[ MatezYU @ 25.01.2004. 21:06 ] @
Sta mislite o SONY RW CRX230E?!
52x32x52x

Jel mislite da je dobar ili treba da uzmem neki drugi model?
[ Mistery @ 25.01.2004. 22:47 ] @
Posle Teac-a w542e jedini rezač u koji se možeš pouzdati je Plextor Premium. Odlično radi sa no-name diskovima, a bafer od 8mb ti broj upropaštenih diskova svodi na minimum. Jeste skup ali, vjeruj mi, ovo je trenutno jedini kvalitetan rezač na našem tržištu. Inače prije njega sam imao Teac w542e, Teac w548e, Teac w552e i Samsung sw248b i jedino mi se 542 pokazao boljim. Ako nemaš para bolje nađi polovan 542. Sigurno će ti duže trajati od svih novih rezača na našem tržištu (naravno osim Plextora).
[ SoulFly @ 25.01.2004. 23:26 ] @
Citat:
Mistery:
Posle Teac-a w542e jedini rezač u koji se možeš pouzdati je Plextor Premium. Odlično radi sa no-name diskovima, a bafer od 8mb ti broj upropaštenih diskova svodi na minimum. Jeste skup ali, vjeruj mi, ovo je trenutno jedini kvalitetan rezač na našem tržištu. Inače prije njega sam imao Teac w542e, Teac w548e, Teac w552e i Samsung sw248b i jedino mi se 542 pokazao boljim. Ako nemaš para bolje nađi polovan 542. Sigurno će ti duže trajati od svih novih rezača na našem tržištu (naravno osim Plextora).


daj bre ne lupaj gluposti, kakav Teac, kakav crni polovan....danas kad su rezachi oko 35 evra on da uzima polovan...nagledao sam se inache Teac-a kako mi crkava pred nosom! ...Ja imam Sony i odlichno radi..odlichno...i nijedan upropashten disk nemam a imam ga vec vishe od godinu dana i rezhem svakodnevno po 1-2 CD-a bar! Sasvim ce ti solidno sluzhiti vecina koju kupish a ja ti toplo preporuchujem Sony
[ BeastMaster @ 25.01.2004. 23:34 ] @
Slobodno smeš da uzmeš taj Sony rezač ili neki ekvivalentni Lite-ON. Što se Teac-a tiče, nije on više ono što je nekad bio, od serije 40x pa na ovamo svremena na vreme su se pojavljivale očajne serije tih tikova, tako da je to sad i rizik uzeti.
[ geiger @ 26.01.2004. 00:21 ] @
Ma momci su u pravu! Racunaj da je LG uzeo Teac tako da sem imena od njega vise nista sto je nekad bio! Ako mislis da uzmes ozbiljniji rezac iskljucivo plextor(externi 24x)!!
[ Mistery @ 26.01.2004. 00:28 ] @
Od rezača živim i znam šta pričam. Sony, Lite-ON, Samsung kao i noviji Teac-ovi mogu da urade maksimalno oko 1500 diskova, a najčešće crknu od 300 do 500 dok Teac w542e uradi oko 7000-8000 diskova (pod ovim podrazumijevam Princo i Ritek diskove). Za Plextore još ne znam, ali uz njih dobiješ garanciju od 2 godine ili 200000 otvaranja ladice. Inače ako neko ima polovnih 542-ica neka me kontaktira. za svaki ispravan platiću 35 eura. Što se tiče kvalitete rezanja gore navedeni rezači nisu toliko problematični ako režeš data diskove, ali za Playstation i i audio diskove su stvarno problematični (posle oko 300 narezanih diskova). Slažem se s tobom da od kada je LG kupio Teac njhove rezače treba izbjegavati.
[ MatezYU @ 26.01.2004. 09:23 ] @
Ipak sam uzeo ovaj SONY...

Rezao sam neki RW disk koji je deklarisan na 8-10x i uspeo sam da pisem po njemu sa 12x... Drugarov rezac LG nije mogao preko 10x... Cini mi se kao da sam dobro prosao sa ovim rezacem... Probao sam i sa grebovanjem i radi odlicno.... Skida bez greske a i snimio sam do sada par cd-a i sve radi ok...
Mislim da sam dobro uradio sto sam uzeo ovaj rezac...

Hvala i pozdrav

ps: Nemam para da uzmem externi snimac i nisam profy korisnik koji snima 100 cd-a na dan... Imao sam ranije creative 4x4x24x koji sam platio 550dm i radi i dan danas..
[ SoulFly @ 26.01.2004. 23:02 ] @
@Mistery
opet moram reci da lupash ma koliko zhiveo od rezacha...ja sam sigurno narezao vishe od tog tvog broja diskova shto data, shto audio, shto igrica svakavih vrsta pa i za PS2....i ne vidim logiku shto bi rezach pravio bog zna kakvu razliku...takodje imam josh par poznanika koji su prevazishli te cifre odavno

@MatezYU
dobar izbor