[ s.makic @ 04.09.2010. 12:48 ] @
Fleš memorija mi se odjednom zaključala i ne dozvoljava da se formatira, da se briše da se na njoj upisuje. Analizirao sam je sa razne antivirusne programe, Anti_Malware, MCSield program za flešku svi izbaciju da je čista. Kad uz pomočm Panda USB fakcinom pokušam da je vakcinišem pokazuje da je zaključana. Molim one koji znaju kao da reše ovaj problem , ili su se sa njim susreli i rešili ga da mi pomognu. Unapred zahvalan!
[ goran9888 @ 04.09.2010. 13:26 ] @
Koji flesh uredjaj je u pitanju?
[ stil @ 04.09.2010. 13:50 ] @
Ja sam imao prilike da vidim jedan takav Verbatimov disk. Isti simptomi.
[ s.makic @ 04.09.2010. 22:02 ] @
Radi se o USB flešmemoriji proizvođać je Kingston
[ goran9888 @ 05.09.2010. 19:36 ] @
Da nema mozda taj flesh neko "lock" dugme na sebi?
[ stil @ 05.09.2010. 20:21 ] @
Ovaj Verbatimov nema. To sam prvo pogledao.
[ s.makic @ 06.09.2010. 14:32 ] @
Nema nikakvo dugme. Brisao sam neke facikle obrisao deo toga i onda više nisam mogo ni da obrišem ni da upisujem na njoj, kao ni da je formatiram i uvek bi stajalo da je zaštićena .
[ plague @ 06.09.2010. 14:38 ] @
Izbacuje li neku gresku kada probas da formatiras ili uopste ne mozes da selektujes nakon sto kliknes desnim klikom na flash?
[ ekof9 @ 06.09.2010. 14:39 ] @
Citat:
Ovaj Verbatimov nema. To sam prvo pogledao.


Imam i ja Verbatim flash,neki jako mali.Isto ne mogu mu nista da uradim.:(
[ plague @ 06.09.2010. 14:44 ] @
Hajde da ne cekam odgovor, jesi probao da otvoris Command Prompt i da kucas:

Code:
format driveletter: /FS:NTFS /X
[ s.makic @ 06.09.2010. 21:02 ] @
Kad probam da ga formatiram izbaci sledeču grešku: The disk cannot be written to because it write protected. Please remove the write protection from the volume. takođe ovo izbaci kad pokuša program za USB da ga skenira prilikom u USB priključak.
[ ljuba.micic @ 06.09.2010. 21:07 ] @
Što ne probaš GParted LiveCD. Možda odradi posao, tj uspe da formatira dotičnu fleš memoriju.
[ plague @ 06.09.2010. 21:11 ] @
Hmh. Nasao sam post koji bi ti mozda pomogao.

Citat:
Check out the registry under HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies.
The value 'WriteProtect' should be absent or set to '0'.

Izvor: techrepublic.com
[ kubur @ 06.09.2010. 22:20 ] @
Pozdrav

Imao sam par istih slucajeva, sa razlicitim proizvodjacima memorija. Uzrocnik toga je virus. Jedan od njih sam otkljucao low level formatiranjem, a za drugi je postojao alat na sajtu proizvodjaca koji je, cini mi se, sluzio bas toj svrsi il je bio namenjen isto za format. Drugi proizvodjac je bio manje zastupljne marke, mozda transcend, al nisam siguran. Prvi kome je pomogao low level cini mi se da je bio Acer il je bio Acerov alat za low level format, opet me pamcenje slabo sluzi. Takodje sam po netu za solucije pronalazio fore sa omoguvanjem upisa u registry bazu al to nije urodilo plodom. U svakom slucaju preporucujem da pokusate prvenstveno sa low level formatom, a ako on ne pomogne potrazite po netu drugi alat i za konkretan model.

Nadam se da sam iole bio od pomoci.
[ stil @ 07.09.2010. 06:21 ] @
Sad mi taj disk nije pri ruci. Tada kad jeste bio bunilo me je što nije moglo ništa sa njim da se uradi. Tada sam probao sa Active@ KillDisk i ništa, čak ni iz live verzije linuxa - čini mi se da mi je tad pri ruci bio Knoppix nijje prihvatao format niti bilo šta na tu temu. Fajlovi su tu ali ne može se ništa sa njima. Na sajtu proizvođača nije bilo nikakvog alata koji bi mogao da pomogne. Barem tada kada kada mi je bio dostupan.
[ gda616466 @ 07.09.2010. 07:44 ] @
Imam isti problem se mp3 plejerom firme MS, sve sam isprobao, nije uspelo ni ono sa registry, sad sam pokušao i sa alatkom HDDGURU: HDD Low Level Format Tool; dva puta sam ga puštao da odradi, prijavi da je uradio, medjutim ništa. Ima li ko još neku ideju?
[ plague @ 07.09.2010. 09:26 ] @
@gda616466
Ne bih da trolujem, ali jesi pogledao da li je dugme hold ukljuceno? Posto na nekim mp3 player-ima hold sluzi kao lock dugme.
[ s.makic @ 07.09.2010. 16:14 ] @
Ništa od dosad navedenog nije ništa promenilo, i dalje prilikom brisanja ili formatiranja izbaci sledeči tekst
The disk cannot be written to because it write protected. Please remove the write protection from volume Kingston in drive \Device\Harddisk1\DR9.
[ goran9888 @ 08.09.2010. 14:06 ] @
Procitaj sledece predloge:
-> http://www.troublefixers.com/r...-drive-or-memory-card-or-ipod/
[ s.makic @ 12.09.2010. 14:43 ] @
Primenio sam sve predloženo na ovo sajtu, kao i mnoge savete koje sam našo na drugim sajtovima kako bih rešio problem ali ništa od toga nije pomoglo. Također me interesuje fasciklu koji je formirala Vakcina Panda autorun.inf u kojoj se nalazi datoteka „lpt3. This folder was created by Flash_Disinfector“. Koja se nalazi na svim particijama i na fleški (jer sam flešku vakcionisao pre zaključenja), dali može da se obriše. Probao sam da je izbrišem (kako na hard disku tako i na fleški) međutim izbacuje da je zaštičena od brisanja i upisivanja, probao sam da je otvorim sa Notpadom al nemože , predhodno sam pokrenuo program vakcina Panda i pritisnuo opciju remove vaccine. Nijedan progam sa kojim sam skenirao flešku ne pokazuje da ima virus ili malware već da je zaključan.
[ miki069 @ 13.09.2010. 22:07 ] @
Kubura ti je već rekao da probaš LowLevelFormat.
Link: http://hddguru.com/software/2006.04.12-HDD-Low-Level-Format-Tool/
Ako neće ni sa njim onda je fleš neispravan i baci ga u neku fioku.