[ nane @ 05.09.2010. 16:40 ] @
Sve je ok i onda je krenulo naoplako :) korisio sam WIN 7 i graficka je radila bez problema, zatim je komp poceo da se restartuje i prikazuje plavi ekran, reinataliram WIN 7 i onog trenutka kada instaliram driver za graficku on pukne i restartuje se plavim ekranom, zatim sam pokusao isto i sa Vistom i XP 64, bez drajvera sa svojim osnovnim se je ok ali cim instaliram njegove drajvere win se restartuje i pojavi plavi ekran! sta mi je ciniti?
[ yolja624 @ 05.09.2010. 17:19 ] @
koja ploca, koji cpu, koja memorija, koliko memorije, koje napajanje. Samo od sebe, se malo sta desava.
Kad se da toliko podataka koliko si ti uradio, samo nostradamus moze da ubode sta se tamo desava.
[ nane @ 05.09.2010. 17:27 ] @
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz ,1 GB ddr2 kingston, napajanje ne znam koje je, ploca je ASUS P5V-X SE
[ mikoni @ 05.09.2010. 17:42 ] @
Nepisano pravilo je, da se kod instalacije prepusti operativnom sistemu da iz svoje baze izvuče drivere koji su mu neophodni za rad a samo ako prijavljuje potrebu krenuti u potragu za (naj)novijim.
I nije neki savet, ali probaj ovako i bez lomljave.
Pozdrav, Mikoni

[ nane @ 05.09.2010. 17:56 ] @
Citat:
mikoni: Nepisano pravilo je, da se kod instalacije prepusti operativnom sistemu da iz svoje baze izvuče drivere koji su mu neophodni za rad a samo ako prijavljuje potrebu krenuti u potragu za (naj)novijim.
I nije neki savet, ali probaj ovako i bez lomljave.
Pozdrav, Mikoni


Sa ovim drajverom graficka radi kao da ima 32 boje :) secka mi grafika i dok pretrazujem stranice, tako da moram da resim ovaj problem :) a da i skinuo sam najnovije drajvere za sve OS koje sam instalirao i prica je ista...aaa da kada se ne pojavi plavi ekran pri instalaciji drivera onda se ukoci posle restarta dok dize sistem
[ mikoni @ 05.09.2010. 18:04 ] @
Da li se ovo dešava i u slučaju x86 bitnog OS ili samo kod x64 bitne instalacije.
Pozdrav, Mikoni
[ Miroslav Cvejić @ 05.09.2010. 18:18 ] @
Otkud ideja da na nestabilnom računaru (čim se resetuje i plavi ekrani, to je to) radiš reinstalaciju operativnog sistema?

Prvo otkloniš kvar, pa onda reinstaliraš.

Mada, deluje kao da je grafička odradila svoje. Ako je u garanciji, reklamiraj, ako nije, kupuj novi.

Pre toga, možeš za svaki slučaj da probaš svoju grafičku kod nekog ortaka i njegovu kod sebe.
[ yolja624 @ 05.09.2010. 18:50 ] @
Mozda ne bi bilo lose da se pocupaju svi kablovi iz racunara, otvori kuciste, povade kartice, ocisti prasina, sve vrati na svoje mjesto... ako nije silent varijanta grafike, da se malo produva ventilator. I prasina zna da za*ebava...
[ KrkaCiC @ 05.09.2010. 19:23 ] @
Drugaru sam ranije instalirao Win,i ista situacija kad instaliram driver za grafiku. Grafika je bila neka pionir na Pci-e,i problem sam resio tako sto se za tu neku plocu,ne secam se koju,prvo instalira neki driver za slot ili tako nesto,pa onda Catalist driver (posto je Ati bio u pitanju). Mada s obzirom da si "dobijao" plavi ekran, nesto od hardvera te zahebava. Probaj prvo tu graficku kod nekog ortaka ili gde vec,pa ako se ponasa normalno znaci ista je OK :) Kao sto su i drugi preporucili,jedno po jedno pa ces videti gde je zapelo. Srecno
[ gigamg1 @ 05.09.2010. 22:19 ] @
A ko je rekao da su najnoviji drajveri uvek i najbolji. Ako te zezaju ti novi onda nadji verziju malko stariju. Samo zapamti koja je verzija najnovija i izguglaj verziju koja je jedno-dva-tri pre te izasla i koja radi, tu ostavi
[ nane @ 06.09.2010. 12:42 ] @
E pa ovako : cistio sam graficku, menjao drajvere, UZEO GRAFICKU I ODNEO KOD PRIJATELJA I DESILA SE ISTA STVAR, digne sistem sa njegovim osnovnim drajverima i kada nadje i restartuje komp nece da digne OS samo stoji onaj welcome logo!!! Sta dalje?
[ KrkaCiC @ 06.09.2010. 14:07 ] @
A koju grafiku ima prijatelj? Mozda je problem ako on ima Ati,pa stoje i drajveri od nje pa plus drajveri za Nvidiu pa zato koci mozda. Dobro,za pocetak nije i kod njega "blue screen of death".
[ nane @ 06.09.2010. 16:32 ] @
on takodje ima nVidia,tako da nam se identican problem javio :-(
[ stonex @ 06.09.2010. 18:08 ] @

