[ Eyewan @ 17.09.2010. 13:26 ] @
Hteo bih da pravim game engine od pocetka. Ono sto za pocetak zelim da napravim je da imam mapu, nesto slicno kao u Doti i League of Legends, znaci mapa koja ima udubljenja i ispupcenja, i jednu jedinicu koja se krece tamo gde joj kliknem misem da ide. To je naravno sam pocetak, pa me zanima sta je to sto mi treba da bi tako nesto napravio. Pretostavljam da bi jezik bio C++, mada vidim da se dosta pominje i C# u poslednje vreme kad je u pitanju Game development.

Znaci moje pitanje je u sustini savet kako i odakle da pocnem?
[ nino_rajacic @ 20.09.2010. 08:16 ] @
Ako imas ideju za igru, moj ti je savet da iskoristis neki od vec postojecih enginea (Torque, Unity itd.), mnogi od njih su freeware za ne-komerciajlnu upotrebu. Pisanje enginea ce ti oduzeti puno vremena i energije. Bolje to usmeri na dizajn same igre jer to je ono sto se na kraju racuna.

Srecno! ;)

[ glorius @ 30.09.2010. 14:07 ] @
Well, koliko god da je slozeno praviti engine iz pocetka, zanimljivo je.

Ako imas vremena i ako ti dobro ide matematika i programiranje, lakse ces da savladas pojmove 3D grafike...
Mada, ima tu dosta toga: AI, fizika, kolizija, skriptovanje...
Trebalo bi da krenes od pravljenja manjih projekata i da svoj engine napravis kao biblioteku koji mozes da nadogradjujes a projekti bi mogli da ti budu testeri funkcionalnosti engine-a.

Sigurno neces iz prve napraviti zadovoljavajuci dizajn engine-a posto ima podosta stvari tu koje treba implementirati ( ja sam bar 10 puta zapocinjao od nule :) ).

Za pocetak bi trebalo da se bacis na proucavanje OpenGL ili DirectX-a.
OpenGL je, bar meni, lakse svarljiv na pocetku tako da mozes da krenes od njega.
Nadji neku knjizicu pa polako. Ima dosta resursa na internetu o tome.

Ovo mozes da citas za pocetak:

http://fly.cc.fer.hr/~unreal/theredbook/