[ darence @ 09.09.2010. 14:34 ] @
pozrav svima.
kupio sam nov racunar i od prvog dana sam u problemima. najpre nisam uspeo da instaliram win 7, pa sam instalirao XP, pa je zezala grafika, pa sam dobio drugu graficku kartu i sada mi XP sp3 koji su u servisu ubacili radi prilicno normalno, ali nije legalan. E sad, ja bih da instaliram Windows 7 Professional koji sam dobio legalno preko fakulteta, ali imam problem. Kad krene instalacija, prvi korak je "windows is loading files..." , to prolazi, pa onda "Windows is starting" i posle toga se desi ovo:


disk-spejsa ima oko 70GB na sistemskoj particiji, od toga oko 15 mozda popunjeno, ali to bi se formatiralo...
probao sam i sa vadjenjem graficke i kacenjem na integrisanu - isto se desava. isto to je bilo i sa prethodnom grafickom koju su u servisu zamenili. Probane razne verzije Win 7 , legalne i one druge - isto. Molim za pomoc, posto sa serviserima ne stojim bas najbolje jer su vrlo bezobrazni, svadjali smo se i jedva su mi zamenili graficku koja je ocigledno neispravna od prvog dana (i jos trazili 350 din doplatu koju im nisam dao)... Ne znam da li smem da kazem koja firma iz Nisa je u pitanju ali to sad i nije tema.

Sta da radim ?
[ zoran_dojkic @ 09.09.2010. 15:13 ] @
Citat:
darence:
disk-spejsa ima oko 70GB na sistemskoj particiji, od toga oko 15 mozda popunjeno, ali to bi se formatiralo...


Formatiraj ceo hard disk iz instalacione procedure 7-mice. Znači poništi sve postojeće particije i pusti 7-micu da napravi svoje. Napraviće jednu sakrivenu od 100MB i ostatak će ti biti C sistemska particija.
[ darence @ 09.09.2010. 16:04 ] @
kako se to radi? Ne stizem do tog koraka.

Posto imam dva HDD-a (fizicki) , da li mogu jedan sa podacima da iskljucim za vreme instalacije, pa posle da samo ubodem kablove? Da li ce biti problema?

I jos nesto: isti ekran se javljao i kad je HDD bio potpuno nov i prazan. Posle par restarta sam dosao do koraka gde se prave particije, ali se ovaj ekran javljao i u narednim koracima. Opet restart i tako.... instalacija se zavrsi. Ali ekran sa slike se posle takodje cesto javljao u radu, pa sam instalirao XP.

Citat:
Napraviće jednu sakrivenu od 100MB i ostatak će ti biti C sistemska particija.

A sta posle? Nebih da 500GB bude u jednom komadu. Mogu li posle da delim?
[ petersonic @ 09.09.2010. 16:55 ] @
Mogo bi da napises koja je gonfiguracija u pitanju.
Za pocetak iskljuci taj drugi hdd skroz iz kompa i nemoj da ga prikljucujes dok ne sredis sve (nek ti samo ostane taj HDD na kome planiras da istaliras sistem), takodje sve nepotrebno iskljuci sa kompa npr. skener stampac, ruter, modem ..... itd.
Ako budes imao problema preporucio bi ti Hirens BootCD proveris komp jer on ima dobre programcice za to. ( imas na forumu kako se koristi)

p.s - nemoj da instaliras nove drajvere za nvidia (ako imas) graficku jer su strasno lose i sjebavaju sistem.


pozzzzzz
[ darence @ 09.09.2010. 17:08 ] @
konfiguracija je

samo nije 320GB nego 500 i kuciste neko drugo.

Prvi put kad sam probao da instaliram samo je monitor, mis i tastatura bilo povezano. Skinuo sam Windows 7 Upgrade Advisor i po njemu je sve kompatibilno sa Win 7

edit: sad vidim da ne znam sta mi je ovo intel g31 . Maticna je Asus P5KPL-AM IN/ROEM/SI
[ darence @ 10.09.2010. 16:41 ] @
zar niko vise nema ideju ?
[ pajaja @ 10.09.2010. 16:56 ] @
Da li si probao da instaliras 64bit verziju w7 ili 32bit?
[ darence @ 10.09.2010. 17:11 ] @
e hvala na ideji, to nisam ni razmatrao. skinuo sam ovo



Ako skinem i instaliram 64bit verziju, da li ce programi od 32 da rade ?

