[ komsijakaraburma @ 07.09.2010. 07:35 ] @
Na blogu Tihomira Stojanovica se pojavio opis nove usluge Telenor Klik koja ce navodno "omoguciti svim korisnicima mobilnih telefona koji imaju makar GPRS vezu (dobro ce doci i EDGE kao i 3G) da koriste veliki broj MB i aplikacije kakve do sada nisu imali na svojim uredjajima." Lik radi u PR agenciji pa su njima prvima pokazali. Uz uslugu koja ce raditi od cetvrtka dobija se neogranicen broj MB, aplikacija "Komunikator" koja ima mail, drustvene mreze, chat, kalendar, kontakte i foldere i Operu Mini koji je preveden na srpski jezik (cirilicna i latinicna verzija).
Predobro zvuci, posebno sto je besplatno do Nove godine. Sacekacu cetvrtak kada krece i za nas obicne ljude pa da vidimo.
[ duck@ @ 07.09.2010. 09:45 ] @
Iz tvog posta bi se moglo zakljuciti da je ovo SAMO za korisnike koji nemaju smart telefon, mada ja mislim da nije tako, ali ok sacekacemo zvanican info iz Telenora.

Sto se aktivacije tice, ne moras da cekas cetvrtak, mozes da aktiviras i to na 3 nacina (mada nisu svi jos uvek moguci kod svih korisnika), ali preko wapa mislim da mogu svi:

otvoriti sledecu adresu sa sovg mogilnog:
wap.telenor.rs/k

Slanjem poruke sa tekstorm KLIK na 9000

Izabrati KLIK tarifni dodatak u okviru servisa Moj Meni *111# .


Pri otvaranju pomenute wap stranice ce Vam pisati preostali iznos MB do 150

[Ovu poruku je menjao duck@ dana 07.09.2010. u 11:12 GMT+1]
[ paradoxxx @ 07.09.2010. 12:43 ] @
Nakon par neuspelih pokusaja, aktivirao TelenorKlik internet slanjem sms poruke KLIK na 9000. Ubacicu karticu u telenor modem i provericu da li funkcionise :)
[ avala100 @ 07.09.2010. 13:08 ] @
Na poledjini racuna koji je upravo stigao stoji ovako: (ne znam da uploadujem sliku)

LAKO JE!
1. Posaljite KLIK na 9000
2. Klikom na linku u poruci koju dobijete potvrdite uslove koriscenja
3. Stici ce vam 2 SMS poruke sa dve aplikacije
4. Otvorite SMS sa klikom na link i pratite uputstvo za aktivaciju Opera Mini, besplatnog pretrazivaca koji vam omogucava da otvarate bilo koju Web stranicu
5. otvorite drugi SMS i klikom na link pratite uputstvo za aktivaciju Telenor Komunikatora, besplatne aplikacije koja vam omogucava da na jednom mestu imate svoj mejl. (Yahoo, Gmail, Hotmail), Facebook, Twitter, Linkedln, cet...

Telenor KLIK. Internet je uvek u vasim rukama.

*Aktivacijom usluge dobijate 150MB u svakom kalendarskom mesecu sa punom brzinom protoka. Ukoliko uspete da potrosite svih 150 MB, Internet vam je i dalje besplatan ali sa umanjenom brzinom.

Sve sto volite na internetu na samo Telenor KLIK od vas. (bljak, ko li im smislja ove copy-je - prim. avala100)
[ paradoxxx @ 07.09.2010. 13:16 ] @
Potvrdjujem, megabajti iz TelenorKLIK-a mogu da se koriste u telenorovom modemu, za one sa viskom pripejd kartica, primamljivo, preostali megabajti iz miks ponude se zamrzavaju, odnosno potrebno ih potrositi pre aktivacije ove usluge jer propadaju.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.09.2010. 14:14 ] @
Idem malo kasnije do shopa pa ću da saznam sve detalje!
[ scylerx @ 07.09.2010. 16:26 ] @
Radi i za komp, mada sam imao malo problema oko izbora profila na mobu, ako izaberem profil "telenor internet" skida mi kredit, a ako izaberem "telenor wap" trošim tih promotivnih 150 MB, osnovna razlika između ova dva profila je u tome što je user i pass u "telenor internet" profilu nije potrebno unositi dok u "telenor wap"-u se unosi user: telenor i pass: gprs
Možda je tako moguće trošiti td "dodaj internet" uporedo. ;)
[ zzviktor @ 07.09.2010. 16:45 ] @
Samo me interesuje da li je ovo neka vrsta flat paketa sa ogranicenim
protokom i da li besplatan internet azi i ako se ne koriste ove dve
aplikacije za mobilni.
[ aleksa74 @ 07.09.2010. 17:16 ] @
http://www.milosblog.com/wp/mo...+tehnologije+i+komunikacija%29

Važi za sve, ove dve aplikacije su za ne-smart telefone.
[ lukeguy @ 07.09.2010. 17:26 ] @
Da li neko može da pošalje URL za tu Komunikator aplikaciju? Ja dobijam samo link za Operu, koju već imam.
[ gojnik @ 07.09.2010. 17:44 ] @
Interesantno, imao sam čistu operu minu(nebrendiranu), ali kad sam ubacio telenor karticu u telefon i počeo da surfujem, opera mini je sama skinula telenor bookmarks(izlog, muzika...) i logo koji se prikazuje pri pokretanju. Eh, ti Norvežani baš dobro sarađuju, ubacuju ti sadržaj bez tvoje dozvole.
[ ib.kroki @ 07.09.2010. 20:05 ] @
Citat:
lukeguy: Da li neko može da pošalje URL za tu Komunikator aplikaciju? Ja dobijam samo link za Operu, koju već imam.


http://wap.telenor.rs/klik/k
[ scylerx @ 07.09.2010. 21:08 ] @
Kako je meni objasnio operater, možeš koristiti po ovim uslovima i kad probiješ 150 MB, da kažeš jeste flat.
Net važi ka svom saobraćaju, ne samo za ove 2 aplikacije.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.09.2010. 21:23 ] @
Malo razočaranje, posle 150MB radi idalje, aktivirao sam na prepaid kartici ovo, skidalo je brzinom oko 50KB/s (nemam bas najbolji 3G signal ovde), i posle 150MB je brzina pala na 2KB/s! Da su stavili bar 8KB/s da mozes normalno da otvoris neki sajt, ovo je ipak premalo :(

A još gora stvar je što sam čuo da se planira ukidanje dodataka za internet... Ja bre ljudi hoću da platim neki mesec recimo 590din + porezi i da imam 1GB pune brzine... Zašto ukidati dodatke za interenet?! I zašto 2KB/s?!
[ Miroslav Cvejić @ 07.09.2010. 21:25 ] @
Da li je isti IP za sve korisnike Telenora koji se kače na profil "telenor wap"?
[ scylerx @ 07.09.2010. 21:54 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Malo razočaranje, posle 150MB radi idalje, aktivirao sam na prepaid kartici ovo, skidalo je brzinom oko 50KB/s (nemam bas najbolji 3G signal ovde), i posle 150MB je brzina pala na 2KB/s! Da su stavili bar 8KB/s da mozes normalno da otvoris neki sajt, ovo je ipak premalo

A još gora stvar je što sam čuo da se planira ukidanje dodataka za internet... Ja bre ljudi hoću da platim neki mesec recimo 590din + porezi i da imam 1GB pune brzine... Zašto ukidati dodatke za interenet?! I zašto 2KB/s?!

jeste baš jadno
[ Milan013 @ 07.09.2010. 22:09 ] @
LOL koji si ti lik, trosio si 150MB za download... :)

Elem, to je tvoj rezultat, slozices se da je to statisticki totalno nerelevantno :)

@Gojnik
Kako ti se update-ovala Opera? Jel to znaci da je ista kao ova sada sto se skida? Imas screen?
[ Slobodan Milivojevic @ 07.09.2010. 22:10 ] @
Ne znam, verovatno, ako se ide preko proxy servera, medjutim ako se ne ide preko proxy-ja, svaki telefon koji se zakaci na internet preko Telenor mreze dobija javni i jedinstveni IP.
[ MilanTarot @ 07.09.2010. 22:13 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:  I zašto 2KB/s?!


A sta si ti mislio, mobilni flat internet za 290 dinara sa sve porezima!!?
[ Slobodan Milivojevic @ 07.09.2010. 22:27 ] @
^ Nisam mislio nista, samo sam cuo da ce da ukinu dodatke za internet, moze neko jos da pita, ovo me vrlo zanima...
[ zivanicd @ 07.09.2010. 23:00 ] @
Mobilni flat za 250 din bi stvarno bilo malo... ali recimo vec za 6evra mesecno kod Rumuna imas flat na mob-u. Jedina caka je sto ne mozes da vuces fajlove vece od 30MB :)
Za full flat treba da doplatis jos 3 evra i onda za 9 evra imas flat :) Mi smo u pogranicnoj zoni i na keju pored Dunava, "vodafone romania" ima full signal i oko 1-2Mbps protoka... konstantnog :)
Imaju i neku foru "ultra" sa doplatom od jos 6 evra pa za 15ak evra imas no-limit do 4-5Mbps. (Nisam licno probao ali kazu da radi).

Mi smo jos u srednjem veku. U svetu se uveliko prelazi na 4G a mi pricamo o 2KB/s ??? :) Sramno za Telenor...

[ gojnik @ 07.09.2010. 23:01 ] @
Citat:
Milan013: @Gojnik
Kako ti se update-ovala Opera? Jel to znaci da je ista kao ova sada sto se skida? Imas screen?

Ne znam kako ta što se skida izgleda, verovatno isto kao ova moja sada.



[ MilanTarot @ 07.09.2010. 23:14 ] @
Citat:
zivanicd: Mobilni flat za 250 din bi stvarno bilo malo... ali recimo vec za 6evra mesecno kod Rumuna imas flat na mob-u. Jedina caka je sto ne mozes da vuces fajlove vece od 30MB :)
Za full flat treba da doplatis jos 3 evra i onda za 9 evra imas flat :) Mi smo u pogranicnoj zoni i na keju pored Dunava, "vodafone romania" ima full signal i oko 1-2Mbps protoka... konstantnog :)
Imaju i neku foru "ultra" sa doplatom od jos 6 evra pa za 15ak evra imas no-limit do 4-5Mbps. (Nisam licno probao ali kazu da radi).

Mi smo jos u srednjem veku. U svetu se uveliko prelazi na 4G a mi pricamo o 2KB/s ??? :) Sramno za Telenor...



a srbija i rumunija bas imaju mnogo slicnosti...

gde se sve preslo na 4g?
[ Slobodan Milivojevic @ 07.09.2010. 23:22 ] @
Ja samo kazem da ne bi imalo smisla da ukinu dodatke za internet zbog ovoga... Ovo je ok, ali nije ok da ostane kao jedina mogucnost. Ja hocu da platim kolko treba i da imam tolko i tolko protoka pri punoj brzini a ne 2KB/s

Ne mogu da verujem, da svi previdjate ovu stvar...
[ MilanTarot @ 07.09.2010. 23:29 ] @
ne drami. kad potrosis 150mb odjavis Klik i placas kolko hoces da surfujes
[ Slobodan Milivojevic @ 07.09.2010. 23:33 ] @
^ Po ceni od 40din + porezi za 1MB?!
[ Filip.ue @ 07.09.2010. 23:38 ] @
I meni je se juce pojavio telenor-ov logo i oni linkovi na operi mini...

Malopre sam aktivirao ovu uslugu sms porukom i dobio 150 mb. Medjutim, imam problem sa Komunikator aplikacijom
Naime, vec tri puta mi se aplikacija pokrenula sama od sebe... Puna je bagova i ponekad nece da se konektuje na net.

Kakva su vasa iskustva sa ovom aplikacijom?




P.S. Hvala na megabajtima :)
[ MilanTarot @ 07.09.2010. 23:40 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: ^ Po ceni od 40din + porezi za 1MB?!


Naravno. 150mb mesecno je i vise nego dovoljno za mobilni telefon! Za sve ostale, tu su mnogobrojne i nikad povoljnije internet tarife kod mts i kod telenora pa biraj.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.09.2010. 00:04 ] @
^ Da li si nekad koristio youtube mobile na smartphone-u? Da li si nekad slusao internet radio isto na pametnom telefonu? Mozda 150MB jeste nekad dovoljno, ali samo se ne slazem s time da to bude jedini izbor, pored vec postojeceg sirokog dijapazona tarifnih dodataka od 150MB do cak 20GB. Sigurno ima ko ce da koristi i vise protoka, ne sekiraj se... Ne vidim ni jedan razlog zasto branis ovakvu odluku telenora? Zbog 3 meseca dzabe interneta? Hmmm... Nadam se da se razumemo?
[ Miroslav Cvejić @ 08.09.2010. 00:10 ] @
Za mobilni telefon koji nije smartphone (nema symbian, android, winmo ili je iPhone) 150mb mesečno je i previše. :)
U onom browseru potrošiti 5mb dnevno je mučenje.

Ako u jednačinu ubaciš smartphone i perverzije koje donosi (OTA apdejt, app store/market, facebook, youtube, googlemaps, picasa, twitter, skype, šta već) onda je gigabajt dnevno malo. :)
[ Milan013 @ 08.09.2010. 06:31 ] @
Ja nesto ne vidim da je ovo 2kbps posle 150MB jer sasvim pristojno otvara web stranice na mobilnom telefonu i sada posle 150MB.Ne znam koliko je tacno, nisam prikacio na komp ali po osecaju rekao bih da nikako nije 2kbps.

@Gojnik> hvala, deluje isto samo sto u ovoj sto se skida ima vise ikonica.
[ llux @ 08.09.2010. 06:56 ] @
Taman posla da ukinu tarifne dodatke. To mi je jedini internet koji mogu da koristim ovde. Ja nemam 600 evra za jedan gigabajt.
Mozda samo izgubite 3g kad potrosite 150MB i ostanete sa GPRS-om. To bi bilo maksimalno 5 i po kilobajta u sekundi. Koristite PC operu za merenje, izuzetno precizno pokazuje brzinu
[ djoxie @ 08.09.2010. 07:04 ] @
vezano za operu mini.
imam e72 i u njemu koristim operu mobile i opreru mini ali verziju 4.2 sa modifikovanom ikonicom i nije mi se updateovala u ono telenorovo cudo. ako neko zeli, mogu okaciti modifikovan jar file.
[ Milan013 @ 08.09.2010. 07:15 ] @
sad opet gledam sta je Slobodan okacio... 2KB/s ne 2kbps...

however, otvara stranice na telefonu na opera-i mini sasvim pristojno i posle smanjenja...
[ Dragan Krstevski @ 08.09.2010. 09:29 ] @
Super radi.
[ drvac @ 08.09.2010. 09:51 ] @
A odekle ta informacija da ce se ukinuti tarfini dodaci za internet?
[ ArsicS @ 08.09.2010. 09:52 ] @
Meni Komunikator nece da se pokrene, kaze da nema dovoljno prostora i nudi da obrisem fajlove - a na kartici imam 1.7GB slobodnog prostora. Isto se desava i kada aplikaciju prebacim na memoriju telefona.
[ Milan013 @ 08.09.2010. 10:29 ] @
@ArcicS > postoji memorija koja sluzi za skladistenje podataka i postoji "Java memorija" koja sluzi za pokretanje Java aplikacija. Nesto kao radna memorija za Javu.
Ti izgleda imas problema sa ovom drugom memorijom.
Koji je telefon u pitanju? Jel imas jos neke aktivne Java aplikacije u isto vreme?

BTW koriscenje ove WAP verzije Komunikatora u Opera-i Mini ide bas lepo. Posto puno koristim Opera-u umesto da zongliram izmedju ove dve aplikacije ja koristim WAP verziju Komunikatora u Opera-i.
[ dtikvicki @ 08.09.2010. 10:39 ] @
Ja nisam mogao da skinem komunikator na srpskom, mobilni mi ispisao da ga nema, a sa engleskom varijantom nije bilo problema. IM za facebook, Yahoo i Gtalk mi rade; a Email samo za Gmail. Podesio sam I Yahoo i telenormail ali mi ne ucitava poruke. Pise: Please allow 10-15 minutes for Komunikator to synchronize your account data. I na tome i ostaje. Kako funkcionise kod vas?
[ ArsicS @ 08.09.2010. 10:42 ] @
@Milan013
U pitanju je SE c901, nemam nista ukljuceno u isto vreme a i obrisao sam par instaliranih Java igrica za svaki slučaj. Ne pomaže.
[ dtikvicki @ 08.09.2010. 10:45 ] @
Sad mi u naslovnoj liniji komunikatora pise Send/Recive Completed, a sve ostalo je ostalo kao sto je i bilo, ne ucitava se ni jedan mail, niti ja mogu da saljem mail. Stoji natpis koji sam spomenuo u prethodnoj poruci
[ paradoxxx @ 08.09.2010. 11:21 ] @
Citat:
Milan013:
otvara stranice na telefonu na opera-i mini sasvim pristojno i posle smanjenja...

Posle potrosenih 150 mb, kolika je brzina preko telenorovog modema, probao neko?
[ Milan013 @ 08.09.2010. 11:25 ] @
Nisam merio, ali otvaram web (ne wap) sajtove u Opera-i... jeste sporo ali je dz...
[ paradoxxx @ 08.09.2010. 11:31 ] @
Za PC upotrebu, proveru poste, fb i slicno, bez downloada, vise nego dovoljno za 30 dana. Zanimalo me je bas kolika je brzina naprimer na speedtest.com, ne bih da trosim sada ovih 140-ak megabajta odjednom :)
[ markodon @ 08.09.2010. 11:34 ] @
Hvala Telenoru na bespaltnom netu, ipak je to besplatno, e da hvala i @komsijakaraburma na postu, kao i elitesecurity-u.

[ paradoxxx @ 08.09.2010. 11:38 ] @
Citat:
markodon: Hvala Telenoru na bespaltnom netu, ipak je to besplatno, e da hvala i @komsijakaraburma na postu, kao i elitesecurity-u.


Rezultat se odnosi na "punu" brzinu?
[ markodon @ 08.09.2010. 11:45 ] @
Da, rezultat se odnosi na "punu" brzinu, nisam potrošio 150MB, ostalo mi je još 135MB. Konektovan sam preko UMTS = 3G.
Možda je do opterećenja bazne stanice pa zato nemam punu 3Ge brzinu, inače u pitanju je Niš. Voleo bi da vidim i druge gradove, koje su brzine???
[ llux @ 08.09.2010. 11:54 ] @
Ko ima EDGE moze najbolje da kaze koja je brzina jer ko ima samo GPRS moze najvise da dobije 5 ipo kilobajta. Znaci varirala bi brzina izmedju 1 i 5 kilobajta.
A EDGE moze do 20. Mozda oni samo iskljuce 3g brzinu pa zato kazem
[ paradoxxx @ 08.09.2010. 12:19 ] @

Ubacio karticu u modem, e sad, na ovoj mi je aktivirana tarifa PRICA, mozda, ako bih prebacio na tarifni profil INTERNET (moze samo ako se zatrazi od njih), onda brzine idu i preko 50 kbs, bar mi je tako na ovoj drugoj pripejd kartici. Provera megabajta preko aplikacije KLIK STANJE na 9000.
[ markodon @ 08.09.2010. 12:30 ] @
Provera megabajta može i preko ove adrese http://wap.telenor.rs/klik/

Citat:
Telenor KLIK



Telenor KLIK možete aktivirati samo jednom mesečno u promotivnom periodu do kraja godine. Usluga vam je već aktivna.

Ostalo vam je još 129.26 MB besplatnog protoka po punoj brzini. Iskoristite ga do 07.10.2010..

Ukoliko želite da vam se pošalju linkovi za klijentske aplikacije Telenor Komunikator i Telenor Pretraživač, kliknite ovde.



Deaktiviraj uslugu



Telenor WAP portal
[ drvac @ 08.09.2010. 13:56 ] @
Brzina kod pripaid korisnika je ogranicena na tih 0.39mbita i APN ne moze da se stavi "net" nego "internet" tako je kod mene. Kod svih mojih prijatelja koji su na postpaidu i uzeli su neki tarfini dodatak za internet brzina ide oko 2 mbita i naravno mogu da stave APN na "net".
Puna brzina ide i na pripaid internet karticama koja se dobije uz modem, naravno sa njih ne moze da se telefonira samo internet i sms.
[ paradoxxx @ 08.09.2010. 14:40 ] @
Citat:
drvac:Puna brzina ide i na pripaid internet karticama koja se dobije uz modem, naravno sa njih ne moze da se telefonira samo internet i sms.

Moze puna brzina i da ide na obicnim pripejd karticama, uslov je da je kartica registrovana i da se u njihovoj poslovnici, besplatno, trazi promena profila na INTERNET i onda je omoguceno da apn koristi net varijantu kao i postpejd korisnici, pisem upravo preko jedne takve, obicne pripejd kartice. Evo i rezultata:

[ Slobodan Milivojevic @ 08.09.2010. 17:01 ] @
Citat:
A odekle ta informacija da ce se ukinuti tarfini dodaci za internet?


Cuo sam na 9863. Moze li neko da proveri to?
[ Slobodan Milivojevic @ 08.09.2010. 17:46 ] @
Evo pozvao sam ponovo 9863 i ponovo pitao, 10 din mogu da im poklonim.

Dakle, tarifni dodaci Dodaj Internet se ukidaju za sve korisnike voice paketa od 1. oktobra i bice automatski deaktivirani svim korisnicima kod kojih su aktivni.

Jedina mogucnost i za prepaid i za postpaid korisnike ostaje Telenor klik. To je prva stvar koja je katastrofalno losa. Ako mi neki mesec bude iz bilo kog razloga potrebno vise od 150MB, ja moram da aktiviram ponovo klik po istoj ceni, a za to bi po trenutnoj ponudi mogao da kupim skoro 1GB koji je oko 750din sa porezima.

