[ dakiyu @ 19.09.2010. 02:34 ] @
Imam nekih problema sa streamingom a i CS nije bajan (proveren provajder) i sve sto mi se dogadja google navodi na problem half duplex i full duplex u vezi dreama 500s i rutera...meni je half duplex na 520c i kaze da je half duplex komunikacija izmedju 2 uredjaja u oba smera ali NE ISTOVREMENO a full duplex je u oba smera istovremeno...

Da li bi beko bio ljubazan da pogleda kod sebe sta mu pise u ruteru za dream,full ili half duplex?

Ovako je kod mene,lan 1 i lan 4 su kompovi a lan 2 je dream i ne mogu ga naterati full duplex nikakao pa sad ne znam da li je to OK ili ne...kablove i imdze sam menjao i nista...hvala

[ dragancce @ 19.09.2010. 08:35 ] @
Dream je kod mene full
[ Igor88 @ 19.09.2010. 19:16 ] @
Kod mene sve opcije - čekirano!
[ dakiyu @ 19.09.2010. 21:18 ] @
Hvala,pa sta sada da radim,jer to valja ili ne?Menjao sam kablove i image,ne znam sta bi vise...Cs trzne jednom u sat vremena,stream i nije tako bitan a kod ubacivanje image i lista nisam primetio problem...ima li neko neku ideju?
[ easyyu @ 20.09.2010. 00:36 ] @
Pa probaj drugi router..odma ces saznati da li je problem u router-u ili DM-u
[ dakiyu @ 20.09.2010. 04:59 ] @
Dok ne probam drugi ruter kod nekoga,da ne treba slucajno crossover kabl?Znaci ruter je telekom 520C i dream ide u njega straight ili crossover?Ja sam probao sa onim sto da je telekom uz rutere a koliko znam taj je straight takodje...
[ easyyu @ 20.09.2010. 06:31 ] @
Citat:
dakiyu: Dok ne probam drugi ruter kod nekoga,da ne treba slucajno crossover kabl?Znaci ruter je telekom 520C i dream ide u njega straight ili crossover?Ja sam probao sa onim sto da je telekom uz rutere a koliko znam taj je straight takodje...

Pa sam si rekao da si menjao kablove i probao ih...
[ Doberman @ 20.09.2010. 11:27 ] @
Prvo probaj da zamenis mesta kablovima tj. ubodi dream na mesto nekog od kompova (1 ili 4 ) pa vidi onda kako reaguje.
Drugo trebao bi da znas da streaming sa dreambox-a 500s nije bas najbolje resen i sam receiver ima svoja hardverska ogranicenja pa to uglavnom ne radi kako treba, cim neki kanal ima malo veci bitrate ima da secka i jos ako je uz to i kodiran a otvaras ga preko cs-a seckace sigurno.
Trece to da ti neki kanal trzne jednom ili dva puta u roku od sat vremena je sasvim normalna stvar na cs-u a mozda nije ni do cs-a nego do smetnji u prenosu tako da uzivaj u tome sto imas a ako hoces streaming treba da kupis nesto malo jace od dm 500s samo je problem sto to malo jace kosta kao 4-5 dm 500s.
[ dakiyu @ 20.09.2010. 14:23 ] @
Ma menjao sam kablove ali nisam menjao crossover i straight jer svuda pise da se u ADSL ruter ubada straight...probao sam drugi straight i isto je pa pitam da li treba da probam crossover u adsl ruter?
Isto je na svim lan portovima i u principu nemam neki problem ako je normalno da streaming radi pa kad prebacim kanal ne radi pa vratim na drugi opet radi i ako je normalno da CS trzne na sat vremena od proverenog provajdera...ali opet nije normalno da pise half duplex pa ne znam koliko to utice na rad...u principu mi streaming najmanje treba nego sam mislio da radi savrseno a kod mene nece...