[ Ivan Dimkovic @ 14.09.2010. 16:26 ] @
http://www.theregister.co.uk/2010/09/14/jobs_stars/

Citat:

Steve Jobs carried 'ninja throwing stars' in hand luggage

Steve Jobs has vowed never to visit Japan again after being prevented from leaving the country with a set of ninja throwing stars, according to a local magazine.

The Apple CEO apparently had a set of shuriken in his carry-on luggage when he was returning from a family vacation by private jet in July, according to SPA magazine via a Bloomberg report. They were picked up by a security scan and officials insisted he give them up.

Jobs apparently took umbrage at the request, arguing, quite logically, that it was hardly a security risk as he was unlikely to hijack his own plane.

When officials refused to budge, he apparently threw the death stars away - presumably very slowly so as not to kill anyone - and declared he would not return to the country



Idiotske kontrole? Nije se moglo dogoditi boljem coveku :) Karma :)
[ Srđan Pavlović @ 14.09.2010. 18:42 ] @
Vec ga zamisljam kako baca shurikene po publici na jednom od onih svojih predavanja, a oni freneticno aplaudiraju i krvare..
[ Ivan Dimkovic @ 14.09.2010. 18:59 ] @
Dobro pa da njegov CEO kolega i imenjak, Steva Celavi nema shuriken-fetish - zamislite njega kako pobesni, i krece da baca shurikene iz sve snage :) Bilo bi mrtvih...

"Custom officers... Custom officers.. Custom officers..."
[ combuster @ 14.09.2010. 20:25 ] @
Ja bih mu dozvolio da ponese kuci jedan. Al' da ga nosi na sred cela ! :D
[ xtraya @ 14.09.2010. 21:26 ] @
Dimkovicu jel si NINJA ili MINJA :P
[ balavi @ 14.09.2010. 21:31 ] @
ono drugo je on he he he he
[ Srđan Pavlović @ 14.09.2010. 21:36 ] @
Nije, on je Dinja (Dimkovic - Dinja) ;)
[ maksvel @ 14.09.2010. 21:42 ] @
JEDAN je pravi ninja na ES/EM forumima :))
[ Srđan Pavlović @ 14.09.2010. 21:54 ] @
A jes..

http://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/Ninja

Poslednja poseta: 03.05.2001.

Samo je KIA 2001. godine
[ maksvel @ 14.09.2010. 22:07 ] @
Ma jok taj, nego - američki ninja, ima ime i prezime.
;)
[ IT_DooX @ 14.09.2010. 23:00 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Vec ga zamisljam kako baca shurikene po publici na jednom od onih svojih predavanja, a oni freneticno aplaudiraju i krvare.. :D


Ja ga vise zamisljam kako vristi tamo do you know who am i, im Steve Job(less) :)))
[ Ivan Dimkovic @ 14.09.2010. 23:07 ] @
Ma, sta reci o njuski koja ima 2 parking mesta jedno do drugog za sebe...

Verovatno mu je bilo ispod casti da ode do poste na aerodromu ili da posalje nekog od svojih lakeja... kostalo bi 10-tak $ i stigli bi mu za par dana max.

Ali jok, on je Steve F*ckin Jobs, i Japan ima da zna da on vise nece da dolazi tamo - jadni oni sad...
[ Nedeljko @ 14.09.2010. 23:17 ] @
Nije mi jasno zašto mu nisu dali da ih unese u svoj privatni avion.
[ Ivan Dimkovic @ 14.09.2010. 23:19 ] @
Zato sto moze da povredi sebe i druge u avionu ako dobije nagli napad RDF-a i umisli da je Ninja.

Ili to, ili radniku aerodromskog obezbedjenja Apple nije hteo da zameni bateriju za iPod Nano :-)
[ Nedeljko @ 14.09.2010. 23:21 ] @
Šta njih za to briga? Pa, može bilo ko da povredi bilo koga bilo gde, ako ćemo tako.
[ Ivan Dimkovic @ 14.09.2010. 23:25 ] @
Kako ih nije briga... zamisli da Steva dobije napad, i ubije pilota zato sto pilot ima HTC Desire... avion padne.

To ce odmah biti na svim svetskim TV stanicama, i ko ce biti kriv za to? Pa naravno, "Japanese Airport Security" koji je propustio hladno oruzje u avion...

A onda ce ti nesrecni japanci sto su bili u smeni taj dan da izvrse sepuku, od pritiska EPIC FAIL-a...

