[ millancheOLE @ 22.09.2010. 20:32 ] @
Novi sam korisnik IPTV-a, tacnije ove akcije Click 4 + IPTV, i nekako sam se u startu pokajao!

Odmah cim sam dobio ADSL probao sam kako radi i radio je fenomenalno, ali tada nisam prikljucio IPTV jer nisam imao UTP kabl! Nakon sto sam prikljucio IPTV krenula je nervoza-kada rade oba onda nenormalno rade i ADSL i IPTV, gde ADSL osciluje sa brzinom nenormalno od 10 Kb/s pa do 500 Kb/s (Megaupload, Rapidshare, Hotfile, itd. -a istog dana bez IPTV-a mi je brzina na istim bila 400-500 Kb/s), a IPTV ima nenormalnu pikselizaciju slike, od kad su ovi iz Telekoma cackali ima i problema sa zvukom koji pisti usled pikselizacije! Cak je pocelo i restartovanje modema da se dogadja.

Navedene moguce probleme iznosim a vi dajte moguca resenja:

1. Telefon je povezan preko splitera i imam samo jedan telefon,
2. Modem je Huawei HG520s,
3. Kabl koji povezuje modem i STB je 25m, dobio sam od Telekoma, ostali kablovi su original iz kutije,
4. Centrala je jos uvek analogna.


Evo i statusa u modemu:

ADSL State Show Time
Data Path Interleaved (OVO MI JE DANAS PROMENJENO)
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 11408 / 1124
Bandwidth Down/Up(kbps) 8192 / 506
SNR Margin Down/Up(dB) 9.3 / 23.8 (OVO MI JE ISLO CAK I DO 2/2 kad je operation mode bio na FAST)
Attenuation Down/Up(dB) 33.0 / 20.6 (OVO SE UOPSTE NE SPUSTA)
Power Down/Up(dBm) 0.0 / 12.3
CRC Down/Up 17/ 65504 (OVE GRESKE SE KRECU I DO 1500 UMESTO 17)
FEC Down/Up 4302/ 65502 (OVIH JE BILO MANJE U FAST MODU, NEGDE OKO 700)
HEC Down/Up 114/ 0 (OVO JE BILO ISTO)
System Up Time 2:24:31
DSL Up Time 0:21:06
PPP Up Time 0:20:51

UNAPRED ZAHVALAN SVAKOME KO USPE BILO KAKO DA POMOGNE, JER JOS UVEK CEKAM OVE IZ TELEKOMA!
[ calexx @ 22.09.2010. 20:54 ] @
Za početak nemoj da meriš brzinu na pomenuti način osim ako nemaš premium naloge za sve pomenute. Signal ti je uglavnom slab pa i tu može da bude problem.
[ millancheOLE @ 22.09.2010. 22:38 ] @
Nisam ni merio brzinu, samo sam uporedjivao... znam da host ne moze besplatnim korisnicima da obezbedjuje punu brzinu ako premium koriste svu brzinu... Reci mi da li postoji nacin da se ovo resi, mislim taj slab signal?
[ dekism84 @ 30.09.2010. 23:52 ] @
I ja sam juce postao korisnik akcije Click 4 + IPTV. Problem isti. Internet radio kako tako uz povremene kratke prekide, sve dok nisam prikljucio i IPTV. Od tada nista ne radi kako treba. Na IPTV se javlja pikselizacija, a ako u isto vreme koristim internet onda se slika posle 2-3 min skroz zamrzne i ruter se restartuje. Kad ne koristim IPTV ruter se restartuje svakih 5 do 10 minuta. Inace jedan lap top se konektuje na mrezu, ali nema internet, ne moze ni preko browsera da se udje u podesavanja rutera, pa je to posle proradilo. Drugi lap top i desk top su imali internet. Na mobilnim telefonima ne mogu da gledam you tube klipove kad se nakacim preko wi fi na ruter, a kada sam na drugoj mrezi onda moze. Dobio sam samo osnovni paket iptv, a u promociji jasno stoji da se dobija osnovni + arena, zbog cega sam se i prijavio za iptv. I da sve kablove sam spojio kako treba, spliter gde mu je mesto... Jedva cekam da ujutro nazovem call centar...
[ nemesis @ 30.09.2010. 23:57 ] @
mislim da je ovde vec pominjana admin password shifra :)
preko nje promeni firmware ... i pichi :)
[ dekism84 @ 01.10.2010. 00:01 ] @
A gde da nadjem firmware? I prvo cu njih da zovem, da ne bude posle ti si kriv sto si menjao podesavanja.
[ nemesis @ 01.10.2010. 09:18 ] @
naravno da po pravilu to ne smesh da radish
i naravno da treba da imash neki nivo znanje
da bi ovo uradio .. znachi ako ne umesh da
nadjesh firmware onda ta cela akcije i nije za
tebe .. zovi telekom smaraj ih 200 puta...
[ deki77 @ 01.10.2010. 22:11 ] @
Resenje za pixelizaciju

