c...=&btnG=Google+keres%C3%A9s
da "progooglaš" na temu Home studio i vidiš kako se to rešava.

Ali, postoji nešto što se mora proći pre investiranja u opremu, a to je osnovni rad na opremi koju sada imaš.
Postupnost u radu, upoznavanje osnovnih postupaka i funkcionisanja software-a, pa podešavanja, pa...

Paralelno sa tim (isto Net Search) čitaš o ostalim hardware-ima i saznaš (učiš) čemu oni služe, pa i koliko koštaju.

I tako postepeno dođeš do potrebnih podataka šta je standard za jedan solidan Home Studio, a realizacija će zavisiti od materijalnih mogućnosti.
A i od isplativosti

Svu pomoć možeš potražiti ovde, ali poslušaj savet SM
Citat:
acaradio: To se ne uci kroz poruke na forumu. U rad sa zvukom se ne ulazi sa "uopste se ne razumem u to", vec moras da se malo informises o osnovnim pojmovima.


Pozdrav
[ Mr.Back @ 12.11.2010. 20:54 ] @
Evo ja mogu da predlozim konfiguraciju koju ja imam i zadovoljan sam.. Dok sam rep radio nista bolje mi nije trebalo, ovo sto imam je bilo mnogo dobro cak, nije otkidalo, ali.. veoma dobro.. Racunar je dobar taj sto imas.. mikser ok.. zvucna .. e ja imam M Audio Audiophile 24/96, i veoma sam zadovoljan njome. a nije skupa.. Mikrofon taj sto imas, ok je.. posto imas gluvu sobu tako od kartona, ne treba da kupujes sad neke pozlacene mikrofone.. Ali gledaj da uzmes tipa Rode iz NT serije.. najbolje ti je da probas u prodavnici gdje kupujes , repujes na svaki po koji stih cujes i uporedis.. uzmes koji ti odgovara... Monitore koje ja imam, a kupio sam ih na predlog Ace, Acaradio, to su KRK RP5, sad su veoma jeftini, tad su bili nesto i skuplji... E jedino sto ja sad planiram da promjenim jesu monitori jer nemaju dovoljan sub bass i jos neke sitnice koje mi trebaju jer sam presao na drugu vrstu muzike, ne radim vise rep pa mi treba, a za rep su odlicni!!
Eto, ovo ja imam i radi super... Evo okacicu i neki instrumental da cujes kako ti zvuci kad uradim na ovoj konfiguraciji i sam onda odluci jel ti ok, tako je najbolje...

LINK; http://www.sendspace.com/file/qj4dz3

Poz!!!
[ Filip_ @ 15.12.2010. 07:43 ] @
Zvucna definitivno mora da se promeni, sve zavisi zelis li bezicnu (Firewire), USB ( Mobilnost i napajanje preko Usb-a), ili PCI (Nema prenosenja iz kucista, ali manja cena). Bez monitora ili (kao prelazno resenje) dobrih slusalica za monitoring (ima za 100-tinak eura) ne bi trebao da pocinjes da radis nove projekte...

Opet moras napomenuti cenovni rang za monitore i zvucnu...ovako nista ne vredi navesti nesto, sto je mozda trenutno preskupo za tvoj budzet.

Pozz
[ Dragan Macura @ 15.12.2010. 15:59 ] @
Što se tiče software-a imaš dva programa koja sam vidio kod mnogih ljudi koji se bave muzičkom produkcijom na instrumentalima, vokalima i sl. To su Adobe Audition 3 (lično ga koristim, takođe koristim i FL Studio za instrumentale) i Sound Forge 9 ili 10, ljudi su poprilično zadovoljni ovim programima.
[ acaradio @ 15.12.2010. 19:10 ] @
Citat:
Filip_: sve zavisi zelis li bezicnu (Firewire)

Kakve zajednicke osobine imaju termini "bezicna" i "firewire"?
Da nisi slucajno pobrkao "wireless" i "firewire"?
[ Play @ 16.12.2010. 10:19 ] @
Citat:
acaradio: Kakve zajednicke osobine imaju termini "bezicna" i "firewire"?
Da nisi slucajno pobrkao "wireless" i "firewire"?


Bežična = Firewireless
[ acaradio @ 16.12.2010. 13:12 ] @
Ne, ne.... to je ona bez vatrenih zica
[ Filip_ @ 19.12.2010. 05:37 ] @
Citat:
acaradio: Kakve zajednicke osobine imaju termini "bezicna" i "firewire"?
Da nisi slucajno pobrkao "wireless" i "firewire"?


