[ vuchko.vuchko @ 31.08.2010. 16:56 ] @
Znaci pogledao sam dosta tema o ovome ali nisam uspio nista napraviti , pa vas molim za pomoc....

Ovako, 'ocu da povezem pc i tv, imam kabel s-video koji ide u graficku a na tv ide scart...

Trenutno mi je graficka karta GeForce FX 5200 sa novim driverima, postavicu i screenshot-ove ako treaba.
Probao sam mnogo tutorijala al nikako da dobijem sliku na tv...

Ako ima iko strpljenja da to pokusa da mi objasni bio bih jako zahvalan!
[ subotind @ 31.08.2010. 17:57 ] @
Hajde ti lepo proveri koji ili kakav scart prikljucak imas ! Jer skart prikljucak ima dva smera , koji se koriste za ulaz signala u tv/video rekorder i za izlaz signala iz tv/videorekordera .Ako imas obican skart na kom ne mozes da menjas ili biras koja je verzija , moguce je da imas skart kod kojeg je izlaz signala ka tvojoj grafickoj iz televizora , umesto da je smer signala od graficke ka tv-u . prvo proveri to , pa onda kreni dalje da radis podesavanja .Obicno je tu problem , jer uglavnom se prodaju ove verzije sa kontra smerom .
[ vuchko.vuchko @ 31.08.2010. 18:11 ] @
ovako kabel je ednet elecom art. br. 84090

A lepo pise ovako :

"4 pole S-Video plug and chinc plugs to scart plug. For the conection of the graphic card of the pc or notebook with S-Vide Output to the scart-input of the tv device...." onda kaze kako su chic-evi za audio a scart za video i jos pise kako .."the in/out switch enables operation in both directions" i tako to sve fino pise na kutiji od mojega kabela.

POMAGAJTE, prije nego bude kasno :-( !!!
[ subotind @ 31.08.2010. 18:36 ] @
Dobro , kabel je okej , ili veoma dobar , jer mozes da menjas smer . Naravnol smer ide od graficke ka tv-u . Za pocetak ne moras da povezes audijo , nego samo video signal . E sad , da li si dobijo bilo kakav signal na tv-u ? makar losu sliku , strafte ili bilo kakvu promenu ? Kod tih kartica ima jedan stos koji je barem kod meene imao efekta , a to je da skroz iskljucis monitor , povezes samo tv out na tv i zatim upalis racunar . tada se slika sama prebaci na tv . Ne mora oobavezno da uspe , ali kod mene je radilo .
[ subotind @ 31.08.2010. 18:40 ] @
Cek bre malo , sad sam video malo bolje sta si napisao za kabel , pa mi nije jasno . javi mi se na pm .
[ vuchko.vuchko @ 31.08.2010. 18:55 ] @
E ovaj kabel imam
[ Miroslav Cvejić @ 31.08.2010. 19:14 ] @
Imao sam prilike da naiđem na takav kabl.

Pošto SCART ima video in i video out pinove, desilo se da su pogrešni povezani. :)
Dakle kabl je radio samo kada slika ide sa SCARTa na s-video.

Ispitaj tu mogućnost.
[ vuchko.vuchko @ 31.08.2010. 19:23 ] @
Znaci da razvalim scart i vidim kako su pinov povezani ? to bi bio predlog, jel?


Evo ovako je prikopcano, znaci ovaj scart se kopca u tv!

[Ovu poruku je menjao vuchko.vuchko dana 31.08.2010. u 20:37 GMT+1]
[ vuchko.vuchko @ 01.09.2010. 17:38 ] @
Ajde ljudi dajte neku ideju?
[ vuchko.vuchko @ 04.09.2010. 14:27 ] @
Ljudi i dalje molim za pomoc, dakle ovako...

Imam pomenuti kabl, koji sam testirao i zice nisu u prekidu, sa s-videa ja na scart prikljucen kao na slikama gore u postu.

Povezem s-video na grafickoj i scart ubacim u tv, potom mi nividia propertis detektuje da je to povezano , tj. prikaze mi tv u podesavanjima.

Potom sta god da pokusam od podesavanja (clone, dualwiew i sl.) nikako ne dobijem sliku na TV, da li neko zna gdje grjesim?