Nije problem da nabavim ni jednu verziju jer sa fakultetskog servera mogu da skidam bilo sta iz prilozene liste, i odmah dobijam licencu preko e-academy, ali se plasim da ne skidam dzabe...
[ pajaja @ 10.09.2010. 17:31 ] @
Pa ne treba ti x64 s obzirom da imas 2GB rama, radice 32bit programi, ali pitao sam cisto da imamo vise informacija sta si pokusao. Sto se tice skidanja instalacija sa MSDN-a, taj downloader koji se koristi je ocajan i u 50% slucajeva dobijes image fajl koji ima gresku. Nisam to pomenuo posto si rekao da si probao razne instalacije, ali proveri da li se hash onoga sto si skinuo poklapa sa onim na serveru.
[ darence @ 10.09.2010. 17:46 ] @
ne verujem da je do fajla. probao sam razne.

kako da otkrijem eventualne nekompatibilnosti medju komponentama ?

jos nesto: da li smem da isprobam instlaciju na drugom kompu, tj da li ce posle licenca raditi na mom ?
[ zoran_dojkic @ 10.09.2010. 18:12 ] @
Instaliraj bez licence.
[ zonic @ 10.09.2010. 19:13 ] @
A mozda da probas da iskljucis tu integrisanu grafiku pa pokusas ponovo instalaciju , samo te neki drajver zeza mozda cak i HDD pokusaj sa nekim drugim.
[ darence @ 10.09.2010. 20:20 ] @
integrisana graficka se izgleda sama gasi kad se ubode ova neintegrisana :) ili ma neki nacin drugi ?
@zonic
kako mislis drajver?
HDD imam drugi, tj sa starog komjutera, ali na njemu ima mnogo toga bitnog pa nebih da eksperimentisem ,a drugi razlog protiv je sto verujem da je taj HDD sporiji od novog
[ zonic @ 10.09.2010. 20:23 ] @
Integrisanu grafiku iskljuci potpuno u biosu, a HDD ako je sata oce da zeza , imas vrlo specifican problem ali kao je sve novo uz malo experimentisanja trebalo bi da prodje i naravno proveri taj instalacioni disk .
[ darence @ 10.09.2010. 20:36 ] @
sata je HDD novi, a stari je onaj sa sirokim trakastim kablom, ne znam naziv.

a ovo za graficku sam gledao po biosu, ali ne nalazim :( Kako bi to moglo da se zove tamo?

ne rekoh da sam instalaciju pokusao boot-ovanjem sa dvd-a, kao sto instaliram i XP. Kad ubacim dvd, imam autostart koji nudi INSTALL opciju, ali to nisam probao.

jel ima neki nacin, osim metoda eliminacije, da sa sigurnoscu (ili velikom verovatnocom) ustanovim uzrok problema?
[ zonic @ 10.09.2010. 20:51 ] @
Nadji u biosu gde pise VGA integrisana grafika ne znam kao su je tu obelezili pa je iskljuci, ako i zeznes nesto uvek mozes vadjenjem baterije da vratis bios na pocetnu vrednost. Taj kabal i stari HDD koji pominjes zove se PATA , nego kako to instaliras cini mi se da negde tu gresis , jesi uopste formatirao taj disk ili particiju na koju ces da instaliras da se tu nesto ne preklapa sa XP, nije bas preporucljivo da tako instaliras kroz windows ako sam dobro razumeo, mozda je u tome greska. Uradi normalnu instalaciju postavi u biosu da boot bude sa dvd i ostalo valjda znas .
[ mocnisima @ 10.09.2010. 21:07 ] @
U biosu ploče u opcijama za SATA kontroler ako ti stoji IDE promeni u AHCI ili obrnuto.Nekad pomogne.Ako je problem do HDD.
[ darence @ 10.09.2010. 21:45 ] @
hvala na odgovorima