http://192.168.1.1/
Basic
ADSL Mode
Item Standard postavite na G.dtm
submit
[ explicit123 @ 04.10.2010. 19:37 ] @
Kada se izabere G.DMT veza jeste kvalitetnija, veci je SNR i manja CRC,FEC,HEC ocitavanja.
Kod mene ovo resava povremenu iptv pikselizaciju, koje ima u ADSL2 (G.DMTbis) i ADSL2+ (G.DMTbisplus) modovima.

Medjutim problem kod G.DMT je maksimalno 8mbit protok na adsl liniji, tako da dok radi IPTV, maksimalan protok koji preostaje za internet je ~2.8mbit.
Kad se ugasi IPTV stb, onda internet vuce kolko moze, u mom slucaju 4mbit.

Probao sam i ADSL2 (G.DMTbis, 12mbit), da nekako napravim kompromis da mi iptv radi bez pikselizacije i internet punom brzinom, ali dzaba, jedino nemam iptv pikselizacije sa ADSL (G.DMT), a udaljen sam ~1.5km od centrale.

[ nemesis @ 04.10.2010. 20:03 ] @
postavicu jedno mozda cudno pitanje ali ...
da li IPTV pravi posebnu PPPoE konekciju kroz adsl ili sve ide kroz
istu pppoe kojom putuje i internet ?:)
malo su konfuzne stvari ovde napisane ...
[ millancheOLE @ 04.10.2010. 20:10 ] @
Citat:
nemesis: postavicu jedno mozda cudno pitanje ali ...
da li IPTV pravi posebnu PPPoE konekciju kroz adsl ili sve ide kroz
istu pppoe kojom putuje i internet ?:)
malo su konfuzne stvari ovde napisane ...


Ako mislis na protoke, odvojeni su protoci... Sad se izjasni da li smo na isto mislili :)
[ explicit123 @ 04.10.2010. 20:24 ] @
odvojeno je.

internet - pppoe
iptv - mpoa

medjutim sve to zajedno, ne moze da pravi veci protok od tog koji definise adsl standard (G.DMT - 8mbit, G.DMTbis - 12mbit, G.DMTbisplus - 24mbit)
[ nemesis @ 04.10.2010. 21:30 ] @
da na to sam mislio ...
strashno uzas kakvo djubre reshenje ...
[ Slobodan Milivojevic @ 04.10.2010. 22:04 ] @
Bez 10Mbit/s na liniji, tesko da ce raditi IPTV+4Mbit kako treba...
[ millancheOLE @ 04.10.2010. 22:15 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Bez 10Mbit/s na liniji, tesko da ce raditi IPTV+4Mbit kako treba...


