[ Mr.Back @ 06.09.2010. 19:07 ] @
Sta mislite o ovoj mikseti koja bi se koristila u studiju? Znaci M-Audio NRV10

Link o specifikacijama i slika je ovde: http://artist.ba/mex/artikal.p...&pod_kat=110&art=2309#
[ Kovacevic Vladimir @ 06.09.2010. 22:02 ] @
Jel' se baviš nekim "uživo" mixom?

Mislim da ispunjava sve uslove za potrebe i "vanjske", scenske, orkestarske i "domaće" produkcije.
Prednost mu je što se muzika iz PC-a može direktno mixati sa nekom live svirkom.
Utisci su uvek relativni kada se kaže: idealno rešenje, ako tražite univerzalni alat za live svirku i za snimanje, jer to rade i drugi, samo je izbor stvar simpatije za neku firmu.
Ne krijem simpatiju za Yamahu

Slučajno se nalaze dve Teme sa linkovima ka m-Audi-u, pa će neko pomisliti da smo promoteri firme, a nismo.

Pozdrav
[ acaradio @ 07.09.2010. 17:55 ] @
Lepa sprava...visekanalni interfejs sa sest ulaza...vredi te pare, nema dileme.
[ Mr.Back @ 07.09.2010. 20:50 ] @
Bio sam veoma nejasan sa pitanjem... :D
JA planiram da unapredim opremu svoju... Radim ovo dugo.. Aco zna koliko i kad.. a i jos vas... Ali ja sad kad sebi postavim pitanje, koliko je mikseta bitna i sta ona ustvari predstavlja u studiju.. nemam pojma odgovor.. Prvo to bih vas pitao.. Koliko i zbog cega je mikseta bitna u studiju? Drugo.. Meni mikseta treba iskljucivo za rad u studiju.. znaci za povezivanje mikrofona .. mozda nekad i instrumenata.. .. e sad ako bi uzimao neke hardvere tipa kompresor. delay.. mislim da oni idu preko miksete... ne znam to jos... Znaci iskljucivo studijski rad.

Ja sam ovu miksetu vidjeo i pogledao specifikacije , ok su.. cijena je velika.. pa rekoh , mora da je dobra... Imate li neki bolji prijedlog u vezi miksete... Cijena moze i da ide vise.. ne sad da govorim o 5 hiljada eura, ali da bude tu negdje sa ovom cijenom.. pa i skuplja.. recimo do 1.000 eura... eto ako je vise za 100.. manje.. nije bitno..

Nadam se da sam bio dovoljno jasan....:)
[ Kovacevic Vladimir @ 07.09.2010. 23:03 ] @
Mislim da je najjednostavnije pregledati neke Demo video clip-ove mixer-a, po nekom principu postupnosti: od jednostavnijeg ka složenom.
Tu možeš videti, čuti (prethodno pročitati tehničke mogućnosti, karakteristike), upotrebu i efekte "svakog dugmeta", uređaja i primenu u nekom procesu produkcije...uopšte funkcionisanje mixera.

A ima i specijalizovanih časopisa (i na Net-u publikovanih), gde stručnjaci u detalje predstavljaju, tumače, analiziraju svaki detalj za budućeg korisnika, kako bi ga što bolje upoznali sa spravom.

Sa malo pretrage na ES-u naći ćeš nekoliko "overenih" mark&model-a.
Brat u kotorskom studiju ima Yamahu 01 V 96, pa bih bio subjektivan u sugestiji.

Pozdrav
[ acaradio @ 08.09.2010. 08:57 ] @
Citat:
Mr.Back: Koliko i zbog cega je mikseta bitna u studiju?

U kucnom studiju, gde se snima samo jedan ili maksimalno dva izvora u isto vreme, mikseta stvarno nije bitna. Bolje je nabaviti kvalitetan mikrofonski preamp i nabosti ga direktno u audio kartu / interfejs. Ili neki dobar interfejs sa mikrofonskim/linijskim ulazima (npr. Digidesign M-Box 2 Pro). Prednost miksete je taj osecaj kontrolnog pulta, bolja kontrola ulaza i izlaza, trasiranja signala, kao i utisak koji ostavlja na ljude koji dolaze sa strane da snimaju materijal (u fazonu - kakav je to studio bez miksete).

Citat:
Imate li neki bolji prijedlog u vezi miksete

Tascam ima dve dobre sprave, FW-1884 i jeftiniji FW-1082. Firewire veza, osam direktnih kanala, daljinska kontrola / automatizacija za sekvencere (npr. za Cubase). Izgooglaj ta dva modela da dobijes vise informacija.
Ima i popularni M-Audio ProjectMix I/O (takodje firewire mikseta / interfejs), cija je dodatna prednost to sto moze da se radi sa Pro Tools M-Powered.

