[ dusty @ 26.01.2004. 08:58 ] @
Pozdrav svima.

Imam problem sa bind-ovanjem ComboBox-a. Imam nekoliko tabela izmedju kojih sam napravio relacije preko DataRelations na DataSet koji sadrzi sve tabele, a sve kontrole sam (pokusao) da povezem na DataViewManager od tog dataset-a. ComboBox treba da sadrzi listu korisnika iz tabele Users, relacija izmedju 'osnovne' tabele EFP i tabele Users sam nazvao relUsers, i bind-ovao sam na sledeci nacin:

Code:

 cbUsers.DataSource = myDVM;  // myDVM je DataViewManager
 cbUsers.DisplayMember = "Users.Name";  // popunjava listu iz tabele Users


Sta bih trebao da stavim u property ValueMember da bi u ComboBox-u bilo pokazano ime korisnika koje je odredjeno u tabeli EFP, kolona id_User ?
Probavao sam EFP.relUsres.id_User, EFP.id_User, ali nista neradi

Ako u DisplayMember stavim EFP.relUser.Name, a ValueMember EFP.relUser.id_User prikaze mi tacnog korisnika, ali u listu stavi samo tog korisnika.

Dva dana lupam glavu oko ovoga, pomagajte ljudi !!!
[ spartak @ 26.01.2004. 11:15 ] @
Zasto (kako) bindujes na DataViewManager?

Bindovanje direktno DataSet, to jest tabelu u njemu radi. Isto tako bindovanje DataView.
[ dusty @ 26.01.2004. 11:56 ] @
Citat:
spartak:
Zasto (kako) bindujes na DataViewManager?


Kako sam shvatio iz raznih helpova, jedini nacin da koristis DataRelation je preko DataViewManager-a. Ispravi me ako gresim.
Bindovanje radim sasvim obicno, kao sa DataSet-om:
Code:

 // DataSet ds sam napunio tabelama preko SqlDataAdapter-a
 // i posle sam dodao relacije izmedju tabela

 DataViewManager dvm = new DataViewManager(ds);
 cbUsers.DataSource = dvm;
 cbUsers.DisplayMember = "Users.Name";


Pokusao sam da idem preko relacija tj. .DisplayMember = "EFP.relUsers.Name", ali tada ne popuni listu sa svim podacima iz tabele vec samo onaj na koji pokazuje spoljni kljuc tabele EFP.

Citat:

Bindovanje direktno DataSet, to jest tabelu u njemu radi. Isto tako bindovanje DataView.


Da, ali kako da resim slucaj ako imam dve tabele, u prvoj je spoljni kljuc ka drugoj tabeli, a u drugoj tabeli su podaci kojima se popunjava lista ComboBox-a ?


Pozdrav.
[ dusty @ 26.01.2004. 12:36 ] @
Uspeo sam, proradilo je. Nisam jos sve isprobao ali mi se cini da ne treba ni da pravim relacije.

Pozdrav.