Citat:
zonic: nego kako to instaliras cini mi se da negde tu gresis , jesi uopste formatirao taj disk ili particiju na koju ces da instaliras da se tu nesto ne preklapa sa XP, nije bas preporucljivo da tako instaliras kroz windows ako sam dobro razumeo, mozda je u tome greska. Uradi normalnu instalaciju postavi u biosu da boot bude sa dvd i ostalo valjda znas .


podesim iz biosa da first boot device bude dvd, i onda krece.
tako sam do sada instalirao XP bezbroj puta, i u jednom koraku bi trebalo valjda da dodjem do opcije za format. Ali meni se plavi ekran javi pre toga. Kad je hard bio skroz nov, dosao sam do koraka gde se prave particije, ali se i pre i posle toga javljao problem pa sam restartovao... pisao sam vec
[ newtesla @ 10.09.2010. 21:57 ] @
Ajde ovako:

-da li je uvek stop code 0x0000008E, i fajl wimfsf.sys? - biće da je neispravan disk sa koga instaliraš
-ili je stop code uvek isti, a fajl nije - fajl uvek bude različit? - ovo smrdi na ram memoriju
-ili je uvek različita greška? - takođe, može biti ram memorija

RAM možeš da testiraš programom memtest86, imaš free CD image download na http://www.memtest86.com
edit:typo.
[ zonic @ 10.09.2010. 22:14 ] @
Znaci nije bilo formata , sto kaze newtesla RAM je sumnjiv.
[ zoran_dojkic @ 10.09.2010. 22:31 ] @
Ram memorija. Tek sada sam se setio da sam imao jedan takav slučaj pre mesec dana. XP je prolazio bez problema, a 7-mica je prekidala instalaciju na različitim mestima. Probaj memoriju sa nekog drugog kompjutera, pa im reklamiraj kada budeš siguran da je to.
Da dodam da je tamo bio neispravan i hard disk. Prvo smo menjali hard, pa onda i memoriju. Probali sami i na kraju zvali majstora. Jedva sam ih ubedio da kupe i memoriju posle novog harda. Nisu hteli da se raspravljaju oko garancije zbog nalepnice.
[ darence @ 11.09.2010. 10:12 ] @
Citat:
newtesla: Ajde ovako:

-da li je uvek stop code 0x0000008E, i fajl wimfsf.sys? - biće da je neispravan disk sa koga instaliraš
-ili je stop code uvek isti, a fajl nije - fajl uvek bude različit? - ovo smrdi na ram memoriju
-ili je uvek različita greška? - takođe, može biti ram memorija

RAM možeš da testiraš programom memtest86, imaš free CD image download na http://www.memtest86.com
edit:typo.


cini mi se da je uvek isto, ali probacu jos koji put, pa javljam.
da li uopste da pokusavam sa 64-bitnom verzijom 7 ? na kraju krajeva, ja mogu opet da skinem .iso sa instalacijom i narezem na drugi disk, ali vec sam probao dva nelegalna i sa njima se javljala greska ali uvek na raznim mestima, a i posle u radu windowsa. A komsija je sa njih instalirao i radi mu
[ newtesla @ 11.09.2010. 10:45 ] @
Ok, ajde istestiraj ram sa memtest-om, pa da vidimo.
[ darence @ 11.09.2010. 10:49 ] @
memtest nije nasao greske




a ovo za integrisanu grafiku sam nesto cackao po biosu i evo sta sam nasao



ovo sa poslednje slike sam prebacio na "Disabled" ali ne znam da li je to to

[ darence @ 11.09.2010. 12:48 ] @
jos nesto:

kad udjem u neku igricu, stalno mi neke bele i crne pruge sevaju po ekranu. Evo snimka:
http://s185.photobucket.com/al...=view&current=Snimak13.mp4

elementi u igrici (ovde vozila) se glatko krecu, bez seckanja
[ n1tr0 @ 11.09.2010. 16:58 ] @
Citat:
pajaja: Sto se tice skidanja instalacija sa MSDN-a, taj downloader koji se koristi je ocajan i u 50% slucajeva dobijes image fajl koji ima gresku.
E molim te ne siri dezinformacije... Ja taj downloader koristim godinama i nisam imao problema - pre par dana npr. skidao sam bas taj pomenuti Win7 i bukvalno sam ga 100 puta gasio i nastavljao i nije bilo problema. Takodje i druge programe sam skidao na prekide, kao i bez prekida i nisam imao problema, kao i 200 kolega u mojoj generaciji, tako da nemoj da pises takvu nebulozu (50%, kada realno nije ni oko 0,01%).

