[ djk494 @ 08.09.2010. 11:16 ] @
Vidim da niko nije postovao, pa reko za ljude koji nisu culi moze biti interesantno...

https://labs.ripe.net/Members/...duke-university-bgp-experiment
[ B3R1 @ 08.09.2010. 16:41 ] @
Upravo sam pretresao logove sa rutera i ni na jednom nisam video nista neuobicajeno ili cudno. Nijedna BGP sesija nije pukla u to vreme, niti tih par sati.

A medju nasim klijentima mogu da se nadju svakojaki ruteri raznih proizvodjaca i modela.

Onih 0.13% slucajeva ili koliko vec se pominje u izvestaju - pa ljudi, standardi se menjaju, a samim tim i softver treba ponekad azurirati. A ne jos hvaliti se kako ti neki ruter ima uptime 5 godina. Pa ima, naravno, kad na njemu softver nije azuriran tih poslednjih 5 godina od kada si ga kupio. :)
[ optix @ 08.09.2010. 17:17 ] @
Citat:
B3R1: pa ljudi, standardi se menjaju, a samim tim i softver treba ponekad azurirati. A ne jos hvaliti se kako ti neki ruter ima uptime 5 godina. Pa ima, naravno, kad na njemu softver nije azuriran tih poslednjih 5 godina od kada si ga kupio. :)


Stoji, bummer je jedino sto se ovde radi o:

A tu upadaju i dosta mladje verzije :-)

[ djk494 @ 08.09.2010. 18:57 ] @
Citat:
B3R1: Upravo sam pretresao logove sa rutera i ni na jednom nisam video nista neuobicajeno ili cudno. Nijedna BGP sesija nije pukla u to vreme, niti tih par sati.


Mozda vam IOS XR nije na bio na kriticnim mestima ili ste filtrirali problematicni prefiks :)


Citat:
Onih 0.13% slucajeva ili koliko vec se pominje u izvestaju


Ne znam da li si pogledao komentare, naravno pitanje je koliko su tacni, ljudi pominju da su LINX i AMS-IX imali 10-20% pad saobracaja.