[ Wapx.WS @ 15.09.2010. 16:19 ] @
Hostujem wap sajt na adresi www.wapx.ws kod jednog domaceg provajdera i za sada je sve ok. Medjutim kako mi poseta na sajtu iz meseca u mesec raste sve vise, zanima me kakav bi mi hosting vi preporucili. Trenutno sam na shared hostingu i svestan sam da cu uskoro morati da predjem na neko vps resenje.
Sajt trenutno trosi 60 gb protoka, i jedva 2 gb prostora na hard disku, ali cesto se desi da sajt zablokira jer se javlja greska da ne moze da se ostvari toliko konekcija. Posle par minuta sve opet radi normalno. Uradio sam kesiranje upita i smanjio broj ovih gresaka, ali opet se desi da se javi ovakav problem. Sto se tice optimizacije koda, ja mislim da je veoma dobro optimizovan, jer se za prikaz pocetne stranice koristi samo jedan query, za prikaz igrica 3, a za download 2. Ja mislim da je to sasvim uredu za jedan ovakav sajtic. Dnevno imam oko 2000 unique i imao sam solidnu zaradu jedno vreme, ali sad dnevno gotovo niko ne klikne na reklamu, tako da trazim sto jeftinije resenje za pocetak. Znaci ukoliko se radi o VPS-u treba mi managed, a voleo bih da to bude neki domaci provajder.

mod edit: obrisan deo koji je protiv pravilnika!

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 15.09.2010. u 18:43 GMT+1]
[ Stefan Jocic @ 15.09.2010. 17:42 ] @
Citat:
Znaci ukoliko se radi o VPS-u treba mi managed, a voleo bih da to bude neki domaci provajder.


Samo da znaš da će ova usluga kod domaćih provajdera mnogo da te košta i da neće da ti se isplati. Bolje ti je da iznajmiš VPS recimo iz Nemačke (ima baš povoljnih ponuda).

U svakom slučaju, reklamiranje je zabranjeno, te ću te kao i sve ostale, uputiti da pogledaš našu listu domaćih i stranih hosting provajdera. Pretraži provajdere sa tih lista i naćićeš provajdere koji sve nude ovu uslugu.
[ Wapx.WS @ 15.09.2010. 18:00 ] @
Hvala na odgovoru. Da li mislis da bi mi ovaj server odgovarao http://english.keyweb.de/vrsrds/vrs.shtml (prvi na listi)?
Pozz
[ Stefan Jocic @ 15.09.2010. 18:17 ] @
Da, odgovarao bi.
[ Dusan Filiferovic @ 16.09.2010. 08:16 ] @
Pre kupovine kod njih pogledaj i ovu temu > http://www.elitesecurity.org/t377693-Jel-iko-radio-sa-keyweb-de
[ Wapx.WS @ 16.09.2010. 14:33 ] @


Hvala puno! Zamalo da se zaebem :)
[ Darklord @ 10.10.2010. 16:03 ] @
Da odgovorim na Stefanov post, kako nemci mogu biti jeftiniji od nasih ljudi? Nemci sa njihovim administratorima su daleko daleko skuplji ako se uzme da domaci ljudi zakupljuju svoj node u inostranstvu.

Od nasih ljudi se moze dobiti daleko bolja podrska, naravno treba paziti na "levate" :)