Lapsus, lapsus ...htedoh reci prenosnu/mobilnu...izvinjavam se "anonimuss-u" na gresci...odoh edit da uradim na post-u...

Kasno za edit......to je kada lezem stalno u 5 ujutro...
[ Play @ 19.12.2010. 05:52 ] @
@Filip_ ... Ma šalimo se, naravno... Ja u 5 ujutro slažem vokale k'o od šale i slažem rime s' bilo čime.
I'm too drunk now
[ Filip_ @ 22.12.2010. 10:06 ] @
... ma znam da se salite...ali ne volim kad toliko pogresim, jos kao treba da dam odgovor, pa covek moze jos da pogresno shvati firewire standard...eh...ode mi zeludac od nerviranja...... cigareta, kafa, zestine...
[ anonimuss @ 06.05.2011. 05:55 ] @
vase misljenje za zvuk i produkciju ove pjesme........




http://www.youtube.com/watch?v=KHfmpZ5v2oU

[ Kovacevic Vladimir @ 06.05.2011. 11:17 ] @
Ako si ovaj snimak napravio u gluvoj sobi i opremom iz prvog posta, onda i nije loše.

Čuje se sve...ali kako, to je posebna priča, jer ima se utisak da bi sa dobrim mikrofonom sve bilo efektnije.
Naravno, uz bolju dikciju i boljom (uvežbanom) disajnom tehnikom...tekstualni deo bi bio ubedljiviji.
Sama muzička podloga mi je "tanka", bleda...

Pozdrav
[ anonimuss @ 06.05.2011. 21:16 ] @
hvala vlado .... jos neko neki prijedlog kritiku.....
[ savke24 @ 13.05.2011. 11:34 ] @
E trebala la bi mi pomoc oko zvucne,radim snimanje vokala i produkciju (amaterski,iz hobija,nista ozbiljno) i zanimalo bi koju zvucnu da uzmem...E sad zanima koju da uzmem a da je bolje za mikrofon,dal da uzmem sa xlr ulazom ili moze i sa onim za vecu banananicu(6,3 mm ),i sad dal uopste ima neka zvucna polovna da se nadje sa xlr ulazom do do 50 e,ne bitno dal je interna ili externa ??
Nadam se da ce neko da mi odgovori,postavicu isti ovaj post na jos 2,3 teme slicne ovoj pa da se ne iznenadite ako naletite na isti post
pozz
[ Dragan Macura @ 13.05.2011. 12:45 ] @
A da jednostavno otvoriš novu temu?
[ savke24 @ 13.05.2011. 13:08 ] @
a ima vec 15 ovakvih tema,kad bih je otvorio onda bi se neko javi i rekao kako se sve vrti u krug i da malo prelistam forum,sto sam ja vec uradio,i onda je lakse da postavim pitanje u tim temama kad su slicne,i vec se dosta raspravljalo o tome .....
[ acaradio @ 13.05.2011. 19:01 ] @
Citat:
savke24: dal uopste ima neka zvucna polovna da se nadje sa xlr ulazom do do 50 e


Karticu sa pravim mikrofonskim ulazom ces tesko naci ispod 100 evra, jedna od njih je ova: http://www.m-audio.com/products/en_us/FastTrack.html
Polovne moras da trazis po oglasima, a cena zavisi od onoga ko je prodaje.


Citat:
postavicu isti ovaj post na jos 2,3 teme slicne ovoj pa da se ne iznenadite ako naletite na isti post

Necemo se iznenaditi, vec cemo duple poruke obrisati, jer to ne dozvoljavamo.
Jedno pitanje - jedna tema (bez obzira da li se otvara nova ili se pise u postojecoj).
[ savke24 @ 14.05.2011. 14:35 ] @
aha ok kapiram,nov sam na forumu,tako da nemojte mi zameriti

da bas sam tu zvucnu gledao,al nigde nisam uspeo da nadjem da je neko prodaje polovno :/

a reci mi sta mislis o ovoj mixeti maloj,dal ona moze da uradi posao i dal li nju mogu da ukljucim onda u integrisanu zvucnu:

http://www.musiccentar.com/i-1976/behringer-xenyx-502-mikseta
[ acaradio @ 14.05.2011. 18:39 ] @
Moze i tako. Za zezanje je sasvim ok.