[ goranca @ 21.09.2010. 20:17 ] @
Prvo da kazem sta imam od opreme: Dreambox500s, desktop racunar koji u sebi ima jednu integrisanu mreznu karticu na ploci i ubacio sam jos jednu mreznu karticu (PCI Ethernet Adapter L8139D) u PCI slot. Na net sam povezan preko wirelles web (2.4 GHz antena je na krovu).
Problem je sledeci: Dreambox je lan kablom povezan sa PC-em i to u integrisanu mreznu karticu (Local Area Connection 4), a Internet signal iz wirelles antene je ukljucen u dodatnu mreznu karticu (Local Area Connection 5). Pregledao sam sve forume koji se ticu ove teme, ali nisam mogao doci do pravog resenja. Dreambox komunicira sa PC-em (probao sam preko DCC-a i mogu da menjam kanale na risiveru preko PC-a), ali Dreambox ne prepoznaje Cardsharing na koji sam pretplacen preko web-a. Pokusao sam sve moguce kombinacije IP adresa i podesavanja Dreambox-a, ali i dalje ne radi. Da li neko zna u cemu je problem i da li nekako moze da mi pomogne. Unapred zahvalan!
[ Zeusplus @ 21.09.2010. 20:39 ] @
Prvo moras te 2 mrezne kartice sherovati, a i lan kabal mora biti crosoover.
[ goranca @ 21.09.2010. 20:42 ] @
možeš li mi objasniti kako se to radi?
[ goranca @ 21.09.2010. 20:47 ] @
ako misliš na ovo i to sam probao

http://www.resiveri.net/forum/viewtopic.php?f=1567&t=8983
http://www.resiveri.net/forum/viewtopic.php?f=1567&t=13333

[Ovu poruku je menjao goranca dana 21.09.2010. u 23:47 GMT+1]
[ Doberman @ 21.09.2010. 22:15 ] @
Druze kupi sebi jedan ruter za 4 LAN porta i resices problem trajno a polovan ruter bez wireless-a moze da se nadje za male pare. To ti je najbolje resenje i nema vise da te boli glava.
Cak i ako uspes da podesis deljenje internet veze na racunaru i cs ti proradi na dreamboxu opet ces da imas problem a to je da ako hoces da gledas tv kompjuter mora da ti bude ukljucen.
[ goranca @ 21.09.2010. 22:40 ] @
u pravu si kompijuter mora biti uključen i mora biti otvorena konekcija no to sada nije bitno , upravo sam uspeo da sve podesim i drim box sada radi otvara kodirane kanale .......