[ aikidomaster @ 08.09.2010. 13:43 ] @
Zanima me da li moze da se kupi Apple Mac Book sa www.apple.com
Gde kosta $999.00 = 787.643 EUR
Kod nas kosta 112.290,00 Din = 1,093.21 EUR
------------------------------Razlika oko 300EUR


E sada mene zanima da li mogu da ga kupim tamo i da li mogu sebi nekako da posaljem (negde sam video da njihova nacionalna posta salje i za Srbiju i da je cena paketa ~50tak$)
[ nkrgovic @ 08.09.2010. 14:50 ] @
Ako dodas na to carinu od 20% i PDV od 18% na cenu sa carinom vec si na 1115 EUR. A nema sanse da ti redovna posiljka ne prodje kroz carinu. Plus, ako posaljes samo redovnom postom (ne kurirom, ili bar signed-for) ima sanse da se "izgubi posiljka".
[ giveinfonet @ 08.09.2010. 15:28 ] @
Moze da se posalje brzom postom (5 KG iji 60$), EMS (usps.com) express mail rok dostave 3-5 dana (+ koliko bude na carini dok se papiri ne rjese) imas pracenje posiljke i moze se osigurati za par dolara na 1000$ ukoliko se izgubi. ( a nebi trebalo jer ce se znati gdje se izgubila...)
A carina, zavisi kakve si srece :)
[ nkrgovic @ 08.09.2010. 17:43 ] @
Ako ti stize UPS-om ili necim slicnim sasvim je sigurno da carina nece biti pitanje srece. Drugim recima - platice je.
[ aikidomaster @ 09.09.2010. 11:07 ] @
Znaci jeftinije mi je da ga kupim ovde !?

-
Imao sam ideju da odem prosle godine za NY posto je bila karta oko 500EUR (na nekoj akciji) za NY sa svim taksama pa da kupim 2 komada mislim da bi mi se isplatilo

Code:
A nema sanse da ti redovna posiljka ne prodje kroz carinu.

A nesto citam izmedju redova...
Da li mozda postoji neki drugi nacin posiljke a da nije redovna ???
[ nkrgovic @ 09.09.2010. 12:04 ] @
Citat:
aikidomaster: Znaci jeftinije mi je da ga kupim ovde !?
...
A nesto citam izmedju redova...
Da li mozda postoji neki drugi nacin posiljke a da nije redovna :D???

Ima. Da odes licno, platis povratnu kartu, vizu, takse, kupis ga, doneses licno, kad dodjes na carinu prodjes kroz zeleni prolaz (nem' ja nista da prijavim), pravis se lud i - ako prodje prodje. E sad, to je app, znaci moguce da ne prodje, pa da ti ga oduzmu (super fun), a jos plus i dalje imas cenu karte. Nekako mi se javlja da kad nju dodas na cenu racunara dodje na isto. Da, gde je cena smestaja i sl.... Po meni se ne isplati finansijski, cak i ako prodje - osim ako ne putujes iz nekog skroz drugog razloga.

Da, ovo je krivicno delo, koliko se ja secam. Tako da, u svakom slucaju, ja te ni pod razno ne savetujem ni da probas, samo konstatujem da to neki rade.

Plus, na sve to imas i cinjenicu da, zavisno koji je Mac, garancija mozda ne vazi kod nas. Za Mac Book Pro doduse provereno znam da vazi, za Mini sam skoro siguran da ne vazi. Ne znam za Mac Book, ali reci ce ti neko vec... Uostalom, proveri i sam.

Meni je nekako uvek bilo lakse da kupim negde gde sam blizu radnje, imam obezbedjen servis, plus, posto imam racun, mogu da cimam i inspekciju (pu, pu, zlu ne trebalo...) - ako nece da mi pomognu.
[ madamov @ 09.09.2010. 13:29 ] @
Od pre jedno dve godine važi world wide garancija ponovo na sve Macove, ali nije zgoreg proveriti.
[ bakara @ 10.09.2010. 22:00 ] @
Ako si student na taj macbook mozes da dobijes jos i 10% popusta, tako da te kosta ispod 1000e.