[ notebookFun @ 25.09.2010. 13:19 ] @
Pojavila mi se neka transparentna vertikalna linija roze boje debljine oko 3cm. Kada pritisnem jace VGA kabl koji ulazi u monito, primjetim promjenu, linija polako nesta, ali cim pustim vrati se ista. Da li je neko imao slican problem?

Nisam probavao drugi VGA kabl. U pitanju je 710N model.
[ Binary Mind @ 25.09.2010. 13:26 ] @
Nadji drugi D-SUB kabl i probaj sa njim...
[ notebookFun @ 26.09.2010. 17:15 ] @
Probao sam i drugi D-SUB i isto mi se desava.
Ocigledno da se negdje gubi kontakt. Danas sam skontao tacno mjesto, tj kada pritisnem rukom u gornjem srednjem dijelu monitora problem nestane, ali cim pustim ponovo se vrati linija.

Ako neko moze da mi oznaci mjesto na semi sta treba da provjerim, zalemim. Unaprijed hvala.


[ Binary Mind @ 27.09.2010. 20:45 ] @
To samo moze da ti kaze neko sa debelom praksom u servisiranju monitora. U pitanju je najverovatnije haldan lem ako linija nestaje kad pritisnes monitor gde si rekao da si pritisnuo... Imas semu ili nemas?
[ notebookFun @ 27.09.2010. 22:52 ] @
Mislim da je u pitanju neki od kablova sto spaja plocu i display monitora, pogledajte sliku. Posto se ja stvarno ne bavim popravkom monitora, zamolio bih nekog da mi kaze koji bi to kabl mogao biti, jer ih ima mnogo.



[ Binary Mind @ 28.09.2010. 15:30 ] @
Prebacujem temu u u cekaonicu da bi je prebacili u forum "TV uredjaji". Tamo sigurno ima nekog ko radi sa LCD televizorima/monitorima ko je kompetentan da pomogne...
[ banetv @ 30.09.2010. 17:12 ] @
Nema hladnih lemova na LCD ali ima svašta drugo. Može da bude prekid u samom panelu ili flat kablovima. Akonemaš iskustva bolje ne diraj da ne bude gore (da ne ostane bez slike).
[ gaostolski @ 01.10.2010. 12:26 ] @
proveri kontakte na kablu u desnom cosku,onaj koji si oznacio crvenom strelicom na oba kraja tog kabla.on ti ide u t-con modul koji se nalazi na samom panelu,problem ti je u najverojatnije,(probaj prelemi kontakte na obe ploce.ako se bar malo razumes u to,ako ne pravac majstoru da ne bi bacio monitor,
pozzz...
[ banetv @ 02.10.2010. 10:35 ] @
Tu sigurno nije greška već otvori dalje pa slikaj ostale flat kablove pa ću ti reći.