[ kinetixx @ 01.09.2010. 21:39 ] @
Imam muku pregolemu omfg!,

konfiguracija:

AMD 4400+ X2

Msi K9n Sli - 2F

3Gb DDR2 Kingston

Chieftec 560w PFC 12CM BLACK CFT-560A-12S

2 x Seagate 320 gb

LG Monitor 22"

eh sada,otkako sam izbacio 9600GT i ubacio pomenutu kartu nemogu da boot-ujem sistem dok ne izvadim i ubacim bateriju od biosa,pa na F2,load fail safe.....da nesmaram dalje,posle ovog mdfkin procesa sve radi normalno i leti da neveruje covek,eh da ako samo pokrenem komp bez vadjenja baterije,zabode i ekran pun hiroglifa nekih jbt i nemrda zna li iko wtf is wrong ??? Tnx!

[ Miroslav Cvejić @ 01.09.2010. 21:42 ] @
Vidi možda ima novi BIOS za ploču.
[ kinetixx @ 01.09.2010. 21:48 ] @
gledao sam ima neki 3.9 waljda,mislish da je bios u pitanju? nikad update-ovan nije exexe:P
[ Miroslav Cvejić @ 01.09.2010. 21:52 ] @
Ako ti je stara grafička pri ruci, vrati je (red je da imaš 100% stabilan sistem) i onda flešuj bios na poslednju verziju.
[ kinetixx @ 01.09.2010. 22:03 ] @
Bro,znash koji fazon,izvadio Nvidiu,metno Ati,no boot,wratjam Djforce i nishta krkelanowitj, crn ekran i to je to al ajde da probam, da isfleshujem bios pa se javljam,tnx for advice :P al ako je neko imao slichne patnje(ja inace nikad sa DJforsom) neka pishe,pozzz!!!
[ miki069 @ 01.09.2010. 23:01 ] @
Šta znači "krkelanowitj"?
Jel startuje normalno kad si stavio NVidia 9600? Ako ni sa njom ne startuje onda nema veze sa BIOS-om.
Da ti nije otišla baterija?
Da nisi razglavio slot za grafičku? Isprljao ga?

Pažljivo sa flešovanjem BIOS-a. Ako nisi nikad radio pročitaj kako se radi. Može da crkne ploča skroz.
Ne popravljaj ako nije pokvareno.
[ kinetixx @ 01.09.2010. 23:16 ] @
xexexe da neobjashnjavam ulichne slengove,mrkka kapa i sa dj-force-om[taj isti mi pegla diablo2 u office-u] want boot,nisam noob tebra nisam razglavio nishta a nije ni shtrokawo nego jbni ATi allways smara neshto,kartica ima 6pin uboden,nije krsh napajanje,struja ok,iskreno nisam fleshovao bios al imam ortaka koji zna.pa ce mo videti jbg,samo mi nije jasno to sa vadjenjem baterije jeeee,inache pc radi ko sat posle toga,3dsmax,cs5,....GTA4,split second velocity itd sve moze max,nepregreva se,sve normalno i mrtva baterija me jbe ccc....
[ miki069 @ 02.09.2010. 10:04 ] @
Ako "mrkka kapa i sa dj-force" znači da neće normalno da se pali i sa Geforce 9600,
onda 100% nije do BIOS-a.
Uradi reset biosa (CLEAR-CMOS) pa onda probaj.
Bateriju zameni obavezno.
[ kinetixx @ 03.09.2010. 09:49 ] @
da netje da startuje ni sa forsom ali se nije deshavalo nikada do ubadanja ati-a,i sada ne mogu da startujem dok ne izvadim i vratim batt.[inache mi radi PC besprekorno],uzas blagi,ok ta baterija je regularna inache nishta spec a ? reset cmosa iz biosa? fala za informacije Bro! xD
[ miki069 @ 06.09.2010. 22:11 ] @
CLEAR_CMOS se ne radi iz biosa.
Prespaja se džamper CLEAR_CMOS sa položaja normal na clear na matičnoj ploči.
Na ugašeno.
Džamper se nalazi blizu baterije.

ATI nije mogao da zajebe PCI-E slot.
Moglo je čupanje NVIDI-e ili ubadanje ATI-ja da ga zajebe.

Miriše mi da ćete ti i drugar umrtviti ploču skroz na skroz.
Nosi to u neki dobar servis, jeftinije će ti ispasti na kraju.
Ne popravljaj ako nije pokvareno.
[ kinetixx @ 15.09.2010. 11:34 ] @
buraz netjemo spaliti nishta jer nisam josh chachkao nishta,plocha radi,kao i ati,ali tek poshto izvadim i vratim batt.,veze nemam shto to tako mora qewe mi,imam PC-eve od 93 godine[286-386],nikad nishta slichno nisam video heheehehh nisam probao update biosa[sad za vikend ce pasti to kao i zamena battery-e] pa posle cu da vidim,ako bude brljalo menjam plochu ipak je to nforce 570 xD,generalno gledano ako neko zna shta je sa ovim neka kaze,nebih da gushim nikoga i smaram ako je neko imao slichan problem ili reshenje neka odgovori i hvala unapred svima pozz !!!