[ akihm @ 23.09.2010. 15:27 ] @
Skoro sam uzeo iptv. Telekom ruter je do tada bio u kutiji jer imam tplink TD-W8910G koji ima wifi. Prepisao sam podesavanja za iptv i da kazem radi i na mom tplinku ali imam problem.
Problem je u tome da mi se gubi svaka vrsta komunikacije komp-ruter putem lan kabla kada je stb prikacen na ruter. Kao da zabaguje konekcija, pise da je konektovan ali nece da radi, ne prolazi ni ping a nece ni da se otvori home stranica rutera. Prodje neko vreme proradi na kratko (bez nekog odredjenog vremenskog intervala) pa opet bug. Onda se u 99% slucaja desi da nece uopste da se povrati sve dok ne uradim rr rutera. I tako u krug...Iptv radi svo vreme bez prekida.
Sve bi to, na neki nacin, bilo ok ali preko wifi sve radi bez ikakvog prekida, ovo se desava samo preko kabla.
Probao sam sve lan portove, probao sam i drugi komp i nema promene.
Probao sam i da ukljucim/iskljucim IGMP, stavljao na standard/block mode bez rezultata.
Znaci, sve radi normalno preko wifi, iptv radi bez prekida, samo nece lan i iptv u isto vreme da rade bez obrzira da li je stb ukljucen ili ne.

Shvatio sam da kada upisem samo konekciju 8/35 za adsl onda sve radi imam protok ka netu, ali cim upisem 8/37 sve staje.

Da li mi neko moze pomoci oko detaljnijeg setovanja rutera?
[ djricky @ 27.09.2010. 11:01 ] @
evo u nekoliko screenshotova sta tacno treba da se uradi...







[Ovu poruku je menjao djricky dana 27.09.2010. u 12:14 GMT+1]