[ karaburmikation @ 11.09.2010. 05:26 ] @
Ne mislim da obojim linije u belo ili da kliknem na "no borders", već da kad predjem mišem preko tabele, ne dobijem čak ni onaj krstić gore levo u ćošku koji mi omogućava da je označim. Znači, poenta je da neko ko čita ovaj dokument u kome se nalazi tabela, čak i na nekom drugom kompu, ne zna da je ona tu, znači vidi samo tekst koji je u njoj.

Jel to moguće i kako? Inače, koristim word 2007.

Poz
[ Ivek33 @ 11.09.2010. 23:06 ] @
Citat:
karaburmikation:već da kad predjem mišem preko tabele, ne dobijem čak ni onaj krstić gore levo u ćošku koji mi omogućava da je označim.
kako bi onda editirao podatke u tablici ako ne možeš označiti tablicu. Mislim da to nije moguće na taj način na koji ti hoćeš. Ako želiš spriječiti izmjenu podataka u tablici tada snimi tablicu kao sliku u dokument (Selektiraj tablicu, copy, Paste special, Enhanced Metafile). No i tada kada netko pređe mišem preko slike pojavit će mu se "move" gumb za selektiranje slike.
Jedino da snimiš u PDF-u pa se tamo neće vidjeti tablica.
[ karaburmikation @ 13.09.2010. 13:51 ] @
Ne zelim vise da je editujem. Recimo kad bih mogao nekako da je zakljucam za editovanje, to bi bilo kul :)

Hvala u sv. slucaju.
Poz
[ 3okc @ 13.09.2010. 14:17 ] @
Postoji opcija za zaključavanje, npr u verziji Office-a 2003 se zove Protect Document (Tools meni) koja zaključava fajl za izmenu ili promenu formata.

U verziji 2007 imaš i opciju "Mark as Final" kojom se onemogućava dalja izmena.
[ Ivek33 @ 13.09.2010. 17:19 ] @
Citat:
karaburmikation: Recimo kad bih mogao nekako da je zakljucam za editovanje, to bi bilo kul
Ako ti je to cilj trebao si odmah reći
Kao što je kolega 3okc rekao zaštiti dokument od editiranja. Ako trebaš pomoć kako, pogledaj na linkovima


- Zaštita dokumenta u Wordu 2003
- Zaštita dokumenta u Wordu 2007

[edit]: mislim da bi trebalo promijeniti naslov teme ?

[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 13.09.2010. u 20:56 GMT+1]