Dakle, razocaranje, 30 dinara ustede mesecno, uz gubljenje mogucnosti izbora! To je glavni problem.

Stari internet dodaci/paketi ostaju samo na Telenor internet karticama, dok na standardnim nece moci da se aktiviraju. (informacija potvrdjena od strane 2 "predstavnika podrske" na 9863/9000 i od strane prodavca u telenor shopu - posle zahteva da oni ipak provere tu informaciju).

Izmena: Tarifni dodaci za internet se gase od 01.01.2010. - zadnja informacija koju imam.


Druga stvar je sto su mi operu mini na telefonu brendirali bez pitanja i bez da ista o tome pise u uslovima koriscenja usluge. To ajde i da progutam, mada uopste ne volim brendiran softver, ali se desila jos mnogo gora stvar, a to je da su svi bookmarkovi iz opere mini jednostavno nestali, dobio sam Telenor, Blic, 24 sata, pitaj boga koje, a oni mi nista ne znace. Sve ovo bez ikakvog pitanja. Zasto, ne znam.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 08.09.2010. u 21:56 GMT+1]
[ milanpavke @ 08.09.2010. 18:09 ] @
Ali nisu nestali sa operinog sajta :) ako si imao sinhonizovano, i ako eventualno nije blokirana ta opcija.
[ Filip.ue @ 08.09.2010. 19:08 ] @
Hocu da koristim telefon kao modem.

Sta treba da upisem kao apn, username i pass, a da mi ne skida kredit, vec samo one megabajte?
[ Slobodan Milivojevic @ 08.09.2010. 19:18 ] @
user: telenor
pass: gprs
apn: internet
[ ib.kroki @ 08.09.2010. 20:27 ] @
Koristim N95 i na laptop računaruu imam instaliran drajver Nokia_Connectivity_Cable_Driver.

Registrovao sam se za Klik internet i na telefonu sve radi bez greške.

Na laptopu sam kreirao konekciju na internet, odabrao Nokia modem, za broj telefona upisao *99#, korisničko ime telenor, lozinku gprs.
Kada pokrenem konekciju, sve odradi, kaže da registruje računar na net i pojavi se ikonica u taskbaru koja kaže da je brzina 460,8 Kbps.
Na prvi pogled reklo bi se da je sve OK, ali nije. Ne može ni jedan sajt da se otvori, ne mogu mejlovi da se preuzmu, Skype ne može da se konektuje ...

Da li mi neko može pomoći, gde sam pogrešio?

Citat:
Slobodan Milivojevic: user: telenor
pass: gprs
apn: internet


Nisam nigde upisao APN, ne znam gde da nađem ovo. Nadam se da je ovde problem.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.09.2010. 20:30 ] @
Ides u control panel pa nadjes modems, pa izaberes konkretan pa kazes properties pa advanced i imas extra initialization string da uneses, upisi:

AT+CGDCONT="1","IP","internet"

probaj sa time.
[ Milan013 @ 08.09.2010. 20:38 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic
Druga stvar je sto su mi operu mini na telefonu brendirali bez pitanja i bez da ista o tome pise u uslovima koriscenja usluge. To ajde i da progutam, mada uopste ne volim brendiran softver, ali se desila jos mnogo gora stvar, a to je da su svi bookmarkovi iz opere mini jednostavno nestali, dobio sam Telenor, Blic, 24 sata, pitaj boga koje, a oni mi nista ne znace. Sve ovo bez ikakvog pitanja. Zasto, ne znam.



We are the Opera. You will be assimilated. Resistance is futile. :D

On more serious note, ako malo razmislis ima logike... sve si ti to prihvatio da bude tako kada si instalirao i prvi put pokrenuo Operu i bez Telenorove kampanje ili ti je Opera dosla sa telefonom pa si opet prilikom prvog starta dobio uslove koriscenja koje si prihvatio...
[ Pajica Ristic @ 08.09.2010. 20:41 ] @
za one kojima će trebati više neta na mobilnom, jedino rešenje su Prenesi pakti sa megabajtima http://www.telenor.rs/sr/Priva.../Postpaid-paketi/Prenesi-plus/

inače, nije loše, pored prenesi plus paketa koji već koristim, aktivirao sam ovo na prepaidu na SE K510i
što se tiče komunikator aplikacije, kod mene ima problema sa skrolovanjem, možda je i do telefona mada mi sve ostale aplikacije rade normalno ..
[ ib.kroki @ 08.09.2010. 20:42 ] @
Citat:
ib.kroki: Koristim N95 i na laptop računaruu imam instaliran drajver Nokia_Connectivity_Cable_Driver.

Registrovao sam se za Klik internet i na telefonu sve radi bez greške.

Na laptopu sam kreirao konekciju na internet, odabrao Nokia modem, za broj telefona upisao *99#, korisničko ime telenor, lozinku gprs.
Kada pokrenem konekciju, sve odradi, kaže da registruje računar na net i pojavi se ikonica u taskbaru koja kaže da je brzina 460,8 Kbps.
Na prvi pogled reklo bi se da je sve OK, ali nije. Ne može ni jedan sajt da se otvori, ne mogu mejlovi da se preuzmu, Skype ne može da se konektuje ...

Da li mi neko može pomoći, gde sam pogrešio?



Nisam nigde upisao APN, ne znam gde da nađem ovo. Nadam se da je ovde problem.





Citat:
Slobodan Milivojevic: Ides u control panel pa nadjes modems, pa izaberes konkretan pa kazes properties pa advanced i imas extra initialization string da uneses, upisi:

AT+CGDCONT="1","IP","internet"

probaj sa time.



Sad ne može da se konektuje, evo pogledaj koju grešku javlja.

[att_img]

[Ovu poruku je menjao ib.kroki dana 08.09.2010. u 22:48 GMT+1]
[ Mv2Player @ 08.09.2010. 21:50 ] @
Ja sam telenorcima (Telenor banda, banditi, pljackasi...lopovi...:) do sada placao 290 din za 50 MB za 2 meseca ili ti u prevodu 145 din mesecno za 25 MB i to je taj GPRS internet (sporo da jedva otvara stranice i email ali zavrsava poso). To se aktiviralo tako sto posaljes MB 50 na br.9000 i skinu ti 290 din. Ovo za 150 MB mesecno je ok ali se pitam koliko ce da traze pare od nove godine za ovu uslugu? Videcemo...mada banda je banda...ko ovi u skupstini))
Moje pitanje je u vezi mini opere. Procitao sam ceo post i nisam ukapirao da li se bookmarks iz mini opere gubi ako instaliras tu njihovu operu na srpskom ili se bookmarks gubi cim aktiviras ovu "KLIK" varijantu za 150mb? Ja imam mini operu na mobilnom neku verziju 2.0.4459 i ona odlicno radi i u njoj imam sredjen bookmarks a za download koristim "fabricki" nokia browser (N95 8GB je mob) i ne znam da li ce mi se izbrisati bookmarks kad budem aktivirao taj "KLIK"? Da li se uopste mogu aktivirati tih 150 MB bez preuzimanja tih njihovih aplikacija "komunikator i opere na srpskom" i da se koriste na postojecim browserima?
[ llux @ 08.09.2010. 21:58 ] @
Jedinicu pises bez navodnika.Samo ip i internet. Ne moras nista da skidas, mozes da radis sta god hoces
[ stil @ 08.09.2010. 21:58 ] @
Instalira samo operu mini 5.1 preko stare 5.0 Ostale verzije ako ih imaš instalirane ne dira.
[ ib.kroki @ 08.09.2010. 22:01 ] @
Može da se aktivira bez preuzimanja Komunikatora i Opere. Samo pošalji SMS i prati instrukcije (nemoj skidati komunikator i operu).

EDIT:
Ja sam imao instaliranu Opera Mobile 10, kada sam instalirao ovu Opera Mini ostala mi Opera Mobile sa svim adresama i sada imam dve Opere.
:)
[ stil @ 08.09.2010. 22:03 ] @
@ ib.kroki Za N95 instaliraj PC Suite i iz njega se konektuj. Jednostavnije je, samo odabereš provajdera i gotovo.
[ ib.kroki @ 08.09.2010. 22:08 ] @
Citat:
llux: Jedinicu pises bez navodnika.Samo ip i internet. Ne moras nista da skidas, mozes da radis sta god hoces


Rešen problem.


Citat:
stil: @ ib.kroki Za N95 instaliraj PC Suite i iz njega se konektuj. Jednostavnije je, samo odabereš provajdera i gotovo.

Nisam znao da može i tako, na laptopu nemam instaliran PC Suite.



HVALA SVIMA!!!
[ goran-ets @ 08.09.2010. 22:12 ] @
Uf ja imam poteskoca sa preuzimanjem Komunikatora.
Koristim Nokiu 6131 i kada dodjem do stranice za preuzimanje const mi izbacuje "No certificate on phone or SIM card".
Da li neko zna sta mi je ciniti?
Moze li neko poslati jad ili jar fajl ako ima preuzeto?
[ Slobodan Milivojevic @ 08.09.2010. 22:19 ] @
http://www.opera.com/press/releases/2010/08/25/

Citat:
Telenor and Opera to co-operate on mobile Internet growth worldwide
Oslo, Norway — 25 August, 2010

The Telenor Group and Opera Software announce a non–exclusive Global Frame Agreement aiming to stimulate rapid growth of mobile Internet services across Telenor’s business units. Telenor’s business units can co-brand, distribute and run the Opera Mini mobile browser across its mobile handset and subscriber portfolios. As a result, Telenor’s customers in all geographies will be able to enjoy a fast, affordable and user-friendly mobile web experience on their favourite handset...
[ walkerz @ 09.09.2010. 07:20 ] @
Citat:
Mv2Player: Da li se uopste mogu aktivirati tih 150 MB bez preuzimanja tih njihovih aplikacija "komunikator i opere na srpskom" i da se koriste na postojecim browserima?


Koliko sam ja razumeo uslove koriscenja, besplatan je SAMO onaj internet saobracaj koji se ostvari kroz ove dve telenorove aplikacije i sve van njih se tarifira po standardnoj ceni za paket. Sto je, po meni, i najveca mana (sem smanjene brzine), jer ako npr. koristim Google Maps, koji ionako puno vuce sa interneta, nemam nikakve koristi od ovog Klik paketa... Verujem da to vazi i za ranije instalirane browsere u telefonu.
[ morpheusxxx @ 09.09.2010. 08:20 ] @
Citat:
walkerz: Koliko sam ja razumeo uslove koriscenja, besplatan je SAMO onaj internet saobracaj koji se ostvari kroz ove dve telenorove aplikacije i sve van njih se tarifira po standardnoj ceni....


Lose si razumeo ! ... bice da nisi pazljivo citao...
[ walkerz @ 09.09.2010. 08:45 ] @
Citiram uslove koriscenja sa wap.telenor.rs/klik:

... Ukoliko ste vlasnik BlackBerry telefona, ne preporucujemo da aktivirate Telenor Klik uslugu, posto je koriscenje besplatnog internet saobracaja moguce iskljucivo kroz koriscenje Telenor WAP browsera na telefonu, a slanje mail poruka i internet saobracaj kroz druge aplikacije se naplacuje prema vasem tarifnom paketu.

[ pisac @ 09.09.2010. 08:50 ] @
I ja isto "loše" razumem kao i ti
[ dtikvicki @ 09.09.2010. 09:43 ] @
Meni je za sada sve besplatno iako koristim i googlemap i druge aplikacije vezane za internet. Prekljuce kada sam pricao sa devojkom iz call centra rekla je da se internet saobracaj ne naplacuje bez obzira da li saobracaj ostvarivao preko klik aplikacija ili pomcu aplikacija koje imam na telefonu. A imam samsung star
[ Slobodan Milivojevic @ 09.09.2010. 10:38 ] @
Ja sam sa jedne prepaid kartice skinuo 150MB tako sto sam je stavio u modem, sve je besplatno, i na postpaidu je isto tako...
[ Markonio @ 09.09.2010. 11:08 ] @
Citat:
walkerz: Citiram uslove koriscenja sa wap.telenor.rs/klik:

... Ukoliko ste vlasnik BlackBerry telefona, ne preporucujemo da aktivirate Telenor Klik uslugu, posto je koriscenje besplatnog internet saobracaja moguce iskljucivo kroz koriscenje Telenor WAP browsera na telefonu, a slanje mail poruka i internet saobracaj kroz druge aplikacije se naplacuje prema vasem tarifnom paketu.


To i meni nije baš jasno, šta je to "Telenor WAP browser"? Brendirana Opera?
[ pisac @ 09.09.2010. 12:15 ] @
Mislim da je suština da trebaš da koristiš Telenorov WAP access point (217.65.192.33) kao proxy za svo surfovanje.

Zvrčka je u tome što ja sa mobilnog uglavnom uopšte i ne koristim web već neke sasvim druge stvari (skype, sip, pop/imap/smtp, im...)
[ ib.kroki @ 09.09.2010. 12:54 ] @
Ljudi, previše prazne priče. Te ja sam shvatio, te nisam shvatio ...
Ako vam neko, ko ovo koristi i poznaje bolje od svih nas, kaže da je DŽ za sve vidove korišćena neta i ako vi u to ne verujete glupo je da pričate shvatio sam nisam shvatio.
Na kraju krajeva, pismeni ste, aktivirajte i proverite da li je za dž ili ne.

Izvinjavam se što sam otišao sa teme, prosto me nervira što se vodi dijalog oko ničega.
[ SasaMiladinovic @ 09.09.2010. 13:25 ] @
Aktivirao sam klik i sve radi... sve je free...
da li neko zna gde se moze proveriti stanje koliko si potrosio, odnosno koliko je jos ostalo od tih 150 mb *po vecoj brzini (znam da je i posle free ali sporije) :) ?
[ dare023 @ 09.09.2010. 13:34 ] @
Evo ja sam aktivirao,nisam skidao operu itd...
Koristim operu 5 ,koja iz nekog razloga neće da se updejtuje na 5.1,ali nema veze.
Čačkao sam danas i lepo ide free bez tih telenor zezancija.
Proveru vršite slanjem sms-a " Klik STANJE " na 9000
[ pisac @ 09.09.2010. 13:37 ] @
Citat:
ib.kroki: Ako vam neko, ko ovo koristi i poznaje bolje od svih nas, kaže da je DŽ za sve vidove korišćena neta i ako vi u to ne verujete glupo je da pričate shvatio sam nisam shvatio.
Na kraju krajeva, pismeni ste, aktivirajte i proverite da li je za dž ili ne.

Izvinjavam se što sam otišao sa teme, prosto me nervira što se vodi dijalog oko ničega.


Nije to oko ničega. Ako na sajtu lepo piše da nije za Dž. kako ti možeš da tvrdiš da jeste za Dž? To što probaš na pripejd kartici i vidiš da ti se kredit ne skida? Kako ćeš da utvrdiš za postpaid? Šta ako se kroz nedelju dana naplati sav potrošen saobraćaj u međuvremenu koji nije išao kroz proxy? To mogu da urade, a kao opravdanje mogu da stave upravo to što je pisalo na uslovima korišćenja koji su predočeni pre aktiviranja.

Tek kada bude pisalo da je sav saobraćaj Dž, onda je Dž.
[ walkerz @ 09.09.2010. 13:49 ] @
Citat:
SasaMiladinovic: Aktivirao sam klik i sve radi... sve je free...
da li neko zna gde se moze proveriti stanje koliko si potrosio, odnosno koliko je jos ostalo od tih 150 mb *po vecoj brzini (znam da je i posle free ali sporije) :) ?


Nisam probao, ali mislim da takodje moze na wap.telenor.rs/klik i tu ce ti pisati kolicina preostalih megabajta po "vecoj" brzini.


[ Milan86 @ 09.09.2010. 13:52 ] @
Aktivirao sam uslugu. Obavio sam par testova koristeći Telenor WAP access point:

1.) Surfovao sam sa Mini Operom i fabričkim browser-om koji dolazi uz Symbian;
2.) Koristio sam MSN preko programa eBuddy;
3.) Koristio sam Skype preko zvaničnog Skype-a za Symbian.

Rezultat testa: kredit ostao nepromenjen!
[ ib.kroki @ 09.09.2010. 13:54 ] @
Nije to oko ničega. Ako na sajtu lepo piše da nije za Dž. kako ti možeš da tvrdiš da jeste za Dž? To što probaš na pripejd kartici i vidiš da ti se kredit ne skida? Kako ćeš da utvrdiš za postpaid? Šta ako se kroz nedelju dana naplati sav potrošen saobraćaj u međuvremenu koji nije išao kroz proxy? To mogu da urade, a kao opravdanje mogu da stave upravo to što je pisalo na uslovima korišćenja koji su predočeni pre aktiviranja.

Tek kada bude pisalo da je sav saobraćaj Dž, onda je Dž.[/quote]
Gluvom šaptati, ćoravom namigivati ne vredi!
Koristim postpaid karticu, postoji način da se proveri zaduženje i nemam želju da ti objašnjavam kako se to radi jer će opet biti ja sam shvatio ili ja nisam shvatio.
Postoje ljudi koji su plaćeni da objašnjavaju i da tupe istu priču dok korisnik ne shvati na pravi način. Svrati, pozovi ih ...
[ dtikvicki @ 09.09.2010. 13:57 ] @
Meni je devojka iz call centra rekla da je internet besplatan i ne moram da koristim klik aplikacije. Pitao sam je i ako koristim Snaptu program, i googlemap da li ce mi biti naplacen internet i ona mi je ponovo odgovorila da mi se internet saobracaj nece naplatiti. Imam tarifni paket Fleksi i nista mi se ne skida niti dodaje kada proveravam stanje. E sad sta ce biti kada dodje racun to cu da vidim.
[ VIDAKOVICV @ 09.09.2010. 14:48 ] @
Novi izgled sajta Telenor-a.
[ djoxie @ 09.09.2010. 15:27 ] @
vi sto pametujete da je besplatno samo preko telenorovih aplikacija ocigledno imate nekih problema sa samim sobom, ne mozete da prihvatite cinjenicu da je telenor poklonio do kraja godine svima 4*150mb.
koristim u svim aplikacijama na telefonu, funkcionise i na kompu, tako da jednom zauvek prekinite da lupetate
[ Markonio @ 09.09.2010. 15:54 ] @
Citat:
djoxie: vi sto pametujete da je besplatno samo preko telenorovih aplikacija ocigledno imate nekih problema sa samim sobom, ne mozete da prihvatite cinjenicu da je telenor poklonio do kraja godine svima 4*150mb.

Šta ćeš, navikli ljudi da se paze, naročito kad je nešto džabe. Ne bi bio prvi put da "sitna slova" sadrže
ključne podatke o "promocijama". Mene samo interesuje šta se krije iza ovoga, Sloba je eto spomenuo
mogućnost ukidanja tarifnih dodataka.

A vi što hvalite operatere kao da su vam rod rođeni, ili nemate šta drugo u životu da radite ili vam je
to posao. U oba slučaja je jedina taktika sa vama totalno ignorisanje.
[ djoxie @ 09.09.2010. 15:59 ] @
ja ih licno ni ne hvalim ni ne kudim, kamo srece da je vise promocija. cilj je jasan, da se ljudi navuku na klik i ako jedan od deset od nove godine uplati uslugu oni su postigli sta su hteli
[ Pajica Ristic @ 09.09.2010. 19:11 ] @
Citat:
walkerz

Citiram uslove koriscenja sa wap.telenor.rs/klik:

... Ukoliko ste vlasnik BlackBerry telefona, ne preporucujemo da aktivirate Telenor Klik uslugu, posto je koriscenje besplatnog internet saobracaja moguce iskljucivo kroz koriscenje Telenor WAP browsera na telefonu, a slanje mail poruka i internet saobracaj kroz druge aplikacije se naplacuje prema vasem tarifnom paketu.


...pa jesi li vlasnik BlackBerry telefona ??? blackberry ima neke druge protokole za povezivanje pa je zbog toga ovo napisano. za sve ostale telefone i druge uređaje, sav protok je besplatan, ukoliko se koristi apn:internet ussername:telenor pass:gprs

evo još par info

Aktivacija Telenor KLIK tarifnog dodataka, omogućava sledeće:

Data saobraćaj (bundle) od 150MB mesečno, uz obaranje brzine nakon potrošenog saobraćaja, bez dodatne naplate data saobraćaja tokom tog perioda;
Mogućnost preuzimanja i korišćenja klijentske aplikacije Telenor Komunikator, (samo za korisnike Telenor KLIK usluge) za pristup: društvenim mrežma (Facebook, Twitter, Linked In), mejlu (Hotmail, G-Mail, Yahoo Mail, MailPro, Telenor mail), Instant mesindžera (GTalk, Yahoo, MSN i Facebook), kalendar, back up.
Mogućnost preuzimanja i korišćenja na mobilnom telefonu klijentske aplikacije Telenor pretraživač (Telenor brendirana Opera Mini) pomoću koga korisnik može da otvori bilo koju Web stranicu, znatno brže i sa manjom količinom data saobraćaja (Opera Mini kompresuje sadržaj i do 90%).
Tarifni dodatak Telenor KLIK (150 MB) ima važnost obračunski period, svakog meseca od dana aktivacije, sve do deaktivacije servisa. Ukoliko se 150MB potroši pre isteka ovog perioda, korisnikov protok se automatski obara, ali on nastavlja neometano da pristupa internetu i da koristi klijentske aplikacije sve do isteka perioda važnosti, bez prekida, ili bilo kakve dodatne naplate data saobraćaja. Korisnik dobija SMS obaveštenje kada potroši saobraćaj iz tarifnog dodatka.

Uvodjenjem novog “KLIK” tarifnog dodatka postojeći Internet tarifni dodaci za postpejd (Mobi, Mini, Standard, Veliki i Ogromni) prestaju da važe za korisnike na voice tarifnim paketima i ostaju važeći isključivo za Broadband korisnike. Korisnicima sa aktivnim starim tarifnim dodacima će biti poslato SMS obaveštenje da od 09.09. važi nova Telenor KLIK ponuda i da Internet tarifni dodaci prestaju da važe od 01.10.2010.

