[ Bojan-va @ 01.09.2010. 07:39 ] @
kada pokrenem gotove objekte koji mi trebaju stalno mi izlazi missing DLLs ? kako to da resim ? hitno mi je potreban odgovor ..hvala svima unapred
[ icman @ 01.09.2010. 07:51 ] @
Da li otvaras celu scenu? Ako je tako, onda su verovatno pojedini objekti uradjeni putem nekih plugin-ova koje ti nemas. Pokusaj da objekte ubacis u svoju scenu putem File>Insert>Merge opcije.Izaberes .max file i onda ce ti se pojaviti prozor sa objektima u toj sceni koje pojedinacno ubacujes...

[ Bojan-va @ 01.09.2010. 08:06 ] @
I kad pokusavam celu scenu a i kad neki jedan gotov objekta pokusam da ubacim isto se desava , znas li gde mogu da nadjem plugin-ove za 3d max 2011??? a inace nema opcija File-insert.....sad sam gledao
[ icman @ 01.09.2010. 08:19 ] @
Ima :) idi na Maxovu ikonu gore levo gde ti je Open,Save i sl i tamo ces naci Insert i u njegovom "produzetku" Merge
[ LuckyBug @ 01.09.2010. 09:06 ] @
Valjda si sad naucio da nista ne treba raditi sa plug-inovima.
[ labicko1 @ 01.09.2010. 09:34 ] @
Svako radi sa pluginovima, pa i V-ray i slicni renderi su plugin. Problem je sto cesto plugin za nove programe kasne, to jest izadju mesec dana ili vise posle objavljivanja novih programa (jos ako radis sa ilegalnim softwerom to moze i da potraje). Tak oda je problem samo u tom malom periodu dok se sve ne sredi.

Sto se tice max 2011 stvarno ne znam jos uvek radim u 2009 verziji, ali iz ranijih iskustva najverovatnije je problem sa pluginom obicno tada dobijes tu gresku sa dlls.
[ LuckyBug @ 01.09.2010. 14:17 ] @
Ne generalizuj, ne rade svi sa plug-inovima i gle cuda neko koristi i druge render engine sem V-Raya, recimo vec dobijas Mental Ray uz instalaciju, koji neko od kog si ukrao program vec jeste platio uz osnovni paket, ali drugacije ne moze,ali radi, i to ko satic,zadnjih 6,7 godina.
Jedini plug-in koji sam u zivotu koristio bio je shave and haircut, i renderman pride.
Kako se switch-ujem polako na houdini tako sve vise bledi potreba i za njima.
Generalno treba izbegavati plug-inove, osim mozda nekolicine, treba izvuci maksimum iz programa, kada biste i platili zaista sve plug-inove malo biste se i zamislili, ovako donela roda pa lako cemo.
[ deepwhite @ 02.09.2010. 01:42 ] @
A jel se moze taj plug skenirati???
[ labicko1 @ 07.09.2010. 13:08 ] @
Ne generalizujem, cisto treba stici do tog nivoa znanja da sve radis bez pluginova brzo i efikasno. Ja nisam tolko napredovao pa redovno koristim Dreamscape, Afterburn, Vray.
Cisto mi ubrzavaju posao, znam da se moze ziveti i bez njih, ali za pocetnika kao sto sam ja su oni veoma dobrodosli.

Sto se tice same cene pluginova, nisu oni tolko skupi, veoma brzo vratis ulozeni novac.

A sto se tice skeniranje Pluga to treba da pitate MOHOK-a, ja nisam strucan za to :)

Bojane jesi li resio problem sa dll ???
[ LuckyBug @ 07.09.2010. 23:08 ] @
Ne treba tu znanje, nego cista volja, znanje ce doci.
Ako ne naucis principe, koji su svuda isti, uz razliku u imenima paramtara tu i tamo, nikad se neces navici na neki drugi softver niti ces nauciti da brzo resavas probleme, uvek ces biti zavisnik, a zavisnik se postaje sa prvim instaliranim plug-inom.
Sve sto si ti naveo moze se brze i bolje, i sto je najvaznije sa vise kontrole odraditi nutar bilo kog programa nego li plug-inom.