[ marvel @ 30.08.2010. 21:03 ] @
Interesuju me vaša iskustva sa početnim
zaposlenjem kao inženjer elektrotehnike,
konkretno smera elektronika.
Skoro godinu dana nisam naišao ni na jedan oglas za posao
u kome traže inženjera elektrotehnike smera elektronika,
takva su i iskustva dosta kolega koje znam, jedini koji su
našli posao u struci su oni koji su ušli u prosvetu.


Da li je traženje posla u Srbiji kao ing. elektronike bez iskustva, uzaludna potraga?




[Ovu poruku je menjao marvel dana 31.08.2010. u 11:23 GMT+1]
[ marko37 @ 31.08.2010. 00:40 ] @
Da sam ja tražio oglas za posao za moj smer koji sam završio na ETFu, verovatno bih i danas bio nezaposlen...
[ darecdjo @ 31.08.2010. 09:05 ] @
http://poslovi.infostud.com/po...-Manager-Inzenjer-elekt/o57690
[ marvel @ 31.08.2010. 10:32 ] @
Citat:
marko37: Da sam ja tražio oglas za posao za moj smer koji sam završio na ETFu, verovatno bih i danas bio nezaposlen...


Možete li detaljnije da kažete o smeru koji ste završili, i poslu koji ste počeli da radite.

I ja se prijavljujem za poslove koji nisu konkretno vezani za moj smer ali najveći problem je to što svi traže minimum godinu dana iskustva, gde da napravim godinu dana iskustva kad svi hoće izgrađenog inženjera.




Da, znam za taj oglas i prijavio sam se, mada iako ne stoji u oglasu, čini mi se da je to posao za iskusne inženjere.....
[ Mister Big Time @ 13.09.2010. 13:43 ] @
Slican problem jednog mog poznanika sa ETF-a. Izgleda ce ovde zauvek biti ono - bez veze nista. Toliko se razocarao "zasto sam isao na ETF i mucio se ako ne mogu posao da nadjem posle nikako... "

U zemlji Srbiji trainee programi gotovo da ne postoje, sad but true.
[ marko37 @ 14.09.2010. 01:24 ] @
Citat:
marvel: Možete li detaljnije da kažete o smeru koji ste završili, i poslu koji ste počeli da radite.

Koji to mi?! :)
Šalu na stranu, završio sam smer optoelektronika i laserska tehnika, a bavim se telekomunikacijama.

Citat:
I ja se prijavljujem za poslove koji nisu konkretno vezani za moj smer ali najveći problem je to što svi traže minimum godinu dana iskustva, gde da napravim godinu dana iskustva kad svi hoće izgrađenog inženjera.

Ne budi previše izbirljiv u pogledu prvog posla. Nađeš bilo šta, a posle sa tog posla tražiš sledeći.

Citat:
Mister Big Time: Slican problem jednog mog poznanika sa ETF-a. Izgleda ce ovde zauvek biti ono - bez veze nista. Toliko se razocarao "zasto sam isao na ETF i mucio se ako ne mogu posao da nadjem posle nikako... "

U zemlji Srbiji trainee programi gotovo da ne postoje, sad but true.

Postoje, ali u vidu slabo plaćenih poslova. :)
Trainee programi ne postoje pre svega zbog zakonske manjkavosti kojom bi se definisalo tako nešto. Što je možda i dobro, inače bi naši bizmismeni verovatno našli način da sve svoje radnike zaposle kao pripravnike ili volontere. Primera radi, kako je pokriven volonter u pogledu zdravstvenog osiguranja dok volontira u nekoj firmi? Šta u slučaju npr. povrede na radu?
Nalaženje posla preko veze nije samo srpski specijalitet, već je svuda prisutan običaj. Dobro, nije baš da ti treba veza za bilo kakav posao, već za one bolje poslove.
A kolegi poruči da to što je završio ETF ne znači da će na dan preuzimanja diplome automatski dobiti odlično plaćen posao, 4-časovno radno vreme i 10 devica. Neka se angažuje malo.
[ marvel @ 14.09.2010. 10:01 ] @
Poenta je u tome što niti sam izbirljiv u pogledu posla niti mogu da nadjem nesto, prijavljujem se na svaki oglas koji i malo ima veze sa elektrotehnikom, pisem dobar CV za prijavu, i kratko propratno pismo, a procenat odogovora na moje prijave je jedno 0.2% i to vecina odgovara sa "Hvala ali treba nam neko iskusniji"
[ Euroval @ 30.03.2018. 12:32 ] @
Traži se inženjer elektrotehnike!


1. PODACI O POSLODAVCU

Naziv poslodavca: EURO-V.A.L. doo
Adresa: Mirna 11, 10040 Zagreb
Kontakt osoba: Luka Šimić
Email: [email protected] ili [email protected]
Web stranica: www.euroval.hr
Telefon: 01 2988-004 Mobitel:0992190900

2. PODACI O RADNOM MJESTU

Naziv RM: injženjer elektrotehnike
Opis poslova: nabava i implementacija profesionalne tv opreme
Razina obrazovanja: VŠS ili VSS
Strani jezici: ENGLESKI
Radno iskustvo : nije važno

3. UVJETI RADNOG MJESTA

Mjesto rada (naselje): Zagreb
Naknada za prijevoz: cijela naknada
Radno vrijeme: puno radno vrijeme



Pozdrav/Regards,
Luka Šimić

EURO-V.A.L. d.o.o. | Mirna 11 | 10040 Zagreb, CROATIA
Phone: +385 1 5581 871 | Mobile: +385 99 219 0900 | Fax: +385 1 5581 872
E-mail:| [email protected]|
Web: | www.euroval.hr shop.euroval.hr |
Facebook:|https://www.facebook.com/eurovalbroadcast/ |