Telenor Pretraživač je deo Telenor KLIK kampanje, ali će korišćenje ove aplikacije biti omogućeno i korisnicima koji ne koriste Telenor KLIK tarifni dodatak i nezavisno instaliraju Telenor Pretraživač. Takođe, postojćim korisnicima Opera-Mini pretraživača (Opera Mini 5.x) u Telenor mreži će automatski biti urađen update u Telenor Pretraživač (Telenor brendiranu Opera Mini).

Telenor Komunikator mogu koristiti samo korisnici Telenor KLIK usluge (i korisnici Prenesi Plus paketas) i on omogućava Telenor korisnicima da kroz jednu aplikaciju instaliranu na njihovim telefonima pristupe svojim nalozima na društvenim mrežama, mejl nalozima, Instant Message nalozima, Kontaktima i Kalendaru.

Za korisnike čiji telefoni ne podrzavaju klijent aplikaciju, biće omogućena WAP verzija servisa koja ima isti izgled i funkcionalnosti kao i klijent aplikacija.

Ova usluga pre svega cilja korisnike tzv. „feature“ telefona (dakle jednostavnijih telefona, NE smart telefona kojima više odgovaraju Prenesi plus paketi)

KLIK tarifni dodatak se može aktivirati besplatno tokom promotivnog perioda koji traje od 9.9.2010. do 31.12.2010.

Nakon isteka promotivnog perioda, aktivacija KLIK tarifnog dodatka će se naplaćivati 290 dinara (sa porezima) mesečno sve do momenta deaktivacije servisa. U prvom mesecu (kada je izvršena aktivacija) i poslednjem mesecu (kada je izvršena deaktivacija), korisniku se naplaćuje iznos srazmeran broju dana korišćenja servisa, dok korisnik u oba ova slučaja dobija punu količinu podataka od 150MB.

Korisnici će moći da izvrše proveru preostalih MB na sledeće načine:

slanjem SMS poruke sa tekstom ”KLIK STANJE” na broj 9000,
u okviru USSD menija *111#
U odgovoru će dobiti informaciju o preostaloj količini saobraćaja i datumu važnosti.

[ pisac @ 09.09.2010. 19:14 ] @
Citat:
djoxie: vi sto pametujete da je besplatno samo preko telenorovih aplikacija ocigledno imate nekih problema sa samim sobom, ne mozete da prihvatite cinjenicu da je telenor poklonio do kraja godine svima 4*150mb.
koristim u svim aplikacijama na telefonu, funkcionise i na kompu, tako da jednom zauvek prekinite da lupetate


Niko ne lupeta, Uslovi korišćenja su vrlo jasno stavili do znanja da nije sve besplatno. To što je sada trenutno besplatno, to je suprotno uslovima korišćenja, i to znači da u bilo kom trenutku taj detalj može da se promeni, i niko vas neće spasiti računa koji može da stigne. Možda će to besplatno trajati večno, možda samo mesec dana, možda nedelju dana, ali to nije ni bitno. Tek kada u uslovima bude pisalo da je uračunat sav saobraćaj, tek onda se neko može opustiti i stvarno koristiti taj Internet za sve potrebe.
[ Backy @ 09.09.2010. 19:30 ] @
meni ovo ne radi... stigne mi link u poruci, al kojim god browserom da ga otvorim kaže mi da nisam telenor korisnik. koristim prenesi paket već 2.5 godine, telefon je winmo6pro... na *111# nema ni jedna reč klik
deluje kao reklama za prenesi plus :|
[ djoxie @ 09.09.2010. 20:24 ] @
Pisac, dok nisam odlepio: "Mogućnost preuzimanja i korišćenja" ne podrazumeva iskljucivost vec alternativu posto obe aplikacije stede protok. Dakle, stavimo tacku na ovo!!!
[ ib.kroki @ 09.09.2010. 20:29 ] @
Ma ne vredi, on će opet početi sa "ja sam shvatio" ili "ja nisam shvatio".
Priča praznu priču i kontrira svima nama koji smo se uverili da je za DŽ.

IGNORE!!!
[ Iksi @ 09.09.2010. 21:05 ] @
da li si morao da pravis novi profil ili si se jednostavno samo konektovao
preko telenor modema?
[ ib.kroki @ 09.09.2010. 21:13 ] @
Citat:
Iksi: da li si morao da pravis novi profil ili si se jednostavno samo konektovao
preko telenor modema?


Ja sam USB kablom povezao laptop i telefon, morao sam da instaliram drajver Nokia_Connectivity_Cable_Driver i posle toga sam napravio novu konekciju (kao da je dialup, br telefona *99#, korisničko ime telenor, lozinka gprs).

Imao sam problem za koji sam rešenje dobio ovde na forumu (konektuje se ali ne može ništa da otvori).
Rešenje:
U Control panelu nadjes Modems, pa izaberes modem (meni se pojavi modem koji imam na laptopu i još jedan pod nazivom Nokia), Properties pa Advanced i u extra initialization string uneseš:

AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
[ paradoxxx @ 09.09.2010. 21:14 ] @
Citat:
Iksi: da li si morao da pravis novi profil ili si se jednostavno samo konektovao
preko telenor modema?

karticu sa aktiviranim klikom ubacis u telenor modem i koristis megabajte :)
[ Slobodan Milivojevic @ 09.09.2010. 21:14 ] @
Citat:
Besplatnih 150 MB omogućava vam da koristite Internet po punoj brzini, a zahvaljujući Telenor Pretraživaču, tj. Operi Mini, sajtovi će biti optimizovani za pregledanje na mobilnom telefonu.


Sa sajta iz uslova koriscenja... Ovde nigde ne pise da se odnosi samo na aplikacije...
[ Slobodan Milivojevic @ 09.09.2010. 21:52 ] @
Evo poslao sam sa portala pitanje, pa cemo videti odgovor, paste-ujem ovde cim stigne.
[ zivanicd @ 09.09.2010. 23:40 ] @
www.rdlink.ro - ovako to rade rumuni:

Uzmes kucni internet - 100Mbps (medjunarodni saobracaj) + 100Mbps (rumunski exchange) i dobijes besplatno flat rate na mobilnom :)

Eh da... najbolja je cena za sve to: 39 leja ~ 9 EUR :)

Ako ti je to mnogo, mozes da uzmes "samo" 50Mbps + 50Mbps paket koji kosta 29 leja :)

A mi dobijamo 150MB od Telenora...

Sta li ce se desiti kad udjemo u EU i dobijemo sve te silne MB za dz... ima svi ovde na forumu da poludimo :)
Ili cemo jednostavno prestati da postujemo jer smo uglavnom navikli da kukamo i polemisemo...

[ pisac @ 10.09.2010. 01:13 ] @
Citat:
Priča praznu priču i kontrira svima nama koji smo se uverili da je za DŽ.

Ko zna u sta ste se vi to 'uverili' i na koji nacin, ali ocigledno da pojma nemate o cemu pricate.
Sad sam aktivirao KLIK, i odgledao jedan strimimg video od nekih 2mb, i kraci sam za oko 100din.
Vasa 'uverenja' su me kostala dakle 100din. Tako da savetujem onima koji tek planiraju, da ipak veruju uslovima koriscenja, a ne kojekakvim uverenim i ubedjenim likovima na forumu.
[ dejan1972 @ 10.09.2010. 02:41 ] @
Besplatni internet za sve!Postavite ovde brzine u vašem gradu, način konekcije, model aparata i ostalo...Malo da diskutujemo o ovoj akciji..

Počeću prvi post sa mojim merenjem.Telefon je Nokia N78 i konekcija je ostvarena preko računara putem msi bluetooth modema...Signal 3G mreže je bio pun prilikom ovog testiranja..



Nije nešto, ali je ipak free

Više o ovome pogledajte ovde http://www.telenor.rs/sr/O-Tel...atno-do-Interneta-na-telefonu/

[ Zoran Milovanovic @ 10.09.2010. 03:26 ] @
pisac, na nekoj od predhodnih strana Slobodan je skinuo 150 mb (ubuntu linux live cd) kako bi testirao kolika je brzina nakon potrosenih 150mb.. Nije mu nista naplatilo, niti skidalo niti skracivalo...

Medjutim, takodje da si pazljivo citao, na prvoj strani se javio lik koji kaze da mu je skinulo nekoliko dinara kredita, dok nije promenio apn ili tako nesto.

IZGLEDA da se nekada serivs NE AKTIVIRA istog momenta, kada dobijes povratnu poruku od Telenora, pretpostavljam zato sto je burazer aktivirao uslugu, brze bolje otisao da skajpuje i nabacio 4dinara (sica srecom) na postpejd racun. Kasnije (kroz par sati) kada je ponovo probao skajp i ostale zezalice nije dobijao promene na racunu. - Odatle mi je taj zakljucak.

Verovatno se i tebi isto dogodilo. Probaj ponovo (ali nesto manje ;P) i javi nam, da li ti i dalje naplacuju.

[ Slobodan Milivojevic @ 10.09.2010. 09:55 ] @
Cim dobijem zvanican odgovor od telenora, postavicu ovde. U svakom slucaju, zaduzenje mi se povecava samo od parkinga, a koriscenjem neta mi se smanjuje stanje na KLIK racunu. U pitanju je postpaid broj.
[ llux @ 10.09.2010. 10:01 ] @
Nisi njihov korisnik zato sto ne koristis proxy IP. Upisi proxy u podesavanjima i sve ce biti u redu.
Ako stvarno hocete da testirate, testirajte sve:
1. Bez proksija. Obrisite IP adresu u web podesavanjima i PORT 0 i proverite da li je besplatno.
2. WAP i HTTP. Vratite proksi IP i probajte prvo sa WAP protokolom, PORT 9201. Posle probajte sa HTTP protokolom, PORT 8080.
3. Probajte streaming sa telefona, to je RTSP protokol. RTSP se ne podesava
[ pitikovski @ 10.09.2010. 10:43 ] @
Kod mene se samo smanjuje stanje na KLIK računu, ne povecava mi se zaduzenje, ne koristim proxy i ne koristim onu njihovu aplikaciju KOMUNIKATOR.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.09.2010. 15:42 ] @
Rešena dilema, odgovor telenora:

Citat:
Postovani Slobodane,

Obavestavamo Vas da 150mb koje dobijate na osnovu aktivacije usluge Telenor Klik mozete koristiti za svaku konekciju na internet, bilo da koristite Telenor Komunikator, Operu Mini ili neku od aplikacija koje imate u telefonu.

Srdacan pozdrav,

Contact Centar
Telenor d.o.o
tel: +381 63 9000
fax:+381 63 311 311
e-mail: [email protected]
[ ib.kroki @ 10.09.2010. 16:37 ] @
@ Slobodan Milivojevic

Hvala tebi na trudu, ali dileme nije ni bilo.
Jese da neki ne shvataju ili pogrešno shvataju ali to je njihov problem.
[ maxxxic @ 10.09.2010. 20:40 ] @
ee j..iga , kad pokušam putem wap linka iz sms poruke da skinem Operu mini ( Telenor pretraživač ) na moju Nokiu 6230i prijavljuje mi " Nema važećeg setifikata " nakon neke provere detalja Opere mini ?!? i šta sad ja da radim ?? nemam pojma kako ovo da "prevaziđem" :-(

može mala pomoć

inače komunikator radi OK
[ danilo.s @ 10.09.2010. 20:47 ] @
Imao sma isti problem sa sertifikatima. Rešenje sam pronašao ovde
[ Markonio @ 10.09.2010. 22:52 ] @
Ja uporno ne mogu da aktiviram ovu uslugu.
Pošaljem KLIK na 9000, stignu mi dve (?) poruke:
1) Dostavljamo vam link za aktivaciju usluge Telenor Klik. Sledite link: http://wap.telenor.rs/klik Hvala! (Pošiljalac je TelenorKLIK.)
2) Hvala sto ste se odlucili za Telenor KLIK. Za nastavak sledite link... http://wap.telenor.rs/klik/. (U pitanju je servisna poruka)
Kada odem na navedenu stranu, dobijem opis usluge i kada kliknem na "Prihvatam uslove korišćenja", otvori mi se sledeća stranica:
"Aktivacija je u toku, molimo sačekajte..."

I to je to, tako stoji minutima, probao sam juče i danas i isto je, a kada proverim slanjem poruke "KLIK STANJE" na 9000, javlja mi da usluga nije aktivna.
[ djricky @ 11.09.2010. 10:00 ] @
probah i ja novu telenorovu igracku evo pisem preko nje....

za potrebe testa izvucen je iz naftalina SE V600i, star preko 5 godina i prema svim pokazateljima zakacio se na 3G mrezu, medjutim brzina ne prelazi 128kbit/s...

inace, jbm li ga... radi...
[ pisac @ 11.09.2010. 10:31 ] @
Citat:
ib.kroki: @ Slobodan Milivojevic

Hvala tebi na trudu, ali dileme nije ni bilo.
Jese da neki ne shvataju ili pogrešno shvataju ali to je njihov problem. :)


Dilema postoji dok god se uslovi korišćenja razlikuju od realne situacije. Prihvatanjem uslova korišćenja vi u stvari potpisujete ugovor sa datim pravilima, tek da vam kažem.

Svejedno, kod mene je za sada besplatno, iako koristim protokole koji uopšte nemaju veze sa HTTP ni sa njihovom proxyjem. To se naravno može u svakom trenutku izmeniti, po istom principu po kome se trenutno uslovi korišćenja ne poklapaju sa realnim korišćenjem.
[ espresso @ 11.09.2010. 11:01 ] @
Citat:
Kada odem na navedenu stranu, dobijem opis usluge i kada kliknem na "Prihvatam uslove korišćenja", otvori mi se sledeća stranica:
"Aktivacija je u toku, molimo sačekajte..."

I to je to, tako stoji minutima, probao sam juče i danas i isto je, a kada proverim slanjem poruke "KLIK STANJE" na 9000, javlja mi da usluga nije aktivna.


Uključi u podešavanjima telefona "auto refresh" ili automatsko osvežavanje stranice. Tek onda će ti proraditi.
[ bobilibob @ 11.09.2010. 12:25 ] @
Ovo je meni drugarica koja radi u Telenoru na reklamacijam poslal pre nego sto su i aktivirali telenor klik. Isto sam objavio na fun page strani telenor strbija. dakle:


Aktivacija Telenor KLIK tarifnog dodataka, omogućava sledeće:

Data saobraćaj (bundle) od 150MB mesečno, uz obaranje brzine nakon potrošenog saobraćaja, bez dodatne naplate data saobraćaja tokom tog perioda;
Mogućnost preuzimanja i korišćenja klijentske aplikacije Telenor Komunikator, (samo za korisnike Telenor KLIK usluge) za pristup: društvenim mrežma (Facebook, Twitter, Linked In), mejlu (Hotmail, G-Mail, Yahoo Mail, MailPro, Telenor mail), Instant mesindžera (GTalk, Yahoo, MSN i Facebook), kalendar, back up.
Mogućnost preuzimanja i korišćenja na mobilnom telefonu klijentske aplikacije Telenor pretraživač (Telenor brendirana Opera Mini) pomoću koga korisnik može da otvori bilo koju Web stranicu, znatno brže i sa manjom količinom data saobraćaja (Opera Mini kompresuje sadržaj i do 90%).
Tarifni dodatak Telenor KLIK (150 MB) ima važnost obračunski period, svakog meseca od dana aktivacije, sve do deaktivacije servisa. Ukoliko se 150MB potroši pre isteka ovog perioda, korisnikov protok se automatski obara, ali on nastavlja neometano da pristupa internetu i da koristi klijentske aplikacije sve do isteka perioda važnosti, bez prekida, ili bilo kakve dodatne naplate data saobraćaja. Korisnik dobija SMS obaveštenje kada potroši saobraćaj iz tarifnog dodatka.

Uvodjenjem novog “KLIK” tarifnog dodatka postojeći Internet tarifni dodaci za postpejd (Mobi, Mini, Standard, Veliki i Ogromni) prestaju da važe za korisnike na voice tarifnim paketima i ostaju važeći isključivo za Broadband korisnike. Korisnicima sa aktivnim starim tarifnim dodacima će biti poslato SMS obaveštenje da od 09.09. važi nova Telenor KLIK ponuda i da Internet tarifni dodaci prestaju da važe od 01.10.2010.

Telenor Pretraživač je deo Telenor KLIK kampanje, ali će korišćenje ove aplikacije biti omogućeno i korisnicima koji ne koriste Telenor KLIK tarifni dodatak i nezavisno instaliraju Telenor Pretraživač. Takođe, postojćim korisnicima Opera-Mini pretraživača (Opera Mini 5.x) u Telenor mreži će automatski biti urađen update u Telenor Pretraživač (Telenor brendiranu Opera Mini).

Telenor Komunikator mogu koristiti samo korisnici Telenor KLIK usluge (i korisnici Prenesi Plus paketas) i on omogućava Telenor korisnicima da kroz jednu aplikaciju instaliranu na njihovim telefonima pristupe svojim nalozima na društvenim mrežama, mejl nalozima, Instant Message nalozima, Kontaktima i Kalendaru.

Za korisnike čiji telefoni ne podrzavaju klijent aplikaciju, biće omogućena WAP verzija servisa koja ima isti izgled i funkcionalnosti kao i klijent aplikacija.

Ova usluga pre svega cilja korisnike tzv. „feature“ telefona (dakle jednostavnijih telefona, NE smart telefona kojima više odgovaraju Prenesi plus paketi)

KLIK tarifni dodatak se može aktivirati besplatno tokom promotivnog perioda koji traje od 9.9.2010. do 31.12.2010.

Nakon isteka promotivnog perioda, aktivacija KLIK tarifnog dodatka će se naplaćivati 290 dinara (sa porezima) mesečno sve do momenta deaktivacije servisa. U prvom mesecu (kada je izvršena aktivacija) i poslednjem mesecu (kada je izvršena deaktivacija), korisniku se naplaćuje iznos srazmeran broju dana korišćenja servisa, dok korisnik u oba ova slučaja dobija punu količinu podataka od 150MB.

Korisnici će moći da izvrše proveru preostalih MB na sledeće načine:

slanjem SMS poruke sa tekstom ”KLIK STANJE” na broj 9000,
u okviru USSD menija *111#
U odgovoru će dobiti informaciju o preostaloj količini saobraćaja i datumu važnosti.

Samo da se nadovezem na pricu ja kada sam aktivirao koristio sam operu 4.2 mig33 ebuddy gledao spotove na youtube koristio google maps plan plus mobile 1.3 i sta sve ne i kredit mi se nije uvecavao. cak sam koristio da saljem fotografije na facebook tj da vrsim upload slika na svom profilu varijantom facebook mobil. dale citah o raspravi i toliko mudrovanja ni oko cega
da se naplacuje naplatili bi jer se stanje update-uje relativno skoro. sto rece jedan parking mi naplatili a surf nisu. no da se ne ponavljam
ja planiram da aktiviram i na pre paid kartici telenor klik pa da stavim u 3G modem da vidim kako sljaka ali ne znam na kom tarifnom paketu trebam da budem jer na tarifnom paketu poruke ne moze da se aktivira. da li je neko zvao pa da su mu rekli koji tarifni paket pre paid korisnici trebaju da budu. Ja inace vrsim promene preko portala moj telenor. mogu da ih pozovem ali necu da potrosim 10 din heheheh
postavicu i rezultat speed testa. Ja sam u leskovcu tj u okolini i imamo jedan repetitor na vise od 5000 korisnika. Inace koristim 3G telenor internet u varijanti da sam aktivirao dodaj internet 5gb na post pade kartici tako da i ako potrosim tih 5gb ide dalje zaduzenje. razlog jer nemam nikakvu soluciju. bio korisnik 3g telekom interneta ali o tome sam pisao....

Ono sto je mozda bitno da se zna jeste da telenor sprema neku bombasticnu akciju sa prvim danima oktobra. verovatno to ide uporedo sa onim da se ukudaju tarifni dodaci za post pade korisnike. znam samo da mi je drugarica rekla ad je par meseci isla na obuku cak nije isla ni na odmor jer im nisu dali. ona radi na reklamacijama pa mora sve da zna bolje od svih njih tj od operatera. sve u svemu cekamo prvi oktobar i da vidimo sta to telenor sprema. iskreno se nadam da ce napraviti iskorak u mobilnom internetu jer ne zaboravimo oni od prvog januara pocinju sa mobilnom telefonijom tj pored telekoma i orion telekoma bice treci licencirani operater fixne telefonije. nadam se ad cemo da progledamo na polju interneta i sa portovima.
toliko od mene u ovom javljanju, svako dobro.
[ zemun88 @ 11.09.2010. 12:37 ] @
Dobra ti neka drugarica :). Usluga je super i super je sto su omogucili besplatno koriscenje do kraja godine. Stvarno korektno s njihove strane. I ko hoce da nastavi za 290 dinara je ok, ko ne trosi mnogo. Naravno trebalo bi da bude i manje, ali ce biti zbog konkurencije. Ne shvatam ljude koji kazu - sta ako pocnu da naplacuju pre 2011?. Ne secam se nijednom da su imali neku akciju i ako su rekli da je nesto besplatno, da su to i prekrsili. A sa druge strane, ako napisu na njihovom zvanicnom sajtu, oni ne mogu da naplacuju do kraja godine, jer ce prekrsiti Zakon o zastiti potrosaca. Zato bi neki trebali da prestanu da pisu gluposti na ovom forumu. Ne znam da li ti ljudi rade kod drugih operatera, pa dobijaju neku crkavicu da pisu gluposti, i da se svadjaju ovde sa ljudima na forumu.