Kupi novu grafičku i ne zamaraj se više ! Pa to je danas potrošna roba !
[ Milos911 @ 06.09.2010. 20:35 ] @
Citat:
stonex: Kupi novu grafičku i ne zamaraj se više ! Pa to je danas potrošna roba !
Mislim da je bolje da kupi sve novo - mozda nova graficka nece biti kompatibilna sa starim komponentama?
[ nane @ 06.09.2010. 21:21 ] @
Citat:
Milos911: Mislim da je bolje da kupi sve novo - mozda nova graficka nece biti kompatibilna sa starim komponentama?


to su vec lakse varijante, ja zelim da se malo pomucim :)) ajde neki predlog da cujem jos nesto da pokusam pre nego sto odem i kupim novu :)
[ damirh @ 06.09.2010. 21:57 ] @
Citat:
Milos911: Mislim da je bolje da kupi sve novo - mozda nova graficka nece biti kompatibilna sa starim komponentama?


nemojte terati coveka u trosak, ima novu masinu. samo druga graficka mu treba da je isti slot
[ KrkaCiC @ 06.09.2010. 22:23 ] @
Probaj da sebi instaliras win,pa ne ubacuj drajver za grafiku a instaliraj sve ostale drajvere. i tad bekapuj to,i onda kreni u igranje sa drajverima,mislim skini neki dosta stariji,neki noviji pa kombinuj. Malo mi to glupo da GPU radi bez plavog ekrana dok mu ne ubacis drajver. Probaj i da nadjes nekoliko varijanti drajvera za maticnu,pa kombinuj. mislim da je tu samo problem sa drajverima. Za svaki slucaj probaj neki GPU kod sebe,da vidis da li ti ostatak hardvera funkcionise. Srecno
[ Miroslav Cvejić @ 06.09.2010. 22:30 ] @
Poteraj ti 3Dmark sa generičkim drajverima.
[ darkonsm @ 07.09.2010. 09:08 ] @
Najbolje menjaj mozes uzeti ati 4350/4450 ili gt210 ili opet 8400 gs njih ce tvoje napajanje sigurno da izgura a cene su slicne i dosta je jeftino 30-40ev
[ Milos911 @ 07.09.2010. 10:21 ] @
Citat:
damirh: nemojte terati coveka u trosak, ima novu masinu. samo druga graficka mu treba da je isti slot
Ne znam kako nisi primetio ironiju u poruci? Covek/decko se nije javio i pitao za savet da bi mu neko rekao: Kupi novo, to je potrosna roba. To je najlakse reci, mnogo lakse nego dati savet sta bi jos mogao da pokusa pa da izbegne nepotreban trosak...
[ nane @ 07.09.2010. 20:45 ] @
Citat:
Milos911: Ne znam kako nisi primetio ironiju u poruci? Covek/decko se nije javio i pitao za savet da bi mu neko rekao: Kupi novo, to je potrosna roba. To je najlakse reci, mnogo lakse nego dati savet sta bi jos mogao da pokusa pa da izbegne nepotreban trosak...


slazem se :)
[ nane @ 08.09.2010. 11:57 ] @
Sto se tice drajvera SVE MOGUCE KOMBINACIJE SAM POKUSAO i nece, cim dobije neki drajver a da nije osnovni pri dizanju sistema samo se ukoci na logon strani i to je to ne mrda!!