[ Staben @ 10.09.2010. 20:04 ] @
Pozdrav zelim, ja sam Ivan i zivim u Beogradu i hteo bih da otvorim bankovni racun u nekoj od nasih banaka > Banka Intesa, Komercijalna banka ili gde vec..
Nezaposlen sam, ne studiram, imam samo srednju skolu i treniram kosarku..

Bankovni racun mi treba da bi se registrovao na nasem srpskom poker sajtu [url=#]null[/url] i da igram.

Kad zelim da se registrujem oni mi traze Broj bankovnog racuna.. ako ne popunim to ne mogu da se registrujem

Koliko sam shvatio bankovni racun treba da bude tekuci dinarski i treba da bude u jednoj od nasih banaka > Banka Intesa ili neka druga.

Bilo kakva pomoc bice pozeljna .. Hvala unapred!




[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 13.09.2010. u 01:08 GMT+1]
[ noreniou @ 10.09.2010. 21:10 ] @
nego :),
Sta je tesko otici u neku od tih banaka i otvoriti racun ?
i koliko je pametno kockati se a biti nezaposlen?
[ Staben @ 10.09.2010. 23:00 ] @
Ovo kako si rekao izgleda kao vrlo prosta stvar ali koliko vidim, to nije to to, odes u banku i gotova stvar.. A to da li je pametno ili ne pusti da ja o tome razmisljam.

Ja pitam da li ja mogu uopste da otvorim dinarski tekuci racun u nekoj banci ili ne? Imajuci u vidu da sam nezaposlen i nemam radni staz i tako to..

[ misao @ 10.09.2010. 23:15 ] @
Možeš. Svako punoletan može da otvori račun.
Ne treba ti zbog plate, nego reci da ćeš povremeno primati neki honorar ili slično.

Ja sam otvorio račun u Societeu zbog jedne jedine uplate (klijent je zahtevao da bude ta banka),
i posle tri meseca su me zvali da podignem i neku karticu koju nisam ni tražio (verovatno neka debitna)...

Nisam još otišao
[ Staben @ 11.09.2010. 00:06 ] @
Aha .. Hvala na ovome..
E sad, kazes da svako punoletan moze da otvori tekuci dinarski racun u banci jer primaju neki honorar ili slicno.. Jer mogu da podignem kreditnu karticu na tu caku ili ne, jer sam punoletan i tako to?
Jer mogu nezaposleni uopste da podignu kreditnu karticu i koju?


Ja vec imam devizni racun u Raiffaisen banci i imam debitnu karticu VISA VIRTUON ali tu mogu samo evre da stavim uplata i isplata.
Sad mi treba neka kartica, gde mogu dinare da stavim na karticu, jer [link] je srpski poker sajt i trazi da se DEPOZIT stavi u dinare ..

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 13.09.2010. u 01:09 GMT+1]
[ misao @ 11.09.2010. 00:27 ] @
Pa eto, rekao sam ti... Zvali me iz SG da mi daju karticu, a imao sam jednu jedinu uplatu na taj račun...

Uostalom, u gradu ima više banaka nego kioska sa pljeskama, napravi jedan dan turu pa ispitaj,
a ako ti se ne šeta, mogao bi i da izvrtiš telefone...
[ noreniou @ 11.09.2010. 08:56 ] @
Vrlo je prosto zato sto svaka punoletna osoba sa licnom kartom moze otvoriti tekuci racun.
Ovde imas spisak banaka sa troskovima mesecnog odrzavanja
racuna kao i navodjenje koja banka trazi Stalna primanja a koja ne.