I jos komentar za one koji kazu da je to nista i da oni to potrose za par dana. Vi koji trosite i koji imate telefone koje koristite za posao, za skidanje kojecega, onda lepo gospodo platite vece pakete. Lepo kazite hvala vam za ovu promociju, a ne odmah da pljujete zato sto vama nije dovoljno. Ko da je nekog briga sto vama nije dovoljno. Za korisnike koji ne koriste telefon od 0-24h je sasvim dovoljno.

Videcemo sta ce se dalje desavati i nadam se da ce internet pojeftiniti, i da ce davati flat pakete. A posto uvode i fiksnu telefoniju, nadam se da ce uz nju i davati internet pakete :)
[ Slobodan Milivojevic @ 11.09.2010. 13:06 ] @
Citat:
bobilibob: ...ja planiram da aktiviram i na pre paid kartici telenor klik pa da stavim u 3G modem da vidim kako sljaka ali ne znam na kom tarifnom paketu trebam da budem jer na tarifnom paketu poruke ne moze da se aktivira. da li je neko zvao pa da su mu rekli koji tarifni paket pre paid korisnici trebaju da budu. Ja inace vrsim promene preko portala moj telenor. mogu da ih pozovem ali necu da potrosim 10 din heheheh


Ja sam bas sinoc aktivirao Telenor KLIK na paketu Poruke, tako da mora da radi.

Citat:
postavicu i rezultat speed testa. Ja sam u leskovcu tj u okolini i imamo jedan repetitor na vise od 5000 korisnika. Inace koristim 3G telenor internet u varijanti da sam aktivirao dodaj internet 5gb na post pade kartici tako da i ako potrosim tih 5gb ide dalje zaduzenje. razlog jer nemam nikakvu soluciju. bio korisnik 3g telekom interneta ali o tome sam pisao....


Brzina je oko 400kbps u prvih 150MB (3G - sve jedno dal koristim E220 modem ili Nokia N82 telefon) Moram da priznam da je brzina bila veca dok sam koristio dodatak od 150MB.

Posle 150MB brzina je oko 24kbps (2-3-4KB/s), imate na prvoj strani.

Jedino sto ce da ukinu dodatke za voice pakete...
[ bobilibob @ 11.09.2010. 13:13 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ja sam bas sinoc aktivirao Telenor KLIK na paketu Poruke, tako da mora da radi. :(


ne znam sta da ti kazem sem da kod mene nece. jedino ako je caka u tome sto sam preko istog telefona sa kojim sam hteo da aktiviram vec aktivirao telenor klik
da ne prate imei kod telefona majku mu. ajde probacu ponovo mada ne znam. jasno mi je pisalo da na mom tarifnom paketu ne moze. cim uplatim kredit pokusacu.

Inace telenor komunikator recimo ne radi dobro (srpska verzija) kada je u pitanju facebook. naime kada idem na obavestenja pa recimo petar petrovic komentarisao neku fotografiju i linkovano foto kada kliknem na to ide na profil tog ko je komentarisao a ne u samu fotografiju. no kada postoji opera mini 4.2 koja je neuporedivo bolja od novije za mene ne treba nikakav komunikator. + je jedino sto su pokusali da objedine sve u jednom programu ali opet lose. chat recimo radi sa svim chat serverima ili sa ni jednim. stalno da se odjavljujem pa prijavljujem za svaki nalog kad ne zelim neki chat da mi ne radi mrzi me
mnogo bolje resenje recimo po tom pitanju ima nimbuzz. da su tako odradili chat deo mozda bih i koristio komunikator a ovako samo prelazna ocena 3 kao idejno resenje.
[ pisac @ 11.09.2010. 13:30 ] @
Citat:
bobilibob: cak nije isla ni na odmor jer im nisu dali.


Joj kako me živciraju ovi kapitalistički fazoni, u kojima je novac preči od ljudi. Smrdljivi Telenor.
[ MunjaZa @ 11.09.2010. 13:36 ] @
Citat:
Imao sma isti problem sa sertifikatima. Rešenje sam pronašao ovde



Samo jedno pitanje: Kako povezujes mobilni da bi mogao da paste-jes ove sertifikate?

preko pc-suite ili data storage?


Meni nece da radi paste. Obrisao sam ono ali ne mogu da pastujem
[ MilanTarot @ 11.09.2010. 13:43 ] @
Citat:
pisac: Joj kako me živciraju ovi kapitalistički fazoni, u kojima je novac preči od ljudi. Smrdljivi Telenor.


Sta je lose u tome sto su Telenoru korisnici na prvom mestu!?
[ pisac @ 11.09.2010. 14:07 ] @
Nisu. Novac im je na prvom mestu.
[ MilanTarot @ 11.09.2010. 14:17 ] @
Netacno.

korisnici=novac

I u tome nema nista lose. Sumnjam da ikome smesta sto nece cekati jos vise na resenje reklamacije, samo zato sto je tamo neka radnica htela da ide na odmor bas u vreme obuke. Bolje ona da saceka malo dok se obuka ne zavrsi pa onda na odmor, nego da XXX korisnika ceka.


Jbg, zaludnih zakerala koji u svemu vide neku zaveru je uvek bilo i bice.
[ Iksi @ 11.09.2010. 14:34 ] @
e super ovo pitam jer imam na netbook-u integrisan 3g modem ali imam problem
sa sonny ericson aplikacijom koja dolazi uz njega na win 7 pa sam prinudjen
da idem na klasicnu varijantu...
[ b-r-o-i @ 11.09.2010. 15:08 ] @
Ja sam aktivirao Telenor Klik jos 08.09.2010,i skinuo sam Opera Mini 5.1 naravno sa Telenor-a..Ali imam problem da downlodujem Komunikator aplikaciu,jer kada pokusam da skinem na Englesku verziju javlja mi Certifikate is not to sim,ne znam sto.A na srpski nemogu jeli neko zna u cemu je problem.
I drugo,jeli ko skinuo Komunikator aplikaciju,i jeli ona ista za chat kao Ebudyy,ali bolja ili kakva je?,dali neko zna u cemu je problem sto ja nemogu da je skinem?
[ llux @ 11.09.2010. 15:17 ] @
A sto se vi malo ne biste zrtvovali na svom radnom mestu? Izvolite radite 24 sata da udovoljite musteriji. A na sajtu lepo pise da neke stvari nisu besplatne. U slucaju da u jednom trenutku pocnu da naplacuju, ne mozete im nista jer obavestenje postoji
[ bobpp @ 11.09.2010. 15:22 ] @
Ja imam drugi problem, Komunikator sam skinuo ali ne uspeva da se konektuje nigde izvan Telenora,pokusa 3 puta i izbaci error: 121 http: - 7334.Provera identiteta,nova verzija i slicno radi ali FB,chat,mail...nista.Opera i sl. radi kao i do sada (samo za dz :) )
[ MilanTarot @ 11.09.2010. 15:26 ] @
Citat:
llux: A sto se vi malo ne biste zrtvovali na svom radnom mestu?

Ko kaze da ne bismo?

Citat:
llux:Izvolite radite 24 sata da udovoljite musteriji.


Zasto? Musteriju bas briga da li JA radim svih 24 casa. Musteriji je bitno da ona moze da dobije uslugu svih 24 casa, ne bitno kog lica na tom radnom mestu. Zato su ljudi uveli, 3., 4., pa cak i 5. smenu.

Citat:
llux:A na sajtu lepo pise da neke stvari nisu besplatne. U slucaju da u jednom trenutku pocnu da naplacuju, ne mozete im nista jer obavestenje postoji


Za sve sto pise da je besplatno, besplatno je. Za sve sto pise da se naplacuje, naplacuje se. Ne postoji primer da za nesto pise da je besplatno, a naplacuje se. I obrnuto.

Ako operater odluci da naplacuje nesto sto je do tada bilo besplatno, on ce na vreme obavestiti korisnike na vise nacina. Primer za ovo je telenorov Omiljeni broj. Ili mts-ov 789.
[ bobilibob @ 11.09.2010. 16:10 ] @
samo da akzem da sam uspeo da aktiviram preko istog mobilnog telefona telenor klik. juce odgovorno tvrdim da nije htelo ili pre dva dana ne mogu da se setim. jednostavno kaze na vasem tarifnom paketu ne moze.
inace spicio sam 100 megabajta preko kompa da instaliram i izvrsim update microsoft security essentials programa. 50 mb definicijei nova verzija. nego krenuo mi kada sam vrsio update definicija i update windowsa. iskljucen je iz procesa i na tom windowsu na kom sam prikljucio pre paid karticu sa aktiviranim klikom windows upadate i uopste taj deo nije instaliran a opet pored krenuo update i kad pogledam 100mb odose kao od sale. samo da napomenem da sam maximalnu brzinu dobio od nekih 40 do 50 kilobajta u sekiundi. ne radih speed test ali dok sam skidao sa microsoftovog servera tolika je brzina bila. merio sam preko BW meter-a
[ bobilibob @ 11.09.2010. 16:17 ] @
Citat:
bobpp: Ja imam drugi problem, Komunikator sam skinuo ali ne uspeva da se konektuje nigde izvan Telenora,pokusa 3 puta i izbaci error: 121 http: - 7334.Provera identiteta,nova verzija i slicno radi ali FB,chat,mail...nista.Opera i sl. radi kao i do sada (samo za dz :) )


to se i meni desavalo kada sam hteo 07. 09. da koristim komunikator
mislim daj egreska zbog preopterecenja mreze
kazem vam nemojte da se majete oko komunikatora jer je veliko njesra i po 15489476846878974564 put vam kazem da je internet besplatan na bilo koji nacin da ga koristite. imam i post pade i pre paid aktiviran telenor klik i ne naplacuje se jednostavno ne naplacuje se. http://wap.telenor.rs/klik je sajt na kome proveravate stanje sa megabajtima
[ danilo.s @ 11.09.2010. 17:21 ] @
Citat:
Samo jedno pitanje: Kako povezujes mobilni da bi mogao da paste-jes ove sertifikate?

preko pc-suite ili data storage?

Meni nece da radi paste. Obrisao sam ono ali ne mogu da pastujem


Povezao sam se na telefon preko bluetootha, pokrenuo Oxycube (tu sam se malo smarao jer isprva nije video telefon), a onda sam obrisao stare i prekopirao nove sertifikate.
[ Slobodan Milivojevic @ 11.09.2010. 18:06 ] @
Imam neki ogroman utisak da su ogranicili brzinu i u okviru 150MB na oko 400kbps... Pirot, Nis, nebitno, uvek uspevam na 3G mrezi da dobijem oko 400kbps... Sa dodatkom za internet sam imao preko 1.5Mbit na HSDPA telefonu (N82).

Evo jos jednog u nizu testova brzine:
[ maliradoznalac @ 11.09.2010. 20:32 ] @
nema bas puno veze sa Telenor internetom ali ima veze sa Operom mini koju sam skinuo zbog ovog interneta :-)

skinuo sam operu mini ali ne mogu da je pokrenem. U pitanju je Nokia 7210. Nakon pokretanja nekoliko puta me pita

Allow network access?
This aplication is not from a trusted supplier.

kada vise puta dozvolim izbaci mi poruku

Unable to connect to the Internet. Please chek your settings.

Da napomenem da internet radi iz drugog browsera, telefonom sam skinuo Operu.

Ima li neko ideju kako da pokrenem Operu???
[ byallen @ 11.09.2010. 21:13 ] @
Evo Ovako pozajmio sam od brata telenor modem za pc da bih probao da se konektujem preko PC na internet medjutim desava se sledece imam aktiviranu uslugu telenor klik koja radi na mobu bez problema ali kada ubacim karticu u telenor modem i probam da se konektuje pojavi se provera identiteta i onda mi izbaci neku gresku sesto i nesto ne moze da se konektuje remote acess tako nesto nemogu bas da se setim. e sad me nesto buni moj brat nije platio internet na telenor modemu za prosli mesec pa su ga iskljucili dali je moguce da nekako prepoznaje modem da je iskljucen pa nece da prihvati moju karticu??? ako neko ima neku ideju neka izbaci hvala unapred
[ Slobodan Milivojevic @ 11.09.2010. 22:45 ] @
^ Promeni APN stavi "internet" umesto "net".
[ Markonio @ 11.09.2010. 23:15 ] @
Citat:
espresso: Uključi u podešavanjima telefona "auto refresh" ili automatsko osvežavanje stranice. Tek onda će ti proraditi.

U pravu si, to je bio problem. Proradilo je kada sam to uključio.
Hvala na savetu!
[ agasoft @ 12.09.2010. 18:30 ] @
Evo i ja da se oglasim povodom novonastale situacije:
Najpre, ostavite pisca na miru, a i neka ostavi on vas.
U pravu ste svi, i on i vi za uslove korišćenja.

Što se same usluge tiče, telenor klik je sjajno koncipiran, samo što je
šteta što se ukidaju tarifni dodaci.
Moja supruga koristi već godinu ipo dodatak pedeset i već je nakupila 340
mb.
Šta sad treba neko da joj ukine ono što je ona platila?
Mislim da baš nema pravo, pa sam tim povodom poslao pismo telenoru.
U uslovima korišćenja internet tarifnih dodataka nije dato pravo da joj bilo
ko to oduzme.
Opet da ponovim, klik je super usluga, jedinstvena, taman kad sam izbacio
066, 4 meseca besplatnog interneta.
Gde ćeš bolje.
Meni je klik besplatan pod bilo kojim uslovima, sa proksijem, bez proksija,
kako god hoćete.
[ avala100 @ 12.09.2010. 19:54 ] @
Citat:
agasoft: ...
Moja supruga koristi već godinu ipo dodatak pedeset i već je nakupila 340
mb.
Šta sad treba neko da joj ukine ono što je ona platila?
Mislim da baš nema pravo, pa sam tim povodom poslao pismo telenoru.
U uslovima korišćenja internet tarifnih dodataka nije dato pravo da joj bilo
ko to oduzme.


Pretpostavljam da je rec o prepaid-u? Na postpaid-u se sve resetuje pocetkom meseca.
Ukidanje dodatka mozda ne znaci i brisanje do sad kupljenih megabajta?
Mozda samo nece moci da se kupuje dalje?
Bas me zanima sta ce odgovoriti.
[ agasoft @ 12.09.2010. 21:12 ] @
Tako je, prepaid..
[ bttp @ 12.09.2010. 23:50 ] @
Poslah KLIK na 9000 i dobih link na wap.telenor.rs/klik

Otiđoh tamo, kaže "Samo za korisnike Telenor mreže". Dobro, rekoh, isključim Wi-Fi, da pristupim preko Telenor 3G kako bi me "prepoznao", kad ono isto.

Telefon - iPhone. E sad, nisam brisao cache, možda je to bilo u pitanju ali ne bi trebalo.

Uglavnom, zanima me da li je neophodno da skidam tu njihovu Operu Mini, pošto imam ja svoju skinutu sa Apple Store-a, i taj neki Komunikator (šta li je)?

Da li ja mogu slobodno da trošim taj njihov besplatni Internet sa svojim aplikacijama, bez da skidam te njihove. Video sam u nekom od prethodnih postova da se može slobodno koristiti sa svim aplikacijama, ali šta sa ovim "Samo za korisnike Telenor mreže"? Zašto me ne prepoznaje? Postpaid sam korisnik.

EDIT: Evo sad sam obrisao Safari cache i kliknuo ponovo na link i odveo me na stranicu za "prihvatanje uslova".



Jel sada mogu slobodno da koristim taj besplatni Internet? Jel zaokružuju na 100kb ili mere na 1kb? Kako da znam koliko sam potrošio?
[ ib.kroki @ 13.09.2010. 00:12 ] @
Ne moraš da skidaš njihove aplikacije (Opera i Komunikator).
Možeš da koristiš svoje. Ja sam na jednom telefonu skinuo, a na drugom nisam. Koristim g-mail aplikaciju, skype, fring ...

Ja stanje proveravam na stranici wap.telenor.rs/klik a kažu da može i sa slanjem SMSa na broj 9000, a tekst poruke treba da bude KLIK STANJE.
[ Suns @ 13.09.2010. 00:36 ] @
Od 22:00h nemam internet signala kod SBB-a (neki radovi su na "čvoru").

Evo povezah telefon (Nokia E71) na komp i lepo ide ovaj net, dobro dođe u ovakvim situacijama
Bilo bi lepo kada bi nastavili da daju makar 50-100mb gratis svakom postpaid broju makar, to bi bila prava stvar.


P.S. Ja sam isto prvo pokušao preko WiFi-a da skinem taj komunikator (operu sam već imao) i pisalo je samo za Telenor korisnike, onda sam se povezao preko Telenor WAP i skinulo je bez problema. Samo što je ta aplikacije "g*w*o" na kubni, spora, troma, baguje, sporo učitava, treba sto godina da nešo uradiš itd itd. Uglavnom dzabe skidaš, jer bolje da koristiš aplikaciju FB za vaš model telefona i sličine programe i naravno da se "naši" programi koje koristimo sa besplatnim internetom ne naplaćjuju nego ulaze u free mb-te.
[ walkerz @ 13.09.2010. 07:10 ] @
Da li se vama desava da se Telenor Komunikator pali sam od sebe? Ukljuci se na svakih pola sata i trazi pristup internetu. Telefon je Samsung L700.
[ boban779 @ 13.09.2010. 09:24 ] @
Ovu uslugu ne mogu da koriste korisnici Prenesi PLUS paketa?
[ Suns @ 13.09.2010. 09:30 ] @
Citat:
walkerz: Da li se vama desava da se Telenor Komunikator pali sam od sebe? Ukljuci se na svakih pola sata i trazi pristup internetu. Telefon je Samsung L700.


Prilikom izlaska iz aplikacija, app te pita da li želiš da se svremena na vreme poveže na internet kako bi skinula ažuriranja za tvoj nalog (mejl, twitter...) verovatno si kliknuo na DA pa ti se zato kači.
[ walkerz @ 13.09.2010. 09:50 ] @
Tacno, to me je i pitao! Verovatno je to uzrok.
[ djricky @ 13.09.2010. 11:04 ] @
najverovatnije

i meni se isto desava...
[ samo_da_pitam @ 13.09.2010. 11:31 ] @
Evo malo drugacijih iskustava:
mnogogodisnji sam korisnik Telenora, i do sada sam koristio intenet tarifne dodatke na svom postpaid broju i bio sam zadovoljan - znaci placao sam i to mi je bilo ok. Na telefonu koji nije 3G, vec EDGE Class 10, brzina 236.8 kbps, mi je surf bio sasvim odgovarajuci i bio sam zadovoljan.
Od kako su uveli 'besplatan' internet, meni je postao i postojeci internet (preko starog tarifnog dodatka) i ovaj klik potpuno neupotrebljiv.
Povremeno imam 3G signal a povremeno ne, ali nema razlike - uzasno je sporo (zapravo primetno sporije nego do pre neki dan).
Kako je na mene uticalo uvodjenje Klik paketa: dok sam placao radio mi je internet kako treba, od kako je 'besplatno' ne radi kako treba. Kapiram ja da su sada svi leminzi aktivirali, ali sto ne mogu ja koji hocu da platim da imam adekvatnu uslugu za to? Samo ne zelim da sam pogresno shvacen kako se zalim, ali ono sto je Telenor po meni uvek imao bolje u odnosu na ostale je kvalitet mreze, a to je sada u opadanju. Danas su mi tri poziva (ton u slusalici) zvucala ocajno, sto je kod jednog drugog operatera pravilo, ali zasto Telenor sada to kvari.
Poslao sam u zivotu 5 MMS-ova, od toga sam 4 probao danas da posaljem, bilo mi je hitno, i pogodite, ni jedan nije poslat! MMS meni koji je poslat stoji polovicno u telefonu satima. Eh, nisam na to navik'o na Telenoru, vec su me naucili da ono sto placam radi kako treba. Moguce da su mi oni postavili visoke standarde ali sta da radim.

Tako da ne znam sta da kazem - resio sam da promenim i telefon full 3G, rehoh bice bolji protok na internetu. Odem na E-shop a tamo za telefon koji sam hteo stoji napisano: Dostupan u prodavnicama dok traju zalihe. Ovo mi je zalosno kada vidim da pise, nekako kao da sami sebi skacu u usta. Pa koja je onda poenta eshopa ako ja treba da obilazim, zovem. Ili sam ja pogresno razumeo da je poenta eshopa da upravo oni povuku sa stanja iz tamo neke radnje i donesu meni? Mislim da mucenik koji je napravio ceo koncept eshopa nije to bas tako zamislio.

Kada je klik u pitanju ono sto mene najvise interesuje (a nisam uspeo da nadjem da procitam) je na koliko se vrsi/ce se vrsiti zaokruzivanje? Meni je npr. to bitno.
Za dosadasnje ineternet tarifne dodatke na site-u pise:

"Za prepaid korisnike tarifiranje se vrši zaokruživanjem na 10 KB, dok se za postpaid korisnike tarifiranje se vrši prema tarifnom paketu korisnika - na 100 KB za Telenor Internet tarifne pakete, a na 1KB za tarifne pakete namenjene govornom saobraćaju."
Za Klik uslugu to nisam uspeo da nadjem.

Suma sumarum, ja sam i dalje zadovoljan korisnik (da neko ne shvati suprotno), a ovo je pozitivna kritika! Mozda mogu da budu jos bolji :)
[ evolution @ 13.09.2010. 14:34 ] @
Aktivacija/Deaktivacija i provera stanja preostalih MB u okviru Telenor Klik usluge omogućena je i putem USSD koda *111#.
[ bttp @ 13.09.2010. 15:22 ] @
Meni su juče kasnile poruke na Telenoru. Konkretno poruku koja mi je poslata sa Telekom mreže sam dobio sa zakašnjenjem od nekoliko sati, a nekoliko poruka sam dobio sa manjim zakašnjenjem. Ustvari kada sam restartovao telefon prema uputstvu za aktivaciju KLIK usluge, nakon toga su stigle "zagubljene" poruke, jedna za drugom. Takođe delivery reportova nije bilo, pa kapiram da je bilo kašnjenja i u slanju. Videćemo šta će dalje biti, danas mi radi normalno.