Nije bitno da li ima 10Mbps, vazno je da ima dobar signal i sto manje slabljenje (gubitke u kablovima), jer i na 8-9 Mbps IPTV dobro radi...
[ explicit123 @ 04.10.2010. 23:10 ] @
Citat:
millancheOLE: Nije bitno da li ima 10Mbps, vazno je da ima dobar signal i sto manje slabljenje (gubitke u kablovima), jer i na 8-9 Mbps IPTV dobro radi...


pa bitno je :)
treba 10mbit da bi IPTV + Internet 4mbit radili simultano bez problema. Naravno treba i dobar signal. Za IPTV samo, bez neta, dovoljno je i 6mbit.
Ja ne mogu da nateram hg520c da radi bez slabljenja signala i gresaka, osim na modu G.DMT koji je nedovoljnih 8mbit.
[ Matarese @ 05.10.2010. 19:54 ] @
>
explicit123 wrote:
> Kada se izabere G.DMT veza jeste kvalitetnija, veci je SNR i manja
> CRC,FEC,HEC ocitavanja. Kod mene ovo resava povremenu iptv
> pikselizaciju, koje ima u ADSL2 (G.DMTbis) i ADSL2+ (G.DMTbisplus)
> modovima.
>
> Medjutim problem kod G.DMT je maksimalno 8mbit protok na adsl liniji,
> tako da dok radi IPTV, maksimalan protok koji preostaje za internet je
> ~2.8mbit.
> Kad se ugasi IPTV stb, onda internet vuce kolko moze, u mom slucaju
> 4mbit.
Po definiciji - 4Mbit bi trebalo da bude bez obzira da li IPTV radi ili ne.
To koliki je ukupan protok (i kako se realizuje) je provajderov problem.
[ explicit123 @ 05.10.2010. 21:50 ] @
Ja sam uspeo danas da resim problem, izmenom putanje telefonske instalacije u stanu. Nesto je ocigledno pravilo interferenciju.
Sad sljaka bez smetnji (bez iptv pikselizacije) u bilo kom adsl modu.
[ millancheOLE @ 05.10.2010. 22:45 ] @
Citat:
explicit123: Ja sam uspeo danas da resim problem, izmenom putanje telefonske instalacije u stanu. Nesto je ocigledno pravilo interferenciju.
Sad sljaka bez smetnji (bez iptv pikselizacije) u bilo kom adsl modu.


Ne razumem, kakve putanje? Jel mozes da mi das svoje podatke sa rutera: SNR, Attenution, i CRC, pa da uporedim sa mojim podacima?
[ explicit123 @ 06.10.2010. 00:17 ] @
putanja telefonskog kabla u stanu.

Code:

ADSL State    Show Time
Data Path    Interleaved
Operation Mode    G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps)    12396 / 1043
Bandwidth Down/Up(kbps)    10000 / 509
SNR Margin Down/Up(dB)    6.7 / 22.9
Attenuation Down/Up(dB)    16.6 / 11.1
Power Down/Up(dBm)    19.0 / 11.3
CRC Down/Up    5 / 0
FEC  Down/Up    709 / 12
HEC Down/Up    11 / 0
System Up Time     10:46:16
DSL Up Time    10:45:05


[ C0r130n3 @ 06.10.2010. 12:52 ] @
Standardna Telekom prica na svakih 3 meseca... Kako "pojacaju" sistem, tako krene nova promocija, pa onda prebukiraju mrezu, onda krenu za*ebancije sa protokom, IPTV-jem,... onda oni opet "srede i pojacaju" sistem... i onda opet nova promocija.

Vec godinu i jace kao imam IPTV, pa samim tim i pratim ova desavanja. Uzas na svaka ~3 meseca... ali nikad kao sada, od kako je krenuo taj paket Klik4+IPTV. IPTV mi se toliko cesto "zaglupljuje" da je to strasno.

Uzeli ste Telekom,... sad se navikavajte na takve stvari...

PS Preporucujem da pocnete da pijete neki caj za relaksaciju i opustanje... a onda posle godinu dana predjete na neke lekice za smirenje.
[ vesko78 @ 30.10.2010. 18:33 ] @
Mene zanima sledeca stvar:
kako je moguce da kada stavim ADSL mode G.dmt.bis max bandwidth mi bude oko 8440 kb/s dok kad odaberem G.dmt max bandwidth bude oko 9200 kb/s,
zar ne bi trebalo da G.dmt.bis definise veci maksimalni protok nego G.dmt.?
Koristim IPTV + ADSL 1024kb/s.

