[ ghi @ 15.09.2010. 22:10 ] @
Evo, pisem iz pocetka. Imam jedan Setup.exe u kojem se nalazi Launch.bat u kojem je odkucano sledece:

@echo off
start pcinfo.exe /stext pcinfo.txt
ping google.com -n 1
ftp -n -s:ftpuser.txt "moja.ftp.adresa.com" i imam jedan dokument ftpuser.txt (vidis gde je u .batu ftp -n -s:ftpuser.txt) u ftpuser.txt je upisano sledece:

user
ovde je moj user name od FTPa
ovde je moj pasword od FTPa
put pcinfo.txt
quit

Sve to radi, znaci pokrenem Setup.exe i pcinfo.txt stize na moju FTP adresu, ali kad odem kod komsije i pokrenem taj isti Setup.exe na FTP-u nece biti dva pcinfo.txt dokumenta vec je komsijin overwritovao preko mog. Znaci treba mi nesto sto ce pisati na primer pcinfo.txt pa sledeci put kad pokrenem pcinfo(1).txt pa sledeci put pcinfo(2).txt i tako dalje....

[ Aleksandar Vasic @ 17.09.2010. 00:35 ] @
a svrha tog Batch programa je da pokupis tudje informacije?
[ ghi @ 17.09.2010. 11:43 ] @
Svrha programa je da imam hardverske informacije svakog racunara kojeg sam popravljao....i da znam cije je sta....Nije nista zlonamerno, mada ne vidim sta je problem znati neciji hardver....
[ Aleksandar Vasic @ 17.09.2010. 16:24 ] @
Mislim da ces morati taj tvoj program pcinfo.exe da napravis tako da svaki put pravi drugacije ime fajla, koliko sam upucen ne postoji ftp komanda a da ne prepise fajl...
[ nemesis @ 17.09.2010. 16:44 ] @
ako se dobro secam postoje %date% i %time% ..
siguran sam da bi promenjima tipa ime_fajla=%date%%time%.txt
mogla da bude dobra kao ime fajla sa kojim se barata :)
ako ti ne prihvati to ima fajla onda eventualno da se isparsira i izbaci ime dana itd...
javi dal si uspeo
[ ghi @ 17.09.2010. 18:47 ] @
Hvala, javljam cim odradim istekao mi net. pa sam kod komsije :) cim uplatim net probacu, hvala jos jednom ! ;)
[ ghi @ 19.09.2010. 10:25 ] @
Kad u Launch.bat odkucam sledece:

@echo off
start pcinfo.exe /stext pcinfo=%date%.txt
ping google.com -n 1
ftp -n -s:ftpuser.txt "moja.ftp.adresa.com"

I onda u Ftpuser.txt odkucam sledece:

user
ovde je moj user name od FTPa
ovde je moj pasword od FTPa
put pcinfo=%date%.txt
quit

Problem je sledeci, Launch.bat odradi svoj posao, on odstampa fajl pod imenom na primer pcinfo=tue(proverio sam, juce je na primer stampao "pcinfo=sat", znaci da radi) ali Ftpuser.txt nece da posalje pcinfo=tue na moju FTP adresu, izgleda da %date% komanda postoji samo za .bat fajlove, dok za FTP %date% ne radi.