[ dimax @ 26.11.2001. 15:23 ] @
Cao mnogo mi trenutno treba pomoc
Mnogo sam now u svetu linuxa imam suse 7.3 i X mi raki mnogo sporo stalno se zakucava pocnem da izvlacim ikone kad ono sve stane i ne preostaje nista do RESET a to mi je veoma cudno za linux a sto se tice moje masine nema problema imam 900Mhz 256RAM-a 30GB HDD Quantum 7200 i nvidia graficku kartu [VANTA]

POMAGAJTE AKO LINUX ZNATE!!!
[ Jovan Marjanovic @ 26.11.2001. 16:52 ] @
za pocetak, sumnjam da moras da hard-resetas masinu.
ako lupis <Ctrl> +<Alt> + F1 treba da te prebaci na prvu text konzolu, gde se uogiras kao root, i kazes - killall X
pa ti restarta X-e (to je naj robusniji nacin da se to uradi inace, i verujem da ce sada svi da skoce mene sto sam ovo rekao :P)
Ako imas Nvidia video kartu, idi na Nvidia sajt, i skini drajvere za linux. Ja sam isto imao problema sa X-ima (Mandrake 8.1 + Nvidia G Force II mx 400)
i cim sam instalirao drajvere, sve fercera ko ludo.
I za kraj, ako koristis KDE, zaboravi na to *ovno i startaj si GNOME
[ B o j a n @ 26.11.2001. 22:18 ] @
dap, NVIDIA linux drajveri ce da rese problem ...
i da ... ne zaletji se i stavljaj NV drajvere na novija linux jezgra, koristi <2.4.5, u protivnom dobices neke zaista interesantne slike na ekranu l;)
[ nemesis @ 26.11.2001. 22:53 ] @
Citat:
blue je napisao:
I za kraj, ako koristis KDE, zaboravi na to *ovno i startaj si GNOME


KDE je pokazao kao zeshce s***** ... !!!

GNOME mi se pokazao mnogo, mnogo bolje ... primera radi ... sa vnc (vcn?) pokusham da radim sa Xom ... ako je KDE ... ZBRLJ na ekranu ... a ako je pak stari dobri GNOME sve radi ... :) ...
[ B o j a n @ 26.11.2001. 22:59 ] @
n, ne volesh konzolu ...eeh ??
[ Jovan Marjanovic @ 27.11.2001. 10:33 ] @
Citat:
B o j a n je napisao:
dap, NVIDIA linux drajveri ce da rese problem ...
i da ... ne zaletji se i stavljaj NV drajvere na novija linux jezgra, koristi <2.4.5, u protivnom dobices neke zaista interesantne slike na ekranu l;)


Moj Config - 2.4.16(dignut sinoc), NV drajveri. i ipak radi :)
Preje bio 2.4.15, i 2.4.14 ...
[ B o j a n @ 27.11.2001. 11:26 ] @
hmmm, mozda varira od kartice do kartice. Moj chip: TNT2 Vanta, i sa >2.4.10 kernelima dobija veoma interesantni pravougaonik na desnijoj strani ekrana, poslacu screenshoot prvom prilikom.