Inače Telenormail mi je praktično neupotrebljiv. Treba da molim boga da poruka ode, a isto tako i da se primi. Juče sam testiranja radi slao poruke na telenormail account i sa njega i primanje i slanje je kasnilo po 10-15 minuta. Za email je to neprihvatljivo, s obzirom da se vreme transfera poruke meri u sekundama.

Da li vi koristite telenormail? Ja ga iskreno ne bih ni uziao u razmatranje, nego ima onu SMS notifikaciju o pristigloj pošti koja bi bila zgodna kada bi sve radilo kako treba. Nešto kao Push Mail. Znači odmah te obavesti da ti je stigla pošta i ti je pogledaš, plus nemaš ograničenje u veličini poruke kao kod SMS-a.

Možda zato i namerno neće da nameste da radi kako treba jer bi trpeo prihod od SMS-a, MMS-a.
[ b-r-o-i @ 13.09.2010. 15:47 ] @
Pa jeli iko zna da mi pomogne uvezi komunikatora zbog cega nemogu da ga skinem na nokia 6233,ja sam ve bio napisao sto ne moze...Pise mi ovako,ali non stop i ujutru i uvece i preko dana,znaci svaki put isto,jeli treba nesto da izbrisem? ? ??"CERTIFICATE NOT ON PHONE OR SIM" e ovo mi javlja kada pokusam da skinem komunikator bilo da je na srpski ili na engleski...Jeli zna neko zbog cega,a ostale mi aplikacije sve rade...UNAPRED SE SVIMA ZAHVALJUJEM NA ODGOVORU BILO KAKVOM...
[ VIDAKOVICV @ 13.09.2010. 20:14 ] @
Citat:
bttp
Inače Telenormail mi je praktično neupotrebljiv. Treba da molim boga da poruka ode, a isto tako i da se primi. Juče sam testiranja radi slao poruke na telenormail account i sa njega i primanje i slanje je kasnilo po 10-15 minuta. Za email je to neprihvatljivo, s obzirom da se vreme transfera poruke meri u sekundama.


To sam i ja već odavno primetio da kasne poruke
[ bobilibob @ 14.09.2010. 00:12 ] @
Citat:
bttp: Meni su juče kasnile poruke na Telenoru. Konkretno poruku koja mi je poslata sa Telekom mreže sam dobio sa zakašnjenjem od nekoliko sati, a nekoliko poruka sam dobio sa manjim zakašnjenjem. Ustvari kada sam restartovao telefon prema uputstvu za aktivaciju KLIK usluge, nakon toga su stigle "zagubljene" poruke, jedna za drugom. Takođe delivery reportova nije bilo, pa kapiram da je bilo kašnjenja i u slanju. Videćemo šta će dalje biti, danas mi radi normalno.

Inače Telenormail mi je praktično neupotrebljiv. Treba da molim boga da poruka ode, a isto tako i da se primi. Juče sam testiranja radi slao poruke na telenormail account i sa njega i primanje i slanje je kasnilo po 10-15 minuta. Za email je to neprihvatljivo, s obzirom da se vreme transfera poruke meri u sekundama.

Da li vi koristite telenormail? Ja ga iskreno ne bih ni uziao u razmatranje, nego ima onu SMS notifikaciju o pristigloj pošti koja bi bila zgodna kada bi sve radilo kako treba. Nešto kao Push Mail. Znači odmah te obavesti da ti je stigla pošta i ti je pogledaš, plus nemaš ograničenje u veličini poruke kao kod SMS-a.

Možda zato i namerno neće da nameste da radi kako treba jer bi trpeo prihod od SMS-a, MMS-a.


unutar telenor mreze tj slanje mailova izmedju korisnika telenora radi bez problema. problem nastaje kada se poruke salju sa drugih servera a na hotmail i ne stizu kao i sa istoh mislim da je isti slucaj i sa yahoo-om
mozda ga unaprede tj smanje filtraciju...
[ Backy @ 14.09.2010. 02:00 ] @
meni je prošle godine sa gmailom radilo normalno, i preko weba i preko telefona... a za obične postpaid pakete bi stvarno mogli da uvedu ovako nešto za dž :D najbolje bi bilo da može da se bira: postojeće cene ili besplatno 50mb pa ograničenje, i to recimo može da se menja jednom mesečno (još je isplativije za telenor ako može da se deaktivira čim počne ograničenje :))
[ lavkole018 @ 14.09.2010. 22:26 ] @
mene zanima, da li je neko imao problem sa Telenor Modemom e1550, aktivirao Telenor klik na pre paid broju i stavio karticu u modem i uspeo sam da se konektujem, APN : internet.
Po diskonektovanju naredni put vise nisam uspeo da se konektujem, pise: provera identiteta u toku.... i tako stoji par minuta i onda izbaci GRESKA 694.
Kada telefon Nokia N95 spojim sa racunarom, konekcija se ostvaruje i Telenor Klik radi a preko modema neca, izuzev samo prvog puta,
Moze li mi neko pomoci oko ovog problema, ali bih da koristim Modem, ne telefon
[ agasoft @ 14.09.2010. 22:51 ] @
Za one koje interesuje, evo pisma Telenora.


Postovani gospodine Đuricu,

pre svega zahvaljujemo Vam se sto ste nam se obratili ovim putem, tacno je
da ce 01.10 doci do ukidanja ponude internet tarifnih dodataka za voice
tarifne pakete. Kako ste naveli da na broju imate aktivan i neutrosen
saobracaj isti se nece odmah obrisati vec ce vaziti 60 dana od poslednje
aktivacije dodatka sto inace usluga i podrazumeva.
Takodje je svim korisnicima voice paketa sa aktivnim starim tarifnim
dodacima poslato SMS obavestenje da od 09.09. vazi nova Telenor KLIK ponuda
i da Internet tarifni dodaci prestaju da važe od 01.10.2010.

Opcija promene tarifnog paketa na internet paket je dostupna i moze se
izvrsiti na bilo kom prodajnom mestu Telenora ili putem poziva na broj
063/9000. Samom promenom paketa ostace mogucnost aktiviranja tarifnog
dodatka internet.

Vasu sugestiju da se nastavi sa ponudom dodataka starim korisnicima cemo
svakako proslediti nasim nadredjenima.

Srdacan pozdrav,

Contact Centar
[ b-r-o-i @ 15.09.2010. 15:37 ] @
A zbog cega ja nemogu da skinem aplikaciju komunikator.Kada se ulogujem i kada pritisnem na download client meni javlja ovu gresku...CERTIFICATE NOT ON PHONE OR SIM" ,zbog cega jeli iko zna da mi pomogne ?
[ goran_1970 @ 16.09.2010. 06:57 ] @
Bilo bi dobro da kažeš i koji model telefona je u pitanju i koji tarifni paket imaš.
[ kapa @ 16.09.2010. 16:42 ] @
kad zelite da prestanete da koristite ovu uslugu posaljete na 9000 klik stop..
[ b-r-o-i @ 16.09.2010. 17:20 ] @
Imam model telefona NOKIA-6233,i koristim tarifni paket PORUKE...Jeli do paketa,ili je do telefona,a mislim da do telefona,jer ako je moguce sve druge Aplikacie,kao na primer,OperaMini 5.1,onda Ebudy,i ostale aplikacije sto nebih mogao i taj komunikator Telenor Klik,bas bih volio da znam u cemu je problem.
[ milo @ 18.09.2010. 19:55 ] @
Citat:
lavkole018: mene zanima, da li je neko imao problem sa Telenor Modemom e1550, aktivirao Telenor klik na pre paid broju i stavio karticu u modem i uspeo sam da se konektujem, APN : internet.
Po diskonektovanju naredni put vise nisam uspeo da se konektujem, pise: provera identiteta u toku.... i tako stoji par minuta i onda izbaci GRESKA 694.
Kada telefon Nokia N95 spojim sa racunarom, konekcija se ostvaruje i Telenor Klik radi a preko modema neca, izuzev samo prvog puta,
Moze li mi neko pomoci oko ovog problema, ali bih da koristim Modem, ne telefon :)


Imam potpuno isti problem.
[ stil @ 18.09.2010. 20:07 ] @
Izgleda šašavo, ali probaj da pošalješ sms poruku (bilo kome) preko aplikacije za e1550. Pa pokušaj ponovo da se nakačiš.
[ agasoft @ 19.09.2010. 11:01 ] @
He, otkrio sam da klik zaokružuje protok na jedan kilobajt.
Tojest, nema zaokruživanja.
:)
Kada se stanje proverava putem USSD koda, ili SMS-a, dobijate decimalu, i
mislite da je sve to neko zaokruživanje.
Međutim, kada se pozove 9000, teta Nataša na automatu kaže, ostalo vam je
sto trideset devet megabajta i trista šezdeset jedan kilobajt...
Zašto se ovakvo stanje ne uvede i u pisanom obliku, nego samo na automatu,
ne znam.
[ Iksi @ 19.09.2010. 16:02 ] @
hm hm natasa je ona sa seksi glasom? :D
thanks na informaciji
[ agasoft @ 19.09.2010. 16:29 ] @
Hmm, Nataša tebi ima seksi glas?To je ona koja govori na automatima
Nebih opet o ukusima.
Prezivala se Savić, sad mislim da je Ranitović, radila je na BKTV u
telefaktu, kasnije valjda na Košavi, a sad ne znam gde je...
Mislim, off topic...
Važno je da ona govori, meni se više dopadala Bojana Odavić.
:)
[ alexx_sandra @ 20.09.2010. 20:07 ] @
Ja sam skinula Operu preko PC-ja i prebacila jar i jad fajlove preko usb-a kako bih izbegla "brendiranje". -.-
Komunikator sam isto isprobala, raspada se.

Posto imam non-smart telefon trenutno, KLIK mi odgovara za pregledanje gmail-a, FB, informacije o vremenu, prevozu, itd...

Ali smartphone je vec druga prica, kao sto su Slobodan Milivojevic i Miroslav Cvejić rekli, 150 mb se istopi.
[ Milan86 @ 20.09.2010. 23:10 ] @
@alexx_sandra: Sta fali brendiranju Opere Mini?
[ Slobodan Milivojevic @ 20.09.2010. 23:14 ] @
^ Ima visak, jedan plavi cvet koji ponekad ide na zivce
[ bttp @ 27.09.2010. 00:21 ] @
Sad sam u nedoumici.

Aktivirao sam taj KLIK i na Ajfonu mi je APN internet. Da li KLIK ide samo preko APN wap a protok preko APN internet se naplaćuje po redovnim cenama?

Ako je tako onda sam doveden u zabludu, jer nigde nisam pročitao da je potrebno da menjam APN postavke za KLIK uslugu...
[ avala100 @ 27.09.2010. 11:10 ] @
Citat:
bttp: Sad sam u nedoumici.

Aktivirao sam taj KLIK i na Ajfonu mi je APN internet. Da li KLIK ide samo preko APN wap a protok preko APN internet se naplaćuje po redovnim cenama?

Ako je tako onda sam doveden u zabludu, jer nigde nisam pročitao da je potrebno da menjam APN postavke za KLIK uslugu...


Opusti se.
Nista se ne placa do kraja godine.
Cak ni na Ajfonu.
[ Iksi @ 27.09.2010. 14:51 ] @
pozdrav, ne menjas nista. Ja koji god da sam apn koristio bilo je free
[ llux @ 27.09.2010. 20:22 ] @
Jel neko potrosio 150MB? Ako jeste, uzmite PC operu i skidajte 1MB, pa javite brzinu sa proksijem pa bez proksija. Ja sam nacuo da je 12KB
[ Slobodan Milivojevic @ 28.09.2010. 00:05 ] @
Imam jednu prepaid karticu na kojoj sam potrosio 150MB i brzina je 2KB/s... Kamo lepe srece da je 12KB/s...
[ llux @ 28.09.2010. 05:42 ] @
A dobro, to si jednom merio. Meri vise puta, na puno nacina
[ agasoft @ 28.09.2010. 07:18 ] @
Meni ne radi Telenor internet od pre pola sata, sreća pa imam bolji, ali ono
mi je krevet varijanta.
:)
[ simadolar @ 30.09.2010. 10:59 ] @
Imam problema sa "Komunikatorom"! Kad se prijavim on me povezuje i na kraju samo izbaci "GREŠKA PRI POVEZIVANjU" i dole piše: Komunikator ima problema sa povezivanjem sa Internetom ERROR: 121, HTTP: No, NO RESPONSE ENTRIES AVAILABLE Da li je neko imao sličan problem? Da li neko zna kako da ovo rešim? Unapred hvala!
[ Mister Big Time @ 30.09.2010. 11:24 ] @
Ja imam problem sa aktivacijom. Posaljem poruku, stigne odgovor, kliknem na link i odvede me ne stranicu za aktivaciju ali se dalje nista ne desava - Aktivacija je u toku, sacekajte... a polse valjda treba da stigne jos koja poruka da potvrdi jel? Zvao sam CC i kazu sistem je fazi testiranja, prosledice dalje zahtev da mi resetuju uslugu pa da probam ponovo.. medjutim nista nisu uradili xD

Ima li neko slicnih iskustava i kako je resio problem, ocigledno je do njih??
[ espresso @ 30.09.2010. 11:36 ] @
Do tebe je, probaj ovo
http://www.elitesecurity.org/t409095-5#2691349
[ Mister Big Time @ 30.09.2010. 13:20 ] @
Hvala puno espresso, to je to, radi sada... :) A ovi iz CC mogu slobodno da batale svoj poso' xD


[ milo @ 05.10.2010. 17:15 ] @
Citat:
Izgleda šašavo, ali probaj da pošalješ sms poruku (bilo kome) preko aplikacije za e1550. Pa pokušaj ponovo da se nakačiš.


Ne pomaze.

Imam potpuno lude simptome.
Prica ide ovako: Moj drug nema nikakav net, a i lose stoji finansijski. Ja mu kazem, kupi telenor karticu na trafici i do kraja godine ne placas za net , a posle po 290 din. Njemu to odgovara i tako i uradimo (ja mu poklonim modem). Aktiviramo , i radi. Sutra ne radi. Ja ubacim moju telenor karticu (prepaid) , aktiviram klik, i radi. Ubacim njegovu i radi. Onda sutra prestane da radi. 100 puta probam da se konektujem i nece. Ubacim moju karticu - radi . Ubacim njegovu - radi. Pa posle stane. Uvek posle ubacivanja moje kartice, njegova proradi na neko vreme.
Mislio sam da ima neke veze sa trosenjem novca. Kupimo dopunu, obavimo telefonski razgovor, simptomi ostaju isti. Necu ni da pokusavam da sve ovo objasnim operateru u KS. Ima li ko kakvu ideju ?
[ bocy @ 05.10.2010. 17:33 ] @
Isto to se i meni desava sa htc magic telefonom. sa drugim starijim sve radi kako treba. Mislim da je problem sa karticom, ali nisam siguran.
[ milo @ 05.10.2010. 18:01 ] @
Neka nekompatibilnost modema i sim kartice ? Ali u tom slucaju, uvek bi radilo ili neradilo. Uopste ne mogu da lociram problem.
[ milan030 @ 05.10.2010. 19:34 ] @
Radi solidno na mobu, pretpostavljam da je to EDGE mreza, ne znam. Izmerio sam 300 i nesto Kbps, mada cisto sumnjam da je realno ta brzina.

E sad privezah mob na latop, softver instaliran, klik konektuje se na net. Radi uzasno, nekih 24 Kbps. (nisam potrosio 150MB)

Ima li ko ideju u cemu je stvar??
[ Matarese @ 05.10.2010. 23:33 ] @
>
Da li je modem sa Telenot mreze ili otkljucavan?
[ Matarese @ 05.10.2010. 23:34 ] @
>
Proveri podesavanja tvog telefona kao modema na racunaru.
Jesi siguran da prva cifra nije Kbps a druga KBps? :)
Bit i bajt :)
[ milan030 @ 06.10.2010. 00:48 ] @
E ovako stoje stvari, telenor klik-net je radio lose na racunaru jer sam bio na podrucju koje je pokriveno samo GSM/GPRS mrezom, dakle nema 3G i EDGE. Tu je razlika u brzini. Kasnije sam probao na drugom mestu gde inace postoji 3G, preko racunara (nema veze sa podesavanjem modema) brzina je: 340 Kbps down, oko 100 up.

Ne vidim gresku. Kilobiti su kilobiti (Kb), a kilobajti - kilobajti (KB). Sve OK :)
[ milo @ 06.10.2010. 10:30 ] @
Citat:
Matarese: >
Da li je modem sa Telenot mreze ili otkljucavan?


Otkljucan.
[ acme @ 06.10.2010. 16:01 ] @
@Milo Problem je do kartice, i ja sam imao tih problema. Imas vise o tome u ovoj temi: link. Fora je da gprs radi do prvog restarta, a onda samo pomaze da ubacis drugu karticu koja radi pa onda da vratis tu (kao sto si ti radio). U Telenoru su upoznati sa problemom, samo odes u bilo koju Telenor prodavnicu kazes da si kupio novu karticu ali ti ne radi kako treba sa tvojim telefonom (kazes da imas HTC ili Blackberry telefon) i oni ce ti zameniti karticu. U temi koju sam linkovao covek je napisao da zamenu kartice rade besplatno, meni su trazili 200din, tako da ako ti je sve jedno mozes da uzmes i nov broj (069 broj je 200din sa 50din kredita).
[ bocy @ 07.10.2010. 09:46 ] @
Imam problem sa proverom stanja na kliku putem provere preko linka:

wap.telenor.rs/klik/

stalno mi izbacuje poruku "Samo za korisnike Telenor mreze".

inace provera preko poruke na 9000 "klik stanje" radi kako treba.

Problem se javlja i u operi i u IE. Telefon omnia i900 ako je bitno.

inace postpaid paket i poslovni broj.

Zna li neko sta bi mogao biti problem?

Poz

[ avala100 @ 07.10.2010. 11:19 ] @
Slobodan je napisao pre izvesnog vremena:
"Evo pozvao sam ponovo 9863 i ponovo pitao, 10 din mogu da im poklonim.
Dakle, tarifni dodaci Dodaj Internet se ukidaju za sve korisnike voice paketa od 1. oktobra i bice automatski deaktivirani svim korisnicima kod kojih su aktivni.
Jedina mogucnost i za prepaid i za postpaid korisnike ostaje Telenor klik. To je prva stvar koja je katastrofalno losa. Ako mi neki mesec bude iz bilo kog razloga potrebno vise od 150MB, ja moram da aktiviram ponovo klik po istoj ceni, a za to bi po trenutnoj ponudi mogao da kupim skoro 1GB koji je oko 750din sa porezima.
Dakle, razocaranje, 30 dinara ustede mesecno, uz gubljenje mogucnosti izbora! To je glavni problem.
Stari internet dodaci/paketi ostaju samo na Telenor internet karticama, dok na standardnim nece moci da se aktiviraju. (informacija potvrdjena od strane 2 "predstavnika podrske" na 9863/9000 i od strane prodavca u telenor shopu - posle zahteva da oni ipak provere tu informaciju).
Izmena: Tarifni dodaci za internet se gase od 01.01.2010. - zadnja informacija koju imam.
Druga stvar je sto su mi operu mini na telefonu brendirali bez pitanja i bez da ista o tome pise u uslovima koriscenja usluge. To ajde i da progutam, mada uopste ne volim brendiran softver, ali se desila jos mnogo gora stvar, a to je da su svi bookmarkovi iz opere mini jednostavno nestali, dobio sam Telenor, Blic, 24 sata, pitaj boga koje, a oni mi nista ne znace. Sve ovo bez ikakvog pitanja. Zasto, ne znam."

Prvi je prosao, na sajtu i dalje stoji da mogu da se aktiviraju.
Pozvao sam i ja CC (zao mi je 10d, al' ajde). Prva operaterka je rekla da od 1. oktobra ne mogu da se aktiviraju i da su svima ukinuti, ali se predomislila i pitala me da li je u redu da me prebaci negde da mi tacno potvrde. Slozio sam se sa "prebacivanjem", pa me je "prebacila". Tamo "negde" su mi rekli da IPAK nisu ukinuli TD dodaj internet i da ne znaju do kada ce biti u komercijalnoj upotrebi i da i dalje mogu da se aktiviraju....

Kako su se smotali i zbunili, prvo sam pomislio da sam greskom pozvao korisnicki mts:a. Sve vise lice....
[ agasoft @ 07.10.2010. 12:03 ] @
I ja sam video da nisu izbrisani, i tim povodom sam im pisao na portalu.
čekam odgovor.

