[ agasoft @ 24.09.2010. 21:58 ] @
Pozdrav,


Pre svega, izvinjavam se moderatorima, jer ne mogu da nađem adekvatnije mesto za moj problem.
Pre nego što vas suočim sa istim, moram da vam se predstavim da bi lakše sarađivali.
Ja sam potpuno slep, a računarima se bavim 12 godina, po malo i web dizajnom, uz pomoć govornih programa.
Ponekad se kladim na nekim internet kladionicama, a nekad jednostavno želim da pratim neku utakmicu.
Livescore servisi kladionica su obično rađeni u nekom teškom flashu, ili ne odgovaraju meni i mom programu.
Znam da ih na webu postoji mali milion, ali meni treba sajt koji će da ispuni četiri uslova:
1. Da ne refreshuje celu stranicu svaki minut, ili na određen broj sekundi, već da radi dynamic update samo onog dela gde je nastala promena rezultata, i samo kada promene nastanu.
2. Da se čuje zvuk kada se negde postigne pogodak, poželjno bi bilo i za kraj utakmice ali nije neophodno.
3. Da stranica nije rađena u flashu.
4. Da postoji mogućnost prilagođenog izbora utakmica.

Možda će neko pomisliti da tražim previše ili nemoguće, ali dva takva sajta postoje. To su:
www.livescore.in
i
www.livexscores.com

Sigurno se pitate, zašto tražim treći?
Evo objašnjenja:
Prvi sajt ispunjava sva četiri uslova, međutim, što je normalno, niko se nije nadao slepim posetiocima iz čitavog sveta, pa nije ni vođeno računa o dizajnu za rad sa tastature.
U tabeli koja se pojavljuje, ja mogu da pročitam sve trenutne rezultate, ali ne mogu da odaberem samo utakmice koje želim da pratim.
Neko ko vidi, uz pomoć miša to može bez problema, ali meni moj program ne čita tu opciju za odabir, jer je ona verovatno čudno implementirana, da li kao javascript ili ne znam šta, tek ja sam nisam sposoban da označim željeni izbor.
Čuo sam da može da se napravi neka skripta ili addon za firefox, koja bi to meni pretvorila u standardni checkbox, ali ja ne znam kako to da napravim.

Stupio sam u kontakt sa menadžerima sajta, ali oni ne žele da mi pomognu.

Drugi sajt, takođe ispunjava sve uslove.
Čak je on urađen baš po meri, u opciji Personalized matches, svaka utakmica je checkbox, kvadratić koji se lepo razmakom označi/checkira, i sve se potvrdi na opciju show selected matches.
Problem ovog sajta je pak što na njemu nema srpske superlige, i možda još po nečega što bih ja gledao.
I njih sam više puta kontaktirao ali naravno, nikada odgovor nisam dobio.
Ako iko ima bilo kakvu ideju, šta bih mogao da uradim, neka piše...
Nemoguća misija, zar ne?
[ strutter.poison @ 24.09.2010. 22:36 ] @
Moj predlog je da se uz pomoc php-a parsira strana sa sajta koji navise odgovara potrebama, a zatim uz pomoc html-a i js-a obradjeni podaci prikazu (izmene postojeci) u odgovarajucem obliku i udesi tako da slusa neke tipke sa tastarture i radi zadate akcije. Moze se dodati i zvuk.
U ovom slucaju moguce je, uz dozvolu sajta koji sluzi kao izvor, postaviti alikaciju na web i omoguciti i drugima da je koriste.

Mislim da je moguce slicno izvesti sa GreaseMonkey (ff addon).

Postoji i opcija da se uradi desktop aplikacija ali tu nisam od pomoci jer znam samo php i js (a i to jos uvek ucim). Cenim da neko od iskusnih posetioca ovog foruma, sa dovoljno slobodnog vremena i volje moze resiti problem.
Sto se mene tice, sa znanjem koje posedujem mislim da bih mogao realizovati ono sto napisah za php i js, ali bih voleo (zbog ogranicenog vremena) da se javi jos neko, pa ako se napravi plan projekta i u zavisnosti koji nacin realizacije se izabere mogu biti na raspolaganju za pristojan deo projekta.
[ agasoft @ 24.09.2010. 23:20 ] @
Hvala.
Tako sam nešto i mislio.
Nije potrebno ništa da se posebno namešta za tastaturu, samo da bude
standardan checkbox, koji može da se pritisne, možeš uporediti ova dva sajta
pa će ti sve biti jasno.
Najlakše bi bilo da ljudi sa drugog sajta dodaju to što fali, ali to će se
teško dogoditi, a najidealnije možda da se parsira sa ovog prvog.
Ja sam tek na početku PHP-a tako da je neka moja samostalna adaptacija još
uvek daleko.
:)