Debitnu karticu bi trebalo da dobijes automatski u roku od 10ak dana nakon otvaranja racuna i dopunjujes je tako sto vrsis uplata na racun i onda mozes potrositi samo onoliko sredstava koliko imas na racunu. Kreditna kartica omogucava i odlazak u minus (za koji banke uzimaju tave lepu kamatu), a kod nekih banaka i nezaposlena lica mogu da je uzmu al se (najcesce) banke osiguravaju tako sto se zahteva polaganje nekog veceg depozita nakon cega se omogucavaju i odlazak u dozvoljeni minus.
[ Shadowed @ 11.09.2010. 09:50 ] @
Ne znam koliko je dobar taj spisak. Meni u mesecnom izvodu Vojvodjanske banke odrzavanje 20din dok na tom spisku za njih ide od 30 do 90din.
[ Markonio @ 11.09.2010. 23:01 ] @
Jeste li sigurni da ovo nije reklamiranje dotičnog sajta (koji je pokrenula državna lutrija Srbije)?
Čovek već u dva posta navodi link ka sajtu, a i formulacija pitanja je dosta naivna. Da ne spominjem što se tek registrovao na forumu.
[ gigamg1 @ 11.09.2010. 23:17 ] @
Nemora to biti tekuci racun jer vecina banaka uzima proviziju za odrzavanje tekuceg ako imas mesecni priliv od 5000din ili vise.
Otvori ziro racun, ne tekuci, nego ziro! Ne uzimaju ti nista za odrzavanje i nemoras biti zaposlen ili tako nesto. Takvi racuni uglavnom sluze za one koji nemaju stalan priliv novca nego im je samo vazno da imaju da daju broj da im neko deponuje novac na njega. Platices mozda 100din za otvaranje, ali mozda. Od banke zavisi hoce li ti dati platnu karticu i koju. Kreditnu ti nece dati sigurno jer nemas stalno primanje. Platne ti ne naplacuju koriscenje, kreditne da.
Znam to jer mi sestra radi u banci.

Necu da pravim antireklamu za intesa banku ali njihova mana je sto strankama izdaju mastercar i maestro kartice koje samo njihovi i retko koji ostali bankomati mogu da prime. Moj licni savet ti je da se raspitas koje banke kakve opcije pruzaju pa tek onda da se odlucis i izaberes.
Sta mislis, neka frka te zadesi, nemas para u novcaniku a treba ti hitno i vidis bankomat na 10 m i ti otrcis i taman kad dodjes kod njega i mislis spasen si, kad ono ne prima taj tip kartice koju ti imas, sta onda?
Meni se to desilo...

Greska! Ceo ovaj post je bio nepotreban. Pogledao sam sta zahtevaju na tom site-u i stvarno zahtevaju kreditne. Nijedna banka ti nece dati kreditnu zato sto nemas stalna primanja pa samim tim i nisi kreditno sposoban. Bolje batali to i napravi profil na fb i igraj poker do mile volje a ne da se zezas tu sa tim glupostima koje nemozes finansijski da izguras. Nepisano pravilo je da tu kuca uvek dobija i ne traze ti dzaba kreditnu jer te sa njom mogu ocerupati do j

[Ovu poruku je menjao gigamg1 dana 12.09.2010. u 13:00 GMT+1]
[ Staben @ 12.09.2010. 14:41 ] @
Aha ok uradicu tako..

Markonio koji si ti kralj .. Nisam znao kako da linkujem sajt da mozete da vidite, kao sto vidis prvi put moras da kliknes "NULL" a drugi put sam skontao kako se linkuje..
Pa i ti si se tek registrovao imas tek 6 poruka i vec si poceo da ne kazem sta. >>Uzivaj ccc

Ovi koji su mi pomogli a znaju koji su gigamg1, noreniou, misao hvala, sad mi je vec malo jasnije sta treba da radim.
[ bakara @ 12.09.2010. 15:16 ] @
Citat:
gigamg1: Nijedna banka ti nece dati kreditnu zato sto nemas stalna primanja pa samim tim i nisi kreditno sposoban.]

Hoce, ali na osnovu depozita!

Ostavis recimo 500e kod njih i u tom iznosu dobijes kreditnu revolving karticu.

Ziro racun mozes da otvoris bilo gde, intesa recimo ima najveci izbor svih mogucih kombinacija.
[ gigamg1 @ 12.09.2010. 21:31 ] @
Jel se to meni cini ili ga vi bas usmeravate ka toj banci gore pomenutoj? Neka sam prosudi koje mu usluge odgovaraju pa tek onda neka izabere koju ce. Otkud ti znas sta on hoce osim kreditne kartice....?