[ boxikg @ 15.09.2010. 18:49 ] @
Interesuje me da li postoji neki način da povratim fajlove koji su najpre obrisani (i iz Recycle Bin-a) a zatim je kasnije urađeno i formatiranje particije pri instalaciji Windows-a 7 (pre toga je bio Win XP). Najbitniji su mi tekstualni fajlovi urađeni u notepad-u.

Unapred hvala!!!
[ Milos911 @ 15.09.2010. 19:00 ] @
Postoji ali je mala sansa da ces uspeti. Kao prvo prekini da koristis taj hard, na nekom drugom instaliraj os i program "get data back ntfs". Preko njega skeniraj hard i pokusaj da povratis fajlove.
[ calexx @ 15.09.2010. 19:04 ] @
Da nisi instalirao novi OS, bilo bi neke pristojne šanse. Ovako je vrlo mala, skoro kao da ćeš da dobiješ na lutriji. Ne košta da probaš kako je napisano u poruci pre ove.
[ mocnisima @ 15.09.2010. 21:22 ] @
Samo u američkim filmovima gde čudesni agenti CIA ili FBI uspevaju da izvuku podatke koji su izbrisani, formatirani a onda je šleper prešao preko računara.
[ calexx @ 15.09.2010. 22:08 ] @
Izbrisani i formatirani podaci se lako vrate, šleper tu već malo komplikuje rešavanje problema. Ipak, skoro sam razgovarao sa drugarom koji je profesor na nekom univerzitetu u ... Arizoni, mislim ... i bavi se baš ovim. Kaže da je moguće izvući podatke čak i ako su prepisani jer ima više nivoa, slojeva ... tako nekako sam razumeo.
[ mocnisima @ 15.09.2010. 22:30 ] @
Probao sam jednom i dobio silne megabajte potpuno neupotrebljive.To su izmešani fragmenti svega i svačeg.Ono malo fajlova što se pojavilo pod svojim imenom je bilo corrupted(kako ovo prevesti-oštećen, nekako mi ne zvuči ispravno).Ali pošto su njemu važni tekstualni fajlovi pisani u notepad-u možda nešto i bude od toga.
[ plavigor @ 15.09.2010. 23:41 ] @
Mi ovde možemo govoriti samo na nivou npr. Hiren's Boot CD-a ili neke aplikacije za tu namenu do koje smo došli po preporuci. Podignemo par alatki u te svrhe i ko ima strpljenja i živaca da čeka višesatne pretrage svaka čast. Većina nas koji se bavimo računarima bili smo u situaciji da sa nestrpljenjem iščekujemo pozitivan ishod. Ja sam pokušao desetak puta i svega dva-tri puta sam uspešno vratio podatke i to svaki put drugom alatkom. Dakle, ne postoji univerzalna alatka već svaka ima svoju namenu u zavisnosti od kvara, tj. greške na disku koju, naravno, prvo treba utvrditi (uostalom kao i u svakom drugom poslu).

Raspravu bi trebalo prebaciti u forum Storage jer tamo ima pravih poznavalaca te oblasti.

Inače, nekoliko diskova gde nisam uspeo da vratim podatke odneo sam u specijalizovani servis i u svim slučajevima su oni bili uspešni u vraćanju podataka. Pretpostavljam, ne zato što oni znaju bolje da pokrenu Hiren's Boot CD od mene, već zato što, kao prvo, poznaju tu tehnologiju, a kao drugo, imaju potreban alat i uređaje.
[ Miroslav Cvejić @ 16.09.2010. 16:58 ] @
Citat:
plavigor
Raspravu bi trebalo prebaciti u forum Storage jer tamo ima pravih poznavalaca te oblasti.


Prebacite je nekako da autor teme ne pokreće opet istu temu i tamo. :)