[ bttp @ 16.09.2010. 19:04 ] @
Znači, na Telenor portalu postoji usluga WEB2SMS, gde se ni na koji način ne koristi mobilni telefon. Uloguješ se na Moj Portal, i pošalješ SMS. Gde je tu korišćenje mobilnog? Da li ovo prijaviti tržišnoj inspekciji?



Da ne spominjem da je ova usluga na MTS besplatna (10 poruka dnevno), gde se još i koristi mobilni jer ti na njega stiže kod kojim pristupaš formi za uslugu. Kod Telenora se em plaća, em obračunavaju porez bez ikakvog osnova. 15 para po poruci, molim lepo. 15 po 15...
[ SasaMiladinovic @ 16.09.2010. 19:33 ] @
Citat:
bttp: Znači, na Telenor portalu postoji usluga WEB2SMS, gde se ni na koji način ne koristi mobilni telefon. Uloguješ se na Moj Portal, i pošalješ SMS. Gde je tu korišćenje mobilnog? Da li ovo prijaviti tržišnoj inspekciji?



Da ne spominjem da je ova usluga na MTS besplatna (10 poruka dnevno), gde se još i koristi mobilni jer ti na njega stiže kod kojim pristupaš formi za uslugu. Kod Telenora se em plaća, em obračunavaju porez bez ikakvog osnova. 15 para po poruci, molim lepo. 15 po 15...



I meni je to bilo sumnjivo ali sa njihove strane je odradjeno kako treba, sve su nam objasnili tj. napisali... samo smo trebali da procitamo...
zato sam i odustao slanje poruka preko portala vec idem preko lelekoma

[ bttp @ 16.09.2010. 19:54 ] @
Daj onda prenesi i ti nama to njihovo objašnjenje? Pošto ga ja nigde nisam video.

Na osnovu čega naplaćuju PUMT za ovu uslugu?
[ SasaMiladinovic @ 16.09.2010. 20:04 ] @
Citat:
bttp: Daj onda prenesi i ti nama to njihovo objašnjenje? Pošto ga ja nigde nisam video.

Na osnovu čega naplaćuju PUMT za ovu uslugu?


rekose mi u mailu, koristi se telefon *hee, zamisli, jer primamo sms..a kazu da smo to poslali sa svog broja... uhhh... mrzelo me vise da se dopisujem sa njima
)

ipak na kraju skidose kredit.. )

[ behemot78 @ 16.09.2010. 23:57 ] @
Citat:
Da li ovo prijaviti tržišnoj inspekciji?
Dakle hoces da prijavis trzisnoj inspekciji da Telenor nudi uslugu, koju niko ne mora koristiti ako ne zeli, i pritom je transparentno navedeno koliko ta usluga kosta?

Citat:
Na osnovu čega naplaćuju PUMT za ovu uslugu?
Na osnovu ovoga:

Citat:
Porez na upotrebu mobilnog telefona obračunat je na osnovu uputstva Ministarstva finansija i važiće kao privremena mera, a odnosi se na sve razgovore, slanje tekstualnih (SMS) i multimedijalnih (MMS) poruka, i prenos podataka (Internet saobraćaj), kao i posebne usluge u zemlji i inostranstvu.
.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?nav_id=363620&fs=1

Da li si svestan da taj porez naplacuje drzava Srbija, i da Telenor, Telekom i VIP nemaju ni dinara profita od toga - sve ide drzavi, te da su mobilni operatori upravo zbog toga i najveci protivnici ovog poreza, ali su primorani da postuju odluke drzave?


Citat:
Da ne spominjem da je ova usluga na MTS besplatna (10 poruka dnevno), gde se još i koristi mobilni jer ti na njega stiže kod kojim pristupaš formi za uslugu. Kod Telenora se em plaća, em obračunavaju porez bez ikakvog osnova. 15 para po poruci, molim lepo. 15 po 15...
Znaci, dodatni argument pred trzisnom bice "mts ima slicnu uslugu ali je besplatna, ergo - ni Telenor ne sme naplacivati ovakvu uslugu". Cini li ti se ovo malkice nerazumnim? Jos jedna stvar, potpuno je nebitno da li se koristi mobilni telefon ili ne - verovatno ne znas da se i za mobilni internet (SIM kartica ubacena u USB modem, dakle nigde mobilnog telefona ni od korova) naplacuje PUMT na cenu mesecne pretplate, da ne govorim o raznoraznim drugim uslugama. Da se ne ponavljam za ovo "15 po 15" reci cu ti samo "you're barking up the wrong tree".
[ bttp @ 17.09.2010. 04:16 ] @
Pazi, ja uopšte ne moram da tužim Telenor, mogu da tužim i državu, ako ih ona primorava da naplaćuju porez na ovu uslugu protiv njihove volje. Najzad spomenuo sam samo tržišnu inspekciju, ne i koga bi trebalo tužiti.

