[ Valerij Zajcev @ 16.09.2010. 11:28 ] @
Ok, odlucio sam da napravim svoj membership provider, Razlog je sto cu mozda nekad da koristim MySQL za podatke i ne zelim da menjam postavku svojih tabela u bazi koju sam vec smislio, pa ne zelim da koristim scheme-u koju automatski zahteva membership. Aplikacija je 3 tier. Odatle mi proizilazi par ptanja:
1) Dakle moja klasa koja nasledjuje "MembershipProvider", predpostavljam da ona pripada DataAccessLayer-u, tu sam i planirao da je stavim. Medjutim onda podesim web.config da je tu i nadje i ...
Code:

    Membership.Validate(string txtUsername.Text, txtPassword.Text);

... i to radi, s tim sto sam onda narusio 3 tier i GUI mi direktno komunicira sa DAL klasom. Predpostavljam da ovo nije arhitektualno dobro pa je pitanje: Da li je bolje mozda napraviti poseban assembly koji ce cuvati ovu klasu, ili ima nesto jos bolje?
[ mmix @ 16.09.2010. 14:16 ] @
Membership (i ostali) provajder je BL komponenta, iz nje ces pozivati DAL za upite u vezi korisnika. Dal ces je izdvojiti u zaseban asembli je do tebe, ja sam npr radio pun set provajdera za jedan eksterni sistem i smestio sam ih u poseban asembli ali ne mora da znaci da mora tako.
[ Valerij Zajcev @ 16.09.2010. 17:48 ] @
Hm, nije mi palo na pamet da provider pripada BL-u Okacio sam projekat na sf svn moze li neko da pogleda i baci par komentara da li se krecem u dobrom pravcu ili brcem po bari "https://homoco.svn.sourceforge.net/svnroot/homoco"?
[ Valerij Zajcev @ 17.09.2010. 19:45 ] @
imam jos par pitanja, malo smislenijih
1) Napravio sam klasu koja nasledjuje MembershipProvider klasu. Koja je razlika izmeju nasledjivanja iz MembershipProvider i SqlMembershipProvider klasa?
2) Recimo da hocu da koristim default tabele u mojoj bazi koju pravi "aspnet_regsql.exe" po default-u (Koliko je ovo preporucljivo?) koja od ovih tabela je najidealnija za prikljucak na ostatak tabela u bazi?
3) I recimo da mi u tabeli gde su koristnicki podaci treba jos polja (Firstname, Lastname, CityID etc.) da li je to ova "aspnet_Users" tabela?


[ mmix @ 17.09.2010. 20:47 ] @
Ja nisam ulazio u to, kao sto rekoh ja sam nasledio MebershipProvider i napravio kompletno svoju implementaciju koja nema nikakve veze sa fabrickom SQL verzijom (ja sam zapravo radio proxy auhentikacije sa billing servera kroz web servis).