[ stvt @ 18.09.2010. 08:04 ] @
Molio bih za savet iskusnijih administratora. Imam dva WAN linka od razlicitih provajdera i dva LAN subnet-a. Da li bi mi ISA server sa 4 adaptera zavrsio posao?

Ja sam zamislio da na Server 2003 dognem ISA Server sa 4 adaptera. 2 Adaptera WAN1 i WAN2 i 2 adaptera LAN1 i LAN2. Na 2003 bih podesio rutiranje izmedju dva LAN-a.

Da li je to izvodljivo?
[ yolja624 @ 18.09.2010. 08:26 ] @
pa zar ne bi bilo jednostavnije da to zavrsis nekim ruterom?
Nemam iskustva sa ISA - al mi se cini da ovo MT moze da odradi korektno.
[ stvt @ 18.09.2010. 08:30 ] @
Znam da bih mogao sa ruterom ali u firmi hoce da imaju i proxy i firewall i kontrolu nad saobracajem, pa mi je ISA pala na pamet kao dobro resenje. Licence imamo pa imamo tako da nije dodatni trosak osim za masinu.
[ nemesis @ 18.09.2010. 08:54 ] @
ti zelish da ti jedan subnet iz lana ide ka jednom provajderu
a drugi subnet ka drugom ? ili sta zapravo hocesh ?
[ stvt @ 18.09.2010. 09:01 ] @
Tako je, a kada komuniciraju dva subneta da idu u lokalu i da mogu da menjam kad mi kako bude potrebno da im menjam provajdere ako neki pukne. Osim toga ISA bi bila izmedju dva firewall-a spoljnog i unutrasnjeg i kontrolisao bih sav saobracaj na jednom mestu. Imam osetljive terminal servise koji idu po portu 443 pa da ih zastitim sto bolje.
[ Aleksandar Đokić @ 19.09.2010. 03:43 ] @
Citat:
ali u firmi hoce da imaju i proxy i firewall i kontrolu nad saobracajem


sve to mikrotik radi, i vise od toga
[ stvt @ 23.09.2010. 17:32 ] @
Hvala na odgovorima. Najverovatnije cu sa ruterima to da resim.
[ nemesis @ 23.09.2010. 19:31 ] @
elem.. ako bash zelish uvidu komunikaciju da imash uvek a
da se necimash previshe ...
stavish da ti je mikrotik na dva ADSL pa da ti je PC iza njega i dva subneta iza PC-ja
tako ce mikrotik brinuti o tome gde ciji internet saobracaj ide, to jest kojim linkom, tebi taj PC sluzi samo da turish
wireshark ili slican program i da snifujesh saobracaj ...
skroz glupo reshenje ali ako ne poznajesh materiju da reshish drugacije moze i tako :)