[ vbvlada @ 06.09.2010. 20:49 ] @
Imao sam virus koji je direktorijume preimenovao u .exe fajlove i antivirus je obrisao te zapise.
Direktorijumi i dalje postoje, kada ih ukucam u polje za adresu u windows-u, ali ih explorer ne vidi u regularnom prikazu.
Pretpostavljam da treba da se oporavi NTFS tabela, ali ne znam kako. Probao sam sa CHKDSK preko cmd-a i preko Windows-a, ali bez uspeha.
Ima li neko ideju kako da rešim ovo?
[ plague @ 06.09.2010. 21:21 ] @
Meni se isto desilo kada sam ubacio flash kod druga. Folderi su i dalje tu, samo su postaljeni kao system hide. Mozes da ukljucis da ih vidis preko Control Panel > Folder Options > View i tu nadji Hide protected operating system files i odeckiraj ga. Pritom cekiraj i Show hidden files, folders and drives.
Posle ovoga trebalo bi da mozes da ih vidis, ali neces moci da ih rename-ujes(ili neces moci da iskljucis hide, tako nesto), samo napravi nove normalne foldere i sve iz tih sada sistemskih prebaci u nove i izbrisi ih.
[ dava @ 07.09.2010. 13:15 ] @
A sam virus se smjesti na c:\Win\Isass.exe pa ga obriši ručno ako već nisi.
[ vbvlada @ 07.09.2010. 21:29 ] @
Plague, baš je tako kao što si rekao, hvala na odgovoru.
A virus nije na mom računaru, već sam ga negde pokupio...
[ goran9888 @ 08.09.2010. 13:54 ] @
Citat:
Direktorijumi i dalje postoje, kada ih ukucam u polje za adresu u windows-u, ali ih explorer ne vidi u regularnom prikazu.


Ne vide se jer koriste super-hidden metodu za skrivanje.


Inace, radi prevencije pogledati sledeci link:
-> http://www.elitesecurity.org/t...CShield-proizvod-domace-pameti
[ zoran_dojkic @ 08.09.2010. 14:44 ] @
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer\Advanced]
“SuperHidden” = 1