[ citerce @ 19.09.2010. 03:15 ] @
Desava mi se sledece... kad upalim racunar, pojavi se onaka maticne ploce, krene da pali windows, i odjednom zacrni sliku.

Probao sam sa starijom grafickom kartom, i opet isto,

Jel se neko susretao sa ovim problemom? Znam da mogu da resim problem reinstalacijom, ali to mi je zadnja varijanta koju cu probati

hvala puno
[ dava @ 22.09.2010. 14:33 ] @
Imao sam neki dan baš ovaj problem sa jednim računarom od prijatelja. Digne se ploča, dodje do djela kad treba pročitati boot sektor i zacrni se ekran, bez ispisa ono: disk boot failure. insert system disk and press enter.
Zakačio sam njegov disk na svoj komp, preskenirao ga kad ono tačno 3700 zaraženih fajlova, desetak različitih virusa. Imao je usput i bad sektora na tom djelu diska gdje je windows tako da nisam siguran da li su uzrok ovome bili bad sektori ili virusi, mada ciljam na ovo prvo.
[ max_ks @ 22.09.2010. 18:30 ] @
Isti slucaj imam i ja od pre 10-ak dana. Vec 4.put radim reinstalaciju, i sve to bude OK 3-4 sata i onda krece zatamljenje. Posle restarta win krene sa podizanjem u i nekom trenutku pre samog podizanja-opet zatamnjenje. Jednom od nekih 20-ak pokusaja se i podigne windows XP sp3. Nod i avast ne pokazuju nista. Primetio sam da mi je vec dva puta posle nekoliko "zatamnjenja ekrana" izbrisan winamp i commander...
[ magna86 @ 22.09.2010. 18:41 ] @
Problem je u hardware-u ne u software-u.
Otvori kuciste...za pocetak izvadi sve sto imas...graficku,ram memoriju,rom...etc...i izvadi bateriju.
Ocisti kuciste,komponente (RAM memoriju i Graficku..onaj ulaz prebrisi gumicom)
...pa vracaj jedno po jedno...pocevsi od baterije...

PS: ja verujem da je ovoj temi nije mesto ovde...


edit: izvadi modem...tv kartu i slicno..ako imas...po nekad oni znaju da prave problem...
[ max_ks @ 22.09.2010. 18:49 ] @
I to sam uradio. Kompletno "skidanje" i proveravanje memorije, napajanja, grafike-ma bas sve+ciscenje... samo sto ga nisam oprao u ves-masini... i evo opet isto...
[ podroom @ 24.09.2010. 13:42 ] @
Proveri hard disk na bad sector-e.Moguće je da je to problem.
[ max_ks @ 24.09.2010. 21:04 ] @
Proverio sam i hard-sve je u redu, nema bed sektora... Evo malopre sam opet odradio reinstal...
Podigne se win.. nekih 30-ak puta, i onda se samo zacrni ekran. Posle toga nije moguce podici sistem... Ukoliko sam malo vise uporan - podigne se.. U medjuvremenu "nestanu winamp i tot.com." i tako radi (ponekad, cak i par dana) i opet Jovo na novo...reinstalacija... Sve sam proverio: napajanje, memoriju, grafiku.....
[ duca74 @ 24.09.2010. 21:30 ] @
koliko hdd imas u masini
[ vaske71 @ 24.09.2010. 21:36 ] @
Proveri napajanje ili jos bolje - konektore za napajanje (nisi napisao koju plocu imas) , uzni od nekog jace napajanje pa probaj
Pozdrav