[ sax386 @ 14.09.2010. 13:37 ] @
Imam igricu rađenu u Flashu verzije 5, kada sam hteo da je prebacim u verziju 6 Output panel mi je izbacio poruku da moram da zamenim stari kod (eval) sa novim. U kodu se pojavljuje još komandi "eval" ali se Output panel nije bunio u vezi njih.
Zna li ko sa kojim komandama da zamenim ove i da li će komande "eval" koje Output panel nije pomenuo kasnije mogu da prave problema (tj da li komanda "eval" postoji u Flashu 6)

eval("contastat"+i)=0;

eval("contastat"+i)=eval("contastat"+i)-minim;

eval("contastat" + nesto)++;


Unapred zahvalan
[ sax386 @ 05.10.2010. 11:49 ] @
Hej zar niko nema neki savet?
Ili bar ime nekog programa koji može da konvertuje A.S. kod Flash 5 u kod Flash 6

POMAGAJTE !!!!!
[ StarCraft @ 07.10.2010. 10:49 ] @
a... ja imam savet, nego je bila stara tema kad sam naleteo pa sam mislio da si već rešio problem :) Ja sam svojevremeno koristio eval na svakom ćošku i nisam mogo da živim bez eval :) Šteta što su ukinuli u AS3 :) Mada i nije, sad sam bar naučio kako se pravilno programira :) i život mi je mnogo lakši mogu da ti kažem.

Anyway da se vratimo na tvoj problem. Evo ovo sam ti izvuko iz helpa, možda pomogne:

In Flash 5 or later, you cannot use eval() to dynamically set and retrieve the value of a variable or instance name, because you cannot use eval() on the left side of an equation. For example, replace the code:
eval ("var" + i) = "first";

with this:
this["var"+i] = "first"

or this:
set ("var" + i, "first");