------=_NextPart_000_0013_01CB661F.FC543EF0
Content-Type: text/html;
charset="utf-8"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<HTML><HEAD>
<META content="text/html; charset=utf-8" http-equiv=Content-Type>
<META name=GENERATOR content="MSHTML 8.00.6001.18702">
<STYLE></STYLE>
</HEAD>
<BODY bgColor=#ffffff>
<DIV><FONT size=2 face=Arial></FONT>&nbsp;</DIV>
<BLOCKQUOTE
style="BORDER-LEFT: #000000 2px solid; PADDING-LEFT: 5px; PADDING-RIGHT: 0px; MARGIN-LEFT: 5px; MARGIN-RIGHT: 0px">
<DIV style="FONT: 10pt arial">----- Original Message ----- </DIV>
<DIV
style="FONT: 10pt arial; BACKGROUND: #e4e4e4; font-color: black"><B>From:</B>
<A [email protected]
href="mailto:[email protected]">avala100</A> </DIV>
<DIV style="FONT: 10pt arial"><B>To:</B> <A [email protected]
href="mailto:[email protected]">[email protected]</A> </DIV>
<DIV style="FONT: 10pt arial"><B>Sent:</B> 7. oktobar 2010 12:19PM</DIV>
<DIV style="FONT: 10pt arial"><B>Subject:</B> Re: Telenor Klik - Internet na
mobilnom koji nije smart
[elitesecurity.mobilna-telefonija.mreze-i-novosti.telenor-korisnicki-servis]</DIV>
<DIV><BR></DIV>
<DIV>Slobodan je napisao pre izvesnog vremena:<BR><BR>"Evo pozvao sam ponovo
9863 i ponovo pitao, 10 din mogu da im poklonim.<BR><BR>Dakle, tarifni dodaci
Dodaj Internet se ukidaju za sve korisnike voice paketa od 1. oktobra i bice
automatski deaktivirani svim korisnicima kod kojih su aktivni.<BR><BR>Jedina
mogucnost i za prepaid i za postpaid korisnike ostaje Telenor klik. To je prva
stvar koja je katastrofalno losa. Ako mi neki mesec bude iz bilo kog razloga
potrebno vise od 150MB, ja moram da aktiviram ponovo klik po istoj ceni, a za
to bi po trenutnoj ponudi mogao da kupim skoro 1GB koji je oko 750din sa
porezima.<BR><BR>Dakle, razocaranje, 30 dinara ustede mesecno, uz gubljenje
mogucnosti izbora! To je glavni problem.<BR><BR>Stari internet dodaci/paketi
ostaju samo na Telenor internet karticama, dok na standardnim nece moci da se
aktiviraju. (informacija potvrdjena od strane 2 "predstavnika podrske" na
9863/9000 i od strane prodavca u telenor shopu - posle zahteva da oni ipak
provere tu informaciju).<BR><BR>Izmena: Tarifni dodaci za internet se gase od
01.01.2010. - zadnja informacija koju imam.<BR><BR>Druga stvar je sto su mi
operu mini na telefonu brendirali bez pitanja i bez da ista o tome pise u
uslovima koriscenja usluge. To ajde i da progutam, mada uopste ne volim
brendiran softver, ali se desila jos mnogo gora stvar, a to je da su svi
bookmarkovi iz opere mini jednostavno nestali, dobio sam Telenor, Blic, 24
sata, pitaj boga koje, a oni mi nista ne znace. Sve ovo bez ikakvog pitanja.
Zasto, ne znam."<BR><BR><BR><BR>Prvi je prosao, na sajtu i dalje stoji da mogu
da se aktiviraju.<BR><BR>Pozvao sam i ja CC (zao mi je 10d, al' ajde). Prva
operaterka je rekla da od 1. oktobra ne mogu da se aktiviraju i da su svima
ukinuti, ali se predomislila i pitala me da li je u redu da me prebaci negde
da mi tacno potvrde. Slozio sam se sa "prebacivanjem", pa me je "prebacila".
Tamo "negde" su mi rekli da IPAK nisu ukinuli TD dodaj internet i da ne znaju
do kada ce biti u komercijalnoj upotrebi i da i dalje mogu da se
aktiviraju....<BR><BR><BR><BR>Kako su se smotali i zbunili, prvo sam pomislio
da sam greskom pozvao korisnicki mts:a. Sve vise lice....<BR><BR>--<BR><A
href="http://www.elitesecurity.org/p2710817">http://www.elitesecurity.org/p2710817</A><BR><BR>Prijave/odjave:
<A
href="http://www.elitesecurity.org/liste">http://www.elitesecurity.org/liste</A><BR><BR>Deaktivirajte
rich-text formatiranje u svom mail klijentu ili webmailu kada odgovarate na
poruku. Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem
emaila!<BR>esauth:409095:2e033946ee23982cd78a6d90e667e5a6<BR>Odgovor pisite
*iskljucivo* ispod ove linije:</DIV>
<DIV><FONT size=2 face=Arial>I ja sam video da nisu izbrisani, i tim povodom
sam im pisao na portalu.</FONT></DIV>
<DIV><FONT size=2 face=Arial>čekam odgovor.</FONT></DIV>
<DIV><FONT size=2 face=Arial></FONT>&nbsp;</DIV></BLOCKQUOTE></BODY></HTML>

------=_NextPart_000_0013_01CB661F.FC543EF0--
[ Slobodan Milivojevic @ 07.10.2010. 12:04 ] @
Zadnja info koju imam je da tarifni dodaci ipak nisu ukinuti i da ce ostati mogucnost za njihovo koriscenje do neke buduce odluke... Tj doneli su odluku da paralelno moze da se koristi i jedno i drugo...
[ agasoft @ 07.10.2010. 12:32 ] @
Što sam im ja sugerisao polovinom septembra i molio da prenesu nadležnima.
Nadalje, nikoga ne znam ko koristi TD da mu je stigla poruka o telenor
kliku.
Tako da...
Bilo bi najrealnije da ostave, pa kome treba mesečnio flet neka koristi
klik,a kome treba malo manje ili više, neka kupuje dodatke.
Bilo bi npr, na njihovu štetu da ukinu dodatak od 2 GB koji košta kao šest
klikova.
:)
Besmisleno zar ne?
[ paradoxxx @ 08.10.2010. 10:13 ] @
Aktivirao sam posle 30 dana ponovo KLIK i ovaj put dobio 300 mb na kartici. Neko da potvrdi?
[ agasoft @ 08.10.2010. 11:34 ] @
Meni ističe sutra.
a jesi potrošio ceo paket?
[ pancco @ 08.10.2010. 16:41 ] @
Evo i meni kaze 299mb prosli mesec ssm potrosio 50mb mislio sam da je neka greska ali izleda nisam jedini.kartica pripejd nsmenski uzeta za klik.
[ stil @ 08.10.2010. 17:07 ] @
Dakle u pitanju je Telenor prepaid kartica koja se dobija uz modem. Na njoj sam imao 278 dinara i prošlog meseca sam aktivirao uslugu Telenor Klik koja treba da istekne sutra. E sad pošto sam imao tih oko 150 MB ubacio sam je u modem i počeo da surfujem, kad se nešto kasnije veza sama od sebe diskonektovala. Probam ponovo, neće. Proverim stanje na računu 0,02 din. Ubacim u telefon N73 najnormalnije se konektuje i troši ono sa klik računa.

Obratite pažnju.!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 08.10.2010. 23:24 ] @
APN internet? Meni i na symbianu i na androidu i sa modemom trosi protok iz KLIKa
[ paradoxxx @ 08.10.2010. 23:56 ] @
Citat:
agasoft: Meni ističe sutra.
a jesi potrošio ceo paket?

da, ceo, aktivirao ponovo i dobio 300 mb, sistemska je greska, na drugoj pripejd kartici aktivirao 150, ipak Telenor nije bezgresan :)
[ agasoft @ 09.10.2010. 00:50 ] @
Hmm, možda nisi dobio poruku o isticanju.
evo, ponoć prošla a meni još stoje megabajti.
[ stil @ 09.10.2010. 05:44 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: APN internet? Meni i na symbianu i na androidu i sa modemom trosi protok iz KLIKa


Pa to je to, to je kartica koja je namenjena samo za internet - dobijena je uz prepaid Telenor modem. Apn net bi trebao najnormalnije da funkconiše na njoj. E sad juče kad sam je ubacio radio je ali mi je potrošio dinare a ne klik. Kada sam pokušao da se konektujem sa apn internet nije hteo. Posle sam pozvao korisnički servis i nisu znali da mi odgovore zbog čega se to dešava. Čak su mi pominjali neku priču o 3g signalu što nema veze sa životom. Kao, na modemu je uključen wcdma a na telefonu N73 nije pa je zbog toga trošio dinarski kredit sa kartice. Posle sam ubacio sim i telefon (sa uključenim 3g) i povezao ga kao modem preko plavog zuba sa laptopom i nakačio sam se bez problemma lol . Mislim stvarno. Totalno bez veze. A evo sad u vreme kad ovo pišem vratio sam taj sim u e1550 i sa apn internet i 0.02 dinara na računu najnormalnije radi.



[Ovu poruku je menjao stil dana 09.10.2010. u 09:01 GMT+1]
[ agasoft @ 09.10.2010. 09:57 ] @
Koliko vidim iz iskustava prethodnih korisnika, nekima nije klik aktiviran
odmah.
neko posle nekoliko minuta je sistem skapirao šta treba.
Ja bi na tvom mestu podneo reklamaciju.
Do sad je svaka rešena u moju korist.
Portal, ruke na tastaturu, i piši!
[ Milan86 @ 09.10.2010. 15:05 ] @




[ agasoft @ 09.10.2010. 15:59 ] @
E ovako:
Danas mi je istekao klik.
Ali nisam dobio nikakvu poruku, samo je na stanju pisalo da mi usluga nije
aktivna.
Onda sam aktivirao novi klik, a u međuvremenu mi je stiglo da mi je klik
istekao.
:)
Pogledam stanje, 300 megabajta.
A teta na automatu kaže, dvesta devedeset devet megabajta i hiljadu dvadeset
jedan kilobajt.
:)
Gde su ta tri kilobajta, gore dole.
haha.
[ Pajica Ristic @ 09.10.2010. 20:45 ] @
na prepaid kartici mi je sinoc stigla poruka da mi istice klik, ponovo sam ga aktivirao u 23.49h i dobio 300 mb. od prethodnog klika sam potrosio oko 5-6 mb
[ owim @ 12.10.2010. 01:01 ] @
Za pripejd karticu: kojim USSD kodom moze da se proveri KLIK stanje? (Probao sam *121*2#, i kaze da imam 0 MB.)

- Govorni automat na 900, opcija Klik, opcija Stanje -- izgovara tacno
- Portal, opcija Klik -- prikazuje tacno
(- za Internet SIM kartice video sam da postoji i SMS "STANJE" na 9000)

Ipak je najjednostavnije preko UUSD koda, ali na sajtu nisam nasao da takav postoji.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.10.2010. 08:31 ] @
Ima na "mom meniju" na *111# i to konkretno *111*3*3# za postpaid i *111*6*3# za prepaid.
[ bobilibob @ 12.10.2010. 23:41 ] @
ja drugog meseca koristim telenor klik i na pre paid i na post pade broju sam dobio u novom mesecu po 150 megabajta. ne znam kako su to neki dobili 300 :D
[ sasa063 @ 13.10.2010. 13:32 ] @
Meni istice danas jos nisam dobio poruku probao sam da aktiviram stize mi povratna poruka da moj paket ne podrzava ovu uslugu.Videcu kad stigne poruka dal ce da se aktivira...P.S. imam kredita na broju
[ b-r-o-i @ 13.10.2010. 18:06 ] @
I ja od prvog dana koristim Telenor-Klik,i ja sam prvo dobio 150MB ali kada mi je isteklo odmah sam posle isto aktivirao,i dobio sam 300MB,e sada ne znam dali ce treci put biti 450MB,ili ce smanjiti,ili je ovo samo nesto greska do sistema dok to sve ne srede,a nemogu da skinem Telenor pretrizivac,ni Komunikator,samo mogu Opera mini 5.1,javljam mi neku gresku,a koristim Nokia 6233 ne znam dali je do modela telefona ????
[ alexx_sandra @ 13.10.2010. 22:55 ] @
i ja imam 300 mb nakon ponovne aktivacija
doduse sad vec 297 :D
[ bobilibob @ 13.10.2010. 23:06 ] @
ja mislio telenor ozbilja firma ali ocigledno ne znaju gde teraju :D
[ agasoft @ 13.10.2010. 23:56 ] @
I ja sam Aleks imao 300, sad valjda oko 296.
:)
[ Mister Big Time @ 18.10.2010. 13:05 ] @
IMAP Velika Britanija (174.129.253.239) 13.49 (pre 14 minuta)


ovo mi se konstantno pojavljuje na gmail nalozima od kako koristim ovaj klik telenor.

Cudno je sto taj proxy sam se kaci na moj nalog cak i kada je telefon ugasen!

Citao sam negde da je to kao OK mada mi se ne svidja da se podaci cuvaju u udaljenom proxy-ju... xD

koji pametan mozak je ovo ovako smislio, radi neke ustede protoka ili sta?! xD
[ Slobodan Milivojevic @ 24.11.2010. 23:11 ] @
Na nivou 2-4KB/s zavisno od doba dana.
[ evolution @ 27.11.2010. 11:18 ] @
Srbija prva u Evropi po rastu mobilnog interneta

BEOGRAD, 27. novembra 2010. (Beta)
- Srbija je na prvom mestu u Evropi prema porastu broja korisnika interneta preko mobilnog telefona i broja pregledanih internet stranica, objavile su kompanije Telenor i Opera softver (software).

Prema statističkim podacima Opera softvera, svaki korisnik u proseku pretraži 385 stranica mesečno preko mobilnog telefona, navodi se u saopštenju.

U Srbiji, Telenorovi korisnici Opere dnevno u proseku otvore oko 80 internet stranica, odnosno 2.400 mesečno.

Korišćenje mobilnog interneta u Srbiji, ocenjuje se, razvija se velikom brzinom, zahvaljujući saradnji Telenora i Opere, kroz uslugu "Telenor klik", čijim aktiviranjem se do kraja godine omogućava besplatan pristup internetu i prenos 150 megabajta podataka.

Besplatni internet na mobilnom telefonu u prvih 11 nedelja, od predstavljena "Telenor klik" usluge, aktiviralo je više od 282.000 građana Srbije.

Pre aktiviranja "Telenor klik" usluga u julu 2010. u Srbiji je bilo 20.000 aktivnih Telenorovih korisnika pretraživača "opera mini", koji prilagođava sadržaj veb sajtova za prikaz na mobilnom telefonu.

Prema istraživanju Republičkog zavoda za statistiku, oko 50 odsto ljudi u Srbiji nikada nije koristilo internet, a u Evropi 18 odsto stanovnika.

Opširnije: http://www.naslovi.net/izvor/beta/2148317
[ DR83 @ 27.11.2010. 21:33 ] @
E sad da su pametni produzili bi ovu akciju i od nove godine ...
[ freeworld @ 28.11.2010. 09:58 ] @
^
A gde im je tu zarada?
[ calexx @ 28.11.2010. 12:14 ] @
Pa valjda je njima cilj da korisnici budu zadovoljni a zarada je u drugom planu. ;) Akcija Telenor Klik će da traje samo što će da se ukine besplatno korišćenje. I SMS poruke su na početku bile za dž pa su počeli da ih naplaćuju ...
[ owim @ 28.11.2010. 21:44 ] @
^ SMS je bio dzabe jer verzija softvera nije podrzavala tarifiranje! :)
[ sikili @ 02.12.2010. 11:00 ] @
doslo je do nekakavih promena na telenor kliku... ne mogu vise videti svoje stanje na #111#3#3* sada je tamo nesto novo!
[ DR83 @ 02.12.2010. 11:46 ] @
Menjali su meni *111#.

Idi postupno.
[ freeworld @ 02.12.2010. 16:10 ] @
Pisao sam negde o problemu da telenor click kao i mts kartice za mobilni sa mb mogu da se koriste na kompjuteru,sve radi sem drustvenih mreza kao sto su facebook,twitter,my space.Od juce sam primetio da hoce i na telenor clicku sto znaci da su nesto menjali.
[ sikili @ 06.12.2010. 09:35 ] @
Ne znam kako kod tebe, ali ja preko pc suita koristim klik na kompjuteru, i sve radi normalno....e da provera stanja mb na kliku je sada *111*4*3#
prva tri dana decebra nije radilo sada je ok

pa da sacekamo jos 31.12.2010 (oprez),

Da li ce se telenor klik posle nove godine sam deaktivirati, ili ulazimo po automatizmu na placanje za 150 mb?
[ Slobodan Milivojevic @ 06.12.2010. 10:30 ] @
Postpaid korisnici po automatizmu nastavljaju sa koriscenjem usluge KLIK, a posle nove godine krece naplata.

Za prepaid ne znam tacno kako bese.
[ DR83 @ 06.12.2010. 11:42 ] @
Za prepaid sami deaktiviraju, nakon 30 dana, posalju sms, ali ne znam da li ce to tako i sad biti.

Ne verujem da bi se brukali za 300din, mada kod nas je sve moguce.
[ stil @ 06.12.2010. 12:19 ] @
@ sikili Pažljivo sa tim skraćenicama tipa *111*4*3# Kada promene redosled u meniju može se desiti da aktivirate nešto što niste želeli.
[ sikili @ 08.12.2010. 11:27 ] @
npr... bombu ....

i pobijes 250 plata ...
[ shilja @ 24.12.2010. 15:54 ] @
Imam problem sa Telenor Komunikator!! Aktivirao sam uslugu pre mesec dana i koristim uglavno mza Facebook Chat,ali odjednom mi trazi da se ''pretplatim'' kada izaberem u glavnom meniju opciju chat!! Da li neko mozda zna sta treba da uradim ili sta nije uredu??? A kada klknem da se pretplatim obavestava me da sam vec pretplacen za tu uslugu ,tako da mi nije jasno u cemu je problem.
[ evolution @ 28.12.2010. 14:55 ] @
Kraj promo perioda Telenor Klik usluge

Prvog januara 2011. godine prestaje da traje promotivni period usluge Telenor Klik, nakon koje će se ona naplaćivati 290 dinara mesečno.

Uslugu, koja je bila besplatna od svog predstavljanja u septembru, aktiviralo je više od 360 hiljada korisnika, navodi se u saopštenju Telenora.

Korisnici ove usluge imaju 150MB za prenos podataka mesečno, a nakon što ih potroše nastavljaju da besplatno koriste internet, ali uz smanjenu brzinu pristupa, ili je mogu ponovo aktivirati.

Telenor Klik je dostupan postpejd korisnicima sve dok je ne deaktiviraju slanjem poruke sa tekstom “Klik stop” na broj 9000, a pripejd korisnicima automatski ističe 30 dana od dana aktivacije.

[ DR83 @ 28.12.2010. 15:14 ] @
Bas da vidim koliko ce im korisnika ostati na Kliku nakon ovog free perioda.
[ freeworld @ 28.12.2010. 22:47 ] @
pa sigurno vise niko nece da uzima 50 mb za 290 din u pripaidu
[ Slobodan Milivojevic @ 28.12.2010. 22:51 ] @
Tih 50MB vaze 2 meseca. Tako da verujem da ce biti ljudi koji ce to koristiti.
[ freeworld @ 28.12.2010. 23:38 ] @
^
zaboravio sam na vreme trajanja.
[ freeworld @ 28.12.2010. 23:39 ] @
^
zaboravio sam na vreme trajanja.
[ DR83 @ 29.12.2010. 21:47 ] @
Da, sta sa onim ljudima koji trose manje od 50mb-a?

Ja ni na kliku nisam mogao da potrosim vise od 35-40 mb-a ...


Dobro je sto ce do 28.2.'11. moci da se telenor klik placa bonus dinarima tako da, u neku ruku, moze da se smatra da je klik free jos dva meseca.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.12.2010. 21:54 ] @
Ja ostajem na KLIK-u do daljnjeg, jer su ukinuli dodatke za postpaid, a bez neta na telefonu sam ko... A Prenesi Plus 60+60 obracun
[ avala100 @ 30.12.2010. 06:50 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ja ostajem na KLIK-u do daljnjeg, jer su ukinuli dodatke za postpaid, a bez neta na telefonu sam ko... A Prenesi Plus 60+60 obracun :(

I ja mislim da je to najbolji izbor, ako ne zelis da menjas operatera, tako sam i ja nekako racunao u pocetku.
Onda sam zbog neta (prvenstveno) i duplih minuta uzeo VIP karticu.
Ne samo da Prenesi plus ima 60+60, nego ima i premalo minuta a previse neta.
Nemoguce je surfovati 1 ili 2 gb mesecno na mob. Jedino ako neko nema net pa tel koristi kao modem.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.01.2011. 02:20 ] @
Telenor KLIK na mojoj postpaid kartici, ostao aktivan, sad ga placam, i pomalo sam razocaran. Najveci problem je brzina downloada na 3G mrezi sa uslugom klik.

Telenor HSDPA (na HTC Desire-u lepo pise H), wifi tethering -> laptop, i rezultati porazavajuci:


Gde je tu "puna brzina" mojih posteno placenih 150MB? Gde je tu 3Mbit/s downloada, ajde upload je sasvim ok, al ne vidim zasto se Telenor i nakon pocetka naplate KLIK usluge i ukidanja postpaid dodataka za internet ipak odlucio da nam "isece" punu brzinu na 1/10 realno moguce brzine na HSDPA mrezi?

Koji je njihov odgovor i opravdanje za ovako nesto?

Ja samo zelim da svoj posteno placen internet trosim u skladu sa brzinama koje se mogu ocekivati na datoj mrezi. Da postoje dodaci za internet, sa slicnom cenom, ovo sigurno ne bi koristio, al obzirom da je to jedina solucija, sta da se radi, sem da se trpi i progovara.

P.S. Test je radjen u gluvo doba noci (posle 03 AM).
[ owim @ 17.01.2011. 06:31 ] @
^ I onda me pitas zasto koristim MTS? Jer zelim da imam prijatelje koji mi ne seku net, a ne one koji prodaju njihove dobre odluke. (sarkazam)

Ima li drugih koji mogu da potvrde ove zlonamerne tvrdnje kojima se uzdrmava tradicionalno srpsko-norvesko prijateljstvo? Da nisi pravio WiFi hot-spot od moba, da li bi bilo isto? Da li je danas isto?
[ Slobodan Milivojevic @ 17.01.2011. 08:49 ] @
I danas i 3. januara i 11. i na telefonu i na kompu uvek slicno...
Naj svezije sa telefona:
[ freeworld @ 17.01.2011. 09:00 ] @
Ma sta se brines,uskoro ce da uvedu 4G :D
[ Milan86 @ 17.01.2011. 10:30 ] @
Nokia 6120 povezana sa računarom preko USB kabla:



3G signal-HSDPA je pun...

