[ ters @ 21.09.2010. 22:35 ] @

Zdravo,imam DM7020 i prije neki dan moj sin mi je unistio daljinski od tog DM-a.
Ubacio ga u sudoperu punu vode .

Nakon sto je daljinski stajao u vodi jedno 20 minuta (ja se ubijo trazeci daljinac po kuci) zena ga je nasla u sudoperi u masnoj vodi.
Pokusao sam ga "ozivjeti" ali bezuspjesno, te sam nakon toga usao na stranicu ebay-a i narucio novi daljinski koji mi je danas stigao iz Kine :)
Dakle, novi daljinac je kopija.

Ovaj novi "kinez" opsluzuje Dreambox bez greske,isto kao sto je opsluzivao i onaj originalni daljinac koji je zavrsio u sudoperi.
Medjutim, problem je sto ovaj novi daljinac nemogu programirati za kontrolu TV-a. Stari daljinac (bio je original kao i DM) sam programirao bez problema.
Na netu sam nasao kode za moj tv (LG) i,kao sto rekoh, bez problema ga programirao. Te iste kode sam kucao u ovog kineza, ali nista.

Imata li neki prijedlog za slican problem ??

Pozdrav :)

[ jovovuk @ 24.09.2010. 21:22 ] @
Mozda si trebao ipak ponijeti nekom da vidi tvoj originalni daljinac neko ko se bavi opravkom tv i slicno a bar ga znas da bi se htio prihvatitit posla
inace mislim daljinac si mogao uzeti i ovdje kopija za drimbox ima u sat prodavnicama
a trazi daljinac specijalno za tvoj tv mi ovdje kupujemo na pijaci daljince kostaju 5 eura i to tip prodaje ne pilote vec pravo namjenjen daljinac za tipu koja ti treba.