[ zoki99 @ 08.09.2010. 13:36 ] @
Početnik sam u neku ruku, a u neku ruku ima iskustva sa asp-om. imao sam prilike raditi sa jednom aplikacijom napravljenom u starom asp-u i sada učim asp.net i želio bi napraviti tu aplikaciju u asp.net c#. trenutno razmišljam šta sve trebam napraviti i ono važnije kako...
aplikacija je ukucavanje košarkaške statistike i onda se ona prosljeđuje u bazu i radi se računanje postotaka i ostalih statističkih informacija, nebitno.
uglavnom aplikacija ide ovako:
odabere se 2 kluba koja igraju iz drop downa, kolo igranja... stisne se next i na sljedećoj stranici je popis igrača koji su navedeni u bazi podataka
stavi se check ispred imena igrača koji su igrali tu utakmicu. i za svakog obilježenog igrača se na idućoj stranici napravi red u kojem ima određeni broj textboxova u koje će se ukucati statistika.
e sad mene zanima ovo:
- kako napisati kod koji će za svakog odabranog igrača na sljedećoj stranici napraviti red sa texboxovima
jasno mi je da je potrebna foreach petlja, i prenjeo bi to pomoću viewstatea na drugu stranicu, ali kako da postavim id za taj svaki texbox i da ga povežem sa bazom za kasnije upisivanje podataka.
uglavnom zanima me kako da se napravi za ovo, a za ubuduće kad nije unaprijed zadan broj nečega tj. ovisi o zadnom broju, kako da napravim toliki i toliko broj texboxova sa id-om i vezom na bazu...
nadam se da ste ukapirali šta hoću da napravim. ako netko ima neki bolje način ili prijedlog kako da se ovo napravi neka slobodno kaže
[ pl4stik @ 08.09.2010. 20:15 ] @
Citat:
zoki99
- kako napisati kod koji će za svakog odabranog igrača na sljedećoj stranici napraviti red sa texboxovima
jasno mi je da je potrebna foreach petlja, i prenjeo bi to pomoću viewstatea na drugu stranicu, ali kako da postavim id za taj svaki texbox i da ga povežem sa bazom za kasnije upisivanje podataka.
uglavnom zanima me kako da se napravi za ovo, a za ubuduće kad nije unaprijed zadan broj nečega tj. ovisi o zadnom broju, kako da napravim toliki i toliko broj texboxova sa id-om i vezom na bazu...
nadam se da ste ukapirali šta hoću da napravim. ako netko ima neki bolje način ili prijedlog kako da se ovo napravi neka slobodno kaže


Preporucio bih ti da sa prve strane podatke posaljes kao QueryString ili Session object tako da ih na sledecoj strani iskoristish kao select parameter za npr. SqlDataSource koji ti vrati te neke igrace i sam generise CRUD. Sad nabacish jedan GridView i DetailsView izaberesh iz menija SqlDataSource i chekirash da naprave template za Create, Read, Update, Delete. Sve zajedno mislim da moze u jedan red koda

Happy coding
[ zoki99 @ 08.09.2010. 22:29 ] @
hvala puno. sad to samo moram provesti u dijelo ;-)
učim se programiranju pa ujedino i učim razmišljati kako nešto napraviti...
[ pl4stik @ 09.09.2010. 00:33 ] @
Probaj ovde , to sto tebe interesuje je u Tier 3 lesson 7 i 8...