[ freeworld @ 17.01.2011. 12:21 ] @
Slobodane a kolika ti je brzina bila pre nove godine?
[ Slobodan Milivojevic @ 17.01.2011. 13:07 ] @
Pa, brzina je bila slicna i ranije, samo sto sad radi bolje gprs/edge mreza zbog manjeg opterecenja, inace na 3g je sve isto...
[ Slobodan Milivojevic @ 17.01.2011. 13:45 ] @
Upravo sam bio do Telenor prodavnice da pitam zasto je brzina na kliku manja, a upravo iz razloga sto mi je operater call centra preporucio da to uradim, da njegove kolege vide na mom telefonu kako to ide sporije...
Naravno, nikakav odgovor nisam dobio sem da bi trebalo da radi normalnom brzinom kao i modem.
Dakle, ispada da niko ne zna u cemu je problem, i da on i ne postoji, a to nije bas slucaj u stvarnosti.
Napisacu mail sa portala moj telenor, pa cemo videti kakav cu odgovor da dobijem.
[ owim @ 17.01.2011. 15:05 ] @
Citat:
Dakle, ispada da niko ne zna u cemu je problem, i da on i ne postoji, a to nije bas slucaj u stvarnosti.

Hm, ovo donekle podseca na VIP i njihovih 503 ili koliko sekundi kada se prekidao poziv. Chudesa, ko zna zasto! A svi znamo i u Vip i u Telenor slucaju. Voleo bih da budem demantovan.
[ freeworld @ 17.01.2011. 17:55 ] @
Neznam onda sta ti nije u redu,jel i pre a i sada ti je bila ta brzina,ja sam koristio i 20 Kbit pa su mi i to ukinuli pre roka.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.01.2011. 18:53 ] @
Mislio sam pre naplate telenor klika, a kad sam koristio dodatke za internet pre septembra 2010 brzina je bila i preko 2Mbit.
[ freeworld @ 17.01.2011. 18:59 ] @
E to je vec nesto drugo,mozda su svi Pirocanci poceli da koriste internet pa su preopteretili mrezu :D.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.01.2011. 19:05 ] @
Nema to veze, na istoj lokaciji Prenesi Plus radi 2Mbit, Prepaid internet (modem) radi 2Mbit, u 03:10 ujutru KLIK radi 400-500-600kbps, u sred Nisa ista situacija, ranije sa dodatkom radilo 2Mbit i preko, sad radi 500kbps, prenesi plus radi 2 i preko 2 MBit, modem isto i u Nisu i u Pirotu, nebitna je lokacija, samo da si na 3G mrezi.

Nesto su oni zeznuli sa klikom, danas me u prodavnici cudno gleda, a ja mu na desire-u pokazujem speedtest aplikaciju. I pitam vi ovo zovete "puna brzina"? Kako je moguce da korisnici paketa sa protokom, koji jeftinije placaju svoj protok imaju bolje, a mi ostali imamo samo KLIK sa smanjenom brzinom. Ostali su bez odgovora.
[ freeworld @ 17.01.2011. 19:52 ] @
U,pa to je onda neka zesca pljacka,mada mozda im je i greska,mozda su nesto stvarno zeznuli sa klikom,ako su zeznuli slucajno ima i da nameste,ali ako im je to bila namera...
A mozda je i to neki njihov pritisak na korisnike starog a i novog prenesi paketa da predju na prenesi plus.
[ avala100 @ 18.01.2011. 12:24 ] @
Da to nema veze sa onim apn-om, koji moze da bude "net" i onda ide po "normalnoj" brzini i onim drugim "internet" koji radi usporeno?
Mozda gresim? Ali Telenor je definitivno imao duple arsine postavljajuci ta dva apn-a...
[ Slobodan Milivojevic @ 18.01.2011. 16:10 ] @
Ma fora je u tome sto je isti APN: internet i na Prenesi plus i na KLIK-u i bez paketa sa uracunatim protokom, i jedino je sa KLIKom manja brzina. To je naj veci problem. A dodaci za internet ne postoje na postpaidu, jedino je KLIK resenje.
[ freeworld @ 18.01.2011. 17:19 ] @
Ja tvrdim da oni idu ka tome da ukinu prenesi i da jedino ostane prenesi plus.Sada vise ne mogu da povecavaju zaokruzivanje jer je vec u minutima,pa nameravaju da uvale i internet protok(koristio ti to ili ne)i naravno da povecaju pretplatu.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.01.2011. 18:51 ] @
Ja sam na prenesi 150 samo iz razloga sto je na Prenesi plus 500 zaokruzivanje svakog zapocetog minuta, inace bi imao vise SMS-a, vise interneta i jos dodatne minute u Telenor mrezi za samo 50 din vise od kombinacije prenesi 150 + klik, ali necu da me kradu na svakom pozivu, hocu samo da imam svojih posteno placenih 150MB po "punoj brzini" kako i kazu na njihovom sajtu.

To je to, ali sta se moze protiv njih, jednostavno nije u redu ovo sto ovako rade.
[ del-boy @ 18.01.2011. 18:58 ] @
Samo da potvrdim da je i kod mene ista situacija (Novi Sad). Nisam ni skontao dok nisam pročitao, pošto većinu stvari preko WiFi-a obavljam, a ono malo surfa što ide preko 3g radi ok (download mi je oko 550 Kbit/s, a upload oko 350 Kbit/s, što mi je za surf prihvatljivo). Znam da sam pre koji mesec (isto nisam koristio klik nego tarifni dodatak) merio i da su brzine bile mnogo veće (bar download, ne sećam se upload-a)
[ Slobodan Milivojevic @ 18.01.2011. 19:34 ] @
Pa pazi, nije da se nesto oseca u surfu na mobilnom, al neki attachment skinem ili pustim HQ youtube klip po neki na Youtube android aplikaciji i smorim se nece da ga ucita dovoljno brzo... Zato sam i uradio ovaj speedtest. Ranije uz dodatak 150MB, za slicnu cenu sam dobijao isto saobracaja kao i sad, samo je brzina bila i preko 2Mbit/s. Upload je na HSDPA tolko pa tolko
[ MilanTarot @ 18.01.2011. 19:35 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic
To je to, ali sta se moze protiv njih, jednostavno nije u redu ovo sto ovako rade.


Zasto se ne obratis Aleksejku, i njegovom alter egu XZ-u? Vrhunski su pravnici, i upravo se spremaju da tuze Telenor ambasadi Madjarske zato sto im je zakljucao telefon, a to nije napisao nigde osim na sajtu, novinama, i u intraweb-u kol centra, tako da ce rado prosiriti optuznicu i tvojim slucajem.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.01.2011. 20:43 ] @
Milan Tarot, da, al na sajtu na stranici http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Usluge/Telenor-Klik/ stoji sledece:

Citat:
Postpaid korisnici - mesečna pretplata: 290 din (sa uračunatim porezom) koja uključuje 150MB saobraćaja po punoj brzini u domaćem saobraćaju mesečno. Pun iznos pretplate plaća se i u prvom i u poslednjem mesecu (meseci kada je izvršena aktivacija i deaktivacija), bez obzira na broj dana korišćenja usluge.


Moj cilj nije da tuzim Telenor, vec da ukazem na namerni ili nenamerni propust ili gresku Telenora, jer mi je nelogicno da korisnici drugih usluga imaju bolju punu brzinu od nas koji smo korisnici KLIK usluge. To je jedini problem koji ja, a i ostali korisnici KLIK usluge imam, i hteo sam da skrenem paznju svima koji prate ovaj forum, kako korisnicima, tako i ljudima iz Telenora, na postojanje ovog problema i nadam se da ce se nekako ovo resiti, jer iako ne smeta svakodnevno, ima situacija u kojima bas zasmeta.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 18.01.2011. u 21:55 GMT+1]
[ MilanTarot @ 18.01.2011. 20:56 ] @
apsolutno podrzavam to sto si napisao, jer ima smisla za razliku od onoga sto rade pomenuti prevaranti. samo treba proveriti d ali se to desava svima, ili samo vama dvojici.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.01.2011. 22:33 ] @
Za sad znam pored mene jos 2 korisnika KLIKa koji imaju isti problem, oba su postpaid, a znam jos 3 korisnika Prenesi plus paketa, kod kojih se ovo ne desava. Ako hoce jos neko da potvrdi, eto prilike.
[ Slobodan Milivojevic @ 21.03.2011. 19:23 ] @
Brzina klika u prvih 150MB je oko 500kbps, ali kad se potrosi 150MB i stigne SMS da ce vam internet raditi nesto sporije, bolje da su napisali - internet vam nece vise raditi do kraja meseca. Danas sam testirao kako radi KLIK kad se potrosi 150MB, i ono u najmanju ruku ne radi. Brzine koje mozete da ocekujete su <1KB/s, jedva da nesto i prodje... Sajt ni u operi mini ne moze da se otvori... Ono je bruka kolko je sporo, i to nema nikakvog smisla da se koristi. Bolje da iskljuce internet posle 150MB i kazu da ne radi preko, nego da kazu "nesto sporije" a ustvari neupotrebljivo sporo...

Kazu mozete ocekivati GPRS brzine... GPRS bre za ono radi, ovo je neupotrebljivo totalno. Ko je to tako smislio svaka mu cast. Da su bar ostavili 32-64kbps flat da radi, pa da covek moze bar nesto sa tim da uradi, a ne ovako <8kbps u danasnje vreme?! Ranije dok se nije ni placao KLIK, radio je bolje posle potrosenih 150MB, sta se ovo desava sa Telenorom nije mi jasno.

Prvo imate ~512kbps umesto 2+Mbps a onda imate <8kbps - ne moze se izmeriti uopste, jer jedva i da radi
[ bobisabob @ 21.03.2011. 20:08 ] @
telenor je poceo da fusari. drugi izraz ne postoji. ono sto navode u opstim pravilima o koriscenju su u poslednjih par meseci srozali.
ne znam kako misle sa takvom politikom da uspeju. meni su ukinuli promociju besplatnih minuta i poruka jer sam telefon kupio na ugovornoj obavezi. nigde se ne spominje prekid promocije kada se kupi telefon aneks ugovorom. o obracunu racuna u mesecnom periodu da i ne govorim. ne zna se kada se radi.
Lopovluk na sve strane.
odavno sam digao ruke od klika jer nema smisla koristiti ga. pitam se sta ce biti kada krene oriontelekom po celoj srbiji....
[ Bonafides @ 22.03.2011. 21:21 ] @
Slazem se sa vam, gospodine Milivojevicu.
Ja sam se nadao da ce bar po isteku tog promotivnog perioda, kada se KLIK mogao koristiti besplatno ili se aktivirati sa bonus dinarima, brzina nakon potrosenih 150 MB biti bar malo veca, ali ovo je haos. Jedan obican dokument od 1 MB Telenor KLIK nakon potrosenih 150 MB skida jako sporo, tako da mi je trebao 1 sat da skinem taj dokument. Onda sam stvarno digao ruke. Lepo ste sve rekli... A najsmesnije je ono- brzina vaseg interneta bice nesto umanjena. Koji paradoks...
[ avala100 @ 23.03.2011. 10:13 ] @
off. Za sada nemam tih problema, jer opusteno koristim VIP, ali sam ipak zadrzao i moj stari, prastari Telenor broj.
Posto me je ovo zaintrigiralo, pozvao sam korisnicki da se raspitam.

Broj se vodi se na pravno lice i prema zvanicnim info, ne moze da se aktivira KLIK za pravna lica.
Medjutim, za moj broj moze da se aktivira: KLIK, dodaj medjunarodne pozive i dodaj internet!
Taj dodatak, dodaj internet, je po meni mnogo bolje resenje od KLIK-a.
Mozda da probate da vam aktiviraju Dodaj internet umesto klika.
Mada je i tu pitanje koje su brzine.
[ bocy @ 23.03.2011. 10:35 ] @
Citat:
avala100: off. Za sada nemam tih problema, jer opusteno koristim VIP, ali sam ipak zadrzao i moj stari, prastari Telenor broj.
Posto me je ovo zaintrigiralo, pozvao sam korisnicki da se raspitam.

Broj se vodi se na pravno lice i prema zvanicnim info, ne moze da se aktivira KLIK za pravna lica.


Nije tacno. Za brojeve koji se vode na pravno lice moze da se aktivira klik.
Na mom poslovnom broju je aktiviran klik tako sto je poslat zahtev Telenoru sa pecatom firme da se aktivira klik na tom i tom broju. Moze mejlom ili faksom da se posalje zahtev ili u nekoj od poslovnica.

Poz
[ avala100 @ 23.03.2011. 11:34 ] @
Citat:
bocy: Nije tacno. Za brojeve koji se vode na pravno lice moze da se aktivira klik.
Na mom poslovnom broju je aktiviran klik tako sto je poslat zahtev Telenoru sa pecatom firme da se aktivira klik na tom i tom broju. Moze mejlom ili faksom da se posalje zahtev ili u nekoj od poslovnica.

Poz


Prema informacijama na Telenor sajtu, deo business korisnici, ulsuga KLIK nije u ponudi.
Takodje "pravnim licima" ne nude jos neke dodatke koje nude fizickim licima, dodaj sms, minute, omiljeni broj i slicno...
Prilikom poziva korisnickog centra, morao sam da sacekam neko vreme, jer je agent CC morao da proveri da li za moj broj MOZE da se aktivira KLIK.
Onda sam dobio kompletan odgovor sta moze, a sve ostalo ne moze.
Zvanicno ne nude ni "Dodaj internet" jer taj dodatak nije u komercijalnoj ponudu od 1. septembra 2010., kad su poceli sa promocijom KLIK-a. (Ili od 1. oktobra)
Medjutim za sve sto mislimo da je tacno ili netacno, a nema ga u zvanicnoj ponudi operatera, potrebno je pozvati korisnicki centar i dobiti od njih informaciju da li je neka usluga za neki broj omogucena ili nije.
[ bocy @ 23.03.2011. 12:23 ] @
Pretpostavljam da bi od drugog operatera dobio verovatno drugaciji odgovor.

Za ostale usluge ne znam, ali za KLIK znam da moze jer je aktiviran na mom poslovnom broju, a pitali smo svojevremeno i operatera kao i u samoj poslovnici i rekli su moze ukoliko se prosledi zahtev sa pecatom firme.
[ avala100 @ 23.03.2011. 16:25 ] @
Citat:
bocy: Pretpostavljam da bi od drugog operatera dobio verovatno drugaciji odgovor.

Za ostale usluge ne znam, ali za KLIK znam da moze jer je aktiviran na mom poslovnom broju, a pitali smo svojevremeno i operatera kao i u samoj poslovnici i rekli su moze ukoliko se prosledi zahtev sa pecatom firme.


Operater je nevazan.
Dovoljno je da pogledas zvanicni sajt, www.telenor.rs
Ja tvrdim da te usluge na zvanicnom sajtu NEMA za biznis korisnike.
Drago mi je da je na tvom broju aktivan KLIK, ne sumnjam u to i ne govorim o tome sta je kod kog korisnika aktivirano ili nije.
Ako ja sad aktiviram "dodaj internet" onda mogu da tvrdim kako znam da moze jer su meni omogucili? Kod njih inace mora sve sa pecatom i na memorandumu oduvek su me terali da "overavam". Za najbezvezniju stvar.
[ freeworld @ 24.03.2011. 15:41 ] @
Citat:
avala100
Zvanicno ne nude ni "Dodaj internet" jer taj dodatak nije u komercijalnoj ponudu od 1. septembra 2010., kad su poceli sa promocijom KLIK-a. (Ili od 1. oktobra)


E sad znaci ima u ponudi ali samo ako zatrazis,nisam te najbolje razumeo?
[ Bonafides @ 15.04.2011. 22:09 ] @
Ne znam da li je neko primetio, ali brzina posle utrosenih 150 MB znatno je povecane. Sa pocetnih 2 kb, koliko je bilo od septembra, ja moram da kazem da sam na svom Telenor modemu u kom mi je bila kartica sa aktiviranim Klikom, nakon utrosenih 150 MB, brzina isla i do 34kb/s sto me je prijatno iznenadilo. Da li zbog toga sto se sada ta usluga konacno naplacuje ili sto su sa njom doziveli krah... Tek daleko mi je brzi Telenor Klik sa sporijim protokom nego mt:s sa punim protokom...
[ freeworld @ 15.04.2011. 22:14 ] @
Download ti je 34 kb u sekundi ili brzina je 0.27 Mbit/s prema merenjima sa speedtesta?
[ Slobodan Milivojevic @ 16.04.2011. 09:23 ] @
Citat:
Bonafides: Ne znam da li je neko primetio, ali brzina posle utrosenih 150 MB znatno je povecane. Sa pocetnih 2 kb, koliko je bilo od septembra, ja moram da kazem da sam na svom Telenor modemu u kom mi je bila kartica sa aktiviranim Klikom, nakon utrosenih 150 MB, brzina isla i do 34kb/s sto me je prijatno iznenadilo. Da li zbog toga sto se sada ta usluga konacno naplacuje ili sto su sa njom doziveli krah... Tek daleko mi je brzi Telenor Klik sa sporijim protokom nego mt:s sa punim protokom...


Daj neku ilustraciju te brzine, screenshot, bilo sta...
[ Bonafides @ 16.04.2011. 22:04 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Daj neku ilustraciju te brzine, screenshot, bilo sta...


Hej, rado bih, ali za sada nema vajda od toga.

Prvo sto ne znam kako se to snima, gde se kaci i sta se to snima, skenira ili sta vec...

A drugo, Telenor Klik mi je istekao pre par dana. U slucaju da opet surfujem preko modema sa manjom brzinom mogu uz neciju asistenciju snimiti to sto trazis... Ali, proverite slobodno, brzina ide i do 34 kb/s u downloadu... Ranije je bilo jedva 2. Ako se ista razumem, to je onaj grafikon na Telenor aplikaciji. Ona crtica koja pokazuje protok ranije je bila ispod 2kb/s, a sada na 35. Hteo sam da koristim i dalje, tj. da testiram brzinu, ali bas sutradan mi je istekla vaznost Klik usluge...
[ Slobodan Milivojevic @ 17.04.2011. 16:01 ] @
Probacu pred kraj meseca na mom postpaidu sa klikom, bilo bi odlicno da je tako jer 256kbps flat za 290 dinara uopste nije losa stvar, znaci da cu moci cak i internet radio da slusam na telefonu naj opustenije.
[ llux @ 17.04.2011. 17:48 ] @
Probao sam ja sa jednom prepaid karticom.
Brzina je 0.1-0.2KB
Sad, mozda ima veze sa datumom aktivacije ali ne verujem.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.04.2011. 20:36 ] @
Ipak znaci da internet nakon potrosenih 150MB postaje prakticno neupotrebljiv.
[ Bonafides @ 19.04.2011. 21:14 ] @
Zao mi je sto nisam bio u mogucnosti, jer nisam znao to da snimim i nisam ocekivao tu zanimljivost.
Da su se neke stvari u Telenor Kliku promenile, govori i ovaj podatak. Ranije bi ste po potrosenih 150 MB dobijali poruku ciji je posiljalac Telenor Klik, a sada stize poruka sa broja 9650 daleko drugacije sadrzine od prethodnih poruka koja glasi: "Upravo ste potrosili Klik megabajte,ali internet vam je i dalje besplatan do isteka Klik usluge."

Inace, sto se tice same brzine, moram da naglasim da ni meni konstantno nije bila 36 kb/s kako smo pricali, vec da je to bio plafon. Ja mislim da ima veze zbog toga sto se sada usluga Klik naplacuje, a i oni su sami videli da ce im usluga propasti ako ne urade nesto po pitanju brzine nakon 150 MB. Moram da priznam da i ja imam jedan post u ovom forumu u kome sam kritikovao ovu uslugu, ali, ruku na srce- sad se nesto promenilo.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.04.2011. 23:17 ] @
Probacu pred kraj meseca, bas da vidim sta ce da se desi.
[ enthusy @ 10.06.2011. 16:53 ] @
Da li je neko u skorije vreme merio brzinu Interneta nakon utrošenih 150MB?
[ Slobodan Milivojevic @ 29.07.2011. 11:42 ] @
Idalje nista - "osakaceni" Telenor KLIK je na nivou od pola megabita, brzine preko toga su naucna fantastika...

Uradio sam jedan test, uzeo sam Huawei E1550, dve Telenor kartice - Prepaid internet i moju postpaid karticu sa aktivnom telenor KLIK uslugom.

Rezultat koji dobijam sa prepaid internet karticom:


Naspram Telenor KLIK:


Na http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Usluge/Telenor-Klik/ u odeljku Cena pri dnu strane pise:
Citat:
Postpaid korisnici - mesečna pretplata: 290 din (sa uračunatim porezom) koja uključuje 150MB saobraćaja po punoj brzini u domaćem saobraćaju mesečno.

Kako ja placam navedenu naknadu od 290 din mesecno, ocekujem 150MB saobracaja po punoj brzini. Evidentno je da na istoj lokaciji u razmaku od samo par minuta sa jednom uslugom (prepaid internet) imam oko 2.5Mbit/s a sa istim uredjajem na istoj lokaciji, samo drugom uslugom (Telenor KLIK) imam skoro 5x manju brzinu, iako oni tvrde da KLIK obezbedjuje 150MB po punoj brzini.

I onda jos dobijete mail sledece sadrzine:
Citat:
Aktivacija dodatka KLIK ne moze uticati na brzinu prenosa podataka. Brzina prenosa podataka na konkretnoj lokaciji moze biti umanjena zbog povecanog broja korisnika. Naime, bazne stanice imaju odredjeni kapacitet koji se deli srazmerno broju korisnika koji u isto vreme koriste prenos podataka na lokaciji koju pokriva. Tehnicka sluzba Telenora prati performanse baznih stanica i prosiruje kapacitet gde se ukaze potreba. Usled velike ekspanzije korisnika Telenor Interneta, ova potreba se ukazala na vise baznih stanica koje nije moguce azurirati istovremeno. Iz tog razloga u nekim slucajevima prodje i vise vremena nego sto Telenor zeli i ocekuje prilikom obnavljanja same mreze.

