[ flighter_022 @ 15.09.2010. 12:01 ] @
Treba da za firmu sastavim sto jaci server, a za prihvatljive pare. Zahtevano je:

- Minimum 2 procesora (pozeljno 4+)
- Minimum 2 jezgra po procesoru, pozeljno 4+
- Minimum podrzane memorije 12 GB, pozeljno 24
- Minimum 4 SATA2 porta, pozeljno 6 ili 8

Po itsvet-u nisam nasao sta mi treba, jedino sto imaju za 2 procesora je bajata intelova ploca. Ako iko zna gde u Srbiji ili okolini (Hrvatska, Bosna, Madjarska itd) kupovati, bio bih zahvalan za info (moze i na PM).

jedino sto znam je da jedna hrvatska firma (ZG) radi TYAN sisteme, ali uopste ne odgovaraju na mail.
[ Miroslav Cvejić @ 15.09.2010. 12:21 ] @
Ne može "jači server" i "prihvatljive pare" u istoj rečenici. Zar nije pametnije kupiti server (Dell, HP, IBM ili nešto tako) nego ga sastavljati?
[ flighter_022 @ 15.09.2010. 14:04 ] @
Nisam rekao male nego prihvatljive pare :)

A i pitanje nije da li da uzmem ovo ili ono, vec gde da to kupim. Zast ne brand name? U sustini, brand name je najbolja opcija, ali u civilizovanoj zemlji gde customer-support vredi para koje se na to daju. Ovde gde sam, zavisis samo od sebe, i razlika u ceni koja ide na customer support, bacene su pare, u potpunosti.

Evo recimo imam pored sebe (izmedju ostalog) Server koji je sklapan, Intel Server board, Dual Xeon 2.4 GHz i ostalo... radi bez i jednog prekida preko 6 godina. No da se ne upustamo u raspravu zasto ovo ili ono, na pocetku stoji sta mi treba a nemam pojma gde u Srbiji ili blizoj okolini to kupiti.
[ Binary Mind @ 15.09.2010. 20:31 ] @
Vidi sta od serverskih varijanti ploca ima u Asbis-u posto oni uvoze Intelove ploce. Tyan je svojevremeno uvozila jedna firma kod nas koja vise ne postoji. Takodje Desk se bavi sklapanjem servera baziranih na Intelovim resenjima pa mozes i njih kontaktirati povodom ovoga...
[ flighter_022 @ 15.09.2010. 22:37 ] @
Hvala!