Dal' mozda imaju kakvi jumperi ili nesto slicno sto bi trebao podesiti?
[ mikoni @ 04.09.2010. 20:32 ] @
Da probam, možda i bude od koristi.
Ako je sve u redu sa kablom i vezom pc <==> tv i imaš potvrdu da računar identifikuje vezu, potrebno je uraditi:
1. Prebaciti TV na Euro AV ( ako to nisi uradio !?! ) i startuj neku muziku na winamp-u i ako postoji veza pc <==> tv čuće se zvuk na TV. Za proveru video signala - uključi video player i video materijal i mišem pomeri udesno, da ostane polovina player-a vidljiva na desktop-u. Ako je veza pc <==> tv OK na TV-u će se videti i čuti ono što se reprodujuje, ako nema slike onda treba proveriti Dispay.
2. Otvoriti Control Panel i Display - Setting i poveriti
a) Primarni monitor - obe kvačice uključene
b) Sekundarni monitor - obe kvačice isključene
3. Ako je prethodno u redu a nema slike na TV-u treba instalirati Control Center ( za Asus je to Catalist, za nVidia grafičke kartice ne znam kako se zove ) i po instalaciji setovati Displays-u Monitor i TV moraju biti u zeleno.
Ako sve ovo od 1-3 sprovedeš a i dalje nema zvika i slike onda ponovo proveri kabl i konektore ( posebno, S-video konektor za grafičku. Čini mi se da ovo možeš da proveriš i posredno, sa DVD player-om ako ima video ulaz preko skarta: priključiš skart od kabla sa pc na DVD player a ovaj na TV ( ovo sam ja probao kod mene i radilo je, možda će i kod tebe ).
Pozdrav, Mikoni
[ vuchko.vuchko @ 05.09.2010. 02:45 ] @
Citat:
1. Prebaciti TV na Euro AV ( ako to nisi uradio !?! )

kako to mislish, shta treba da uradim?

Moj scart je ovako spojen -> https://static.elitesecurity.o...ds/2/6/2682841/Moj%20scart.GIF

A ovaj euro-scart izgleda ovako-->http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_graf/112688103683196205.jpg

Kako sad na tom euru treba biti spojen, odnosno kako da prebacim na euro AV?
[ mikoni @ 05.09.2010. 11:14 ] @
Da probamo ponovo.
1. Za prebacivanje na Euro AV, potrebno je da
a) kabl pc <==> tv bude priključen
b) preko daljinskog od TV-a ( pritaskom na dugme AV, obično je u prvom redu ) prebaciti na Euro AV mod - kod mene je to u dva koraka ( prvo AV pa Euro AV )
Dalje sledi uputstva koja sam napisao u prethodnom postu. Ako bude još postova, napiši da li je kabl originalan ili je pravljen.
Inače, mislim da je skart u redu, odnosno je problem u setovanju ( o tome ništa ne kažeš ).
Pozdrav, Mikoni
[ vuchko.vuchko @ 05.09.2010. 13:41 ] @
Evo ovako... ovaj kabl imam --> https://static.elitesecurity.org/uploads/2/6/2682819/untitled.GIF

Neznam sta je taj euro av, kod mene na tv ima av1 i av2 pokusavao sam sa oba i nece da prikaze sliku?
A na scart ulaz mi je bila prikopcaa satelitska antena i sve radi ok, tako da problem nije do scart ulaza 100%.

A sto se tice podesavanja na racunaru ja radim ovako:

Desni klik--> Properities --> Settings --> Advanced --> GeForce FX 5200--> Start niwiadia Control Panel-->Setup multiple display--> The same on bouth displays (clone) --> Apply

[ mikoni @ 05.09.2010. 17:19 ] @
Ajmo ponovo na kabl.
Kako je išla veza Sat-antena <-==> TV, gde skart a gde činčevi ili S-video konektor???!!!
Ponovo pitanje, da li je kabl originalan, uz neki od aparata ( Sat-antene ili od grafičke ) ili namenski pravljen?
Pozdrav, Mikoni
[ vuchko.vuchko @ 05.09.2010. 22:03 ] @
Naj prije zelim da se zahvalim ljudima sto su zeljeli da mi pomognu u ovoj temi, HVALA VAM !!!

Rjesio sam svoj problem! Posto sam nasao bezbroj tema o tome kako su ljudi pokusavali da spoje s-video to scart i nisu uspjevali, ja sam rjesio da svoj scart kabl prepravim na RCA Chinc(zuti) i uspjelo mi je! Kako se to radi postavicu sliku pa pogledajte , isuvise je jednostavno da bi se zamarali sa scartom !!!

Dakle iscupajte svoj scart i one 4 zice sto idu iz s-video kabla prebacite na chinc(kao na slici), uglavite ga u tv, prebacite tv na av2, a u racunaru idite (ako imate nividu) control panel --> nwiew desctop menager --> tv wizard , posle toga sledi restart kompijutera i sve radi kao ludo!