Citat:
darence: jos nesto:

kad udjem u neku igricu, stalno mi neke bele i crne pruge sevaju po ekranu. Evo snimka:
http://s185.photobucket.com/al...=view&current=Snimak13.mp4

elementi u igrici (ovde vozila) se glatko krecu, bez seckanja
Koliko vidim igra mi lici na pomalo bagovitu 18 weels of steel. Meni se slicno desavalo kod Need For Speed kada sam imao losu verziju DirectX. Update je resio problem. Takodje probaj ako nisi update drivera graficke, ili mozda cak vracanje na neku stariju verziju (pogotovo ako si skinuo neke beta).
btw. Ja bi proverio i HDD za svaki slucaj - slicno mi se desavalo...
[ darence @ 11.09.2010. 17:38 ] @
nije samo ova igra u pitanju, nego svaka! btw. ja se i ne igram, nego sam instalirao cisto radi testa i rezultat je porazavajuci. ono sto kod komsije na starom kompu radi, kod mene je kao na snimku.

posto ovo poprima razmere komplikacije, sta mislite, da li imam pravo na povracaj novca? racunar je kupljen 29.7.2010. i od odmah je zezao ali posto je kupljen u Nisu, a ja sam 25km odatle, dan po dan sam odlagao odlazak, da ne idem specijalno zbog njega. Da li je prosao zakonski rok za reklamaciju i povratak novca? Imam racune za svaku komponentu i garancije na 3 godine.
[ New Village DC @ 11.09.2010. 18:47 ] @
Citat:
darence:  Da li je prosao zakonski rok za reklamaciju i povratak novca? Imam racune za svaku komponentu i garancije na 3 godine.



Ako imas garanciju, onda imas pravo da se zalis na neispravnost racunara u periodu od tri godine kolika je kod tebe garancija.

Sto se tice povracaja novca, to ne znam.
[ darence @ 11.09.2010. 19:24 ] @
Hvala.

Evo pokusao sam i 64bitnu verziju, i evo slike


Na sta bih konkretno mogao da se zalim u reklamaciji, tj kako da formulisem nedostatak? Oni mogu da kazu da je hardver nekompatibilan sa 7 ili da sam kupio slabu konfiguraciju, ali Advisor kaze drugacije
[ n1tr0 @ 11.09.2010. 20:21 ] @
Citat:
darence
Na sta bih konkretno mogao da se zalim u reklamaciji, tj kako da formulisem nedostatak? Oni mogu da kazu da je hardver nekompatibilan sa 7 ili da sam kupio slabu konfiguraciju, ali Advisor kaze drugacije
Pa ti lepo proveri da li je kompatibilan ti hardware sa win7. Ako jeste ne mogu ti nista, sem uvaziti, jer ti ne mogu prodati pricu da je do "piratskog" windowsa.
[ darkonsm @ 11.09.2010. 20:23 ] @
Hardver ti je kompatibilan sa win 7 tesko je reci sta je u pitanju od graficke preko podesavanja u biosu do mozda zastarele verzije biosa ,kvar maticne ploce itd .
Ne bi bilo lose da odes do prodavnice i kazes da ti oni instaliraju win 7 profesional bez aktivacije ti ga kasnije sam aktiviraj .
Mozda ce ili uvediti kvar ili neku gresku u podesavanju ako nece eto ti razlog za reklamaciju.
[ darence @ 11.09.2010. 21:00 ] @
ne znam, ja sam nekako pre za vracanje para ako je moguce. Jedini razlog tome je sto mi je nelogicno da sa novim racunarom moram u servis za svaku glupost, a sa starim sam sve resavao sam iako je bio kupljen kod nekog lika mimo prodavnice, firme... i sve je radilo besprekorno od 2005. dok nije letos crkla maticna.
[ najdzel @ 11.09.2010. 23:34 ] @
Probaj da izvadiš glavnu grafičku karticu, i da instaliraš samo sa integrisanom. Možda i da vratiš podešavanja biosa na Default.