Kako ne moze uticati? Evo primera, ista lokacija, isti uredjaj, razmak od par minuta, dva totalno drugacija rezultata.

Razumem ja da oni imaju QOS razlicito podesen za razlicite korisnike, al bre da svuda, ali svuda tvrde da brzina ne moze biti manja zbog KLIK usluge? Mislim da je to dovodjenje potrosaca u zabludu, jer ne dobija ono sto bi trebalo.
[ dakipro @ 11.08.2011. 16:23 ] @
A taman sam hteo da aktiviram KLIK opet, ranije sam ga koristio dok je bio promo, i srecom pa telenor nije prepoznao moj telefon/browser pa sam poceo da trazim resenje tog problema i naleteo na ovu diskusiju. Hvala svima, za sada necu aktivirati nista mozda razmislim o promeni operatera, jer ispada da vise koristim net na telefonu nego li sam telefon i sms, pa cu potraziti neke bolje pakete.
POzdrav
[ drvac @ 14.08.2011. 14:03 ] @
Itekako je ogranicen Telenor Klik to mi je potvrdio radnik u njihovoj poslovnici. Stim sto je on rekao "da ogranicena je brzina na nekih 400k" .Nije znao tacno na koliko ali je potvrdio da postoje ogranicenja.
[ evolution @ 19.09.2011. 22:16 ] @
Novi Telenor Klik paketi

Na raspolaganju su, u zavisnosti od tarifnog paketa koji koristite, tri KLIK usluge.

Opširnije: http://i.evocentar.net/pkUUJx
[ Slobodan Milivojevic @ 24.09.2011. 15:55 ] @
Moram jednu pohvalu na racun telenora da uputim.

Uzeo sam na prepaid kartici i uplatio dnevni KLIK, potrosio 20MB po punoj brzini - koja je na prepaidu idalje oko 500kbps. Sada sam "preko kvote" i stvarno jeste flat 64kbps. Slusam AAC+ 32kbps stream radi bez ikakvih prekida, i po malo surfujem.

U odnosu na ono sto je bilo, ovo je mnogo bolje, jos da ne moram da kacim modem o ekser da bi imao 3G kakav treba.
[ pisac @ 24.09.2011. 16:24 ] @
A ja moram jednu pogrdu da uputim: pre par meseci su uspeli nekako da blokiraju odlazne SIP VoIP pozive preko 3G mreže sa SIP klijenta na Nokiji. Ne stiže baš ništa do servera. Probao sa 2 telefona. Mada, i dalje uspeva da se proturi preko Fringa... ali to mi je smaranje. Tako da... sve mi se čini da ću uskoro ukinuti KLIK, jer ga ni za šta drugo pametno i ne koristim.
[ deki-bleki @ 29.09.2011. 15:33 ] @
A kakav je paket prenesi i surfuj 500???
Razmisljam o tom paketu,besplatan internet preko mobilnog....Nigde ne pise ogranicenje u GB,MB,ili Mb i Kb/s?
U cemu je caka?Moze li se takav internet koristiti i preko PC?,kao zamena za adsl i sbb?
[ espresso @ 29.09.2011. 17:24 ] @
Ima informacija u ovoj temi: http://www.elitesecurity.org/t430986-0#2960431

Dobijaš 500MB i kada ih potrošiš i dalje imaš net ali samo mnogo sporije.
[ Slobodan Milivojevic @ 30.09.2011. 13:39 ] @
Moram da povucem sve sto sam rekao za KLIK u pozitivnom smislu. Nakon potrosenih 150MB na mesecnom kliku na postpaidu imam brzinu od 0.01KB/s - jedva da nesto i otvori :( Ovo je katastrofa, a mislio sam da cu imati 64kbps flat...

Ako im je to "nesto manja brzina" onda...
[ pisac @ 30.09.2011. 14:30 ] @
Danas sam ukinuo klik. Ne služi mi više ničemu, samo sam bacao pare.
[ freeworld @ 01.10.2011. 11:23 ] @
Da li to znaci da je flat brzina nakon potrosenih mb iz klika razlicita na pripaidu i postpaidu?
[ Slobodan Milivojevic @ 01.10.2011. 18:06 ] @
Tako ispada, samo mi nelogicno da na prepaidu radi bolje nego na postpaidu.
[ Bik Koji Sedi @ 02.10.2011. 01:29 ] @
Citat:
pisac: A ja moram jednu pogrdu da uputim: pre par meseci su uspeli nekako da blokiraju odlazne SIP VoIP pozive preko 3G mreže sa SIP klijenta na Nokiji. Ne stiže baš ništa do servera. Probao sa 2 telefona. Mada, i dalje uspeva da se proturi preko Fringa... ali to mi je smaranje. Tako da... sve mi se čini da ću uskoro ukinuti KLIK, jer ga ni za šta drugo pametno i ne koristim.


I ja sam ovo primetio i sit sam ih se ispsovao. SIP naprosto više ne radi na 3G mreži. Da li je moguće da su ovo uradili namerno?
[ spasa @ 18.10.2011. 22:01 ] @
Verovatno su to namerno uradili. Pre nedelju dana sam na to posumnjao posto samo preko njihovog 3g ne mogu da se registrujem na voip. Posaljem im dva puta pitanje na tweeter-u da li je to istina, da bi odgovorili "ne blokiramo te portove". Sramotan odgovor od jednog tako velikog operatera. Nakon toga sam postavio pitanje tehnickoj podrsci putem mail-a. Proslo je dva dana i jos nisam dobio od njih nikakav odgovor.
Blokiranje SIP-a za mene je dovoljan razlog da odem kod drugog operatera...


[Ovu poruku je menjao spasa dana 18.10.2011. u 23:34 GMT+1]
[ pisac @ 18.10.2011. 22:33 ] @
Pre nedelju dana, u mobilni koji nije mogao da se spoji na SIP gejtvej preko Telenorove kartice, ubacio sam Francusku karticu (u romingu u Srbiji) i nakačio se na Telenorovu mrežu. Spojio se bez problema na SIP. Što definitivno znači: Telenor blokira SIP svojim korisnicima.


[ agasoft @ 19.10.2011. 10:51 ] @
A kod koga ja da pređem? Nadao sam se da mogu da kupim mts data prepaid i da uživam. Ali, prošle nedelje uključim na svom običnom prepaid broju internet sedam dana. I šta da kažem. Radi to, ali se vidi razlika od telenora. Prvo dok se povežem na internet, ima neko čudno čekanje, odlaganje. Svako otvaranje sajta počinje tek posle dve sekunde od kad stisnem go.
Jesu svi portovi otvoreni, jeste jeftinije, ali tako i radi. Čini mi se da je prošle godine mts internet radio zavidno bolje. A da, od 21 čas do ponoći, brzina je očaj. Koristim pristupnu tačku gprsinternet. Ne znam da li je na prepaid net brže?
Vip nema internet dodatke, nema data karticu da kupim posebno, a nema ni 3g kod mene, mada je meni dosta i nešto slabije. I šta mi ostaje, telenor klik, koji sam probao jedan dan, potrošio ga a brzina ostala pristojna.
[ freeworld @ 19.10.2011. 19:02 ] @
Citat:
agasoft: I šta mi ostaje, telenor klik, koji sam probao jedan dan, potrošio ga a brzina ostala pristojna.

Jel se ti to salis ili... ?
[ Slobodan Milivojevic @ 19.10.2011. 20:00 ] @
Ja sam imao oprecna iskustva sa KLIK-om, na prepaidu dnevni klik je gurao 64kbps flat bez problema, dok na postpaidu kad sam potrosio mesecni klik dosao sam u situaciju da imam 0.01KB/s tj da jedva radi, za vecinu aplikacija i ne radi.
[ agasoft @ 19.10.2011. 22:24 ] @
ne šalim se. Nekad je bilo sporije ali je sada sasvim pristojno za većinu mobilnih aplikacija. Pa kad mi ništa drugo ne preostaje.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.10.2011. 22:42 ] @
Da li je u pitanju prepaid ili postpaid?

Ja sam krajem septembra imao problem sa time da mi na postpaidu nakon potrosenih megabajta internet skoro pa uopste nije radio.
[ spasa @ 20.10.2011. 15:30 ] @
Danas sam od Telenorove korisnicke podrske dobio odgovor (4. dan).
Da bi voip preko sip-a radio treba da se promeni APN - umesto internet, da se upise net. Obrisati username i password. Ja sam obrisao i proxy, snimio ta podesavanja i restartovao telefon.
Ulogovali se svi nalozi relativno brzo, jos samo malo da istestiram, ali izgleda obecavajuce.
Ovakva podesavanja ja licno nisam video kod njih na sajtu pa mi nije bas jasno kad i u kom slucaju ih daju ljudima.


Dodato:
Da, i za server umesto http://wap.telenor.rs , ubacio sam http://telenor.rs
Sve radi dobro, isprobao sam na nekoliko voip account-a.

[Ovu poruku je menjao spasa dana 20.10.2011. u 18:30 GMT+1]
[ Bik Koji Sedi @ 20.10.2011. 23:14 ] @
Spaso, jel to kod tebe prepaid?

Kod mene na postpaidu sa KLIK dodatkom APN "net" neće da radi. Telefon dobije IP adresu tipa 176.*.*.*, za razliku od privatne 10.*.*.* koju sam dobijao sa APN "internet", i to je u redu, ali nikakav saobraćaj ne ide... Jednostavno ni makac.

[ Slobodan Milivojevic @ 20.10.2011. 23:24 ] @
^ Isto, postpaid i klik i sa APN-om net se konektuje al nema protoka.
[ freeworld @ 22.10.2011. 15:13 ] @
Evo i ja da iznesem svoja iskustva sa telenor klikom.Sinoc posle 12 sam aktivirao dnevni klik.prvo sam bio blago razocaran zato sto je po punoj brzini na mom androidu izvlacio od 269 do 492 kbit/s u down dok je upload prema nekim merenjima bio i bolji od 298 do 347 kbit-a.U sustini sam zadovoljan ovom brzinom iako je ispood proseka za 3g.Posto u mom mestu nema edge hteo sam da isprobam brzine na gprsu pa sam ukljucio samo 2g mrezu.Tu sam merio prosecno 38 kbit down i 25 up uz ogroman ping od 680 ms(za razliku od 3g gde je 230 u proseku).Stranice su se bas kilavo otvarale.Jos jedna stvara koja me iznervirala,ne znam dali je do telefona ili do radova na mrezi ali barem 4,5 puta za sat vremena 3g se izgubi na par minuta i onda je meni brzina gore navedena sto je katastrofa.Posle sat vremena istrosio sam 20 mb i poceo da koristim njihov flat.E odavde mogu samo pohvale da napisem.Prosecno sam izvlacio 63 kbit u down i 23 u uploadu i to je osetno veca brzina nego na gprsu.Nisam mogao da verujem da mi je i skype radio bez seckanja.Skinuo sam brdo programa,bar tri puta vise downloada nego onih 20 mb uz punu brzinu.Ako je 64 kbit brzina i na mesecnom kliku,onda je to za prosecnog korisnika najbolja ponuda na nasem trzistu vezano za internet za mobilne telefone.Trenutno mi se nesto skida na kompjuteru ali cim to zavrsi probacu kako radi ovaj flat i na kompu.Secam se kada se klik pojavio i kada je ova usluga bila besplatna flat je radio katastrofalno.negde oko 8 kbit u sekundi i tada je bio neupotrebljiv,ovo sada je mnogo,mnogo bolje.
[ zzviktor @ 22.10.2011. 15:20 ] @
Da li vi pricate o pre paid ili post p[aid kliku?
[ freeworld @ 22.10.2011. 15:29 ] @
Pripaid kliku.
[ Slobodan Milivojevic @ 22.10.2011. 15:58 ] @
Hmmm... i meni tako radi prepaid klik, samo sto na postpaidu bar krajem septembra bilo katastrofa. Radi oko 3Mbit sve dok imate megabajte, al kad se potrose.... uhhh... bukvalno 8kbit/s
[ freeworld @ 22.10.2011. 16:03 ] @
Onde si naveo 0.01 kb/s ili 0.08 kbit/s a ovde 8 kbit/s,e sad,razlika je do 100 puta,koja je pogresna informacija
[ spasa @ 22.10.2011. 19:25 ] @
Postpaid je broj.
Ali ako zelite da ČAK!! i voip koristite, morate to zatraziti kod tehnicke podrske, da bi na vasem broju aktivirali APN... Takvo sam objasnjenje dobio - jer "to nije standardna procedura" ... smesno...
Verovatno je sve ovo razlog taj sto su uveli dodatak madjunarodni razgovori koji kosta 118din mesecno. E, ako platite tih 118din mesecno onda vas malo manje deru nego sto bi vas drali standardno bez tog dodatka.
Pozdrav,



[Ovu poruku je menjao spasa dana 22.10.2011. u 20:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao spasa dana 22.10.2011. u 20:38 GMT+1]
[ pilebre @ 23.10.2011. 23:01 ] @
Evo i ja da iznesem svoje utiske o tom 'Kliku'.
Pre svega, u selu gde zivim nema 3G signala(a nece ga ni biti) pa je EDGE maksimalno sto mogu da koristim.
Kako nemamo ni digitalnu centralu dial up je postao neupotrebljiv pa je jedini internet preko Telenora.
Pokusao sam SVE sto se tice mobilnog interneta, razne mogucnosti, razne pakete, podesavanja, konfiguracije, modeme...izmedju ostalog i Telenor Klik.
Mogu vam reci da je Klik na mene ostavio prijatan utisak ali samo dok ima kupljenih megabajta. Kod mene je download max 23kB/s i do 10kB/s upload. Znam smesno je i ocajno ali, verujte, bolje nemamo a ovo vrsi posao. Razlog ovakvog protoka je i polozaj mog mesta, jacina signala(70%) i sama propagacija signala do mene.

Posle potrsenih megabajta protok 'smanjenom' brzinom je neupotrebljiv! Stranice otvara beskonacno dugo... ma flat nije za k****.
APN 'net' se ne moze koristiti kod obicnih sim kartica tj. tarifnih paketa bilo da je u pitanju postpaid ili pripaid, vec samo kod internet tarifnih paketa(Surfuj i sl...).
Tacno je da Telenor blokira SIP svojim korisnicima i tu sam informaciju jedva izvukao od njih jer daju nebulozne i diplomatske odgovore.

Kome treba mobilni internet po potrebi i za umereno koriscenje Klik je idealan.

Medjutim, posto ja mobilni internet koristim na racunaru preko mobilnog kao modem, Klik mi je postao dosta skup. Relativno brzo se potrose 150MB, sledeca dopuna jos 290din pa opet... postane skupo. Dosao sam do zakljucka da mi je uz normalno koriscenje za mesec dana potrebno(i dovoljno) oko 1GB tako da bih morao uplacivati Klik bar 6 puta. 6*290=1740 dinara. Slozicete se malo je skupo za ono sto dobijam.
Zato, preporucujem svima koji su u slicnoj situaciji, da pokusaju ono sto i ja. Naime uzeo sam Telenor postpaid internet(Surfuj 2GB) uz mesecnu pretplatu od 790 dinara. E sad, caka i prednost su u tome sto nisam uzeo modem uz paket pa NEMA ugovorne obaveze. Ugovor je moguce raskinuti bilo kad i moguce je koristiti APN 'net'. Jedina mana za sad je sto sad dobijate novu karticu pa je nezgodno, stalno kad vam treba internet, menjati je. Zbog toga koristim drugi telefon koji mi ternutno kao modem, ali ko nema dva telefona bude malo nezgodno.

Izvinjavam se sto drugi deo poruke nije bas vezan za Klik ali nadam se da ne smeta i da ce nekome biti od koristi.
[ spasa @ 23.10.2011. 23:13 ] @
Citat pilebre "E sad, caka i prednost su u tome sto nisam uzeo modem uz paket pa NEMA ugovorne obaveze. Ugovor je moguce raskinuti bilo kad i moguce je koristiti APN 'net"

Ovo si lepo napisao. Sve se svodi na to da mozes da raskines ugovor kad god hoces, pa te onda i ispostuju ponekad i daju ti ono sto placas. Zato volim da odem u prodavnicu i kupim telefon, a ne preko njih (ili bilo kog drugog operatera).
[ freeworld @ 23.10.2011. 23:15 ] @
Da li imas 3g kod mtsa ili vipa?Mogao si kod mtsa da uzmes 2 gb i 300 poruka za 400 dinara ili 5gb kod vipa za 817 dinara + flat na 200 kbit.I koliko ti je bio flat na kliku?Ja sam danas opet isprobavao i mogu da se pohvalim da su malo popravili down od 70 do 72 kbit a up je prosecno 30.U odnosu kada sam nekad koristio dial up mnogo je bolje.
[ pilebre @ 24.10.2011. 20:21 ] @
Veoma su slabi signali i mts-a i vip-a i signal je mestimican, govorim o GSM signalu. 3G signala nazalost nema niti ce uskoro biti od nijednog operatera. Kazem vam, pokusao sam sve moguce opcije i kod drugih operatera ali za sad je Telenor internet jedino prihvatljivo resenje.
Drugar ima isti paket sa modemom ali modem slabo hvata EDGE signal pa i on koristi mobilni kao modem. Brzine su skoro identicne kao kod mene.
Jos nesto mogu da primetim, a to je da kad mi je mobilni u sobi konekcija cesto puca i protok dosta varira, dok na terasi sa istim signalom radi bas ok.
Flat na kliku mi je maksimalno bio bio d:2kB/s u:3-4kB/s.

[Ovu poruku je menjao pilebre dana 24.10.2011. u 22:10 GMT+1]
[ Bik Koji Sedi @ 25.10.2011. 01:09 ] @
Ja evo sad upravo isprobavam i odjednom mi radi VOIP i 3G fura na 3Mbps, umesto 0,3MBps.

APN je i dalje "internet", postpaid broj na običnom prenesi paketu, sa KLIK dodatkom.

Ako tako ostane, dobro je.
[ Bonafides @ 20.11.2011. 21:04 ] @
Pozdrav...

Nemam reci za Telenor Klik. Aktivirao sam nedeljni Klik i nakon potrosenih 50 MB ja i dalje surfujem bez problema (da kucnem u drvo). Prijatno sam iznenadjen, taj Klik koristim na govornoj kartici u modemu, i zahvaljujuci tome ja sad pisem na ovom sajtu (koji vrvi od reklama i kome treba povise vremena da se otvori). Pa, da li je ovo moguce. Pre ovog nedeljnog Klika koristio sam zadnju internet dopunu, i nakon pune brzine, ona smanjena je bila ocajna, nije prelazilo 64 kb/s. Sa nedeljnim Klikom, necete verovati ide mi i do fantasticnih 190kb/s!!! Ja sam tokom ove nedelje pisao Telenor Korisnickom servisu i pitao ih ima li veze to da sto je vaznost Klika veca, tj. sto Klik ima manju vaznost to mu je i smanjena brzina veca. Pre mesec i po dana sam koristio mesecni Klik i cini mi se da nisam imao ovakvu brzinu kao sa nedeljnim Klikom, a vec o Prepaid internet kartici i da ne govorim koliko ima ocajnu brzinu. Dobio odgovor od Telenora da nema nikakve veze koji Klik aktivirao i da su brzine za sve Klikove iste, ali smeo bih se zakleti da je nedeljni Klik neuporedivo brzi i od smanjenog Mesecnog Klika, a i od smanjenog Prepiad interneta.

Sad, da li je jos neko zapazio ovo. Zao mi je sto ne umem da koristim onaj sajt speedtest, pa tako ne mogu prikazati tu brzinu, tj. ne umem preneti sliku, ali rezultati su sledeci:
PING 135 ms
Download speed 0.05 Mbps
Upload speed 0.03 Mbps

Kako god, meni ovo obavlja posao i mislim da cu nastaviti da koristim Klik kao glavni (i jedini) net...
[ freeworld @ 20.11.2011. 21:08 ] @
Ti rece da ti ide do 190 kb a ovo ti je 50 kb u down ili 0,05 mbit kao sto si napisao.
[ Bonafides @ 21.11.2011. 20:44 ] @
A, u tome li je caka. Pa, vidis, mozda su oni uzeli neki prosek. A tih 190 kb/s je plafon. Nego, skenirao sam na modemskoj aplikaciji brzine, nadam se da sam to dobro uploadovao i da se vidi. Ne znam ima li neko jos slicna iskustva: mene zanima da li se razlikuju smanjene brzine izmedju Dnevnog, Nedeljnog i Mesecnog Klika.
[ freeworld @ 12.12.2011. 01:41 ] @
Isprobao nedeljni klik.Puna brzina je pdprilike 350\350 kbit\s,nakon potrosenih mb pada na 75\55,u odnosu na prosli put,skoro da su duplirali upload.
[ spasa @ 04.01.2012. 09:12 ] @
@Bik Koji Sedi
Da, definitivno "odjednom" je proradio. Pitam se koliko ljudi ih je ispljuvalo zbog blokiranja 5060 porta, a bas bih voleo i da upoznam tog "pametnog" koji je smislio tu "divnu ideju" da od svojih korisnika pravi ovce i blokira taj port.
[ profiler1982 @ 01.01.2014. 11:16 ] @
ljudi telenor klik koristim od pocetka promocije. prvo na SSE k770i, pa na vodafone 555 blue sad na samsung galaxy fit. 150mb brzog interneta, bez problema otvara youtube. kad istekne to, na androidu, sa full sihronizacijom, hangouts, fb messenger, viber, gmail radi bez problema. u operi mini pristojno otvara mobilne sajtove.
kad se uzme u obzir da vazi mesec dana (sto nema nigde za te pare) promocija je odlicna. sms sam izbacio, jer preko vibera idem, cak da napomenem da i video poziv, kad se iskljuci slika radi na ovom sporom uz veoma mali lag.
dodje dobro i da se koristi tel kao modem za laptop bilo na linux bilo na win platformi za osnovne potrebe.