Tvoj argument sa naplaćivanjem PUMT na Internet preko SIM kartice jednostavno ne pije vodu, jer tu koristiš SIM karticu, ovde je ne koristiš, a kako si i sam naveo u donjem citatu porez se odnosi i na mobilni internet ALI preko SIM kartice. Jasno je da je 3G modem ustvari deo mobilnog telefona, pa je samim tim u tom slučaju i opravdan PUMT. U WEB2SMS slučaju ta konkretna usluga nema ama baš nikakve veze sa mobilnim telefonom niti njegovim delovima.

Da li je to porez na upotrebu mreže mobilne telefonije ili mobilnih telefona? Kako mu sam naziv kaže, radi se o porezu na upotrebu mobilnih telefona, a ako je zakonodavac mislio jedno a napisao drugo - njegov problem. Kompjuter ne izvršava ono što je programer želeo tj. mislio, već ono što je napisao. Tako ti je isto i sa zakonima.

Citat:
behemot78Porez na upotrebu mobilnog telefona obračunat je na osnovu uputstva Ministarstva finansija i važiće kao privremena mera, a odnosi se na sve razgovore, slanje tekstualnih (SMS) i multimedijalnih (MMS) poruka, i prenos podataka (Internet saobraćaj), kao i posebne usluge u zemlji i inostranstvu.

Opet ponavljam, u ovom slučaju se nigde ne upotrebljava mobilni telefon.

Pošto se iz aviona vidi da nisi pravnik (a i ako jesi onda si izuzetno loš), ne bi trebalo tako kategorično da nastupaš.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 17.09.2010. u 05:29 GMT+1]
[ Milos911 @ 17.09.2010. 06:30 ] @
Citat:
bttp:Jasno je da je 3G modem ustvari deo mobilnog telefona, pa je samim tim u tom slučaju i opravdan PUMT.
Da, da, potpuno ti je jasno.
Citat:
bttp:U WEB2SMS slučaju ta konkretna usluga nema ama baš nikakve veze sa mobilnim telefonom niti njegovim delovima.
Naravno da ne. Ti kad saljes poruku sa mobilnog telefona ona se teleportuje u traktor kome si je poslao. Ne prolazi bazne stanice i slicne gluposti.
Citat:
bttp:
Da li je to porez na upotrebu mreže mobilne telefonije ili mobilnih telefona? Kako mu sam naziv kaže, radi se o porezu na upotrebu mobilnih telefona, a ako je zakonodavac mislio jedno a napisao drugo - njegov problem

Citat:
bttp:
Citat:
Citat:
behemot78: Porez na upotrebu mobilnog telefona obračunat je na osnovu uputstva Ministarstva finansija i važiće kao privremena mera, a odnosi se na sve razgovore, slanje tekstualnih (SMS) i multimedijalnih (MMS) poruka, i prenos podataka (Internet saobraćaj), kao i posebne usluge u zemlji i inostranstvu.

Opet ponavljam, u ovom slučaju se nigde ne upotrebljava mobilni telefon.
Kad vec tako volis da izvlacis stvari iz konteksta evo:
Vidis li ti negde u boldovanom delu da se pominje da se sve one usluge obavljaju pomocu mobilnog telefona?
Citat:
bttp:Pošto se iz aviona vidi da nisi pravnik (a i ako jesi onda si izuzetno loš), ne bi trebalo tako kategorično da nastupaš.
Posto se vidi da to sto ti pricas nema veze sa nekim realnim stvarima, a skoro niko nece to da ti kaze da se ne raspravlja sa tobom bezveze
Citat:
bttp: Pazi, ja uopšte ne moram da tužim Telenor, mogu da tužim i državu, ako ih ona primorava da naplaćuju porez na ovu uslugu protiv njihove volje. Najzad spomenuo sam samo tržišnu inspekciju, ne i koga bi trebalo tužiti.
stvarno, od srca ti zelim mnogo uspeha na sudu.
Pozdrav, i nemoj sta zameriti, tek sam se probudio...
[ bttp @ 17.09.2010. 17:17 ] @
Spominje se u samom nazivu zakona. A ti ako ti je toliko drago da plaćaš PUMT samo izvoli, plaćaj im i više nego što ti traže. Zbog takvih je taj porez još uvek na snazi.
[ djoxie @ 17.09.2010. 18:32 ] @
jao smor je vise ta prica, pumt se svakako ukida od 01.01.2011, tako da ti je sad kasno za tuzbu
[ Milos911 @ 17.09.2010. 18:45 ] @
Citat:
bttp:A ti ako ti je toliko drago da plaćaš PUMT samo izvoli, plaćaj im i više nego što ti traže. Zbog takvih je taj porez još uvek na snazi.
:)