Ni malo lep scenario, zar ne? :)

Inace cela ova prica pokazuje da je Steva verovatno totalni VIP u Kaliforniji i da moze da radi sta hoce na aerodromu (verovatno ima ulaz za sebe)... Japan nije bas zemlja koja je poznata po "savijanju" pravila ko god da je u pitanju, pa je to verovatno doprinelo eskalaciji problema :))) Sta ces, razlika u kulturama...

To je onaj momenat kada cuveno "ZNAS TI KO SAM JA" ne pali ni malo... pa je sve sto ta persona moze da uradi da krene da baca stvari i besni :)
[ IT_DooX @ 14.09.2010. 23:47 ] @
Aj sad iskreno, koga vise ne volis, Stiva Jobsa ili Linux? :)))
[ Dejan Lozanovic @ 15.09.2010. 02:04 ] @
Citat:
IT_DooX: Aj sad iskreno, koga vise ne volis, Stiva Jobsa ili Linux? :)))


Mislim da vise voli linux , ipak ima telefon sa linux operativnim sistemom za koji kompajlira kernel par puta na dan, sta ces neko se navuce za vreme desktopa neko za vreme smartphone ere ;) ali svako malo rekompajlira kernel :D
[ PPZ @ 15.09.2010. 03:09 ] @
N kraju teksta kazu da su u Apple-u opovrgli te price, navodno incidenta nije ni bilo.Dvaput nista je nista - crv nije ni postojao
[ NeoDesign @ 15.09.2010. 10:42 ] @
Mora da je customs officer nesrecni iPhone4 korisnik ... ili jos bolje ... Android fanboy :)
[ Srđan Pavlović @ 15.09.2010. 11:08 ] @
Ti shurikeni valjda spadaju u hladno oruzje, i valjda je sasvim normalno da se to ne unosi u avion, pa moze da bude Steva koliko 'oce i da bude ciji god avion. Pravila ima da se postuju.

[ Stefan Jocic @ 15.09.2010. 18:07 ] @
Citat:
(NEWSER) – No one keeps Steve Jobs away from his ninja throwing stars, at least according to a Japanese tabloid. The Apple CEO was barred from bringing the weapons aboard his private plane at a Japanese airport, and now he's vowed never to return to the country, says SPA! magazine in a report picked up by Bloomberg. Alas, Apple calls it "pure fiction," notes All Things Digital.
The official reply: “Steve did visit Japan this summer for a vacation in Kyoto, but the incidents described at the airport are pure fiction. Steve had a great time and hopes to visit Japan again soon.”


http://www.newser.com/story/10...ns-japan-over-ninja-stars.html

Eto iz Apple-a negiraju da se to dogodilo.
[ PPZ @ 15.09.2010. 21:16 ] @
Pa rekoh ja tri-cetiri posta ranije, da negiraju...

Inace, eto cisto radi razrade teme, pitam se zasto se uopste dize buka oko svega toga.Svi znamo da ljudi koji imaju mnogo novca, nebitno koji su i cime se bave, imaju naviku da misle da sve mogu da kupe novcem.Eto, sad je zadesilo Stevu da je odabrao pogresnu zemlju za letovanje.Medjutim, to ne menja moje misljenje o Apple produktima, koji nemaju nikakve veze sa samim Stevom osim da je eto igrom slucaja poslednjih godina on CEO Apple-a (bar ja volim tako da mislim o celoj stvari )

Inace, ko zna celu istoriju Apple-a, zna da to nije prvi Stevin ispad, i da je i u samim pocecima mikrokompjuterske ere bio isti takav.Kacio se sa svim i svakim, i ko mu je bio potreban i ko nije.Pa posle kad se hladio, pravio se kao da se nista nije desilo.Koliko je dobrih programera i hardware dizajnera otislo iz Apple-a zahvaljujuci Stevi, ne bi moglo da stane na 50 stranica na ES...

Znaci nije se promenio, samo je sad postao "malo" bogatiji pa je pomislio da moze stagod pozeli.I tu se zeznuo, prizemljio ga jedan Japanac...
[ 3way @ 16.09.2010. 09:39 ] @
[ galahad @ 16.09.2010. 12:56 ] @
ovo sam upravo preslušao, genijalno je :)

Ključni momenat je na 2m 20s :)

Edit:
Nešto nije hteo da embeduje youtube. Klik na link vas baca odmah na ključni momenat :) http://www.youtube.com/watch?v=554iAkNDVlY#t=2m21s