Pozz
[ fLuXx @ 12.09.2010. 00:45 ] @
Ako si skidao sa MSDN, bez obzira sto si skidao vise puta, najverovatnije ti ne valja ISO (ja probao i nisam mogao da instaliram). Resio sam problem tako sto sam nasao na RS/MU/negde isti iso (ali ispravan) i onda ukucao moj serijski. Valjda mi je win legalan, a ako nije, svakako se ne moze provaliti (jer, ponavljam, to je isti ISO).
[ Aleksandar Đokić @ 12.09.2010. 02:37 ] @
ocigledno nisi jedini:

http://lmgtfy.com/?q=wimfsf.sys
[ darence @ 12.09.2010. 07:21 ] @
niste pratili :P

probani razni instalacioni diskovi, probana integrisana grafika - nista, isto

@guslac:
hvala za link.
[ zonic @ 12.09.2010. 18:43 ] @
Upravo mi se desila ista stvar ali na mnogo starijem racunaru, nisam imao plavi ekran ali instalacija na kraju zaglavi potpuno , kod mene je HDD bio u pitanju resio sam sa HDD regeneratorom , malo je potrajalo tih 80 gb ali sad je instalacija sedmice prosala i radi mada vise nisam siguran u taj HDD eto mozda jedno iskustvo vise.
[ darence @ 12.09.2010. 20:21 ] @
sta radi taj regenerator? formatira?
[ darence @ 12.09.2010. 20:40 ] @
... novi momenti:



... u sred surfovanja prse Win XP !
[ zonic @ 12.09.2010. 23:02 ] @
Citat:
darence: sta radi taj regenerator? formatira?

Pa sam naziv mu kaze regeneracija diska ne samo da formatira vec , popravlja lose sektore a i to je pitanje da li , ja to upotrebljavam samo kod vrlo starih diskova , ako si neiskusan sa time bolje to i ne koristi.
Ako si radoznao onda pogledaj ovde
ili na elitesecurity
[ newtesla @ 13.09.2010. 01:02 ] @
A da probaš da malo mrdaš ploču dok ti je komp samo upaljen?

...ono, skineš poklopac, upališ taj xp, i pritiskaš ploču po čipovima - suvim rukama, naravno - dok ne saviješ ploču za oko milimetar, cenim da treba oko kilogram pritiska za to, i baciš pogled na ekran s vremena na vreme.

Dakle, ubija me u pojam taj tvoj problem. Mada, driver_irql_less_or_equal sam viđao i kad hard disk nije u redu.

Možda da odeš na sajt proizvođača tvog harddiska, pa da skineš program za proveru harddiska, i da testiraš ceo harddisk - testiranje nikako pod XP-om, već isključivo sa nekog boot medijuma - imaš verovatno objašnjenje na već tom sajtu proizvođača.

Koji je hard, btw?
[ ganac @ 13.09.2010. 07:07 ] @
Da bi otklonili da nije do biosa,
najbolje je da instaliraš asus update sa njihovog sajta
http://support.asus.com/downlo...M/SI&type=map&f_type=3
i ažuriraš bios. Zadnje dve verzije su baš za "Improve system stability", a zadnja je verzija 0508.
Posle postavi bios na default pa vidi kako se sistem ponaša pod windows xp.
Ako nema plavog ekrana probaj ponovo instalaciju windows 7.
Na linku gore imaš i sve nove drivere.
Hdaudbus.sys je "high defination audio system file",
što znači da je do drivera ili do biosa ili do ploče.
Proveri i gde je uključen strujni kabel od kompjutera, da li utičnica ima uzemljenje.
Isto je važno i kakav ti je produžni kabel, nadam se da nije kineski.
Proveri i temperaturu i voltažu u biosu da li su u granicama.
Temperatura ispod 50 celzijusa za procesor je normalna (mada može i biti veća),
a za voltažu imaš već date default veličine pa malo prati da li je ok.

