[ demi035 @ 24.09.2010. 10:32 ] @
Proslog meseca sam ugasio jedan 065 postpaid broj, a na njemu sam u trenutku raskidanja ugovora imao 1300din avansa ( avans nastao tako sto sam se prabacio sa prepaid-a na postpaid, pa je taj kredit evidentiran kao avans) pa rekoh da potrosim taj novac preko VAS poruka, da se ne smaram da mi vracaju uplatom na ziro-racun. Inace zvao sam korisnicki servis i receno mi je da ce mi avans biti vracen uplatom na ziro racun.

I pre neki dan dodje meni poslednji racun na 1350din, one VAS poruke mi traze da platim, a moj avans stoji na racunu. Odem do poslovnice da pitam u cemu je problem, kazu mi da je to tako i da mi je avans propao, jer ga nisam potrosio i da se novac ne vraca na ziro racun, a da ja moram da platim ovih 1350din.

Od kada to moj novac-avans ne mogu da trosim na koje god zelim usluge i gde to pise? Da li je neko imao slican problem? Ima li neko predlog sta mi je ciniti... ja razmisljam da odem i da uplatim 50din koliko im stvarno dugujem, pa da cekam da me tuze, da vidimo na sudu da li moze to tako. Jer sto bih ja njih tuzio, kada je novac u mojim rukama, neka oni tuze mene.
[ Java Beograd @ 24.09.2010. 10:37 ] @
Uplati 50 din, koliko si dužan, i pošalji preporučeno pismo sa obrazloženjem. Iskuliraj ih. Ne mogu ti ništa. Nemoj da plaćaš ni u ludilu.
[ trader6 @ 24.09.2010. 15:54 ] @
To se i meni desilo, ali sma ja racun platio - pa sam cekao osam meseci da MTS uvidi svoju gresku i da mi vrati novac. Inace vec sam bio odustao.
[ Bockyman @ 26.09.2010. 17:40 ] @
I ja imam neki avans,koji neću uspeti da potrošim kada mi istekne ugovor,ali ću zato da odradim par pripejd dopuna,i tako ću potrošitit avans.
Ne bih ni da me tuže,ni da ih tužim,ma koliko da sam u pravu...
[ ironman @ 29.04.2012. 13:05 ] @
Šta je to VAS, i kako funkcioniše avans, interesuje me u slučaju prelaska sa KT na postpaid.
[ Dexic @ 29.04.2012. 17:55 ] @
VAS (Value added service) - parking, etc.

Ovo drugo ne znam.

Jel' KT koristi #100* ili #797*? Ako je #797* mogao bi da se prebaci na neki prepaid broj lagano sav preostali avans. (mozda moze i sa prepaid na prepaid, nisam ni gledao)
[ misaj @ 29.04.2012. 19:03 ] @
KT je pripaid i koristi *100#