Ima sigurno i novijih i boljih modela, ali nisam u poslednje vreme pratio sta se prodaje...valjda zato sto ne nameravam da nabavljam nista novo od opreme.
[ Mr.Back @ 08.09.2010. 15:19 ] @
Pa tako nesto sam i mislio... JA sam doduse mislio da je ona bitna za kvalitet signala... Ja mislim da cete se sloziti sa mnom da je zvucna karta jedna od najbitnijih stvari... pa kad razmislim.. bolje da dam za zvucnu kartu 1000 eura nego za miksetu... ovo je mnogo logicnije... Nisam ja neki bogatas .. skupljam pare polako... pa da na kraju znam u sta da ulozim... Pa sta mislite u vezi sa ovom mojom tezom :))

I da , kako se povezuje hardverski kompresor ili bilo koji drugi efekat ili bilo sta tog tipa sa samom vokalom unutar miksa.. Ovako odem na add plug in ii dodam neki softverski efekat tipa URS Kompresor... E zanima me kako da imam kontrolu nad vise volkala jednim hardverom.

Recimo. U miksu imam , lupam, tri kanala gdje su vokali. Jedan glavni i ova dva prateca.. Ja hardverskim kompresorom , koji jos nemam :), obradim taj vokal i podesim parametre prsticima kako zelim.. i dobijem super.. Ali idem na drugi kanal gdje je prateci vokal.. Njega zelim drugacije da kompresujem i onda ja moram te parametre koje sam fino podesio , podesiti drugacije.. tako da ono sto sam podesio na glavnom vokalu ode u vodu?? Taj mi dio nije jasan...

I kao i sto sam vec pitao.. Kojim putem taj hardverski recimo, kompresor dodje do kanala u recimo Sony Acid-u do vokala koji je prethodno usnimnjen?

Hvala na prethodnim odgovorima .
[ acaradio @ 08.09.2010. 17:53 ] @
Nisam bas najbolje skontao pitanje, ali kada se hardverski kompresor povezuje na miksetu, on se stavlja na insert (redno).
[ Mr.Back @ 08.09.2010. 18:25 ] @
Pa .. cek da pojasnim malo onda pitanje... Jel taj hardverski kompresor recimo... ok ide preko miksete... Jel on ima neku softversku podrsku koja bi pamtila kako je sta bilo podeseno... Jer recimo radim na deset projekata i u svakom recimo da ima po vise kanala a na svaki kanal meni treba kompresor.. svaki taj kanal (mislim na kanale u mix-u, u nekom sekvenceru) ima podesen kompresor kako treba da bude , kako bi htio.. napr ratio 11:1 i trashold na -3 lupam.. ali ovaj drugi kanal ima drugacija podesavanja posto je prvi, recimo bio vokal, drugi neki synt.. pa sam ga drugacije obradio kompresorom.. Tako da vise kanala zahtjeva svaki drugacije podesavanje hardvera, kompresora.. i pomjeranje njegovih parametara.. a kompresor kao hardver je samo jedan. E kako sad u miksu da svaki kanal ima djelovanje kompresora hardvera a svaki kanal je drugacije stiman i obradjen kompresorom? znaci vise kanala , svaki drugacije podesen na kompresoru, a kompresor kao hardver, jedan?
[ acaradio @ 09.09.2010. 07:28 ] @
Samo na uredjajima koji imaju mogucnost cuvanja podesavanja (preseta) i njihovu kontrolu preko spoljnjih veza, npr. preko MIDI-ja...podrazumeva se da takav procesor mora da bude sinhronizovan sa softverom koji moze da vrsi menadzment preseta (verovatno postoje i oni koji se mogu kontrolisati u sekvenceru, to ne znam).
Ovo se sve ne odnosi na kompletno analogne dinamicke procesore (koji su i dalje najzastupljeniji), cije su kontrole sa standardnim potenciometrima i dugmicima.
[ Mr.Back @ 10.09.2010. 00:05 ] @
Pa kako bi ja sa nekim analognim dinamickim hardverom uradio dvije pjesme.. kad sam u pola miksa podesio taj dinamicki hardver .... i onda sutra kad hocu da nastavim neku drugu pjesmu moram da ga mjenjam, i onda se sve prethodno gubi.. ne vidim uopste logiku... Nije mi jasno nista sad...
[ acaradio @ 10.09.2010. 23:46 ] @
Jednostavno, uzmes papir i olovku i zabelezis parametre.
[ Mr.Back @ 11.09.2010. 19:49 ] @
Kako vise kanala da podesim jednim kompresorom hardverom u jednom miksu, kad radim mix, kako da odjednom taj kompresor dijeluje na vise kanala koji imaju razlicito podesene parametre tim istim kompresorom?
[ acaradio @ 11.09.2010. 22:24 ] @
Citat:
Mr.Back: Kako vise kanala da podesim jednim kompresorom hardverom u jednom miksu

Kompresori i ostali dinamicki procesori imaju uglavnom dva kanala.