Pozdrav.
[ zoran_dojkic @ 13.09.2010. 09:44 ] @
Au, pa zar je toliki problem pozajmiti hard disk iz komšiluka?
[ mocnisima @ 13.09.2010. 11:17 ] @
Nečačkaj bios dok imaš druge opcije.Probaj hard disk.Ali prvo vrati sve opcije bios-a na default.
[ darence @ 13.09.2010. 19:17 ] @
hvala svima na odgovorima, videcu ovih dana.
[ n1tr0 @ 14.09.2010. 08:59 ] @
Ljudi, pobogu, zasto covek da se toliko muci ako mu je komp pod garancijom. Lepo ode u servis, objasni sta mu se desava i kaze im da srede, a ako nece da sredjuju da ce zvati inspekciju i kraj price - ima da bude gotovo za par minuta... -.-
[ kvaju @ 14.09.2010. 22:16 ] @
kao što @ganac kaže, provjeri temperature u BIOS-u, kakve su ti, ali nemoj nakon "prvog" paljenja, nego nakon restarta poslje BSOD ili nekog opterećenja.
kod mene je isti problem bio, sad ne znam jeli isti eror, meni se CPU pregrijavao dok su ove vrućine bile, pa sam termalnu pastu novu stavio, i skinuo bočne strane kućišta, i sada lakše diše, i nemam tog problema više.
[ darence @ 19.09.2010. 17:19 ] @
novi plavi ekrani




kako da ocitam temperaturu? probao sam Everestom, ali nema te stavke pod 'sensor' .
[ ganac @ 21.09.2010. 07:39 ] @
Temperaturu možeš videti u biosu, a ja u windowsu koristim besplatni program speedfan.
Imaš ga na adresi : http://www.filehippo.com/downl...323afb4c7beee12d7f29103e727f0/
Ako ti je komp pod garancijom onda ne dolazi u obzir vađenje ili isključivanje nekih komponenti radi provere ispravnosti.
I ja bih ti onda preporučio da ga odneseš u servis na reklamaciju, osim ako si komp kupio u nekom supermarketu
onda ćeš se načekati da ti ga poprave.

Pozdrav.
[ darence @ 21.09.2010. 12:41 ] @


nije iz supermarketa
[ kvaju @ 21.09.2010. 23:10 ] @
kod mene je HW Monitor, prčkaj malo, mislim da bi trebala bit ta opcija.

evo npr. sada mi se opet počelo slično dešavat, upalim pc, (prvo paljenje) i sve radi ok, al ako ga sada npr. restartam, pošto je ugrijan CPU, temp. prelazi 60°C, neću moć dignut ni win ni gnu/linux. ostavim ga da se ohladi nekih 20-30min, i sve opet radi ok, ili ću ponovo pastu mjenjat.

a bolji program za gledanje temp i sl. je speccy, ili everest
[ darence @ 23.09.2010. 17:18 ] @
Zdravo drugari.

evo malocas sam nosio u servis. Zamenjena je RAM memorija, instalirali su mi neki njihov 7 ultimate, nelegalan :) ali redovnom procedurom, ne copy/paste vec gotovog. Sve vreme sam bio tu.

Prvo su probali da instaliraju, pa im se javilo isto sto i meni, pa su se cudili, pa sam spomenuo inspekciju, pa su stavili novi ram... instaliralo se bez plavih ekrana. Evo jos uvek radi :) , igrice vise ne seckaju, uopste utisak je da je racunar sada mnogo brzi. Videcemo dokle ce...

Hvala svima na pomoci.
Pozdrav.
[ darkonsm @ 26.09.2010. 08:39 ] @
kad vec imas legalan win 7 a razlika izmedju profesional i ultimate je beznacajna a oni su po svemu sudeci uklonili kvar pregazi sam lepo to sa legalnim win 7
[ calexx @ 26.09.2010. 09:10 ] @
Citat:
darence: evo malocas sam nosio u servis. Zamenjena je RAM memorija, instalirali su mi neki njihov 7 ultimate, nelegalan :) ali redovnom procedurom, ne copy/paste vec gotovog. Sve vreme sam bio tu.
Šta znači ovo ... redovnom procedurom, ne copy/paste? Nije valjda da si ranije probao neko kopiranje instalirane sedmice??
[ darence @ 26.09.2010. 13:37 ] @
naravno da nisam, ali znam da su serviseri skloni raznim trikovima da bi ustedeli vreme