[ aleksandar86 @ 08.09.2010. 08:33 ] @
pozdrav svima, vec duze vreme imam problem sa distribucijama koje koriste novije kernele, naime, dok je kompjuter ukljucen na adapter, sve radi savrseno, onog momenta kad ga iskljucim, sve se zamrzne, konstantovao sam da je problem u acpi-ju, i moguce je da mi kompjuter radi na baterije ali kad dodam ACPI=OFF, ali to nije neko resenje jer u tom slucaju ne mogu da vidim koliko mi je ostalo od baterije...pre neko vece sam iz dosade pretrazivao neke forume i naisao na ovo undervolting, i skapirao sam da bi to trebalo da resi moj problem sa novijim distribucijama, ali nisam skapirao kako se radi......malo deluje zbunjujuce, pa bih bio vrlo zahvalan ako bi neko mogao da mi kaze da li se taj undervolting odnosi na zamenu kernela starijim ili se odnosi na omogucavanje nekog LAPTOP MODE-a (konkretno ubuntu), ili je to nesto sasvim trece, uglavnom ono sto sam procitao nisam mogao da rastumacim - ni za sta sluzi, (jer tema u kojoj sam ga nasao odnosila se na iskljucivanje swap particije) ni kako se radi.... :D hvala...
[ combuster @ 11.09.2010. 00:55 ] @
Koji model laptopa imas ?
[ Miroslav Strugarevic @ 11.09.2010. 01:56 ] @
Da li si probao da update-ujes kernel na tom Linux-u?