[Ovu poruku je menjao vesko78 dana 30.10.2010. u 20:50 GMT+1]
[ jakvo.ng @ 02.11.2010. 17:15 ] @
Pre nekih 3 nedelje sam dobio od telekoma treci modem ali ovaj put ne HG verzije
nego Pirelli DRG-A226G.
Sa HG ruterima sam imao strasne probleme IPTV usluge (napomena koristim 2 STB-a)
pikselizacija, restart modema samog od sebe itd... Margina mi je bila narocito losa
kretala se od 8db do max 12db, greske itd. Radnici telekoma su bili veoma voljni da rese
problem, menjanjem parica, merenjem svih vrednosti, trajalo je i po citavih 4 sata
ali nije resen problem.
Od kada dobih Pirelli IPTV usluga se znatno popravila, mislim oko 1000 puta .
Sljaka veoma dobro, problem pikselizacije je resen, u ovh 3 nedelje samo se 2 javio.
Takodje nadgledavao sam i margine one su znatno vece nocu se krecu i do citavih 20 db (SNR),
Kad su udarne emisije ili sport padaju do nekih 10 db, ali sve sljaka besprekorno



Interesuju me ove dve stavke kod podesavanja ADSL, jel sam googlovao,
i videh da ima neke veze sa IPTV ali nisam siguran sta, ako ima neko iskusniji
i dobro obrazovan da mi ili nam objasni.



Napomena: takodje koristim i uslugu interneta 2 mbit/s.
[ nesked @ 21.12.2010. 15:57 ] @
Kao novi korisnik promotivnog paketa Click4+IPTV+HD ne mogu a da ne napišem komentar.
Inače, pre nekoliko godina sam se i sam bavio puštanjem u rad tada HDSL i SHDSL linija za Telekom Srbija tako da mi je problematika potpuno poznata.
U paketu sam dobio Huawei HG520c modem u regularnom pakovanju ali očigledno korišćen.
Nalazim se na maksimalno 300m od Telekome centrale u novoj zgradi.
Znači svi preduslovi za besprekoran rad.
Danima sam imao situaciju da se ADSL link konektuje pa posle 10ak sekundi "pukne". Dva puta je uspeo da sastavi sat-dva ali sa neupotrebljivom IPTV, puno grešaka i očajnim parametrima linije. Primetio sam i da se modem vrlo teško podizao nakon reseta.
Sve regularno prijavim Telekom-u.
VEROVALI ILI NE KADA JE DOŠAO "TERENAC" USTANOVIO JE DA JE ISPRAVLJAČ OD MODEMA POTPUNO NEADEKVATAN TAČNIJE KADA SU PAKOVALI MODEM DOBIO SAM ISPRAVLJAČ OD 5V (OD STAROG SD STB-A) A NE ORIGINALNI OD 12V. SAM BOG ZNA KAKO JE "JADNI" MODEM IŠTA RADIO SA TIM NAPAJANJEM. INSTALACIJOM NOVOG MODEMA SA ADEKVATNIM NAPAJANJEM SVE RADI BESPREKORNO NA PROTOKU OD 14Mbit-a. NIKADA MI NEBI PALO NA PAMET DA ISPRAVLJAČ NE VALJA. ČOVEK IZ TELEKOMA KAŽE DA MU SE TO VEĆ DEŠAVALO DA VIDI TAKO DA LJUDI OBRATITE PAŽNJU I NA OVU GLUPOST AKO IMATE INICIJALNE PROBLEME SA LINKOM.
Pratiću kvalitet servisa neko vreme pa ću postaviti komentar. U svakom slučaju stoji činjenica o Telekomovim monopolsko-marketinško-pijačarskim promocijama ali ovaj paket je daleko povoljniji od svih konkurenata. Naravno, puno zavisi od tehničkih uslova same linije.

