[ pavlevars @ 09.09.2010. 15:20 ] @
E ovako ljudi, pomagajte!!!! Imamo u skoli razglas, ali nastavnici ne daju da neki ucenik izlazi ranije a vraca se kasnije na cas da bi pustao muziku. ://// E al zatoi sam se ja setio dobrih ljudi na ES :D. Da li neko mozda ima neku ideju koji bi program mogao da ima opciju tempiranog paljenja i gasenja muzike. Znaci treba mi da se naprimer upali u 10.15 i ugasi u 10.25! Svaka pomoc je dobrodosla!!!! Unapred hvala!!!
[ acaradio @ 11.09.2010. 00:10 ] @
Pre pocetka casova odradis sledece:
- napravi playlistu sa muzikom koja traje onoliko minuta koliko je potrebno
- sacuvaj playlistu i proveri da li se pokrece sa programom koji inace koristis za emitovanje (pretpostavljam - Winamp)
- Ides na sledece: Start > All Programs > Accessories > System Tools > Scheduled Tasks > Add scheduled task
- nadjes (browse) onaj playlist fajl, odaberes ucestalost (pretpostavljam da ce ti odgovarati "daily"), ukucas vreme startovanja (vreme zavrsetka ce biti odredjeno time koliko ti traje lista)
- ostavi komp ukljucen da bi mogao da startuje listu kada mu bude vreme
- sutradan kada dodjes u skolu, napravi novu listu i sacuvaj pod istim imenom i na istom mestu (overwrite) i on ce ponoviti svoj "zadatak", ovog puta sa drugim pesmama :)
[ pavlevars @ 11.09.2010. 09:48 ] @
E super, evo sad sam probao i nasao sam u onom prozoru liste u scheduled tasks Schdule-Advanced i namestio sam da se ponavlja svakih 45 min, e sad kako tacno da namestim (malo te gnjavim :D) da ujutru u 07:30 namestim da se lista ponavlja svakih 45 minuta, pocevsi od 07:50 i da se zavrsi u 13:00.Ako ti nije problem da mi objasnis da ne bih nesto zabljao ! :D
[ acaradio @ 11.09.2010. 12:00 ] @
Nisam bas najbolje shvatio pitanje, ali uglavnom - ako ti treba vise ponavljanja, stavis vise taskova sa istim fajlom. Ako imas dva velika odmora, trebaju ti dva taska (sa istom ili razlicitim playlistama, zavisi kako zelis), ako hoces pre pocetka prvog casa, napravis i za to jedan task, ali je bitno da se pojavis u skoli koji minut ranije da bi ukljucio komp (ili da ga neko drugi ukljuci). Mozes da dodajes taskova koliko god zelis. Sve zavisi da li hoces da ponavljas jedan isti fajl ili da svaki put bude druga lista.
Primer sa identicnom listom za sve odmore (svakodnevno) je najjednostavniji - isti fajl taskujes onoliko puta koliko ti treba u toku dana i stavis "daily" da se ponavlja sutra, prekosutra.....
Ako hoces razlicite liste, onda ti (logicno) trebaju dva (ili vise) taska sa dve (ili vise) razlicite playliste. Ako pripremas taskove za celu nedelju, pritom nikad ne ponavljajuci playlistu, treba da pripremis 10 lista (ako imas pet radnih dana u nedelji i po dva velika odmora) i da svakoj listi dodelis vreme emitovanja (da napravis task za nju).
[ pavlevars @ 12.09.2010. 10:11 ] @
E to, hvala ti puno!!! Malo sam nedefinisano postavio pitanje, al to je to sto mi je trebalo. Javicu dal sam uspeo! Pozdrav!
[ Jovan 1988 @ 13.09.2010. 01:23 ] @
Pozdrav,evo resio sam da se malo ukljucim u temu.
Aleksandre,mene interesuje nesto drugo.Na Win7 je mnogo jednostavnije uradjen Scheduled Task i sve sto sam pokusavao uspevalo je,Ali na xp je malo komplikovanije.U stvari,za mene je komplikovanije jer se nisam previse bavio ovim.
Naime mene muce dve stvari.
Prva stvar,kako da uradim,ako je to moguce,da se pijavi samo poruka.Dakle ne da se upali neki program ,nego samo poruka.
Druga stvar,je u vezi vremena.Malo glupo zvuci ali tako je.Ja ne znam da podesim vreme da se upali zadatak.Ja kad god sam stavio da se zadatak izvrsi u nekom vremenu,nije mi se palio.Pali se jedino kad stavim da minut od pristupa nalogu.
Unapred hvala na odgovoru.
[ acaradio @ 13.09.2010. 07:31 ] @
Sad ovo vec malo izlazi iz okvira audio softvera, ali ako hoces da se neka poruka pojavi na ekranu, treba da pokrenes fajl sa ispisanom porukom...npr. napravis poruku kao jpg image ili kao pdf fajl, pa to stavis kao task. Mozda moze i nekako drugacije (preko neke aplikacije koja ce da ispise poruku kao transparentni tekst, sto bi ti verovatno vise odgovaralo), ali to u ovom trenutku ne znam.
Za scheduler u Win 7 ne znam jer ga nemam instaliranog na kompu, ali u XP-u to sve funkcionise jako lepo. Nisam koristio scheduler vec nekih 5 godina, ali bas kad je pavlevars postavio ovo pitanje, ponovo sam isprobao da li to radi kako treba...i sta god da sam ubacio u scheduler, startovalo je bez problema.

Najbolje je da postavis pitanje u sekciji Windows desktop, tamo ce ti sigurno dati precizniji odgovor...ja taj Task Scheduler poznajem samo onoliko koliko mi je svojevremeno bilo potrebno.