Pozdrav
[ Popac86 @ 01.01.2011. 21:17 ] @
Pitanje za jakvo.ng pošto imamo isti modem. Ja imam povremenu pikselizaciju, ništa strašno ali hteo bih da radi savršeno. Na osnovu slike koju si postavio mogu da vidim da je tebi type: Interleaved a kod mene je type: Fast pa pretpostavljam da je tu možda problem ali ne mogu da pronađem gde da promenim u podešavanjima type? Da li mi možeš reći ili neko drugi ko ima Pirelli DRG-A226G modem?
[ explicit123 @ 25.01.2011. 21:46 ] @
Citat:
nesked: Kao novi korisnik promotivnog paketa Click4+IPTV+HD ne mogu a da ne napišem komentar.
Inače, pre nekoliko godina sam se i sam bavio puštanjem u rad tada HDSL i SHDSL linija za Telekom Srbija tako da mi je problematika potpuno poznata.
U paketu sam dobio Huawei HG520c modem u regularnom pakovanju ali očigledno korišćen.
Nalazim se na maksimalno 300m od Telekome centrale u novoj zgradi.
Znači svi preduslovi za besprekoran rad.
Danima sam imao situaciju da se ADSL link konektuje pa posle 10ak sekundi "pukne". Dva puta je uspeo da sastavi sat-dva ali sa neupotrebljivom IPTV, puno grešaka i očajnim parametrima linije. Primetio sam i da se modem vrlo teško podizao nakon reseta.
Sve regularno prijavim Telekom-u.
VEROVALI ILI NE KADA JE DOŠAO "TERENAC" USTANOVIO JE DA JE ISPRAVLJAČ OD MODEMA POTPUNO NEADEKVATAN TAČNIJE KADA SU PAKOVALI MODEM DOBIO SAM ISPRAVLJAČ OD 5V (OD STAROG SD STB-A) A NE ORIGINALNI OD 12V. SAM BOG ZNA KAKO JE "JADNI" MODEM IŠTA RADIO SA TIM NAPAJANJEM. INSTALACIJOM NOVOG MODEMA SA ADEKVATNIM NAPAJANJEM SVE RADI BESPREKORNO NA PROTOKU OD 14Mbit-a. NIKADA MI NEBI PALO NA PAMET DA ISPRAVLJAČ NE VALJA. ČOVEK IZ TELEKOMA KAŽE DA MU SE TO VEĆ DEŠAVALO DA VIDI TAKO DA LJUDI OBRATITE PAŽNJU I NA OVU GLUPOST AKO IMATE INICIJALNE PROBLEME SA LINKOM.
Pratiću kvalitet servisa neko vreme pa ću postaviti komentar. U svakom slučaju stoji činjenica o Telekomovim monopolsko-marketinško-pijačarskim promocijama ali ovaj paket je daleko povoljniji od svih konkurenata. Naravno, puno zavisi od tehničkih uslova same linije.

Pozdrav


nisi jedini, to je njima izgleda uobicajena praksa jer i ja sam dobio 2 identicna adaptera, umesto jedan za HG520c i drugi za STB, ali srecom je razlicit prikljucak na uredjaju pa nista nije spaljeno.
[ explicit123 @ 25.01.2011. 21:49 ] @
Citat:
Popac86: Pitanje za jakvo.ng pošto imamo isti modem. Ja imam povremenu pikselizaciju, ništa strašno ali hteo bih da radi savršeno. Na osnovu slike koju si postavio mogu da vidim da je tebi type: Interleaved a kod mene je type: Fast pa pretpostavljam da je tu možda problem ali ne mogu da pronađem gde da promenim u podešavanjima type? Da li mi možeš reći ili neko drugi ko ima Pirelli DRG-A226G modem?


FAST i INTERLEAVED, podesava telekom kod njih. pa ih nazovi telefonom ako hoces da promenis.
obicnooni sami prebace iz FAST u INTERLEAVED cim se prijavis za IPTV.